nepřihlášený

přihlásit

registrovat

příslušenství z laserem řezaného plastu

Narazil jsem na kickstarteru na http://www.kickstarter.com/projects/1133945043/laser-cut-game-parts-and-accessories (nějaké další fotky jsou ještě v záložce updates) a ted u dicetowerů na http://www.youtube.com/watch?v=CLbTJN0kSw4 Některé věci vypadají dost zajímavě (držák kostiček do Eclipse, figurky do High Frontieru, apod.). Ale mají to za dost šílené ceny (pomalu přesahující cenu samotné hry). Viděl jsem, že i u nás jsou nějaké firmy, které se zabývají laserovým řezáním plastů v malém a zajímalo by mě jeslti je to opravdu tak drahé, nebo by něco podobného šlo u nás vyrobit za rozumnou cenu. Nezkoušel jste si už někdo něco podobného nechat vyrobit, případně nemáte (nebo nějaký známý) přístup k nějaké podobné technologii? Kdyby byl rozumný nápad tak věřím, že by se u něčeho dalo dohromady dost lidí, aby to bylo i s nějakými paušálními náklady zajímavé pokud by náhodou nešla vyrábět kusovka.

30.5.2012 00:15:44

ad mrizka

no kdyby mela byt nepruchozi, tak by to samozrejme muselo byt podlepene (tedy ze dvou dilu - bude to urcite levnejsi a i hezci (kdyby to melo byt z jedineho kusu, tak by ty dna byly lehce mléčné (snížená průhlednost).

Rozměr mřížky - no já na těch fotkách vidím 3 x 12 ? A jaký je teda rozměr kostek?

31.5.2012 10:33:47

mrizka

Kdyz by diry byly pruchozi, asi by nebyl problem je podlepit slabsim plexi obdelnikem.

31.5.2012 10:14:01

to som

Ano 8x12 přesně jak je to na těch dvou obrázcích z odkazu http://www.kickstarter.com/projects/1133945043/laser-cut-game-parts-and-accessories

Ohledně těch průchozích/neprůchozích děr nevím jaké jsou možnosti. Určitě by bylo praktičtější neprůchozí díry, aby se ten zásobník dal zvednout i s kostičkami. Nicméně ta dna těch děr by musela být průhledná, protože u odstraněných kostiček musí být vidět skrz to prázdné místo na stupnici pod ním. Pokud by to nešlo průhledně, tak to mohou být díry skrz a pak by klidně stačilo to plexi 3mm.

31.5.2012 09:59:57

amis

Poklady jsou prý nejideálnější v Corelu, ale já mu dodával v dxf (AutoCAD) nebo Illustratoru a vše ok.
On si moje podklady nahraje do komplu, konvertuje do laseru (krabice velikosti multifunkční tiskárny) a už to jede. V laseru je položena deska materiálu (max. řezací plocha je tuším 30x40 cm) o tloušťce až 10mm, ale to prý ještě neřezal.
Technicky to funguje tak, že laserový paprsek se zaměří na bod mateiálu, tím dojde k jeho prudkému zahřátí a odpaření. Délka ohřevu pak určuje hloubku řezu.
Jinak materiál: dřevo, resp. překližku používá topolovou o tl 3 a 6 mm, ale prořezal i 8mm smrk destičku. Plexi 8mm milimetrů taky v poho, ale v té tloušťce už to chce větší výkon a materiál na hranách trochu "teče". Ty tenčí plasty (do 3 mm) jsou v pohodě. Umí to řezat i na sklo. Nedělá na materialy z PVC - při řezání se uvolňuje chlor, který mu naleptává čočky.
Přesnost je v cca 0,1mm, ale řez je kónický - nahoře může mít až 0,3mm (podle tlouštky mat) a dole má cca 0,1mm.

Tak snad sem Ti hlavu nezamotal ještě víc ...

31.5.2012 07:03:04

Ad Kren

Eclipse neznám/nemám, tak nevím, jak velké jsou ty kostičky? Další otázka je, jestli chceš mřížku (počítám dobře 3x12 ?) s průchozími otvory nebo by to mělo být zaslepené? Myslím tím, jestli když zvedneš mřížku, měly by ty kostky zůstat na desce nebo v mřížce?

31.5.2012 06:42:31

kickstarter

diky ty! super zalezitost, prave jsem zjistil za co jsem se rozhodl vyhodit penize. :) (teda stve me ze budu muset resit zase nas retardovany celni zakon ale worth it !

30.5.2012 22:19:21

som

to zní zajímavě. Jak to funguje technologicky - v jakém formátu mu předáváš podklady pro výrobu? Jsou s tím nějaké paušální náklady - nějaká šablona, forma, cokoliv, nebo prostě dostane obrázek, vrazí ho do mašiny a vypadne jeden kus něčeho (možná se ptám blbě, ale nic o té technologii nevím ;-)

30.5.2012 20:57:49

to som

Tak se ho zeptej, za kolik by vypálil z plexi mřížky na kostičky do eclipse. Viz dole odkaz od ndru?

30.5.2012 13:26:43

laser

kamarád ho má (myslím laser) a už mi pár věcí dělal - především z překližky.

S cenou vám asi moc neřeknu - vždy záleží na složitosti a množství, ale jen pro ilustraci:
z překližky tl. 6 mm mi páli stromy do Waldschaltenspiele za 160,-. Do práce jsem poptával kulaté žetony prum 25mm ve dvoubarevném plastu (žeton je např. červený a ten vypálený text nebo obraz je bílý, barevných kombinací je hafo) a při počtu 2000 ks nahodil konečnou cenu 4,- za kus...

Na druhou stranu jeho překližkové krabičky na cokoliv (nejen na hry), to je prostě paráda!

30.5.2012 13:20:33 | Upraveno autorem (porovnej)

hm, hm

Za tisíc korun 6 plastových mřížek na kostičky. Je to sice pěkné, ale až zas takový fanda nejsem. Nicméně pokud tady opravdu má někdo přístup k takové technologii, tak by to bylo fajn.

30.5.2012 13:04:01

to kren

http://www.kickstarter.com/projects/1133945043/laser-cut-game-parts-and-accessories a rolovat dolu

30.5.2012 12:39:54

to amis

Ať jsem hledal, jak jsem hledal, tak ten držák kostiček do eclipse jsem nenašel. Můžeš napsat odkaz?

30.5.2012 12:07:02

Vybíráme z aukcí

Zachraňte osud - Třešňové květy
Zachraňte osud - Třešňové květy
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>