Materiál na "vylepšení" krabice

Jaký materiál používáte? Samozřejmě se nabízí karton, ale zajímalo by mě jestli nemá někdo i nějaký lepší materiál. Zaujal mě na BGG pěnový materiál "foamboard", ale nevím kde bych ho senhal. Piště prosím materiál a případně i kde ho sehnat, za každou radu budu moc vděčný. Díky!

(doufám, že to není duplicitní téma, ale nějak jsem to nikdě nenašel)
26.7.2011 12:50:41

Born
Mám pocit, že už se to tu někde řešilo a někdo psal že používá Starlon, což je izolace pod plovoucí podlahy. Dá se koupit v různých tloušťkách.

26.7.2011 13:09:58

Born
Já na insert k Civce použil pěnovou podložku pod akvária. Koupit jde v Hornbachu 300x600mm za cca 100kč.

1.8.2011 06:30:10

pěnová deska
Nevím, jestli jsem viděl to, co hledáš, ale v tiskárně mají takové pěnové desky různých šířek. Je to lehké a dobře se to tvaruje. Nevím odkud jsi, ale pokud ze severní Moravy, tak Raycolor poblíž Opavy. Ale asi to budou mít všude. Zrovna dnes jsem se na ni díval.

1.8.2011 23:39:54

Díky, díky!
Moc děkuju za odpovědi. O tom starlonu jsem tu četl no, ale zajímalo mě jestli někdo neví i o nějakých alternativách. Ta pěnová podložka pod akvária zní zajímavě. A je to dost pevné?

8.8.2011 09:50:47

Born
Ta pěna je pevná dostatečně,samozřejmě karton by byl lepší,ale bohatě to vystačí.Mrkni na moji fotku u Sid Meier's Civilization: The Board Game. Jsem s tím materiálem spokojen,celá výroba mi trvala max. do hodiny,s kartonem se pokaždé trápím mnohem déle.

8.8.2011 11:19:37

to Loselfos
Čím to lepíš?

8.8.2011 11:35:18

to all
Podložku lepím tavnou pistolí co se používá třeba v květinářství, spoj je během chvilky pevný, takže práce velice rychle odsýpá. Ničím jiným by to nejspíš asi ani nešlo lepit, protože je pěna hodně porézní a všechno lepidlo by se do ní vsáklo.

9.8.2011 09:32:47

Loselfos
Chemopren má jeden druh lepidla na porézní materiál. Myslím černo šedý obal. Já tím lepila molitan do Mequ a spoj drží a je pěkně pružný.

9.8.2011 09:35:57

Sappho
Chemopren by držet mohl, to je pravda, nezkoušel jsem ho a ani to neplánuju, přecejen spoj tavnou pistolí drží skoro hned a to je podle mého obrovská výhoda, protože výroba insertu je pak hodně rychlá.

9.8.2011 10:34:32

Karton
Nevíte někdo o nějakém obchodě, kde bych sehnal ten karton? :) Takový jako použil například kren u Agricoly nebo sappho u Arkhamu. (tj. NE vlnitou lepenku)
Koukal jsem po tom v Hornbachu, ale nikde jsem to tam nenašel. Díky!

16.8.2011 16:08:03

karton
Lepší papírnictví nebo umělecké potřeby.

16.8.2011 18:42:25

som

karton
Nevím jak v uměleckých potřebách, ale třeba u nás ho nemají ani ve větších papírnictvích. Mě zachránily až v místní tiskařské a knihařské dílně ...

17.8.2011 06:43:56

Karton
Já kupoval v Ostravě karton v Praktik Papíru, je to specializovaný obchod s kancelářskými potřebami. Jen nevím jak v jiných městech :-(

17.8.2011 07:01:07

karton
V normálních papírnictvích to nemají. Bývá to v papírnických velkoobchodech, kam většinou chodí nakupovat firmy viz už zmiňovaný Praktik papír v Ostravě.

17.8.2011 07:33:22

karton vs lepenka
Chci už taky konečně udělat insert na MEQ a rozhoduju se mezi použitím balsy a kartonu?

1. U balsy mi přijde, že je poměrně křehká a dá se snadno poškodit. Navíc je dražší, ale zase mi přijde, že se s ní lépe pracuje.

2. Karton je levnější, ale nevím jak ho půjde nařezat. Přemýšlím o tloušťce 2-3mm.

Dík za jakýkoliv typ.

19.8.2011 08:00:37

Parxel
Balsa mi taky připadá křehká. Asi bych volil karton. Já používám karton 2 mm nebo 2,5 mm a řezat jde dobře obyčejným pracovním ulamovacím nožem. Pokud chceš tenké stěny, asi bych volil 2mm - je pevný a dobře se krájí i vykrajuje.
Pokud Ti nebudou vadit silnější stěny, asi bych zvážil použití podložky pod akvária .. je to pěnová hmota asi 6 mm silná a jako přihrádky do krabice se taky hodí.

19.8.2011 08:13:37

Tangram
Tu podložku pod akvária nechci. Uvažuji spíš o tom kartonu nebo lepence a přemýšlel jsem jakou zvolit tloušťku.

Zvažuji přitom dvě věci:

1. Do 2 mm jsou ochotný to i nařezat, což by bylo velké plus, protože jinak to prodávají jako formát 100cmx70cm. To je už trochu velký na zpracování, ale dá se.

2. Jestli tlustší karton tj 2,5-3 mm nepůjde líp lepit. Ten 2 mm se mi zdál moc tenký.

A ještě dotaz k tomu lepení kartónů, používáte nějaké speciální lepidlo nebo klasiku-vteřinové?

U balsy by to chtělo přidat tak 1mm na tloušťce, ale i tak mi přijde hodně křehká.
Navíc za proužek 10cm*92cm chtějí něco okolo 30 Kč. To mi přijde zbytečně drahý.

19.8.2011 09:14:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Parxel
2 mm karton je tak akorát, že se s ním dobře pracuje a ještě je pořád dost pevný aby unesl cokoliv - většina standardních krabic her je právě z něho (i Descent apod.).

Co se týče lepení, záleží jak má vypadat výsledek. Já to vidím tak, že nejlíp vykrájet výřezy, pozasunovat do sebe mřížku a případně podlepit dno.
Případné spoje, rohy atd. lepit spíš páskou. Hrany jsou moc tenké, aby to dobře drželo lepidlo jenom na nich a problém je u kartonu ten, že když ho chceš ohnout, tak se láme ... takže musíš na straně lomu udělat zářez, aby se to spíš ohlo než zlomilo. Jinak lepidlo klasický bílý herkules na papír.

19.8.2011 09:23:03

Karton
Používal jsem karton tl. 3mm.Je pevný až moc a hlavně je větší množství řezání dost náročné na sílu, takže bych spíš šel do tl. 2mm. Lepil jsem Herkulesem a spoje jsou pevné dostatečně.

19.8.2011 09:27:37

Loselfos a Tangram
Tak to vypadá, že jste mě asi přesvědčili. Půjdu do toho 2mm kartonu.

19.8.2011 09:39:00

som

Parxel
Dobrá volba :), nic s ním nepokazíš. Na lepení ale doporučuju radši ten Herkules než vteřinové lepidlo (přiznám, že to mě ani nenapadlo). Dobře se s ním dělá a dobře drží. Na krabice a pod je dobrý také Pritt, kancelářské lepidlo. Konzistence jako Herkules, ale přijde mi, že lepí podstaně rychlej než H. (=horší opravy). Na druhou stranu je trošku dražší.

19.8.2011 09:48:45

som lepidlo
To by nevadilo, nebudu ho potřeba kyblík. Dík za radu.

Dá se to lepidlo Pritt sehnat v klasickém papírnictví?

19.8.2011 09:52:06 | Upraveno autorem (porovnej)

to Parxel
Asi jsi nečetl můj soubor k výrobě přihrádek do krabice u Agricoly. Tady je:
http://www.zatrolene-hry.cz/soubory/203/agricola-vylepseni-krabice-agricoly-cz.pdf

Jsou tam proti zdejší diskuzi ještě navíc nějaké užitečné informace, které by se ti mohly při výrobě hodit.

19.8.2011 11:43:56 | Upraveno autorem (porovnej)

kren
Dík. Tam mě to zrovna nenapadlo hledat.

19.8.2011 11:47:53

som

parxel - Lepidlo
Jasně, je to tohle : http://activacek.cz/produkt/pritt-gama-fix-lepidlo-4/ (nejde o reklamu, okopiroval sem prni link z google) :D

19.8.2011 11:50:11

Vybíráme z Bazaru

Mana
Mana
Akt. cena: 310 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas