příslušenství z laserem řezaného plastu

Narazil jsem na kickstarteru na http://www.kickstarter.com/projects/1133945043/laser-cut-game-parts-and-accessories (nějaké další fotky jsou ještě v záložce updates) a ted u dicetowerů na http://www.youtube.com/watch?v=CLbTJN0kSw4 Některé věci vypadají dost zajímavě (držák kostiček do Eclipse, figurky do High Frontieru, apod.). Ale mají to za dost šílené ceny (pomalu přesahující cenu samotné hry). Viděl jsem, že i u nás jsou nějaké firmy, které se zabývají laserovým řezáním plastů v malém a zajímalo by mě jeslti je to opravdu tak drahé, nebo by něco podobného šlo u nás vyrobit za rozumnou cenu. Nezkoušel jste si už někdo něco podobného nechat vyrobit, případně nemáte (nebo nějaký známý) přístup k nějaké podobné technologii? Kdyby byl rozumný nápad tak věřím, že by se u něčeho dalo dohromady dost lidí, aby to bylo i s nějakými paušálními náklady zajímavé pokud by náhodou nešla vyrábět kusovka.
30.5.2012 00:15:44

to kalif
Myslím, že by ses měl ve svém odsudku poněkud krotit a že jsi značně nespravedlivý. Já s cenou nemám problém, já si to klidně zaplatím, ale jsou lidé pro které je pětistovka hodně a šetří si ji třeba na novou hru, tak proč jim nepomoct, pokud by to šlo. Já jsem tady už párkrát třeba pro různé lidi objednával ty extra kostky pro Twilight Struggle a vím a je to tak běžné, že čím je objednávka větší, tím rapidně klesá cena, takže je výhodnější objednat podstatně víc kusů. Některým lidem jsem ty kostičky dal pak i zadarmo, takže tvoje osočování, že bych s tím chtěl dělat kšeft jsem si vzal docela osobně a uráží mne to.

Pokud tady byl někdo sprostý ("... Ty vole za ty prachy si to nech! ..."), tak to jsi byl jedině ty, protože nikdo se tady takovým pejorativním způsobem o ceně nevyjádřil. Jediný, kdo napsal, že je pro něho cena vysoká, tak byl amis. A má na to plné právo nehledě na to, že jen nenadával (tak jako ty), ale hledal řešení.

U výroby čehokoli bývá opravdu běžné, že čím více kusů, tím jde cena podstatně dolů, třeba i na polovinu. Že to tady tak není je sice divné, nicméně je na každém, jestli to bude akceptovat nebo ne. Mým dobrým úmyslem bylo to pro Trola objednat hromadně za co nejlepší cenu, než aby si to každý nechával vyrábět zvlášť za cenu vyšší. Pokud to tak nejde, tak smůla, ale tenhle můj dobrý úmysl tě neopravňuje k tomu abys byl sprostý a osočoval někoho z kšeftování.

29.6.2012 09:46:41

to kren
Já jsem onim kšeftem nemyslel nic zlýho, prostě: kdo by s tím chtěl jakkoliv obchodovat, pro toho ty korunový rozdíly mají smysl, pro koncovýho kupce/zájemce - nemyslím. Že sis to vzal osobně a převedl to do jakési osočovací roviny, to je tvůj problém. Ale protože si si tebe a tvé práce zde vážím, přijmi prosím moji omluvu - bez ironie. Možná nevolím správná slova, možná své názory tak správně po česku neobaluji, možná jsem hulvát, kdo ví...
Jináč na sousloví: Ty vole... nic pejorativního nespatřuji. Jde o nadsázku, to už se tak prostě říká. A že je pro někoho pět stovek dost peněz? Díky za upozornění, ale řadím se k nim i já. Leč nemohu si pomoct: nemyslím, že při tomhle druhu výroby, lze cenu nějak výrazně srazit počtem kusů - příprava totiž není nijak složitá. A bude-li cena nižší o třeba i desetikorunu, nepovažuji to za rozhodující.

29.6.2012 10:22:27

to kalif
OK, beru všechno dobrý ;). Já jsem taky nemusel reagovat tak podrážděně.

29.6.2012 10:31:15

to som
A teď k věci ...
Jak se budou řešit objednávky? Jestli přes tebe?
Kdy bude deadline objednávek?
Jak to bude s placením?
... atd. atd.

