DiceTower

Zdravim, po tom co jsem se dokopal k tomu konecne dodelat poradnou DiceTower, mel by nekdo zajem o navod? Jestli ma vubec cenu ho psat. Material: 3mm karton, lepidlo Herkules, Barvy: Balakryl, modelarska barva Agama. Plus neco na rampy, aby kostky nerachotily. Fotky k videni u Arkhamu.
17.6.2009 12:33:22

rbx

Bajn
fotky schvaleny. Vypada to fakt L-U-X-U-S-N-E! To si zaslouzi nejen navod, ale i planky, sablony :-)

17.6.2009 12:50:05

Bajn
smekám! Fhtagn!

17.6.2009 12:56:21

já to asi nějak nepochopil
Ale k čemu je dobrá věž na kostky? Jen k tomu, aby mi nelítaly volně po stole? Nebo je to dobrý ještě na něco? Pokud je to jen k tomuhle, pak nechápu, proč je tolik lidí posedlejch výrobou dice tower :-)

17.6.2009 13:02:51

navod
Diky :)
K tomu navodu, vicemene jsem i pocital, ze to hodim vcetne nakresu, jinak bych to asi nevysvetlil :)
Co se tyka zatrolenych her, umistit vysledny navod jako soubor k arkhamu nebo existuje i jina cesta umisteni? Prece jenom staci jenom zmenit vyslednou grafiku a hodi se to k cemukoli, takze by bylo vhodne umistit do nejake kutilske sekce, pokud je nejaka takova moznost

17.6.2009 13:06:16

rbx

Merlin
me se to moc libi a prijde mi to uzitecne. A presne z toho duvodu jak rikas, abych nehazel kostky po stole, aby nepadaly pod sedacku, aby se nekostily pres hraci plan apod.

17.6.2009 13:06:28

super
Má to cenu psát! a pokud by k tomu byly i plánky, asi bych se o to pokusil:)
Taky jsem si totiž DT vyrobil, funkční je 100% ovšem krásy moc nepobrala :(
Nemám tu správnou fantazii a uměleckou zručnost, ale ta tvoje vypadá vskutku velmi pěkně.

17.6.2009 13:08:02

Merlin:
Tak tohle budu vysvetlovat tento za poslednich 14 dni asi po desate :)
Vsichni se divili tomu, proc 14 dni po praci travim tolik casu nad zbytecnou veci, kdyz staci kelimek :))

Skutecne vez je urcena jenom k tomu, ze nahore hodis kostky a dole ti do ohrady vypadnou.
Vyhody: pokud na stul vez umistis na dobre misto, kam vsichni dosahnou, tak nemusis slozite resit kam ty kostky hodit, aby jsi si neshodil herni komponenty z planu.
Nemusis dlouze trepat, pokud nejsou kostlky cinknute, tak nahodny hod zarucen.
Vsechny vcetne me bavi hazet kostky do veze :))

17.6.2009 13:09:55

merlin
Já ji třeba dělala opravdu kvůli místu. Mám prostě malý stůl a bud jsme musela házet skoro na hracím plánu a kostky lítaly všude, nebo použít dice tower. Ještě by se našel jeden malý důvod. Nemusím ted nadávat, že mám obě ruce levé:D

17.6.2009 13:11:17

Navod
oki, na navod se tedy vrhnu, nemam tedy nejak moc fotek ze samotne vyroby, ale zkusim vynahradit popisem a 3D nakresem :)

17.6.2009 13:13:13

to Bajn, Sappho & Rbx
Díky, chápu ... nevím no, mě to přijde takový divný, házet kostky do věže :-) A přítulkyni by se to asi taky nelíbilo, vždycky, když jí padnou hezky kostky, tak se chlubí, jakou má dobrou auru ... s věží by se chlubit už nemohla :-)

Ne že bych teda nezápasil s místem na stole ... ale radši mám kostky volně a házet podle nálady ... taky mi přijde, že ta věž musí trošku zdržovat ...

17.6.2009 13:17:22

Merlin
v tom jsme za jedno, zrovna teď jsem to říkal rbxovi, že taky nějak nevidím užitečnost této věci. Al ehezká je fest.

17.6.2009 13:25:14

to Sydo
To je pravda, vypadá to moc pěkně ... Ale pro mě to fakt asi není :-)

17.6.2009 13:31:46

Merlin:
kostky vypadnou v podstate hned, ted me napadla dalsi vyhoda. Znate to, jste na tahu, premyslite kolik ze to musite hodit a pritom patrate po stole, kde jsou kostky po predchozim hraci. S vezi je to jednoduche :)
Ale mate pravdu, je to jen takova vec navic, ktera neni akutni.
Hlavni vyhoda je pokud u nekterych her hazite najednou vetsim mnozstvim kostek. Do 6 kusu je to v poho.

17.6.2009 13:31:58

Dice Tower
využití: ve hrách kde je potřeba na kostky kyblík :) (Titan, Battlore...)

výhody: úspora místa, netřeba třepat hrstí kterou málem ani nejde sevřít, kvůli počtu kostek, konec dohadů zda se kostky pořádně kutálely, nebo jen tak spadly a to není fér :)

nevýhoda: žádná :)

17.6.2009 13:39:36

dice tower
a když tak koukám na tu nádhernou dice tower od Bajna, tak je to ještě otázka tuningu her :), podobně jako různé držáky na karty, krabičky, pixličky apod.

17.6.2009 13:43:08

100% souhlas s Beholderem
a ještě bych k tomu přidal výhodu při hraní s dětmi, jednak se jim to házení do věže líbí a jednak nedělají "bordel" na stole

17.6.2009 13:52:17

to Bajn
chci se zeptat na jednu drobnost,jaká je hlučnost při sypání kostek v dice tower?Taky nad její výrobou uvažuji, přecejen místa není nikdy dost,ale vzhledem k tomu,že hrajeme s manželkou zásadně večer,když vedle spí syn,tak bych se docela nerad dočkal výsledku,kdy po úmorné práci nad výrobou bude věž hrkat tak že probudím i sousedy :-)

18.6.2009 10:17:29

to Loseflos
Pokud přepážky, vnitřní stěny a dopadovou misku obložíš při výrobě filcem, tak je to naprosto neslyšné. Pokud to necháš jen tak dřevo na dřevo, tak je to rachot, že by vzbudil i mrtvého.

18.6.2009 10:25:11

to Kren
Díky za info,přesně tohle jsem čekal :-) Sice přemýšlím,že než ze dřeva, budu věž vyrábět z kartonu,ale i tak mě holt čeká filcování,teda jestli se někdy ke stavbě dokopu.

18.6.2009 10:28:07

rbx

Loselfos
Ja si narezal plexisklo, udelal 3D model veze se sklapeci dopadovou plochou a rikal jsem si, jak to bude hezke, ale kdyz do toho plexiskla nalepim filc, tak to bude humus :-) Chtel jsem, aby hod byl kristalove cisty :-) tak ze cistsi ani byt nemuze. Treba jako ve Sportce.:-)

18.6.2009 11:23:20

The Hammmer
Souhlasím s těma dětma,planuju jí také vyrobit.Když hraju s dětma tak furt lovíme kostky pod stolem.

18.6.2009 11:37:56

to rbx
věřím že sis vyhrál,taky bych něco podobného rád,ale holt musím volit filc s ohledem na dítě.Momentálně řešíme házení kostek tak, že do víka od hry dáme složenou utěrku a na té házíme.Je to sice praktické,protože nic není slyšet ani se kostky nerozkutálejí,ale jak sám uznáš,tak k nějaké kráse má takové řešení hodně daleko,takže dice tower s filcem bude pořád lepší,než krabice s utěrkou :-) :-) :-)

18.6.2009 11:57:05

rbx

Loselfos
no to bez debat. Ja taky nic nemam, mam jen hezky 3D model v Google Sketch Up :-) Muzu klidne komukoliv poskytnout.

18.6.2009 12:01:53

rachot
Ja mam filcem polepeny jen rampy, pokud by to melo byt 100%, tak by to skutecne muselo byt vevnitr plus vnejsi rampa oblozene cele. Pak to bude absolutne bez rachotu :) V te verzi co mam ja, je ten hlavni rachot uzemnen, takze je to o dost mene hlucne nez bez filcu.
Na Navodu prave pracuji, zkusim ho udelat co nejvic detailni, takze snad pujde vse pochopit.

18.6.2009 12:22:25

Counter
Trochu jsem se o vikendu nudil a nemel u sebe dokumenty na navod na Dicetower, tak jsem udelal counter, prace cca na hodku a pul i s barvenim, viz fotky u AH, az budou chvaleny

25.6.2009 10:59:17

Vybíráme z Bazaru

Duna:Impérium + Vzestup Iksu + Nesmrtelnost+Proma
Duna:Impérium + Vzestup Iksu + Nesmrtelnost+Proma
Akt. cena: 4000 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas