Bazar – přihazující nové účty

Ahoj,

mám dotaz – dá se nějak prověřit, že v aukci přihazují opravdu zájemci a ne sám prodejce? Aktuálně se na jednu aukci slétlo hodně nových účtu a mně je to divné...

Děkuji za info!
25.7.2017 10:00:17

Neni nutne hned vyhlasovat poplach, ale...
Ono jak se to vezme... ted tu ma kamarad podobnou situaci, kdy si od nej typek vydrazil hned 3 ruzne hry, ze zacatku komunikoval, ale pak najednou ticho po pesine. Je pak pochopitelny, ze vlastnik her je vic nervozni, kdyz dany vyherce bud nema zadne hodnoceni, nebo hned vic negativu, a zacne se pidit po tom, jestli to je umyslny ignore, nebo jen vyherce nemel cas reagovat - to pak logicky zkontroluje, zda se jeho zprava jevi jako prectena, pripadne se podiva do profilu vyherce, kdy byl dotycny naposledy prihlaseny. Ja chapu, ze stat se muze cokoliv, a clovek se nedostane na net, ale pokud web hlasi, ze online byl, a pritom se neobtezoval cist/odpovidat na zpravy prodejce, tak mu snad nikdo nemuze vycitat, ze to bere jako ocividny ignore, i kdyby se melo jednat jen o 2-3 dny.
Je pak na prodejci, jak dlouho je ochoten takovyto ignore tolerovat. Kamarad tomu ted sice dava jeste cas, pac na to nespecha, ale nekdo treba tolik casu nema.

21.1.2018 18:29:31

;-)
Súhlasím s krenom. Dnes už má internet v mobile každý školák a je možné využívať ho v rámci celej EÚ! Dnes by už skutočne nemal byť problém napísať aspoň krátky odkaz.

21.1.2018 19:34:43

springb


Já třeba internet v mobilu nemám a ani nechci, nevidim jedinej důvod proč ho tam taky mít a zbytečně tak utrácet (vzhledem k podmínkám a cenám mobilního internetu v ČR). Mam ho doma na kompu a to mi stačí :D
Teď zas, abych reagoval na křena, tak bych si čas ukončení aukce opravdu nehlídal vzhledem k jejich prodlužování, o to tu přece všem šlo ne když jsme se tu dohadovali o prodlužování aukcí. Pokud tedy někoho přehodim v poslední den, tak se aukce zas prodlouží a já mam tak v podstatě rezervu až dva dny na svůj další příhoz. Tak asi tak :)

Taky se mi to jednou stalo, čekal jsem 4 dny a pak to nabídl dalšímu v pořadí s tím, že ještě nějáký čas počkáme jestli se výherce přecijen neozve. Ten se neozval, tak jsem to prodal druhému v pořadí. No a cca dva týdny potom se ozval výherce jestli to ještě mám, že to vezme a jestli ne, že to chápe a v pohodě. Omluvil se a ukázalo se, že byl v nemocnici jestli si dobře vzpomínám... vše proběhlo v pohodě, přátelsky a nikdo nic nehrotil. Prostě jsme lidi, tak se nějak domluvme, a stát se může opravdu cokoli, takže bych ani nijak extrémě nespěchal. Pokud chci prodat hned a okamžitě, tak to odnesu do kameného bazaru :)

21.1.2018 20:23:16

Zodpovědnost
Je to prostě o zodpovědnosti každého. Pokud se zúčastňuju aukce, tak na sebe beru určitou zodpovědnost. Já za sebe vždy předpokládám, že protistrana nechce čekat, proto sleduju ukončování nebo prodlužování aukce téměř online. Pokud vím, že toho nebudu schopen (třeba kvůli dovolené), tak napíšu prodejci ještě před skončením aukce, že kdybych vyhrál, že jsem nějakou dobu mimo a to samé pokud prodávám, tak to napíšu do komentáře k aukci. Pokud člověk chce a je zodpovědný, tak se cesta vždycky najde, aby protistrana věděla včas na čem je.

21.1.2018 20:50:13

kren
súhlas, tiež to tak vnímam. Raz mi mala skončiť aukcia v čase dovolenky, tak som to napísal do inzerátu, že prosím o trpezlivosť. Zabralo to pár sekúnd a nebol problém. Každý jeden čo sa zapojil vedel čo môže očakávať. Takto by to by to mali brať všetci, ktorí do aukcie vstupujú. Je to proste o človeku a ľahostajnosť môže v tomto prípade byť pre niekoho nepríjemná.

21.1.2018 21:17:37 | Upraveno autorem (porovnej)

stokyi a kren
Chválim vaše morálne zásady, kiež by ich mal také každý... ja sa o to tiež snažím podobne. Otázne je, že či máte (máme) právo ich vnucovať takto druhým a odsudzovať ich, ak nereagujú podobne, pokiaľ nie sú už mimo zákona či pravidiel.

Hlavne volať po zrušení účtu niekomu, kto neodpísal dva dni na správu. Nie je to už trochu prehnané?

Jasne, pokiaľ sa bavíme o tom, že niekto sa týždeň - dva neozve, tak k tomu nemám ani slovo čo povedať. Ale pokiaľ sa niekto neozve dva dni, tak ho ideme linčovať a vznikne tu kvôli tomu takáto žhavá odsudzujúca diskusia? Ešte aj v tej zásielkovni mám 4 dni na to, aby som si zásielku vyzdvihol.

Inak by teda nebolo od veci, keby sa (samozrejme sa to neurobí samo, to by museli admini) stanovil nejaký limit od ktorého je užívateľ slobodný hru znovu predať, ak sa mu záujemca neohlási. Dá sa to vyriešiť jednoduchou jednou vetou v úvode bazára, prípadne v správe, čo príde po konci aukcie.

21.1.2018 21:51:54

ludomyl
jasne.. jeden, dva ani tri dni nie su nič hrozné. Minimalne pre mna, i ked sa vzdy snazim odpovedat/napisat hned po skonceni aukcie. ine je ked sa uzivatel stale prihlasuje a nevie napisat ani po tyzdni jednu vetu ..."ze som na dovolenke ozvem sa vtedy a vtedy".

Inac ten limit by urcite mal byt sucastou pravidiel bazaru.. ak teda nieje.. po pravde.. nikdy som ich necital. :)

21.1.2018 22:15:58

???
Když aukce, kterou jsem vyhrál skončila dneska asi v 1 ráno a já sem odpověděl prodávajícímu až teď, je to v pohodě? Nebo už se budu smažit v pekle, 1a2a3a4 do mě bude píchat vidlema a podávat mě budou s křenem?

Zapojte trochu střízlivého uvažování, ani na E-bayi není nic nenormálního, že prodej pár dní trvá a požadovat blokování účtu po třech dnech je fakt směšný, nemluvě o tom, že Sorcerer není žádný nový účet a v deskoherní komunitě je dost známej.

**********************
Autor hry Čtveráček
**********************

*******************************************
Jednou sem na Planetě her nosil krabice
*******************************************

***********************************
Bývalý moderátor Deskozrout.cz
***********************************

******************************************
#uz_me_nenapada_zadna_dalsi_blbost
******************************************

***************
#just_kidding
***************

****************
Tádydádydááá
****************

21.1.2018 22:39:57

Nikoho neodsuzuju ...
... psal jsem, jak to dělám a jak k tomu přistupuju já. Každý má právo ozvat se za jak dlouho to považuje za nutné, ale taky pak nese důsledky svého zpoždění. Někdo chce holt odpověď do jednoho dne a když ji nedostane dává negativní hodnocení a někomu nedělá problém týden čekat. Od toho je tady hodnocení a nemá smysl se nad tím rozčilovat.

21.1.2018 23:01:24

Stalo se
Mám už docela zkušenosti s nákupem i prodejem her zde na Zatrolenkách a jediné neutrální hodnocení jsem dostal za balík, který ode mě kupující obdržel 10 dní po přičtení peněz na můj účet. Sám jsem peníze obdržel za 5 dní. I když jsem několikrát psal, že jsem na služební cestě a pošta byla v místě mého bydliště asi 3 dny zavřená kvůli rekonstrukci. Na některé platby jsem čekal i déle, ale vždy jsem udělil kladné hodnocení, i když to někdy trvalo poněkud déle.

22.1.2018 02:23:26

Nereagujuci predavajuci WakaWakaEE999
Pridam aj ja svoju troskou do mlyna:
4. januara som predavajucemu WakaWakaEE999 poslal prvu spravu, 5. januara druhu - chcel som sa dohodnut na forme dodania hry Lewis a Clark. Moje spravy si precital 9. januara, neodpisal mi a odvtedy sa viac neprihlasil. Doteraz som mu negativne hodnotenie neudelil, ale dnes (22. januara) ho uz dostane. Chapem, ze sa v zivote mozu vyskytnut vsakovake veci, ktore odsunu predaj hry na vedlajsiu kolaj, ale vacsinou je to o ludoch, ich zodpovednosti a komunikacii...

22.1.2018 07:31:46

zkusenost
Take se mi jednou stalo, ze mi kupijici na aukci, ktera byla za 40Kc (sic!) napsal, ze ted nema penize a ze mu mam pockat "po vyplate". No cekal jsem tedy, a po uvedenem terminu jsem ho vyzval, ze by uz to opravdu chtelo doresit. Stalo se a dal jsem mu kladne hodnoceni (i kdyz pochopitelne bez nejakeho extra doporucujicicho popisu).

Samozrejme bych radeji, kdyby vzdycky vsechno slo jako po masle, platba nejlepe online, hodit to na postu jeste to dopoledne po aukci. Jenze v realnem svete maji lidi svoje problemy a clovek by mel byt tolerantni. Muze se to stat mne, muze se to stat komukoliv. Prodej v aukci neni jejich zamestnani na plny uvazek, je to vedlejsi efekt jejich konicku...

Co vim, tak zrovna "mistr" 1a2a3a4 tu zrovna take nedavno viril diskusi tim, ze "udelal chybu" a omylem vystavil jednu vec 2x a chtel tak zrusit inzerat, kam uz mu nekdo prihodil. Kdyby ho ostatni odsoudili tak rychle jako odsoudil on sorcerera tak by taky mel hned schytat minimalne negativni hodnoceni... Ne-li rovnou dozivotni ban - jak sam pozadoval? Trocha soudnosti by neskodila...

22.1.2018 10:42:47

@robkin
Ale něco jiného je omyl co nejrychleji vysvětlený nebo rychlá domluva, že momentálně třeba někdo nemá peníze, nebo je někde mimo, a něco jiného je, když se někdo neozve, nedomluví a protistrana neví na čem je.

Samozřejmě neřešíme tady nemoc, úraz nebo podobnou katastrofu, ale to, když někoho netankuje se včas ozvat, nebo se vůbec ozvat.

22.1.2018 11:37:34

Len dodam

Ze hra je na ceste, zajtra si ju prevezmem a pevne dufam, ze obdrzim pozitivne hodnotenie, pretoze z mojho pohladu je vydrazenie 18.1 a prevziatie a vyplatenie 23.1. Bleskorychle. Nejovoriac, ze ked je vikend reagujem iba na urgentne maily a maily zo zatroleniek k tomu urcite nepatria. Deto som sa ozval druhemu u ktoreho som vydrazil dalsiu hru a tiez to prebehne bez problemu.

S vasim uplakanym pristupom a karhaniami o pohorsovani obchodovania na fore cez spravy a thread ste ma pripravili akurat tak o kopu casu.. uplne zbytocne. Trade sa tento tyzden uzavrie, k tomu netrebalo robit kopu bordelu, ktory ma seriozne..



22.1.2018 22:45:03

OT
Proč jsi kupoval Scythe za 1900 kč + 20 kč balné ?
To kvůli te ustřihlé halůzce ? :+)

22.1.2018 22:56:08

Scythe
Koli tomu ze som to planoval kupit v cz lokalizacii. Ked som to videl v aukcii aj s promami tak mi to prislo ako dobry deal. Proma mam rad a v mindoku nemam nikoho znameho tak som sa rozhodol ist do toho. Ved scythe co pamatam stoji nejak tak nie?

Ani ma nenapadlo na heureke preklepnut cenu.

22.1.2018 23:24:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Haluzka
Tie tokeny najskor darujem niekomu. Mam rad povodne komponenty.

22.1.2018 23:25:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Jak dlouho čekat u nově zřízeného nereagujícího vítěze?

Ahoj, jak dlouho čekáte když se neozve přihazující? Na jednu z mnou vypsaných aukcí (Settlers - Atlantida) přihodil nejvýše člověk, který si v daný den (minulá sobota) zřídil účet a on po příhozu na ZH nebyl. V neděli aukce skončila jeho výhrou, neozval se, nepřihlásil a nereagoval na mou zprávu. Já bych dal týden a pak bych chtěl hru nabídnout dalšímu v pořadí aukce s tím, že odečtu příhoz/y nereagujícího kupujícího. Na nabídku reagovali tři další zájemci, tak bych jim chtěl dát šanci. Jak to děláte vy?

27.1.2018 13:47:03

čekání

Čekám 1 kalendářní týden , v průběhu píšu vždy 2 urgence mailem, pokud stále bez reakce, uděluji negativní hodnocení (což je k ničemu když na něj proti strana nezareguje tak se ostatním nezobrazí) a zkusím hru nabídnout druhému v pořadí

27.1.2018 16:45:30

Zveřejnění hodnocení
Hodnocení se po určité době zveřejňuje automaticky i v případě, že ho druhá strana neudělí. Takže takto udělené hodnocení smysl má, na druhou stranu však nebrání dotyčnému vytvořit si nový účet a tomuto se vyhnout (zejména v případě, že negativní hodnocení dostane na začátku své zdejší "kariéry").

28.1.2018 21:06:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Vinohrad + kovové mince
Vinohrad + kovové mince
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas