Jakou laminovačku + nezaložit nové fórum

Hodlám si pořídit laminovačku a tak jsem se chtěl zeptat jestli má někdo zkušenosti jaká je šunt a jaká je dobrá. Samozřejmě tím teď nemyslím profi nad 10000,-.

Pak mám návrh pro Ondru jestli by se nemohlo založit další fórum, kde by se takové věci řešily - jako úprava herních komponent, obaly na karty, úprava krabic deskovek, dicetowery, atd.
20.5.2009 15:54:01

To Kren
Ahoj, já jsem si laminovačku půjčil od babičky a je to ETA, má dva dráty a jsem spokojen.Myslím, že cena je do 500-700,-
Četl jsem tu, že lidi jeden drát dají pryč ale to nedělám.Já si pak obal zaříznu nožem a není nic poznat.Ale asi budou lepší, kdyby jsi na nějakou takovou narazil, dej sem pak link..:D Díky..

20.5.2009 16:18:49

To SSZGSA
Já myslím, že Kren měl na mysli laminovačku a ne svařovačku na folie... Jinak taky by mě zajímala doporučení :-)

20.5.2009 16:35:57

laminovacka
Ja jsem koupil v Lidlu za 500,- uplne obycejnou a jsem s ni spokojeny.

20.5.2009 16:53:08

mě by ještě zajímalo
jaké jsou náklady na to laminování. Ta fólie do které se to laminuje, kolik stojí? Já si teď pořídil velmi levně svařovačku fólií (v e-bazaru za 260 i s poštovným). A pokusím se s ní obalovat karty ať už samotné jen pro ochranu a taky karty s překlady aby držely pospolu. Momentálně se dají velmi levno sehnat obyčejné economy obaly (otázka na jak dlouho). Nechtěl by tu třeba někdo hodit obrázky, jak taková zalaminovaná karta vůbec vypadá? A někdo ze zkušenějších diskutovat výhody a nevýhody a jak už jsem naznačil hlavně nákladovost těchto dvou možností obalování karet, tedy laminování a zatavování obalů svařovačkou fólií.

20.5.2009 17:39:58

Založení nového fóra
Rád vám ho založím, když mi řeknete, jak se má jmenovat a jaký má mít popisek :-)

Jinak k tématu. Mám doma laminovačku HeatSeal H312, laminuje skoro sama, jen ten proces kartu permanentně "zničí", nejde už nikdy vrátit do původního stavu. A taky jsou pak trochu větší i širší (takže zalaminovat karty k Arkhamu a rozšířením znamená mít z nich pak půlmetrový balíček ;-).

20.5.2009 18:06:04

to Zeus a spol
1.) Myslel jsem laminovačku. Ne svařovačku na pytlíky. Osobně zapytlíkované karty nemám rád (většina tomu říká obaly - já tomu hanlivě říkám pytlíky :)), kdyby se mi karty totálně zničily, tak si raději koupím novou hru než míchat a hrát se zapytlíkovanýma kartama. Připadá mi to podobné jako bych se měl líbat přes desinfekční roušku :). Co se týče toho zalaminování, tak nelaminuju originál karty, ale mnou vytištěné a přeložené kopie.

2.) Co se týče toho fóra, tak bych to nazval kutilský koutek, nebo herní kutilské fórum. Aspoň by se odlišilo fórum, kde se mluví o hraní her od fóra, kde jsou různé rady a návody k výrobě. Nehledě na to, že když chci najít nějakou radu, tak bych to nemusel lovit někde mezi diskusemi o hraní.
Takže by byla ta fóra už docela pěkně oddělena:
- Spoluhráči
- Připomínky
- Překlady
- Hraní
- Kutění

20.5.2009 18:40:57

Oprava
Jsem to ale popleta!:D
Laminovačku mám doma taky a koupil jsem ji v akci za 500,- Chtěl jsem takhle dát do kupy všechny karty ale pak jsem si to rozmyslel.Jak tu psal Zeus, karta se "zničí" a hlavně se obal rychle asnadno poškrábe.Ale mám folie 80 tak je to možná tím.
Jedíné co jsem musel vyřešit, bylo, že se mi nabalil jednou kus folie na valce a nemhl jsem to vyndat.Takže celé rozebrání ale dnes už v pohodě.

20.5.2009 18:44:21

kren
Tak jo, to je jiná, když máš prostředky na vysokokvalitní tisk na kvalitní papír + zalaminování a karty vypadají jak originál. Ale já mám doma obyčejnou tiskárnu a nemůžu si dovolit koupit drahou hru a pak ještě drahý tisk karet a drahé laminování. Takže to řeším tak, že tisknu karty (ale jen předek) a vložím je spolu s originální kartou do obalu. Tak jsem to zatím dělal u War of the Ring a obaly jsem použil ty menší, pevnější a taky dražší, jenže teď už nejdou sehnat. Proto jsem si koupil svářečku abych mohl obaly zmenšovat na míru karet.

20.5.2009 19:19:53

ad Beholder
To zas já nepsal, že bych chtěl někoho shazovat, takže jestli jsi to tak pochopil, tak promiň :). Já to psal jenom jako můj osobní názor. Samozřejmě, že bych raději originály a proto, pokud to jde raději počkám na české vydání hry. A pokud to hold nejde, tak mám tendenci spíš si herní materiál v češtině vyrobit, než upravovat cizojazyčný - přelepky nemám stejně rád jako obaly. Navíc přelepkama se originál karty zničí a to kvůli eventelnímu pozdějšímu znovuskenování nechci.

20.5.2009 19:25:42

kren
ale ne to já se zas něják neurazil :). Jen vím, že v tomhle děláš (skenování karet, úprava v grafice, vysokokvalitní tisk atd.) a je to pro tebe jednodušší. Pro "obyčejného" člověka je podle mě lepší (levnější) alternativa přelepek a zatavování obalů svářečkou. Ale jak říkám, to je zas můj názor, proto jsem se taky ptal na náklady, výhody a nevýhody obou možností apod.

A jinak přelepky samozřejmě nelepím na karty, jen je vkládám do obalu spolu s originální kartou.

20.5.2009 19:33:17

laminovačku
Já mam laminovačku z makra za cca 600,-, už si přesně nepamatuju. Originál karty nelaminuju, laminuju kopie - tisknu si je doma na ingoustovce. Obal na jednu karticku stoji cca 50 haléřu. I když náklady nejsou úplně malé, stojí mi za to mít karty takhle udělané do češtiny - descent je úplně luxusní :).
Karty jsou pak skoro nezničitelné, pokud ji člověk nezlomí.

20.5.2009 20:04:01

Beholder
Jelikož sem ted zakoupil Descent,planuju stejný spusob jako ty.To jest vkládání vytisklého předku k originální kartě,tak by mě docela tvé skušenosti s tou svařovačkou pytlíku zajímali.
Nevím co zakoupit jestli laminovačku nebo svařovačku

20.5.2009 20:10:48

různé rozměry
já nakupoval tady: http://www.em-design.cz/shop/c-9_27/-laminace--laminovaci-folie.html
různé rozměry a celkem dobré ceny.

20.5.2009 20:30:20

kosibratr
No já zatím o zkušenostech nemůžu mluvit, teprve včera mi přišla a jen jsem zkoušel pár karet. Ale Siaron by ti mohl určitě vyprávět :). Chystám se tak teďka dělat Warrior Knights. Každopádně bude to chtít trochu cviku, vzhled nebude úplně dokonalý, tak jako u původního obalu, možná to bude chtít i trochu zastřihávání. Jak jsem to zkoušel, tak se pár karet celkem povedlo, rozhodně nemůžu souhlasit s tím, že tímto způsobem vyrábím pytlíky :), ale obaly na karty na míru ( s tím, že jak říkám, vzhled není úplně perfektní). Osobně jsem zvědav jak mi to půjde, kolik obalů pokazím :) a jak to bude ve finále vypadat :)

20.5.2009 20:50:16

rbx

rada
kdyz uz to zalaminujete, nechavate tam presahy, nebo to oriznete presne na format karty? Delal jsem takto zatim jen velke karty rytiru u Camelotu a drzi to i bez presahu, jde jen o to, jak dlouho, protoze zase tak casto, abych si byl na stopro jisty, to nehaju. A presahy se mi nelibi.:-(

20.5.2009 21:46:50

to rbx
Bez přesahů se to časem stoprocentně začne loupat a odchlipovat. Okraje musí být takové, že je laminovací folie spečená k sobě. Jak je to jen napečené na vrstvě papíru, tak to nedrží.

20.5.2009 22:45:08

to rbx
Určite s přesahy - pokud budeš používát na karty origo laminovací kapsy - http://www.laminovacky.cz - tady mají různé velikosti - tak mají zaoblené rohy.
Pokud budeš kapsy stříhat - pak zakulacuj rohy, ty drzí lépe.

20.5.2009 23:07:25

rbx

tomas
Jj, to ja vim, mam jak ruzne tloustky, tak ruzne formaty, s tim nemam problem. Spis mi slo o to, jestli to vydrzi pouze zapecene na papire, aniz by to jistil speceny okraj. Ale vidim, ze se bez okraje neobejdu, coz se mi nelibi :-( tzn. Ze musim uz tisk karet mit na takove urovni, abych lamino nepotreboval.

21.5.2009 00:42:38

to rbx
To je trochu problém - potřebuješ dostatečně tuhý papír (ale zase ještě musí projít tiskárnou) a pak tisk u kterého se nebudeš bát že se rozmaže.

21.5.2009 07:52:00

tuhý papír do tiskárny
Já mám A3+ foto tiskárnu EPSON STYLUS PHOTO R1900, která umožňuje, kromě normálního založení papíru i založení papíru zezadu rovně - což se používá právě pro vysokogramážové tvrdší papíry. Kromě toho umí tisknout zezadu i z role photopapíru, což se zase používá pro tisk dlouhých panoramatických fotek. Tiskárna nebyla ani tak drahá. Stála něco kolem 13000,-. Je z ní velice kvalitní fototisk - podle testů je to jedna z nejkvalitnějších amatérsky přístupných A3 fototiskáren. Jediné mínus je, že má 8 inkoustů a já používám jen originály od Epsonů a tak mne jedna kompletní náplň přijde asi na 2000,- a to nepočítám výdaje za fotopapíry. Za tisk už jsem utratil spolu se ženou (manželka fotí) za rok a půl používání mnohem víc jak stála tiskárna :).
Celé to píšu proto, že určitě existují i jiné menší foto tiskárny, kde lze založit papír tak aby projížděl vodorovně a neohýbal se. U méně kvalitního a levnějšího tisku, tedy u laserovek je to větší problém - tam se ty papíry myslím vždycky točí přes ty zapékací válce a co já mám zkušenosti, tak u tvrdších papírů kolikrát není toner dostatečně zapečený a rozmazává se.

Ad Ondra - právě takovéhle diskuze by mohly být v tom kutilském fóru !!!

21.5.2009 09:46:57

rbx

kren + tomasV
MNo, panove, ale me nejde o tisk :-) Tisk mam kvalitni (tez Epson, tez originalni naplne), takze to neresim. Me slo jen a jen o laminaci a nechavani okraju. Rad bych to mel bez okraju, ale pak to znamena, ze to bude drzet jen a jen lepidlem co ej na folii. Takze se asi driv nebo pozdeji zacnou odlepovat okraje.
Mimochodem pokud neco vytisknete na vysokogramazovy papir a jeste treba slepite dva k sobe, jako jsem to udelal ja, tak to laminatorem sice projde, ale tu tlustou vrstvu papiru to neprohreje natolik, aby se folie k papiru prilepila. Musel jsem to projizdet asi na 10x a stejne se o to bojim, ze to drzi na cestne slovo. To jen tak moje zkusenost. Priste uz budu tisknout na malogramazovy oboustranny papir a zalaminuju to silnou 120 mikronovou folii. A bohuzel i s okrajema.:-(

21.5.2009 22:09:53

to rbx
Já osobně mám zatím s laminováním bez okrajů dobré zkušenosti.Pokud zalaminuju jen jednostrannou kartu a oříznu ji na míru,tak to drží, i když třeba budu něco jiného říkat za rok nebo dva,ale zatím s tím nemám problém. Horší už je to s oboustrannými kartami, vyráběl jsem tak karty k Proroctví - nejdříve jsem nařezal všechny ruby a líce zvlášť, jednotlivé karty jsem trošku slepil k sobě - stačilo jen v jednom místě,tak aby se při umis´tování do laminovací fólie neposouvaly a ty jsem pak zalaminoval. ořezával jsem je pak ale s okraji, asi 2mm,tak aby folie držela u sebe.Byla to docela makačka,ale s výsledkem jsem naprosto spokojený

29.5.2009 11:50:03

to Loseflos
V tom případě nechápu proč netiskneš oboustraně ???

29.5.2009 12:27:38

to kren
Odpověď na tvoji otázku je jednoduchá,nemám ty možnosti a hlavně zkušenosti, aby mi ten soutisk seděl.

29.5.2009 12:45:59

ad soutisk
No u fototiskárny to většinou nebývá problém. Problém je to u běžných laserovek, ale i tam se to dá, když není rub nebo líc udělaný graficky až do okrajů a pak ten posun zas až tak nevadí.

29.5.2009 13:06:26

Vybíráme z Bazaru

Undaunted: Normandy
Undaunted: Normandy
Akt. cena: 11 €
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas