Hraní po e-mailu s grafickým rozhraním

Máte chuť zahrát si nějakou deskovku po e-mailu? Říkal jsem si, že krátce představím, jak je to možné a třeba se tu sejde dostatek zájemců na průběžné hraní.

Jednoduchým nástrojem pro hraní po e-mailu je software VASSAL: http://www.vassalengine.org/

Jak to funguje?

1. Stáhnete si modul pro hru, kterou chcete hrát. Kompletní seznam modulů najdete na zmíněném webu v sekci "Modules". Je tam obrovské množství her. Nutno však říci, že zatímco prakticky každá válečná hra tam svůj modul má, euroher je tam pomálu. Záleží na vydavateli.

2. Založíte novou hru a v menu zvolíte "Begin Logfile". Všechno hraní se pak odehrává v grafickém prostředí, kde máte k dispozici hrací desku, všechny žetony, karty apod. Každá věc, kterou uděláte, se zaznamená a stejně tak se zaznamená i co soupeři napíšete do chatovacího kanálu. Když máte pocit, že jste svůj tah dokončili, zvolíte "End Logfile".

3. Soubor, který vám VASSAL vytvoří (.vlog), pošlete soupeři jako přílohu e-mailu. Soupeř si soubor otevře a přehraje váš tah. Poté začne svůj tah stejným způsobem popsaným v bodu 2. Není přitom podmínkou, aby to, co odesíláte byl právě jeden tah. VASSAL vám dává jen prostředí, v kterém prostě svoje zaznamenané akce u herního stolu prostě pošlete soupeři.

Tenhle způsob hraní není jen pro zkušené hráče. Dá se použít i k testování her nových ještě před tím, než si je koupíte v krabici.
28.6.2010 21:22:49

Twighlight Struggle nebo něco nového
Já po e-mailu zatím hraju:

Twighlight Struggle


A rád bych vyzkoušel něco, co jsem ještě nehrál:

Blackbeard
Richard III: The Wars of the Roses
Washington's War

28.6.2010 21:26:45

možný zájem
Docela bch si to zkusil, jen ty hry co jsi navrhl tak ani nevím, že existují, nemáš tam ještě něco jinýho...

30.6.2010 09:34:05

Seznam her ve VASSALu
Mrkni na seznam ve VASSALu podporovaných her:
http://www.vassalengine.org/community/index.php?option=com_vassal_modules&task=displayAll&Itemid=30

1.7.2010 00:02:59

Vassal
Mohli bychom zkusit Richard III: The Wars of the Roses.

1.7.2010 10:00:06

První hra
Tak už máme za sebou první hru!

6.7.2010 19:41:53

Jake jsou dojmy?
Jake mate dojmy z hrani pres net? Jak svizne to slo? Kolik casu zabralo? Pocity?

9.7.2010 01:12:18

Dojmy
Já mám teď rozjeté tři hry po e-mailu (2x Twighlight Struggle, jednou Washington's War) a dost mne to baví. Hlavně asi díky faktu, že jsou to card-driven hry, mi prodlevy mezi tahy (které jsou někdy půl hodiny, jindy pár dní) nevadí. Asi by mne nebavilo čekat den na triviální pohnutí kostičkou, ale čekání na to, jakou soupeř vytáhne novou událost mi přijde fajn.

Ta první hra byla extrémně krátká. TS obvykle nekončí už v druhém kole. Odehráli jsme to za pár dní. Spíš ale čekám, že normální TS hra bude tak na dva měsíce.

A díky VASSALu je i prožitek z komponent srovnatelný tomu u stolu.

9.7.2010 17:49:43


Mirne zneuziti vlakna
Nemate nekdo chut si zkusit klasickou hex&counter Napoleon at Waterloo pres hexwars.com? Format vice mene odpovida PBEM...

11.7.2010 18:57:26

posledni prispevek...
...je muj; patrne jsem byl nejakou dobu neaktivni a tudiz nasledne odhlaseny.

12.7.2010 08:13:11

Jezura
a zkoušel si wargameroom.com ? Tam se dají hrát některé hry od GMT v reálném čase, takže to odehraješ za večer.

13.7.2010 00:55:43

Re: trohat
Nezkoušel. Ono i přes VASSAL jde hrát bez problémů v reálném čase. Je to stejně podporované jako po e-mailu. Ale mě to víc vyhovuje offline. Mám to jako doplněk ke klasickému hraní u stolu.

13.7.2010 22:47:43

ASL
Já bych se rád s někým učil ASL přes VASL, ale nechce se mi hrát se zahraničními hráči a asi nikdo kromě mě nemá v ČR pravidla :( Tak holt doma šoupu žetonky sólo :)

14.7.2010 12:51:56

Successors
Rozjíždíme po mailu Successors ve čtyřech. Uvidíme, jak to bude hratelný. Jinak Washington's War můžu v tomhle módu vřele doporučit, mám za sebou už několik her.

25.10.2010 22:29:22

successors
to bude zápis ze hry... Herní doba: říjen - leden :)) ale jsem zvědavý, zatím to vypadá super, už se v tom začínám orientovat.

jezura: blackbearda bych taky hrozně moc rád zahrál, mám to doma, ale ještě jsem to nestihnul nastudovat.. pravidel je hafo a asi to bude trochu na hlavu, jak psali sydo s rbxem..

27.10.2010 18:29:24

Marie i NT přes Vassal
Já takhle hraju přes Vassal Marii i Napoleon Triumph ... 75% mých odehraných her je přes Vassal.

27.10.2010 19:31:58

Nějaké lehčí wargame po mailu?
Tak zase oživuju tohle téma. Nevěřili byste, jak těžký je najít někoho, kdo po mailu zahraje tah alespoň jednou týdně a hlavně kdo hru po mailu dohraje!!!

Pokud si někdo chcete zahrát bez toho, abychom měli ve hře několikatýdenní pauzy a hlavně s jistotou, že hru dohrajeme, tady je seznam her, co hraju:

Labyrinth: The War on Terror, 2001-?
Julius Caesar
Hammer of the Scots (nemám ještě odzkoušeno)
Twilight Struggle
Successors (4 hráči)
Washington's War

Nebráním se zkusit i něco nového.

26.3.2011 10:07:21

Jezura
Twilight Struggle bych si s tebou zahrál ;)

26.3.2011 10:46:28

Hraní
Já bych si zahrál cokoli a s kýmkoli, ale asi bych potřeboval nějaký návod a hlavně, neumím anglicky. Vše si překládám na Translate Google. A tak pokud by se našel někdo, kdo by měl trpělivost a odvahu, ať se mi ozve.
Budu se těšit.

12.4.2011 10:11:25

Seznam her
Update seznamu her, které hraju, nebo bych si po mailu zahrál:

Flying Colors (po mailu ještě nemám odzkoušeno)
Hammer of the Scots (po mailu nemám ještě odzkoušeno, u stolu super!)
Jena 20 (nebo cokoli ze série Napoleonics 20 - po mailu ještě nemám odzkoušeno)
Julius Caesar
Labyrinth: The War on Terror, 2001-?
Nightfighter (právě po mailu testuju)
No retreat (ještě jsem ani nečetl pravidla, ale určitě to vyzkouším)
Twilight Struggle
Successors (4 hráči)
Washington's War

Můžeme se domluvit i na online hru na VASSALu nebo si zahrát v Praze. Na to se mi jen hůř hledá čas..

22.6.2011 14:16:33

Twilight Struggle
Ahojte,
nechtěl by si někdo pinknout TS přes email? Jsem sice ve Vassalu i v TS začátečník, nicméně učím se docela rychle.

6.3.2014 16:30:03

Vybíráme z Bazaru

Pán prstenů: Karetní hra - Mrtvé močály
Pán prstenů: Karetní hra - Mrtvé močály
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas