Chybějící funkčnost bazaru

V bazaru zcela chybí funkčnost, respektive je nedotažena ohledně shánění, přenechání, darování, vyměny nebo nějakého speciálního hromadného prodeje jako například
toto, kde uživatel musel využít diskuzi a ne bazar:
https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/ostatni-temata-6/figurky-d-d-a-pathfinder-prodej-25736/

V bazaru sice existuje možnost přidat inzerát jako "ostatní", ale je to nedotaženo. Pokud někdo takový inzerát přidá, tak to má následující problémy:
- Zapadne mezi ostatní inzeráty prodeje bez nějakého jasného grafického odlišení, že jde o něco jiného
- Jak je to u takových inzerátů s provizí? Asi by se provize neměla platit, když jde třeba o výměnu nebo darování.
- Zadávání inzerátu není dostatečně variabilní, aby se tam dalo zadat více fotek včetně jiného titulku než u standardního prodeje.
- Nedají se tam nabízet doplňky her s vlastní fotkou bez nějakého napojení na konkrétní hru
- Nedá se rozlišit jestli jde o prodej (který by měl spadat pod provizi) nebo třeba o darování (které by nemělo spadat pod provizi).

Když to shrnu, tak v bazaru očividně chybí variabilní typ inzerátu, u kterého nejde o prodej konkrétní hry a který by byl i při prohledávání inzerátů jasně graficky odlišen (nebo pod jiným "uchem"), aby nezapadl v seznamu běžného prodeje.

2.10.2020 11:27:53

@Vojta a Křen
Já jsem hlavně měl evidentně špatně nastavená očekávání. Myslel jsem, že Křen hovoří o tom, že má nebo vymyslí nějaký koncept toho jak by mohli probíhat obchody na věci co nemáme přímo v DB, ale v kontextu našeho bazaru. Fakt jsem myslel, že se budeme bavit o nějaké sofistikovaném systému a byl jsem na to zvědavý. Nenapadlo mě, že to celé spočívá v tom, že tu vytvoříme sekci alá bazoš, kde si lidé budou moci vystavit co chtějí a samotný obchod pak bude probíhat mimo ZH. Navíc to bude celé jen ve formě, "já bych tu chtěl to a to a to". Ale to je moje chyba, měl jsem prostě přehnaná očekávání. Co se týká toho "tržiště" nebo jak to nazvat, já osobně v tomhle prostě přínos nevidím, třeba to ostaní uvidí jinak, já můžu mluvit jen za sebe.

To už mi dává větší smysl mít ve struktuře diskusí nějakou podsekci výměna a darování nebo tak něco a domlouvat to tam.

Nebo něco v tom smyslu co jsem zmiňoval, že by existoval nějaký systémový seznam "na prodej" a kromě sekce prodej, by byla i sekce nákup (třeba předěláním dnešního ostatní) a pokud by někdo vystavil poptávku, ti co mají tu hru v naprodej, by dostali notifikaci. To samozřejmě neřeší ten prodej všeho, ani ten inzerát v úvodním příspěvku, ale pomáhalo by to s průnikem nabídky a poptávky. Každopádně jsou to jen takové nápady, celé by se to muselo navrhnout, aby to zapadlo to systému a priority jsou teď jinde.

Mimochodem asi dvakrát jsem tady reagoval na nabídku v diskusi, kde někdo nabízel na prodej třeba sbírku hry, v obou případech nulová reakce, samozřejmě to není žádný vzorek, ale jsem dost skeptický v tom, tady zřizovat nějaký "blešák". Podobně tristní zkušenost mám s BGG marketplacem, když jsem poptával starší nabídky, buď bez odpovědi nebo napsali, že už to nemají a někteří to ani pak nestáhli (vím, že Křen hovořil o časově omezených), takže jsem skeptický i ohledně toho stahování.

13.10.2020 22:41:15

@Miner
Ještě poslední postřeh a pak už dám pokoj.
Co mi hodně vadí, tak takové to "pejorativní" odsouzení návrhu a nápadu z kterého přímo čiší opovržení:
není to sofistikovaný systém ... je to ala bazoš ... "tržiště" nebo jak to nazvat ... zřizovat tady nějaký "blešák" ...

Ne všichni čtou celou historii příspěvků a pokud bych si tohle přečetl a neznal souvislosti, tak bych si myslel, že tady někdo navrhuje zprovoznit bazar se starými hrnci a použitými ponožkami.

A očekávání byla opravdu rozdílná. Zatímco ty jsi očekával jak začlenit do stávajícího systému VĚCI, co nejsou v databázi, tak já jsem spíš chtěl navrhovat ZPŮSOB DOMLUVY o různých deskoherních věcech a službách. A v tom se lišíme a neshodneme. Myslím si, že by se k tomu mohlo vyjádřit více lidí a vysvětlit v čem je ten nápad dobrý nebo naopak úplně blbý a ne jen obecnou nicneříkající floskulí "nevidím v tom přínos", já v tom třeba přínos vidím a velký. Ale jak už jsem psal dříve, žíly mi to trhat nebude, když se to neuskuteční.

13.10.2020 23:33:07

@kren
Proč pejoratvní, tržiště je snad naprosto nezabarvené a blešák možná, ale nemyslel sem to jako shození, ale spíš jako terminus technikus, že to bude místo kde si budeš vyměňovat/prodávat/kupovat kde co, od malých "kravinek" přes nějaké inserty atp...

Teď se myslím, že v tom co píšu zbytečně hledáš něco co tam není.

S tím zbytkem souhlasím, prostě jsme se neshodli, což je IMHO v pořádku. Jinak ty důvody jsem tu psal přeci předtím, nechci se opakovat, navíc si ani nemyslím, že je po tom velká poptávka.

PS: Ještě bych dodal, že se snažím odpovídat na náměty co tu padají, ale je klidně možné, že se ten návrh bude líbit většině admin týmu a bude se realizovat, pokud by tomu tak bylo, tak to sem napíšu. Tím chci říct, že to že já s tím třeba nesouhlasím, neznamená, že to nebude.

Každopádně, a na to sem upozorňoval hned na začátku, tohle budeme řešit později ať tak či onak.

13.10.2020 23:44:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Robin Hood a jeho dobrodružství
Robin Hood a jeho dobrodružství
Akt. cena: 690 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas