DiceTower

Zdravim, po tom co jsem se dokopal k tomu konecne dodelat poradnou DiceTower, mel by nekdo zajem o navod? Jestli ma vubec cenu ho psat. Material: 3mm karton, lepidlo Herkules, Barvy: Balakryl, modelarska barva Agama. Plus neco na rampy, aby kostky nerachotily. Fotky k videni u Arkhamu.
17.6.2009 12:33:22

DiceTower
Jak už jsem tady někde psal,já jsem si věž udělal z EPP¨(polystyren na halové letadla).Jde to super opracovat i malovat.Koupíte to téměř v každá modelářské prodejně i s lepidlem a dají se s tím dělat zázraky.Já mám tloušťku 4 a 6 mm a už konečně začínám pracovat i na 3D terénu.Jen škoda že je tolik práce kolem domu,asi to bude muset vydržet do zimy.

26.6.2009 20:23:53

Mezery,nerovnosti mezi dílky
Prosím o radu,právě jsem si vyrobil svou první dice tower z tvrdého kartonu přepravky od zeleniny :-).Takže mám hrobou stavbu a před tím než nahodím fajnovou :-),potřebuju něčím zarovnat spáry a drobné nerovnosti.Poradí někdo co by bylo vhodné použít,nemám žádné zkušenosti z modelováním,takže se obracím na někoho kdo ví co použít.Předem díky

22.11.2009 18:30:09

Mezery,nerovnosti mezi dílky
pardon hrubou..

22.11.2009 18:31:13

Herald

Návod
Kde že se dají najít výkresy na stavbu? Nebo jsem to špatně pochopil a jsou tu jen fotky? Díky.

1.12.2009 00:23:30

Herald
stačí zadat do googlu dice tower a určitě narazíš na stránky s popisem jak na to.Já to dělal zhruba podle obrázků z výsledkem jsem spokojen.Ještě mi zbývá nanést barvu a drobnej tuning a pak přidám foto.

1.12.2009 06:57:19

Já ji dělal
přesně tak, jak napsal kody - obrázek z netu a rozměry dle sebe - není na tom nic těžkého - hranolová věž, uvnitř 3 přepážky, dole něco, do čeho to má padat.....

To kody: použij jakýkoli tmel. Já to dělám tak, že papís lepím herkulesem, nerovnosti vytmelím tmelem na dřevo (cca 60,- Kč v obchodě), přebrousím a pak přelakuju.

1.12.2009 07:24:43

Kolouch
Ok vyzkouším,měl jsem doma zbytek akvarijního silikonu a tím jsem část spár vyplnil a následně zarovnal,zbytek skusím ten tmel.Jak jsem psal,je to první pokus,takže taková cvičná věž:-)

1.12.2009 17:14:22

pěkný kousek
Ahoj... tady je moc pěkný kousek, ale asi poněkud hlučné provedení...
http://www.geeknews.net/2008/01/02/very-cool-diy-dice-tower

21.2.2010 20:41:10

Bajn

dice tower
provedeni to je zajimave, urcite vyhoda toho, ze se clovek muze koukat na kostky, jen ten rachot bude asi dost valky ono i pokud by clovek dal nejaky filc na t drevo, tak porad tam je to plexo :-/ jedine to udelat nepruhledne :(

22.2.2010 08:23:58

Bajn

DT+nove AH kostky
jeste jsem si vzpomnel, ze jsme s moji o vikendu zkousely nove kostky pro akham v kombinaci s tou moji dice tower a muj prvni hod 5 kostek 4 uspechy, neco asi na te pokrivene realite bude :))

22.2.2010 08:28:15

Joe

Pekny a lacny Dicetower
Sa dá spraviť z valcovitých obalov od čipsov - vyrezať 2-3 šikmé rezy, použiť polovice plastových vrchnákov (vsunúť do rezov) a na spodku vyrezať otvor pre vypadnutie kociek.

Potrebujete len 3-4 prázdne obaly (hlavne kvôli vrchnákom).

26.2.2010 14:19:46

joe
valcove obaly..jj:) vymyslel som si (mozno to uz ale existuje, enviem;) prespikovat ich 'zrdkami' (spajdle, mozno ocelove pruty, droty a pod.).. bud v sipirale alebo chaoticky; po obvode spojit vzdy dve dierky cimsi (nemusi to byt vodorovne;) aby to vytvorilo objem so 'zrdkmi' na odrazanie kociek.. imo idealne by bol priesvitny valec, nech je to vidno, ako to rachoti.. len som sa k tomu este nedostal;) ...ked tak nad tym dumam, mozno aj 0,5l pvc flasa by sla..spajdle tu prave mam..hned to asi skusim ;)))

26.2.2010 14:54:01

to klopčík a Joe
No vaše návrhy celkem nedoporučuju, protože by to šíleně rachotilo. Za prvé to vadí, když se třeba večer hraje u někoho, kde někdo spí a za druhé to je jen prvotní chvilkové nadšení jak to parádně rachotí, ale když to máš poslouchat pořád, tak to šíleně leze na nervy. Nejlepší jsou opravdu přepážky včetně dopadové plochy vypolstrované filcem, protože pak je to naprosto tichý chod, že ani nevíte že kostky propadly.

26.2.2010 15:08:38

edit:
..noo..fici to uplne paraadne vazeni!! ;) ..len pri 'chatickom' usporiadani zrdiek mozu vzniknut miesta, kde sa kocky zachytia, ale aj to sa da vychytat..
treba trochu este domysliet vypust, ale ak by som dal vacsiu flasu, bolo by to aj samonosne, na vyrezanych pilieroch;))

skoda ze som tu bez fotaku..ale snad to ide predstavit si to;))

26.2.2010 15:11:22

kren
jj, hluk moze byt neziaduci, ked sa s tym budem mazlit, isto to pojde na pryzove dopadisko. Spajdle su inak prekvapivo tiche a makke pvc z flase je tiez oka..horsie by to asi bolo s plexisklovou trubkou, uvidime..
najviac to zatial chrasti o holy stol, takze imho celkom OK:))

inak tie drevene/preglejkove budky co su na internetoch vyzeraju na serioznejsi 'rezonator';)

26.2.2010 15:15:20

Moja prvá DiceTower
No je to môj prvý takýto výrobok takže to tak vyzerá nič moc ale aspon niečo. Hluk to robí dosť velký predsa len je to cheva ale svoj účel to splnilo perfektne. Bezproblémov zvláda všetky kocky z Doom-u a zvládne určite aj viac. No ked si odmyslím ten buchot je to celkom fajn hlavne som ušetril miesto na stole:)

http://i41.tinypic.com/24ot4yu.jp

19.3.2010 17:14:55

Balorok
Hluk? To musí být jak na metalovým koncertě :-)).

19.3.2010 17:48:32

kody
jj je to dosť hlučné ale čo už bude aspon sranda :D a ked s amoc neosvedči tak su rozoberem :) alebo ju trocha z vnútra obalím neakou látkou alebo bublinkovým sáčkom na pukanie :D

19.3.2010 17:50:55

dice tower
Přihodil jsem fotky svojí dice tower inspirovanou Titánem ke hře.

viz.

http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/titan-593/obrazky/

19.3.2010 17:51:28

titan tower
jj tú tvoju som videl pekná aj ja si niekedy takú spravím k doomovi no ked bude čas :)

19.3.2010 17:55:18

dice tower
Není to ještě dokonalé,ale účel plní.jediné co ještě zbývá doladit je přední strana,o kterou se kostky zabrzdí.Budu ji muset trošku zvednout,protože sem tam některá kostka přeskočí přes..

19.3.2010 17:55:43

cheva tower
tak dnes som otestoval tú moju a bola super ten rachot ktorý robila si nikto nevšímal hlavne že to fungovalo a ušetrilo kopec miesta. Takže vrelo doporučujem Cheva alebo LEGO :)

20.3.2010 00:13:15

DiceTunel :)
..tak som nedavno konecne dokoncil ten koncept s kartonovym tubusom. Je to sice robene doslova na kolene, ale som sa tym celkom potesil;) ..najdlhsie trvalo nastrihat katalog FFG a polepit to..inak je to vskutku jednoduche:)

http://img145.imageshack.us/img145/9219/dicetunel1.jpg

..samotna vyska je samozrejme monstrozna (to bol moj zamer) no da sa to spravit aj polovicne ci stvrtinove, lubovolne..

..sikma plocha pri 'vystupe' je z orezaneho molitanu a celkovo to nerachoti nejak extremne, skor tak zabavne;)
..najlepsie je to samozrejme splnymi hrstami kociek ale zvladne to aj jednu;)

Ak by sa mi podarilo zohnat taky tubus z plexiskla, priesvitne by to bolo urcite efektnejsie..uvidim.

(..to dice or not to dice.. that is no more the question!)

16.4.2010 13:29:29

tunel
FFFUUUU!!! Dobře ty!

16.4.2010 13:32:05

to klopčík
No máš to sice hezké, ale při tomto řešení bez spodní misky se ti to stejně rozkutálí po stole a jsi tam kde bys byl, kdybys to házel rukou nebo v koženém kelímku. Taky se mi nezdá ta stabilita. Na tu výšku a předpokládám malé váze se ti to při použití nekácí? Přidržovat to rukou by se mi teda zdálo dost nepraktické. Nápad dobrý, ale chtělo by to ještě kapánek dotáhnout.

16.4.2010 14:03:43

Vybíráme z Bazaru

Pod hvězdami
Pod hvězdami
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas