wYi

Warhammer fantasy battle

Ahoj,
Chtěl bych se zeptat na tudle "wargamku" ,je pořád hraná nebo už umírá ? Svět Warhammru mě dostal a rád bych nezůstal jen u knížek ,bohužel co sem koukal tak většina stránek na netu je mrtvá +- od roku 2011. Proto bych se chtěl zeptat jestli má cenu kupovat figurky když je nebudu chtít jen do poličky :) . Pokud to stále má cenu nenapsali by ste mi někdo jak začít? Základní rozdělení ras (jejich výhody a nevýhody) a podobně (stačí stránka kde by to bylo) ? Nebo se opravdu budu muset nejdřív prokousat pravidly? :) nejlepší by bylo kdyby někdo eco bylo v Plzni :)
Děkuji za odpovědi.
9.10.2013 12:27:42

Plzeň
Ahoj,
rovnou říkám, že hry s miniaturami nehraju, protože ačkoliv mě to velmi láká,tak se obávám, že bych neměl dostatečné dovednosti na jejich barvení... :) Nicméně nějakou dobu jsem o tom taky přemýšlel a pokud vím, tak v Plzni fungovala nějaká organizace s prostory, kde se pravidelně scházeli a hráli podobné wargaming hry a myslím, že právě i Warhammer fantasy battles. Myslím, že byli někde na Borech. Bohužel nevím, jestli stále fungují, ale zkusím je najít a přiložit odkaz.

http://fenix-plzen.tym.cz/stare/index.php?sekce=V%EDtejte

9.10.2013 22:59:01

wYi

Fenix
No tak na fenixe uz sem koukal bohuzel nejnovejsi prispevek tam je v roce 2011 potom uz nic :-( prave proto se ptam tady :-)

10.10.2013 06:20:28

Warhammer
Já myslím že na internetu je dost českých stránek ,kde se dozvíš základní informace.Pokud by se ti chtělo do Prahy ,tak mám dvě armády a rád si s tebou zahraju a vysvětlím pravidla.

10.10.2013 08:11:31

WH
Pokud vim, tak ceska komunita neni mrtva, dost lidi kolem warhammeru funguje na hofyland.cz
Ale je otazka, proc hrat warhammer, kdyz jsou i podstatne lepsi hry :-)

10.10.2013 15:02:06

wYi

Wh
kosibratr: no stránky sou ale zatím jsem nenašel podrobnější popis ras sem zatím nenašel. Ale budu hledat dál :) Určitě bych si rád zahrál :)
aradraug: na hofyland se kouknu. no warhammer mam hrozne rad moc se mi líbí ten svět :) takže se na to ptám asi proto a né protože bych chtěl vyzkoušet nějakou wargaming hru :) ale můžeš klidně napsat jaka hra je lepší pro porovnán. :)

10.10.2013 17:32:41

wYi
Pokud netrvas na fantasy, jednoznacne doporucim Infinity. A pokud nevadi steampunk/fantasy, zkus se podivat na Warmachine. Je ale pravda, ze herni komunita je nesrovnatelne mensi, nez WH.
Musim uznat, ze svet WH ma neco do sebe (jinak by se mi doma neprasilo na armadu trpasliku). Slusna historie, obcas i nejaky ten drobny vyvoj, obrovske mnozstvi zdroju informaci a inspirace.

Jen tak mimochodem - pokud hodlas hrat WH jen rekreacne, s bandou kamaradu, ber takovou armadu, jaka se ti libi vizualne. Pokud hodlas byt skvely na turnajich, ber tu armadu, ktera vysla jako posledni.

10.10.2013 18:25:57

Vybíráme z Bazaru

PaladinovéZápadního království:Sběratelská krabice
Akt. cena: 110 Kč
Končí za: 11 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas