Jakou laminovačku + nezaložit nové fórum

Hodlám si pořídit laminovačku a tak jsem se chtěl zeptat jestli má někdo zkušenosti jaká je šunt a jaká je dobrá. Samozřejmě tím teď nemyslím profi nad 10000,-.

Pak mám návrh pro Ondru jestli by se nemohlo založit další fórum, kde by se takové věci řešily - jako úprava herních komponent, obaly na karty, úprava krabic deskovek, dicetowery, atd.
20.5.2009 15:54:01

rbx

kren
nebo staci udelat presahy barevnych okraju o par milimetru jako pri klasickem tisku a je to. Sice se tim zbytecne plytva inkoust, ale co by clovek pro krasne karty neudelal :-) Ale souhlasim, ze u fototiskarny ten soutisk neni problem, tiskarna si papir vzdycky sama pri nacucnuti urovna.

29.5.2009 15:29:08

soutisk
doma mám obyčejnou inkoustovou tiskárnu, v práci si občas můžu něco vytisknout na plotru,který oboustranný tisk nemá a hlavně nejsem v práci s obrázky a grafikou všeobecně moc zdatný,proto raději volím tisk na dva samostatné papíry.Sice si tím přidávám práci,ale radost je pak aspoň dvojnásobná :-)

30.5.2009 08:51:58

To Křen
Ahoj,
nechci zakládat nové téma kvůli jednomu dotazu ale nevíš zda existuje lepidlo které nakrbatí papír?Třeba když lepíš dva papíry k sobě tak aby se nezvlnil.Vím že lepidla na vodní bázi nejsou správnou cestou. Díky..

1.6.2009 12:20:28

To SSZGSA
Mě se osvědčilo Kores(v tubě) - a kámoška lepila kartony aby se nekrabatily chemoprenem, ale to na kancelařský papíry nejde a hlavně člověk je pak pěkně sjetej... :-)))

1.6.2009 12:25:05

ad Lepidlo
Bohužel nevím. Zatím co jsem lepil, tak bylo vždycky dostatečně malé. Ale ženě lepily na výstavu A3 fotky na podkladové desky, tak to zkusím zjistit čím se to lepí. (Jestli nezapomenu :)

1.6.2009 12:27:04

To Ella
Myslíš opravdu to lepidlo v tubě?A jak drží papír?V pohodě?:D
Jinak chemoprenem jsem lepil lišty na nábytek a byla to síla,naštěstí už dělají bezpečnou verzi.:D Díky za radu..vyzkouším to..:D

1.6.2009 12:28:30

to Ella
No nevím jak třeba takové kompletní celoplošné lepení A4 bys lepila tím koresem v tubě :).

1.6.2009 12:40:47

To Kren
Tak zatím lepím malé plochy ale starosti mi dělá mapa.Myslel jsem, že jsou na to nějaké spreje..Ale nevím..
V papírnictví mi dají hercules což není správná volba.:D

1.6.2009 12:45:22

to SSZGA
... No to není :). Vzhledem k tomu, že mne čeká také lepení mapy, tak až na něco přijdeme, tak bychom si mohli sdělit vzájemné zkušenosti.

1.6.2009 12:47:43

rbx

SSZGSA
ja si pro tento ucel poridil obycejnou klovatinu. Tam mi prijde, ze je to jeste snesitelny.

1.6.2009 12:50:11

rbx

SSZGSA
ano, spreje na to jsou, lepi se tim fotky. Vyrabi to 3M a jmenuje se to SprayMount, PhotoMount a jine, maji vice druhu, co jsem videl. A diky za tip, to me vubec nenapadlo.

1.6.2009 12:51:55

lepení + laminace
Jo jo jsou ... jen stoji cca 500,- kus.
Jinak ještě jeden tip k laminaci např. na herní plány:
- vytisknete si ho na dvě stránky s malým okrajem okolo
- stranky dáte zády k sobě a zalaminujete
- pak se okraj odřízne a máte 2 jednostranné zalaminované papíry

Chce to ale kvalitni laminovacku aby to drzelo a ne moc tvrde papíry. Navíc je pak potřeba je nalepit aby se nekroutily. Ale zase získáte docela odolný povrch.

1.6.2009 13:47:07

Ella

to kren
no lepila jsem s tím celý puerto rico - made in home(než jsem si ho koupila) a musím říct, že drží v pohodě do těď - cca 2 roky - ale je fakt, že na to padlo lepidlo a půl :-)

1.6.2009 18:54:57

lepeni mapy
Ja jsem mapu k Dune lepil oboustrannou lepici paskou na zadni tvrdy list skicaku. Nic se nekrouti a ani ta paska nejde poznat.

1.6.2009 19:48:49

To Raven
Jo, tu pásku znám..Jen se mi moc nechce věřit, že se časem neodloupne..A myslíš teď přímo lepící pásku velkou nebo takovou kancelářskou v plastovém přístroji?

2.6.2009 00:53:01

To SSZGSA
Primo tu velkou, myslim, ze se pouziva na koberce. Jestli se neodloupne to nevim, zatim drzi perfektne.

2.6.2009 09:44:52

To Raven
Jako fakt? Žasnu..Podle mě to dělá velkou vrstvu..A problém je, že pokud se spleteš tak už to asi neodloupneš co?:)Ale mám ji doma tak se na ni mrknu...Dík za tip...

2.6.2009 10:54:44

to SSZGSA
co takhle mapu rozstřihnout na A4,lednotlivé listy zalaminovat a až pak přilepit oboustrannou páskou??? Vyhneš se tím možnosti špatného nalepení a nebudeš muset mapu lepit na podklad celoplošně.

2.6.2009 20:06:50

Loselfos
Tak jsem to udelal ja. Vytisknul jsem mapu k Dune na ctyri A4, vzdycky dve zalaminoval proti sobe a odrezal prebytky, cimz jsem ziskal jednostranne zalaminovanou mapu. Tu jsem nalepil oboustrannou paskou na tvrdou zadni stranu skicaku.

2.6.2009 20:19:25

to Raven
a jak jsi spokojený s výsledkem? Já většinou lepil obyč Herkulesem a akorát se u toho trápil,protože se papír kroutil.Pak jsem zkusil jen bodově přilepit mapu Kores lepidlem, což bylo lepší,ale drží to na podkladu jen místy,takže to je jen na opatrnou manipulaci, ale myslím že zalaminování a následné přilepení by mohlo být to pravé ořechové

2.6.2009 20:30:29

rbx

lepeni v plose
kdyz jsem potreboval lepit neco v plose, tedy dve A4 k sobe, tak jsem to lepil klovatinou a po pritisknuti k sobe to prejizdel gumovym valeckem s rukojeti, kterym se pritlacuji tapety ke zdi. Tim jsem dosahl rovnomerneho rozprostreni lepidla, protoze jsem to tlacil odprostred ke kraji.

2.6.2009 20:37:05

to Loselfos
Drzi to perfektne, takze naprosta spokojenost. Samozrejme se to neda srovnat s originalem ale v ramci domacich moznosti vyroby jsem spokojeny s vysledkem.

2.6.2009 21:27:42

to Raven
Jasně že se to s originálem nedá srovnávat,ale i když je to home made,tak by to nemuselo vypadat jako šité horkou jehlou :-)Holt mě teda čeká nové lepení mapy Proroctví, tentokráte zalaminované :-)

2.6.2009 21:50:23

lepení
k tomu lepení - osvědčilo se mi pak mapy zepředu polepit průhlednou lepící tapetou 1bm cca 80,- a dokonce i s Koresem nejsou problémy - co neudrží lepidlo to udrží tapeta a ještě můžu mapu i polít :-)

3.6.2009 14:28:59

laminovací fólie
mám takový dotaz...vím že se dají koupit laminovací fólie jako už hotové kapsy, ale našel jsem nejmenší rozměr na šířku 54mm což je na malé karty (z Arkhamu) příliš velké. Takže jediná možnost jak laminovat ty malé karty je stříhat velkou fólii na rozměr jaký potřebuju?

17.6.2009 10:59:07

Vybíráme z Bazaru

Witchstone
Witchstone
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas