nepřihlášený

přihlásit

registrovat

příslušenství z laserem řezaného plastu

Narazil jsem na kickstarteru na http://www.kickstarter.com/projects/1133945043/laser-cut-game-parts-and-accessories (nějaké další fotky jsou ještě v záložce updates) a ted u dicetowerů na http://www.youtube.com/watch?v=CLbTJN0kSw4 Některé věci vypadají dost zajímavě (držák kostiček do Eclipse, figurky do High Frontieru, apod.). Ale mají to za dost šílené ceny (pomalu přesahující cenu samotné hry). Viděl jsem, že i u nás jsou nějaké firmy, které se zabývají laserovým řezáním plastů v malém a zajímalo by mě jeslti je to opravdu tak drahé, nebo by něco podobného šlo u nás vyrobit za rozumnou cenu. Nezkoušel jste si už někdo něco podobného nechat vyrobit, případně nemáte (nebo nějaký známý) přístup k nějaké podobné technologii? Kdyby byl rozumný nápad tak věřím, že by se u něčeho dalo dohromady dost lidí, aby to bylo i s nějakými paušálními náklady zajímavé pokud by náhodou nešla vyrábět kusovka.

30.5.2012 00:15:44

jina moznost

Zdar vespolek! Ja jsem je objednaval pred casem tady: https://www.geekmod.pl/pl/p/Organizer-pasujacy-do-gry-Eclipse-1szt/57
Brali jsme nekolikrat sadu po sesti kusech a par dalsich veci a zrovna meli 20% slevu na vse, takze to vyslo na cca 60 Kc na kus i s postovnym. Osobne doporucuju podporit ceskeho rezace, ale jestli je zaneprazdnen, je to moznost.

@Amis: nepotrebujes 9, sest uplne staci imho. Mam Eclipse dlouho, mam ho komplet a jeste nikdy jsem ho ve vice nez v sesti nehral - potrebujes najit extremne velky stul a skupinu 7+ lidi, kteri budou chtit 7+ hodin hrat. Nevim, jake mas kolem sebe spoluhrace, ale pro me mission impossible ;)

_____________________________________________________________________
Od Blackfiru si už nic nekoupím a když budu chtít něco of FFG, koupím si radši originál.

31.12.2018 14:10:06

Rozměry pro řezání cube tray pro Eclipse

Ahoj,

nemáte někdo z vás, kteří si nechávali u pana Mužikovského vyrábět cube tray na hru Eclipse rozměrové podklady pro vyřezání držáku na kostičky z Eclipse?

Rád bych někde poptal jestli mi to nevyřežou a pokud má někdo již podklady pro výrobu, uvítal bych pomoc.

Ď!

16.12.2018 16:44:45

Laser

Čau, máme Co2 laser, když mi pošleš podklady, tak to nacením. Nejlepší by bylo DWG

5.6.2017 11:15:26

Řezání z plexiskla

Ahoj, nevěděli byste někdo o jiné možnosti než p. Mužíkovském? Včera jsem mu psal a odpověděl, že teď má bohužel několik dlouhodobých zakázek a kapacitně je úplně vytížený.

10.5.2017 06:52:06

Eclipse cube tray

Kdybyste mel ještě někdo zájem a nechtěli s tím mít moc prace, objevil jsem tenhle obchod kde maji ty drzatka na kostky pro Eclipse za dobrou cenu. I poštovny není tak strašný. http://www.boardgameinnovation.com/eclipse-tray/

26.8.2015 13:29:12

K řezání laserem

ještě nabídka řezače:

Laserem je možno do plexi i gravírovat a reliéf pak vybarvit. Používám čiřé, mléčné a kouřové plexi. Dále pak používáme dvouvrstvé plasty, kdy se laserem propálím do spodní vrstvy, která má jinou barvu. Barevných kombinací je hodně. Mohu také laserem vyřezávat dílky ze dřeva včetně gravírování, které je tmavě hnědé).

Což by šlo samozřejmě využít např. k výrobě žetonů apod.

21.7.2012 10:12:38

Mřížky k Eclipse

už mám doma a jsem velice spokojený. Tímto velký dík somovi za zprostředkování!
Objednával jsem přímo u pana Mužikovského - bezproblémová komunikace a vstřícné jednání. Vzal jsem to 6x mřížka síly 3mm a 6x dno síly 2mm. Slepil jsem to vždy na pár bodech sekundovým lepidlem. Je to vidět, ale nevypadá to tak zle. Ještě uvedu ceny přímo z mailu od výrobce:

cena za mřížku tl. 3 mm je 60,- Kč/ks, cena za dno tl. 2 mm je 16,- Kč/ks, poštovné je 60,- Kč
celkem tedy za 6 sad s poštovným 516,-Kč
Při jednorázovém objednání 15 sad (6+6 dílů x 15) Vám můžu dát 10% slevu.

Napadlo mne, že v případě zájmu bych to zprostředkoval, ale pak mi došlo, že poštovné při rozesílání jednotlivých sad by bylo vyšší než samotná sleva :-) a kontakt na výrobce uvedl som níže.

21.7.2012 10:06:49

k veci

Snad to nebude nedovolená reklama, ale zkusme to:

řezač se jmenuje Radek Mužikovský, radek.muzikovsky(uzenac)seznam.cz. Ví o vás, podklad k výrobě mu během dne pošlu, takže nezbývá než se s ním spojit a domluvit co a jak...

Jen pro ověření, rpzměry mřížky jsou zde http://img571.imageshack.us/img571/7503/20120704102047.png

4.7.2012 10:26:11

to som

A teď k věci ...
Jak se budou řešit objednávky? Jestli přes tebe?
Kdy bude deadline objednávek?
Jak to bude s placením?
... atd. atd.

29.6.2012 10:33:04

to kalif

OK, beru všechno dobrý ;). Já jsem taky nemusel reagovat tak podrážděně.

29.6.2012 10:31:15

to kren

Já jsem onim kšeftem nemyslel nic zlýho, prostě: kdo by s tím chtěl jakkoliv obchodovat, pro toho ty korunový rozdíly mají smysl, pro koncovýho kupce/zájemce - nemyslím. Že sis to vzal osobně a převedl to do jakési osočovací roviny, to je tvůj problém. Ale protože si si tebe a tvé práce zde vážím, přijmi prosím moji omluvu - bez ironie. Možná nevolím správná slova, možná své názory tak správně po česku neobaluji, možná jsem hulvát, kdo ví...
Jináč na sousloví: Ty vole... nic pejorativního nespatřuji. Jde o nadsázku, to už se tak prostě říká. A že je pro někoho pět stovek dost peněz? Díky za upozornění, ale řadím se k nim i já. Leč nemohu si pomoct: nemyslím, že při tomhle druhu výroby, lze cenu nějak výrazně srazit počtem kusů - příprava totiž není nijak složitá. A bude-li cena nižší o třeba i desetikorunu, nepovažuji to za rozhodující.

29.6.2012 10:22:27

to kalif

Myslím, že by ses měl ve svém odsudku poněkud krotit a že jsi značně nespravedlivý. Já s cenou nemám problém, já si to klidně zaplatím, ale jsou lidé pro které je pětistovka hodně a šetří si ji třeba na novou hru, tak proč jim nepomoct, pokud by to šlo. Já jsem tady už párkrát třeba pro různé lidi objednával ty extra kostky pro Twilight Struggle a vím a je to tak běžné, že čím je objednávka větší, tím rapidně klesá cena, takže je výhodnější objednat podstatně víc kusů. Některým lidem jsem ty kostičky dal pak i zadarmo, takže tvoje osočování, že bych s tím chtěl dělat kšeft jsem si vzal docela osobně a uráží mne to.

Pokud tady byl někdo sprostý ("... Ty vole za ty prachy si to nech! ..."), tak to jsi byl jedině ty, protože nikdo se tady takovým pejorativním způsobem o ceně nevyjádřil. Jediný, kdo napsal, že je pro něho cena vysoká, tak byl amis. A má na to plné právo nehledě na to, že jen nenadával (tak jako ty), ale hledal řešení.

U výroby čehokoli bývá opravdu běžné, že čím více kusů, tím jde cena podstatně dolů, třeba i na polovinu. Že to tady tak není je sice divné, nicméně je na každém, jestli to bude akceptovat nebo ne. Mým dobrým úmyslem bylo to pro Trola objednat hromadně za co nejlepší cenu, než aby si to každý nechával vyrábět zvlášť za cenu vyšší. Pokud to tak nejde, tak smůla, ale tenhle můj dobrý úmysl tě neopravňuje k tomu abys byl sprostý a osočoval někoho z kšeftování.

29.6.2012 09:46:41

Tak nevím...

ale přijde mi, že se z toho pro pár drobnejch dělá kovbojka. Buď to chci nebo ne. Nabídka je ložená a jestli s tim chci dělat kšeft, pak to chápu, ale kvůli pár kouskům... Tak nějak je mi pak líto lidí, co se nám snaží něco nabídnout, sami s tím tráví svůj čas a energii a někdo jim pak řekne: Ty vole za ty prachy si to nech! Mě se alespoň v tomhle případě cena nepřiměřená nezdá.
Já tu hru mám prostě rád a už jsem do ní vrazil dalších asi 700 Kč za lodičky na stojáncích a představa, že nebudu muset před každou hrou rovnat ty prťavý kostičky do svých chlívků, je neodolatelná. A tak pro mě, dejme tomu stovka semtam, neni rozhodující. Ale každej to máme asi jinak.

29.6.2012 07:46:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Mnozstevni slevy

Takže situace je taková, že cena je dost nízká sama o sobě ale při jednorázové výrobě 100+ kusů by byl ochotný jít o 5 Kč níž, což by mohlo pokrýt alespoň část poštovného...

27.6.2012 10:31:20

som

jj, myslel jsem něco takového (a nějak jsem i tušil odpověď ;-)

26.6.2012 13:25:57

kren

Neříkám, neboť nevím.
Dotaz jsem přeposlal a stejně jako Ty čekám na odpověď :) Je ale pravda, že sem Ti to měl napsat ...

26.6.2012 12:36:22

to som

A to množství ??? Neříkej mi, že je jedno jestli si objednám jednu nebo šedesát mřížek.

26.6.2012 12:32:35

SKLADANA MRIZKA

Jestli sem to dobře pochopil, tak cheš něco jako http://www.hradeckakartonazka.cz/vyrobni-program/vybaveni-krabic , ale to Tě asi zklamu - cena se počítá podle množství materiálu a podle délky řezu. Asi nemusím ani počítat ...

26.6.2012 12:30:24

to amis

Ale naprosto vůbec jsem nepochopil, jak jsi to myslel. Zkus to namalovat a někde dát ke stáhnutí.

26.6.2012 12:24:00

som

Je to sice výrazně lepší cena, než u těch američanů, ale přece jen se člověk i tak cuká dát víc než třetinu ceny hry za doplněk (6ks základ + 3ks připravované rozšíření - člověk musí myslet na budoucnost ;-) Napadla mě ale ještě taková možnost, ale možná je to blbost: změnilo by nějak výrazně cenu mít namísto mřížky z jednoho kusu, vypáleného z 3mm plexi, něco jako sadu plexi obdélníků/pásků se zářezy do půlky výšky (o tloušťce zářezů a plexi podobné tomu, co jste teď nechali jako mřížku), kterou by si každý složil (akorát asi o fous vyšší než ty 3mm, aby to do sebe vůbec šlo zasunout)? Stačí úplně hrubý odhad, nechci s tím zbytečně otravovat, pokud by se cena neblížila polovině (čekám, že spíš ne, ale nedalo mi to ;-), tak to nemá cenu komplikovat. Mě osobně ta mřížka zajímá hlavně jako ochrana před drbnutím do stolu a na to by to stačilo (dno není potřeba).

26.6.2012 12:19:06

to som

Množstevní slevy nejsou možné? Cena je stejná ať si objednám jednu mřížku nebo 60 mřížek?

26.6.2012 10:59:40

Finální mřížka pro Eclipse

Zdravím,
dnes ráno mi přišlo nacenění finálního tvaru mřížky (rozměry posvětili jak Křen, tak Kalif). Cena je 70,- Kč pro tloušťku 3mm. Plexi tl 6mm asi nebude moc praktických, ale kdyby náhodou, cena je 130,-. Destička pod mřížku (v tl. 3mm) vyjde na 20 bez lepení - to se zatím nepodařilo rozseknout.

26.6.2012 10:14:53

Mřížka na eclipse

Dobré ráno všem, takže včera sem si pokecal s řezačem a situace je následující: Mřížku se dnem vyrobit nejde, nicméně ze dvou kusů (mřížka+obdélník pod ní) by to udělat šlo. Problém by ale mohl nastat při lepení - chce to najít lepidlo, které neporuší strukturu toho plexi. Jinak by totiž bylo průhledné pouze dno jednotlivé komůrky, ostatní by bylo matované.
Rozměry jsem se od vás bohužel nedozvěděl, takže jsem si je operativně zvolil sám ( http://imageshack.us/photo/my-images/94/stojaneclipse.jpg/ ). V tomto rozměru by teda vyšla cena mřížky bez dna v tloušťce 6 mm na 150,-, ve tloušťce 3-4mm kolem 120,-. Není v tom započteno vytvoření podkladů pro řez, ale ty bych vám klidně udělal já...

Pokud by byl zájem, rád zajistí kontakt skrz PM.

Jo a umí pálit i z papíru (aniž by shořel :)

5.6.2012 06:22:18

prodleva

Ahoj, byl sem ted mimo, takže to předávám až teď, ale určitě sem dodám jeho odpověď...

4.6.2012 07:30:22

to som

No já jsem teď v práci, tak ti rozměr neřeknu. Ale jsou to takové ty malé kostičky, jak u většiny her. Takže jen orientačně bych chtěl vědět cenu.

31.5.2012 10:38:23

Vybíráme z aukcí

Marvel Champions CZ základ
Marvel Champions CZ základ
Akt. cena: 950 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>