29.6.2012 10:33:04

som

k veci
Snad to nebude nedovolená reklama, ale zkusme to:

řezač se jmenuje Radek Mužikovský, radek.muzikovsky(uzenac)seznam.cz. Ví o vás, podklad k výrobě mu během dne pošlu, takže nezbývá než se s ním spojit a domluvit co a jak...

Jen pro ověření, rpzměry mřížky jsou zde http://img571.imageshack.us/img571/7503/20120704102047.png

4.7.2012 10:26:11

Mřížky k Eclipse
už mám doma a jsem velice spokojený. Tímto velký dík somovi za zprostředkování!
Objednával jsem přímo u pana Mužikovského - bezproblémová komunikace a vstřícné jednání. Vzal jsem to 6x mřížka síly 3mm a 6x dno síly 2mm. Slepil jsem to vždy na pár bodech sekundovým lepidlem. Je to vidět, ale nevypadá to tak zle. Ještě uvedu ceny přímo z mailu od výrobce:

cena za mřížku tl. 3 mm je 60,- Kč/ks, cena za dno tl. 2 mm je 16,- Kč/ks, poštovné je 60,- Kč
celkem tedy za 6 sad s poštovným 516,-Kč
Při jednorázovém objednání 15 sad (6+6 dílů x 15) Vám můžu dát 10% slevu.

Napadlo mne, že v případě zájmu bych to zprostředkoval, ale pak mi došlo, že poštovné při rozesílání jednotlivých sad by bylo vyšší než samotná sleva :-) a kontakt na výrobce uvedl som níže.

21.7.2012 10:06:49

K řezání laserem
ještě nabídka řezače:

Laserem je možno do plexi i gravírovat a reliéf pak vybarvit. Používám čiřé, mléčné a kouřové plexi. Dále pak používáme dvouvrstvé plasty, kdy se laserem propálím do spodní vrstvy, která má jinou barvu. Barevných kombinací je hodně. Mohu také laserem vyřezávat dílky ze dřeva včetně gravírování, které je tmavě hnědé).

Což by šlo samozřejmě využít např. k výrobě žetonů apod.

21.7.2012 10:12:38

Eclipse cube tray
Kdybyste mel ještě někdo zájem a nechtěli s tím mít moc prace, objevil jsem tenhle obchod kde maji ty drzatka na kostky pro Eclipse za dobrou cenu. I poštovny není tak strašný. http://www.boardgameinnovation.com/eclipse-tray/

26.8.2015 13:29:12

Řezání z plexiskla
Ahoj, nevěděli byste někdo o jiné možnosti než p. Mužíkovském? Včera jsem mu psal a odpověděl, že teď má bohužel několik dlouhodobých zakázek a kapacitně je úplně vytížený.

10.5.2017 06:52:06

Laser
Čau, máme Co2 laser, když mi pošleš podklady, tak to nacením. Nejlepší by bylo DWG

5.6.2017 11:15:26

Rozměry pro řezání cube tray pro Eclipse
Ahoj,

nemáte někdo z vás, kteří si nechávali u pana Mužikovského vyrábět cube tray na hru Eclipse rozměrové podklady pro vyřezání držáku na kostičky z Eclipse?

Rád bych někde poptal jestli mi to nevyřežou a pokud má někdo již podklady pro výrobu, uvítal bych pomoc.

Ď!

16.12.2018 16:44:45

jina moznost
Zdar vespolek! Ja jsem je objednaval pred casem tady: https://www.geekmod.pl/pl/p/Organizer-pasujacy-do-gry-Eclipse-1szt/57
Brali jsme nekolikrat sadu po sesti kusech a par dalsich veci a zrovna meli 20% slevu na vse, takze to vyslo na cca 60 Kc na kus i s postovnym. Osobne doporucuju podporit ceskeho rezace, ale jestli je zaneprazdnen, je to moznost.

@Amis: nepotrebujes 9, sest uplne staci imho. Mam Eclipse dlouho, mam ho komplet a jeste nikdy jsem ho ve vice nez v sesti nehral - potrebujes najit extremne velky stul a skupinu 7+ lidi, kteri budou chtit 7+ hodin hrat. Nevim, jake mas kolem sebe spoluhrace, ale pro me mission impossible ;)

_____________________________________________________________________
Od Blackfiru si už nic nekoupím a když budu chtít něco of FFG, koupím si radši originál.

31.12.2018 14:10:06

Vybíráme z Bazaru

Vikings Gone Wild s rozšířeními
Vikings Gone Wild s rozšířeními
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas