Nastavení tiskárny - tmavé barvy

Chci se zeptat, co mám v (laserové) tiskárně nastavit, aby barvy v tisku se alespoň výrazně blížily tomu, co vidím na monitoru. Tam jsou jasné a pěkné, kdežto tisk je hodně tmavý.
Teoreticky si můžu pohrát s nastavením jasu a kontrastu, ale než to trefím, vyplácám hromadu barvy a papíru. Máte někdo praktickou zkušenost?

Tiskárna je Minolta 1680MF
5.9.2011 16:58:37

to petrin
Já jsem neříkal ať to smažeš, že je to ptákovina. Já jsem říkal, ať to napíšeš srozumitelně, aby to i laici pochopili.

14.11.2011 15:11:21

Po čase se vracím k tomuto tématu.
Kdysi jsem si koupil (pro připomenutí) tiskárnu Minolta Magicolor 1680 MF. Byla to nejlevnější barevná laserová multifunkce, která šla v té době sehnat. Po dlouhém hraní s tiskem jsem se dostal na jakous-takous použitelnou tiskovou kvalitu. Je mi ale samozřejmě jasné, že to má své limity. Když se podívám na výsledky z profi tiskárny, kterou má brácha v práci (tu využívat nemohu - měl by z toho problém a to nechci), nebo výtisku přímo z komerční tiskárny, tak je to prostě o kus jinde. Oni si za stránku berou jen 8 Kč, takže by nebyl problém tisknout přes ně. Jenže občas něco nepochopí, případně já něco zkazím a musím tam letět znova. To není ono. Takže ve finále přemýšlím o nové tiskárně. Pointa mého dlouhého úvodu: co byste mi doporučili? Jsem ochotný investovat tak do 10k. Multifunkce. Barevná. Laser. Potřebuji, aby barvy byly pěkné, živé. Přemýšlel jsem hodně o DELLu. Oni jich sice moc nedělají, ale s jejich compama jsem naprosto spokojený, tak doufám, že i tiskárny budou na úrovni. Ale fakt by zamrzelo, kdybych nalil 10k do tiskárny a ve finále by se nic moc nezměnilo :(

10.12.2011 20:33:35

to Špatňák
Nevím jestli můžu radit, protože nejsem v tomto oboru profesionál a tak napíšu jen mou zkušenost. Dřív jsem tisknul veškeré komponenty (karty) na kvalitní fototiskárně. Jenže tam je problém jednak se šíleně drahým provozem a potom taky s omezeným výběrem vhodného fotopapíru, protože oboustraných se moc nedělá a když jo, tak měli povrch nebo gramáž ne podle mých představ.

Od té doby, co mám doma novou barevnou laserovku už netisknu nikde jinde jak na ní a jsem naprosto spokojený. Není to žádné drahé dělo ale tisk je perfektní (zatím nejlepší jaký mi kdy z nějaké laserovky vylezl). Je to tiskárna HP LaserJet CP 1525n COLOR. Možná má někdo jiné zkušenosti, ale já mám s laserovkami HP jen nejlepší zkušenosti. Naopak s MInoltami jsem měl vždycky nějaké problémy, nehledě na to, že starší minolty nejsou zrovna dvakrát zpětně podporovány a drivery pro nový systém se nedají najít, kdežto z HP mám zkušenost, že u nového OS je vždy dohledatelný driver ke starší HP tiskárně.

Co se týče praktického provozu HP LaserJet CP 1525n COLOR, tak má pro mne dvě zásadní výhody:
1) perfektní barvy
2) bere na rozdíl od jiných laserovek i hodně tlusté papíry a i na tlustých papírech je toner perfektně zapečený a nerozmazává se (musí se ale před tiskem v nastavení dát co nejtlustší papír).

Jak říkám, nejsem odborník a tohle je má zkušenost z poslední doby.
A NENADÁVEJ MI, AŽ SI JI POŘÍDÍŠ A NEBUDEŠ SPOKOJENÝ ;)

PS: Ještě jsem zapoměl dodat, že ta tiskárna není vůbec drahá a že ji lze sehnat za 5000,- Kč.

14.12.2011 12:37:14 | Upraveno autorem (porovnej)

A je to tady - tiskárna down
Tak moje "milovaná" Minolta klekla a je po ní, jak po žábě. Chtěl jsem se řídit krenovou radou, ale až teď jsem zaznamenal, že HP LaserJet CP 1525n NENÍ multifunkce :(
Což je zcela klíčové. Jiné doporučení prosím?

15.3.2012 16:37:47

...
Osobně bych šel do nějaký canonky (Canon Pixma). Konkrétní typ závisí na tvých preferencích.

15.3.2012 16:50:49

wen

12.4.2015 10:39:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Sada obalů na karty - různé druhy a výrobci
Akt. cena: 222 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas