Materiál na "vylepšení" krabice

Jaký materiál používáte? Samozřejmě se nabízí karton, ale zajímalo by mě jestli nemá někdo i nějaký lepší materiál. Zaujal mě na BGG pěnový materiál "foamboard", ale nevím kde bych ho senhal. Piště prosím materiál a případně i kde ho sehnat, za každou radu budu moc vděčný. Díky!

(doufám, že to není duplicitní téma, ale nějak jsem to nikdě nenašel)
26.7.2011 12:50:41

Karton 3 mm
Myslíte, že tenhle karton by byl vhodný k výrobě vnitřku krabic? http://www.fler.cz/zbozi/kniharsky-karton-3mm-1026715

20.8.2011 18:25:02

Atterdag
Určitě byl. Já jsem s tím dneska začal zápasit a je to docela makačka. Hlavně to řezání, ale co by člověk neudělal pro svého miláčka. :)

20.8.2011 18:29:16 | Upraveno autorem (porovnej)

tak jsem se do toho pustil
V pátek jsem koupil karton 2,5 mm tlustý, ostatní rozměry 1m x 0,7m. Ve Světě papíru na Karlově náměstí to prodávají pod označením lepenka, ale jinde na webu jsem to viděl jako kartón. Nevýhou je, že při tloušťce nad 2 mm, to už nenařežou, takže si to člověk musí doma přepůlit sám, protože s celým kartónem se špatně pracuje.

Jinak v prodejně byli ochotný, dokonce mi to zabalili do fólie a převázali, aby se mi to lépe neslo. Což bylo fajn, protože v té bouřce, která byla mi to alespoň nenamoklo. Jenom mě to málem odfouklo. Přece jenom metrová plachta to už má docela záběr.

Zkušenosti. To řezání mi dalo docela zabrat. Dělal jsem si insert pro MEQ a strávil jsem u toho celý víkend a to mě ještě pár drobností čeká. U toho řezání bych upozornil na jednu věc, chce to mít tvrdý podklad. Já jsem jako podklad používal zbytky ze staré krabice a protože to byl takový ten vlnitý materiál, tak mi to po oříznutí nechávalo na krajích útržky, které jsem musel ostříhávat a opravovat šmirgl papírem, než mi to došlo.

Pokud jde o lepení, tak jsem použil Hercules a drží to dostatečně. Dokonce se mi tím Herculesem povedlo přilepit i molitan ke kartonu.

22.8.2011 08:23:24 | Upraveno autorem (porovnej)

lepenka
na rezanie jednoznačne doporučjem použiť rezaciu podložku (napr. od fi. Olfa) dosť to uľahčí prácu. Taktiež sa mi osvedčilo použiť na takto hrubu lepenku rotačný rezač od rovnakej firmy. Je s tým omnoho jednoduchšia práca ako s ulamovacím nožom a je to aj menej namáhave, tým pádom sú aj rezy presnejšie a krajšie :)
Inak veľmi doporučujem použiť do ulamovacieho noža čierne ultra ostré čepielky (zase Olfa). Neveril som, že je to taký rozdiel kým som to nevyskúšal.

Aby to nevyzeralo, že tu robím reklamu nejakej firme: Olfa je japonská firma, ktorá vynašla a ako prvá začala vyrábať ulamovacie nože ;)
Takže keď ulamovací nož tak iba OLFA!

22.8.2011 10:13:56

starlon 3mm
Dovolim si zase ozivit tohle tema diky nove zkusenosti a tou je nekym zde doporucovany a zminovany starlon, izolacni hmota pod podlahy, tloustka 3mm - idealne prodavany v plotnach, nikoliv namotany do role. Lehky, akorat pevny (pomer mezi pruznosti, mekkosti a lamavosti), reze se kvalitnim nozem (Olfa) neprahanim, temer po desetinkach milimetru a navic temer bez nutnosti specialni podlozky - opravdu klasicky karton staci. Kdyz jsem zvazoval lepidla, oboustranne pasky apod, vzpomnel jsem si na dalsi radu - vyzkouset spendliky a je to to skvely napad! Je to vzdy vratny proces, drzi to jako hrom, nemate nic od lepidla, proste tam sazite spendliky, jako hrebiky do tramu...
Za starlon, 5m2 jsem dal stovku a z cca 3/4 m2 jsem udelal komplet krabici pro Agricolu, ktera me svymi komponenty trapila v soucasne dobe nejvic. Osobne muzu rict, ze u tohoto materialu zustanu, protoze jak vlastnosti materialu, tak komfortem prace a zachazenim mi pripada zatim nejlepsi, co jsem vyzkousel. Peny, kartony, lepenky jsou pro me out.
Starlon, 3mm, losova barva: http://www.maxeuro.cz/izolace-a-podlozka-starlon-3-mm-d_2136.html
U nas na Zlinsku - podlahy Stasa (kousek od Makra) : http://www.stasa.cz/ - 5m2, 99.50Kc!

14.12.2011 17:36:22

já starlon ne
Se starlonem mám špatné zkušenosti a starlon jsem opustil. Pokud jsem měl ze starlonu nějaké přesné přihrádky na karty, kartičky nebo díly herního plánu (např. civilizace), tak jsem zjistil, že při vkládání to o starlon strašně drhne a nevkládá se to tam vůbec snadno. Starlon je v podstatě polystyren. Od té doby používám mirelon a jsem spokojený (taková ta tvdší karimatková pěna - podložky pod akvária, nebo topenářská izolace). Lepím to chemoprenem a drží to perfektně.

14.12.2011 18:34:49 | Upraveno autorem (porovnej)

starlon
Je fakt, ze strukturou je podobny polystyrenu a muze se zacit drolit pri intenzivnejsim pouzivani - o tom se presvedcim jakmile ty veci parkrat vyndam a vratim... Nicmene mirelon je daleko mekci, musel by se zrejme pouzit silnejsi, protoze nebude drzet pokud ho nalepim do tvaru "L" bez dalsi opory. Jaky pouzivas typ a tloustku? Mas nejaky odkaz, kde to koupit na otestovani? Diky!

15.12.2011 11:42:32

ad Mirelon
Podložka pod akvária.

15.12.2011 12:20:56

Rezanie kartonu
Trochu to tu ozivim... Neviete niekto, ci sa 2-3mm karton da este rezat na beznej kancelarskej pakovej rezacke? Co som ta cital, tak by mali zvladnut 8-10 listov papiera, ale karton bude asi tvrdsi.

19.3.2013 10:26:10

Insert
Narazil jsem na toto téma které je pro mě teď dost aktuální. Po koupi Cosmic Encountera a všech rozšíření jsem zjistil, že to všechno jde ještě nacpat do základní krabice. Bohužel ta hra má teď asi milion karet a dalších komponent a v krabici je děsný bordel a potřeboval bych to nějak předělat. Idea je taková, žena komponenty jako žetony a postavy mimozemšťanů bych v krabici udělal pevný nevyjímatelný insert a na karty bych naopak udělal insert vyjímatelný, prostě vytáhnu karty s pořadačem a příprava hry tím bude hotová. Chtěl jsem se tedy zeptat na vaše zkušenosti se zde popisovaným materiálem po delší době používání a nejlépe s informací jak to k sobě lepit dohromady. U mne by byl ideální nejspíše nějaká tvrdší plast. Díky moc.

6.10.2014 10:48:36

Kappa jako nejlepsi insert
Ahoj,
podle me jsou nejlepsim insertem trv. Kappa desky..
Jsou pevne a lehke...maji tlousku 3 a 5 mm (lze lepit na hrane).
Je to myslim PVC jadro s obou stran tvrzeny papir nebo hlinik..
Dobre se reze, lepi, podle me lepsi matros nez Starlon a polystyren. Cena take jde..
Kupoval jsem ve firme HSW SIGNAL. www.hsw.cz
V EN se to jmenuje myslím FOAMCORE. Zkus na youtube "Using foamcore" od The esoteric order of games.
Zdar.

15.11.2014 09:59:15

Sasha
Hele cim to lepis? Sekundakem?

15.11.2014 11:29:28

Kappa desky
Tak jsem si pořídil na doporučení Kappa desky a zkouším něco vytvořit. dosavadní zkušenosti:
1. Bez použití originálních řezacích přípravků není reálné vytvořit 45 stupňové rohy.
2. Lepím nakonec po zkouškách Kanagonem.
3. Nevím jak odstranit výškové nerovnosti. Pokusím se vyzkopušet smirkový papír, ale bojím bojím.
4. Pevnost je lepší jak u nenalakované balsy. Ale pokud správně nalakujete balsu, tak je to kámen. Zkusím i zde zpevnění lakováním.

Po zkouškách dám výsledky.

17.12.2014 09:47:31

Insert
Kappa nebo Foam.. z obojího jsem dělal insert. Na úpravu jsem použil smirkovej papír na železo (100), jinak na lepení herkules a male hřebíčky. Mrkni na hru Caverna tam jsem nahrál pár fotek.

17.12.2014 11:56:44

ktere kappa desky
ktere z tech kappa desek byste doporučili? stačí ty základní nejlevnější (Production PU Board)?

díky

1.1.2015 11:14:45

kappa
já myslím, že ty levné stačí

1.1.2015 12:00:05

foamboard
je to ono?
http://www.profiramari.cz/W-FB3D

2.3.2015 15:46:14

Foamboard
Doporučuju koupit tady, asi nejlepší cena co jsem našel http://www.promodely.cz/sendvicove-desky/

3.3.2015 08:23:55

Lepidlo
Ještě teda malý dotaz, čím lepíte tu Kapu?! V této diskuzi jsem to tu nenašel. Díky za odpověď.

26.8.2015 18:34:38

Kroužky a kruhové otvory
Ahoj,
jak vyřezáváte kruhové otvory a podobné kulaté věci ?
Používáte originál nástroje od FoamWerks za nekřesťanskou cenu (http://eshop.ceiba.cz/sada-nastroju-foam-werks) nebo něco levnějšího ? Zkoušel jsem vyřezávací kružítko od OLFA, ale to to nezvládne.
Díky

26.8.2015 18:50:43

Kappa
Taky jsem použil Kappu 3 mm, řezal na starém kuchyňském prkénku odlamovacím nožíkem, lepil jsem to Herkulesem a je to dostatečně pevné a přitom lehké.

Obrázky jsou třeba u hry Carcassonne (díky insertu jsem nacpal do krabice se základní hrou i prvních 6 rozšíření, včetně neskladné Věže).

28.8.2015 09:38:02 | Upraveno autorem (porovnej)

.

2.9.2015 21:14:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Kappa insert
Mám dotaz k tomu kappa insertu, jak řešíte křížení dvou pruhů? Udělate do obou výřez a je zasouváte do sebe nebo prostě máte jeden souvislej a druhej je rozpůlený a přilepený k prvnímu z každé strany nebo ještě úplně jinak?

13.4.2017 14:40:06

EVA foam
Na kickstarteru skončila druhá kampaň na inserty od foldedspace.net. Zaujal mě materiál, který používají a zají mě, zda se dá u nás v CZ někde koupit. Jak jsem pochopil, že je to nějaká pěna mezi plastovými deskami. Aktuálně používám Kapa desky (Foam Board), ale jejich jádro z pěněného PVC je extra měkké.

Díky


9.7.2018 19:46:45

material
podla mna pouzvaju kapa dosky aj oni. Akurat na nich maju hrany, ale dalsia moznost ktoru si kukni sa vola komatex

10.7.2018 14:06:46

Vybíráme z Bazaru

Bang!+město duchů+zlatá horečka+nemerví nebo živí
Bang!+město duchů+zlatá horečka+nemerví nebo živí
Akt. cena: 28 €
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas