Bazar – přihazující nové účty

Ahoj,

mám dotaz – dá se nějak prověřit, že v aukci přihazují opravdu zájemci a ne sám prodejce? Aktuálně se na jednu aukci slétlo hodně nových účtu a mně je to divné...

Děkuji za info!
25.7.2017 10:00:17

Souhlas
Taky jsem si toho všiml konkrétně u dražby zombicide věcí. Na ostatních serverech se takto dá prověřit , co je dotyčný zač

25.7.2017 10:05:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Medwidek
to je pomerne bežné. Po 20+ aukciách musím povedať, že občas som sa aj bál, keď mi na hru zrazu prihadzovali "užívatelia s nulkami a ešte k tomu noví", ale vždy (nie že väčšinou, ale vždy) to dopadlo dobre a k predaju došlo. Je však pravda, že v poslednom čase je tých nových účtov akosi viac. Ale to môžu byť aj ľudia, ktorí zabudli svoje údaje a pod. a si narýchlo vytvoria nový účet.
Samozrejme, zneužitie je možné, ale ty ako prihadzujúci máš vždy právo neprihodiť, ak sa ti zdá cena vysoká.
Či sa to dá preveriť cez ip, to veru neviem. Budú to vedieť asi administrátori.

25.7.2017 10:06:38

Medwidek
Asi myslíš Zeměplocha: Ankh-Morpork. Tam je to běžné, protože to kupují fanové Pratchetta kteří na ZH v podstatě nechodí.

25.7.2017 10:10:56

možné to je
pokud máš vážné podezření, nejvyšší má možnost to prověřit přes IP (ID Zeus). Otázka je, jestli bude mít čas se tomu věnovat.

25.7.2017 10:14:28

Divné
Když někdo přehodí sám sebe o tisícovku, je to divné :-)

25.7.2017 10:31:30

přehození sama sebe
Taky jsem si toho všiml a zasmál se :D

25.7.2017 10:50:55

Sleepy
Ona už praští do očí i ta cena jako taková :-)

25.7.2017 10:57:05

...
Yop, je to ta Zeměplocha. Zkusím věřit Koumesovi :D a zkusím taky nějak kontaktovat Ondru (Dia). Každopádně díky za názory ;)

25.7.2017 10:57:48

prověření
Ohledně Zeměplochy jsem už poslal SMS Diovi. Pokud není mimo net (třeba na dovolené), tak by to měl včas prověřit.

Kde došlo k přehození sebe sama? U Zeměplochy to nevidím (možná jsem jen slepý).

Pokud máte důvodné(!) podezření, můžete se obrátit na kteréhokoli z adminů (viz Více o Zatrolených hrách v patě webu) - všichni bychom měli mít horkou linku na Olymp. Zeus bohužel z různých osobních důvodů nebývá tolik online jako my ostatní a SZ si nemusí přečíst nebo si ji přečte až pozdě. Na telefon nicméně reaguje pružně.

25.7.2017 15:22:49

sám sobě si...
http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/49696/

25.7.2017 15:29:19

re: sám sobě si
to prodává AmS, znám ho a určitě si sám sobě nepřihazuje
nehledejte hned za vším podvod :-)

25.7.2017 16:00:52

http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/49696/
Na to jsem taky koukal. Asi si to s prodejem rozmyslel a kámoš či on sám si tam přihodil takovouto přemrštěnou cenu

25.7.2017 16:07:52

prověřeno
ani v jedné ze zmiňovaných aukcí Zeus nezjistil identické IP adresy

25.7.2017 16:39:42

@Wolfsen
Díky moc ;)

25.7.2017 18:03:21

AmS

aukce
Jak říká koumes731 (díky), není potřeba za vším hledat podvod. Pokud jde o aukci na ZBP Deadeye Walkers, tak s Dinasem jsem si psal a chtěl si aukci pojistit, jsou to všechno těžko sehnatelné věci, tak je o ně zájem. Kdybych si sám přihazoval, už by na to dávno někdo přišel a nebo bych musel mít do dneška možná tak 50 různých účtů. Sám jsem se kolikrát ocitl v opačné situaci, kdy jsem jen nevěřícně kroutil hlavou nad příhozy, není to třeba ani tak dávno, co tu frčeli sumy za pouhé 2 promo figurky do Blood Rage. To samé právě Zeměplocha, či český Mage Knight, ty se taky vždycky vyšplhají strašně vysoko, tak to prostě u některých her je.

25.7.2017 20:01:20

Drobné doplnění
Duplicitní účty nepoznáváme pouze podle stejné IP adresy, ale i dalších indikátorů, které logicky nechci nijak zvlášť rozebírat. Jen podotknu, že v případě toho největšího podvodníka, který se na ZH objevil (nechal si posílat peníze a neposílal hry) algoritmy, které používáme byly dostačující pro Policii ČR, aby podvodníka na jejich základě dopadla a "obvinila".

25.7.2017 22:00:49

Zeus
big like

26.7.2017 08:13:23

Rhaedolk
Já bych jen chtěl varovat před uživatelem Rhaedolk, v uplynulých 10 dnech vyhrál 2 mé aukce do kterých pilně přihazoval den co den(a navyšoval tak cenu i dobu skončení aukcí) a od té doby se neozval a nereagoval na zprávy..

Rozhodl jsem se tyto aukce znovu vystavit a dát tak šanci ostatním aniž by to někdo takto uměle navyšoval..

Je možné pak případně pokud se opět objeví jeho příhozy požádat adminy o jejich zrušení? Dle dalších 3 červených hodnocení co má ze stejného důvodu je vidět, že se takto už v minulosti choval.. Moc to nechápu, ten člověk přitom má i spoustu pozitivních komentářů, kdy vše proběhlo v pohodě, co ho k tomuhle vede?

14.9.2017 15:05:12 | Upraveno autorem (porovnej)

mám podobný problém jako Zaily
teď se mi nedávno stalo že mou aukci http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/58137/ vyhrál uživatel zvaný "Sorcerer" už v době příhozu mi přišlo divné že jeho přihozená částka je extrémně vysoká v ohledu ke zboží, navíc jsem viděl jeho 2 komentáře že hru nevyzvedl... a neměl jsem žádnou možnost mu ve výhře zabránit... a teď nereaguje na mojí snahu se s ním spojit a dohodnout jak hru chce zaslat případně vyzvednout i když vidím že na webu zatrolenek přihlášený byl :(

šlo by s tím něco dělat? nebo takovým uživatelům zablokovat přístup na bazar... nebo něco?

______________________
hráč a drobný sběratel

21.1.2018 12:09:06

Sorcerer
Prosim vas len podotknem, ze aukcia skoncila pred dvoma - troma dnami, pred vcerom si sa mi 1a2a3a4 ozval. Nesedim cele dni na zatrolenkach a necakam ci mi niekto nenapise. Po jednom dni bez odpovede zacnes pozadovat zablokovanie mojho uctu na bazare? Sa nad sebou zamysli clovece. Dve aukcie za ktore mam negativne hodnotenie mi uli pretoze som nebol v Kosiciach alebo som sa nijako nevedel dostat k vyzdvyhnutiu za co som sa pripadne ludom ospravedlnil. Pozri si moje dalsie pozitivne hodnotenia. Dakujem za porozumenie. Navyseo odpisal som ti.

21.1.2018 13:01:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Zaily
jestli se nepletu, jako vystavovatel máš právo příhoz smazat (ať už na žádost přihazujícího, nebo i po vlastní úvaze)

EDIT: tak jsem to zkoušel na vlastním inzerátu a nejde to - přihazující asi musí opravdu nejdřív poslat žádost.

Každopádně jsem se tady na ZH už potkal s řešením, kdy pokud nejvýše přihazující nereaguje, je hra nabídnuta za cenu druhého nejvyššího příhozu tomu, kdo jej učinil. Tím pádem se nemusíš zdržovat další aukcí.

21.1.2018 13:50:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Kew
Dostal jsem se do takové situace dvakrát a ani jednou se mi to nepodařilo prodat druhému kupujícímu. Po aukci jsem ze slušnosti počkal 2-3 týdny, jestli výherce nezareaguje a po takové době druhý v aukci sehnal hru jinde nebo utratil peníze za jinou hru.

Je to k naštvání, když dobře rozjetou aukci zničí minimálním příhozem někdo, kdo hru nechce a na podruhé se člověk nedostane na úroveň druhého, třetího v předchozí aukci.

21.1.2018 14:12:11

@Sorcerer
Já bych ti oponoval. Když se zúčastňuji aukce, tak si hlídám, kdy skončí, aby prodávající nebo kupující nečekal a ať prodávám, nebo kupuji okamžitě posílám zprávu protistraně. Je to podle mne moje povinnost jako účastníka aukce, protože nechci, aby protistrana čekala a nevěděla na čem je.

21.1.2018 17:30:44

@kren
A já bych oponoval dále - přihodil jsem, byl jsem přehozen, přestal jsem to sledovat.. po čase lognu a čeká tu zpráva o zrušení příhozu a že jsem tedy další v pořadí.. prodávající mi mohl dát mínus a nemusel čekat těch pár dní a já bych pak jen koukal proč se to stalo.. zase je to jen a pouze o tom, že jsme jen lidi a netřeba z toho hned dělat problémy, že se někdo neozve do 24 hodin bo ne každý je online denně ..

21.1.2018 17:46:46

.
Noob> Jednalo se o vyhranou situaci, ne o "druhý v pořadí", jestli to dobře chápu. Nějak jsem nepobral pointu příspěvku.

kren, Sorcerer> Pokud mě někdo přehodí, přijde mi zpráva, potažmo tedy email. To stejné, pokud aukci vyhraju. O obojím tedy mám přehled. Pak už to není o povinnosti, ale o lidské slušnosti. A odrazit se to může právě v hodnocení. Jediné, co je špatně, je, že se nedá příhoz zrušit právě třeba na základě hodnocení - pokud bych např. viděl, že mi přihazuje někdo, koho ostatní opakovaně hodnotili jako "ozval se až po 14 dnech a pak jsme to ještě celý další týden domlouvali", radši sám ten příhoz zruším a dám šanci někomu zodpovědnějšímu.

-bacil- > chápu, že když čekáš, než se ozve ten první, může ti to mezitím utéct. Asi to chce striktnější pravidlo pro limit, po který se musí obě strany minimálně ozvat, aby tím prodávající pak případně neutrpěl a mohl se "beztrestně" ozvat dalším přihazujícím.

21.1.2018 18:08:58

Vybíráme z Bazaru

Carcassonne Věž (stará edice)
Carcassonne Věž (stará edice)
Akt. cena: 1600 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas