Zerywia

https://www.kickstarter.com/projects/kolibaboardgames/zerywia

Dobrodružná hra se slovanskou mytologií. Během prvních 48h zdarma expanze.

Přijde mi to podobné Runebound, kooperativně se plní úkoly na mapě a společně se snažíte splnit cíl určitého scénáře. Zároveň mi to přijde jako zajímavá hra pro starší děti, přemýšlím o tom jako alternativě k Talismanu, který považuji pouze za graficky hezkou lotynku...
11.11.2019 20:40:19

Fleder
Jsem fakt zvědavý.. Myslím, že mají jedinečnou šanci nahnat váhající... :-)

Everrain jak říkáš.. No možná vezmu na sebe dva, ale moc se mi do toho nechce...:-)

29.11.2019 10:02:43

Odemčené SG
Tak zjevně se jim lidi povedlo zas přilákat, 5500 liber během cca 24 hodin, takže se otevřely 2 další scénáře. A hlavně i přišlo cca 15 nových lidí (jasně, vzhledem k třeba GW od AR je to sranda, ale tady jsme v jiných číslech) a zjevně jim zabral i ten BF bundle, vzalo si ho skoro 60 lidí!

Další SG (zatím skrytý) je další scénář, co je na 50k se uvidí...

Martinsun: Everrain..noo, když do toho půjdeš takhle, zlobit se fakt nebudu :-) Je pravda, že ta cena je pak luxusní a vzhledem k obsahu se to balení navíc asi bez problému prodá..

29.11.2019 11:05:26 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Jo, to addonové šílenství taky nemám rád, trhá mi pak žíly něco nemít :-) Dřevěné desky, insert a krabici určitě nepotřebuji, přemýšlím nad tím drakem a tím druhým addonem, v obojem jsou další herní prvky. Tu mořskou příšeru nepotřebuji, ale uvidíme, jak bude výhodný ten nový gameplay pledge bez dřeva... I když by mi bohatě stačily nějaké standees, ale na to se na kickstarteru asi nehraje :-)

S Everrainem máme ještě chvíli času, tak uvidíme, jestli se najde čtvrtý... Ale jak říká Fleder, za tu cenu by se pak krabice základu navíc mohla v bazaru prodat...

29.11.2019 11:45:15

Krabice
Přesně tak. Krabice a desky jsou ptákovina. Nemyslím, že je to něco, co bude potřeba. To by se z toho musela stát super oblíbená hra... což si myslím, že i když vypadá moc dobře, nebude...:-)

Everrain - snad mohla - pokud to nebude herně totálně nedotazene :-)...... tak uvidíme jestli ještě někdo přidá... jinak jste mě tedy přesvědčili...:-)


29.11.2019 13:17:57

Pohyb kampaně
Tak se nakonec ta kampaň zas parádně rozhýbala.
Osobně jsem se chvíli bál, že lidi začnou utíkat.

Je tam nasypáno už 50.000 liber, na to, že se to strašně dlouho (vlastně od 3. dne) plácalo kolem 40k a EB příhozů tak pěkný progres ještě před posledními 48 hodina. A to nejen peníze, ale i lidi už jdou 4 dny nahoru.
Díky tomu byly za necelé tři dny odemčeny 4 nové scénáře, hrdinové budou mít oboustranné karty (přidáno něco jako temná strana, bud s ní hrdina bojuje nebo se jí poddá - na jednom případu je vidět, že z bojovníka je vlkodlak), pro dračí expanzi přidaný navíc jeden hrdina - miniatura včetně příslušné ságy.
Další SG zase budou scénáře /prodloužení celkové herní doby/ a jdou stále po 2,5k liber.

Původně jsem chtěl vzít jen základ, který začíná mít fakt parádní value za ty peníze, ale asi vezmu i toho draka..

A kdyby chtěl někdo jen herní all-in /tedy bez prvního addonu co byl jako EB/, tak přidaná pledge za 159 liber - addon se 4 hrdiny + příslušné karty, addon s drakem a hrdinou /ten by mohl být přítomný ve všech scénářích, má nějak nezávisle lítat po mapě/ + jejich karty, addon s bohy - nové herní mechanismy a pak add on s hlubinným monstrem.

30.11.2019 14:15:55

...
Vypadá to že se to teď opravdu konečně opět rozjíždí, holt se (bohužel) ukázalo, že kupa addonů a figurek zajišťuje na KS úspěch. Když předtím přidávali jen čistě herní přídavky bez plastu, tak to nikoho nepřilákalo... V tom 50.000 stretchgoalu přidali k tomu drakovi další herní obsah, což jej činí zajímavějším. Jsem zvědav jestli něco podobného udělají i k těm dalším dvoum figurkovým addonům. Pokud ano, tak bych asi šel do toho Gameplay all-in bez dřeva. Ale i tak mě to trochu štve, protože to pak vyjde skoro na dvojnásobek toho co tam měli na začátku (základ + 1 rozšíření) a tyto addony hratelnost určitě nerozšíří o dvojnásobek... (možná o 10-15% ?) Ale to je tak asi všude, základ dumping a pak se zahojí na addonech... No ještě se musím rozmyslet...

30.11.2019 15:09:22

MikeDundee
Njn, jenže ta kupa plastů - addony prostě zvedají příspěvky od lidí a díky tomu se víc otvírá. A tady to rozhýbal de fakto až BF all in.
Ale nějak si ted taky nevzpomínám, že by někde byl v poslední době vyloženě jen addon typu..tady máte x scénářů navíc. Lidi pak řvou, že "nemají kompletní hru v základu a musí si jí celou dokoupit přes addony".
Ono je to těžký, nicméně u téhle hry ten plast fakt není to hlavní.
Podstatný je, že se to hnulo a pokud bych měl říct za sebe, jak s dalšími SG..bylo by naprosto fajn, kdyby už nebyly scénáře, těch je imho celkem i dost, ale variantní karty pro monstra a víc karet pro lokace, aby tady byla variabilita.

30.11.2019 16:06:56

Speciální nabídky pouze po dobu kampaně.
Pokud by někdo uvažoval o pozdějším koupení v rámci PM, pak info od tvůrců:

Koliba Games - Creator

1) Witung's Oath & Black Thymor are special offers avilable only during the campaign. During PM we will make similar bundles, but those right here and now are the best price ever ; )

30.11.2019 18:29:25

159Ł
Šel jsem do toho. Škoda jen, že to nemám i s tím EB.. Předpokládám, že pak na to bude potřeba dohodit těch 12 liber jako Add-on.

1.12.2019 22:50:16

171 Liber
To už je víc než Oathsworn s miniaturami + Armory...

2.12.2019 08:48:40 | Upraveno autorem (porovnej)

159Ł
Také jsem upgradoval pledge. Teď ve stretch goalech přidali další herní obsah ke všem addonům, což mě přesvědčilo. Mám to teda i s tím EB, takže bez nutnosti platit dalších 12 liber. UmmA má pravdu, že se to pak vyrovná ceně Oathsworn. Taky jsem o tom přemýšlel, v tom EB packu s 2 rozšířeními za 89 liber bylo obsahu víc než dost za dobrou cenu. Ale mě se ta hra fakt líbí, skloubí v sobě mechaniky které mám rád, má to šťávu, poměrně rychle odehrané scénáře, na to kolik událostí se tam stane, slovanská mytologie... Asi by mě pak mrzelo že něco nemám... :-) Navíc jsem v poslední době odolal spoustě jiných KS :-) A další velká výhoda - vypadá to, že by k nám hra mohla dojít dřív než jiné, už mají rozjednanou výrobu... Tak uvidíme...

2.12.2019 09:07:36

ad pledge
Já zůstávám a minimálně do PM zůstanu na svém, tj EB základu. Je tam vše, co člověk potřebuje a v tuhle chvíli je nějakých 22 scénářů.
Ta cena s addony je už fakt hodně. Beru, že resiny jsou dražší, ale 25-30 liber za doplněk přidaný do hry je fakt už docela dost. Hrdiny...hmm..v základu s EB je jich 7, na co 4 další. Drak? Ten jedinej o kterém uvažuju, protože prostě mně to evokuje ještě prastarý Moonstone na C64, kde taky drak lítal po mapě a honil hrdiny + je tam případný ještě jeden hero. Pochara? Ta je de fakto jen model jestli se nepletu do jednoho scénáře. Bohové, okej, nějaké herní doplnění, navíc tedka přidaný i Raroch.
Pro mě je ta cena vs obsah u addonů obecně většinou strašně za hranou. Je ale fakt, že ušetřím (doufám) při Everrainu :-)

Když to ale někdo chce, líbí se mu to, chce to mít komplet a zvedne to i SG a otevře se toho víc, jen do toho :-)

2.12.2019 10:14:39

24 hodin do konce
Tak zbývá 24 hodin do konce.
Navíc šoupli bonus, za 1000 liber nad 60K karta enemáka, za 2000 liber nad 60k karta bosse a nad 3000 liber nad 60k legacy set 10 quest karet - vše za každou tuto opakující se částku.
No bylo by fajn vylézt na takových 66k, tedka jsme lehce přes 61...

2.12.2019 15:26:13

4 hodiny do konce
a zbývá 500 liber pro finální 70.000 SG. Přidali tam teď v rámci několika bonusů docela dost karet. Variabilita by mohla být slušná...

Ale v souvislosti s tím mě napadá, jak si po novém roce povede KS Euthie. Když vidím ten kontrast, jaké peníze vybírají zavedené značky (Awaken Realms, Cmon aj.), případně svezení se na hype nějakého úspěšného titulu z PC, televize (Divinity, Company of Heroes aj.) a jaké peníze vybírají neznámá studia snažící se přes KS podpořit svůj první projekt, tak to moc optimisticky nevidím (ikdyž bych jim to moc přál). Českou verzi prý vydají, když budou mít 400 českých backerů, nebo vyberou 200.000$. Když vidím, jak se polští tvůrci snažili, komunikovali, neustále přidávali nějaký herní bonus a vybrali nakonec 70.000 liber, zatímco Divinity mělo po prvním dni půl milionu $, SG vesměs ke hraní zbytečné figurky... Hlavní je nějak oslovit backery z USA a Německa, těch je u obou výše zmíněných KS největší počet a doufat, že se Euthii podaří nalézt nějaké okénko, kdy nebude běžet žádná velká hra... (podaří se ale na dnešním přeplněném KS ?)

3.12.2019 11:54:41

před koncem
No tedka jsou 2 do konce a zbejvá 700..někdo dropnul větší pledge.
Jako upřímně si myslím, že kdyby se to nedotáhlo o těhle pár peňauzí, tak to tvůrci prostě vezmou, jakože se to dalo. Takhle jsem měl 2 jiný kampaně...
Ale dá se to na 70k, si myslím.

Jinak máš Dundee pravdu s tím KS. Lidi už skáčou na zavedený značky - u AR je to aspoň opodstatněný, CMON to je už jen o horách plastů, do toho přidej Mythiky a jiný střední či větší deskofirmy a zjistíš, že prostor tam prostě je absolutně minimální a prakticky vždy se malá firma trefí do termínu, kde bude s něčím někdo velký. Plus..známá značka prodává, ted Divinity (hra jinak herně o ničem), plus rádobytéma co jede - ted horrory a Dawn of madness (hra opět o ničem, ale jsou to takový nepřiznaný Lovecraftovský bubáci, jen tam chybí Hluhlu)
Musí se holt dopředu dělat marketing a pak to jde a funguje - viz Oathsworn a třeba i ATO. Jinak je to vyloženě o náhodě, jestli se nabalí dost lidí či ne.
A pokud je model kampaně s EB, tak u ní o úspěchu hraje vyložene prvních 24-48 hodin. Skoro si říkám, že ty EB kampaně už nejsou to pravý, když srovnám takovej X-ODUS, kde to běželo parádně celou dobu...

Zas je dobře, že na KS chodí už mraky lidí, co tam ty deskovky podporujou-kupujou. A příští rok to taky bude náraz na peněženku. Kdy to má člověk hrát..

3.12.2019 13:11:23

70K
Vypadá to, že hranice je pokořena. Tak to snad vydrží...:-)
Teď to už fakt vypadá velmi dobře...

3.12.2019 14:39:22

Konec
Tak nakonec musím říct, že paráda. Podle videa od tvůrců se otevřely všechny plánované SG, navíc jako bonusy 11 karet enemáků, 3 bossové, 3 delve questy a ještě jedno celé dobrodružství.
Malilinko mrzé, že chybělo 80 liber a mohl být ještě jeden boss a enemák...ale co, nebejt nenažraný :-)
Upřímně, na to, že jsem si říkal jednu chvíli, jestli vůbec dolezem na konci na 40K GBP..za mně dobrý.
A jestli ta hra fakt bude už někdy v květnu, tím líp. Plus bonus, že to taky dělají v Evropě a není to zas dovoz z Číny.

3.12.2019 17:38:15

Fleder
To je těch 80 liber o které jsi nechtěl navýšit svou základní pledge ;-) To já s martinsunem jsme byli svědomití... :-)
Nakonec se to pěkně rozjelo, také jsem uprostřed kampaně myslel, že se jim to zhroutí... Ale konec dobrý, všechno dobré :-)

P.S. V závěrečném videu se zmínili o nějakém RPG kterým by chtěli navázat (poté co hru dodají backerům). Tak nevím jestli přímo na Zerywii, nebo to bude něco odděleného, klasické RPG s pánem jeskyně, jen ve světě Zerywie...

3.12.2019 18:21:11 | Upraveno autorem (porovnej)

MikeDundee
No já bych do allinu fakt nešel :-) Přemejšlel sem, že přihodím rovnou prachy na draka...ale stejně to nehrálo roli, chybělo by 50 liber :-D

Cena za základ je v pohodě, obsahu kotel, ale za addony je to na mně prostě už přestřelený /tady to navíc není ani nějaký separátní dobrodružství navíc - jako třeba měl Salomon Kane, kde jsem to zvažoval/, když jde fakt "jen" o herní doplnění..

Vybralo se myslím dost, super, že přibylo na konci hodně karet navíc, a snad to tak vezmou i tvůrci, když jde de fakto o 80 liber chybějících do dalších 2 kartiček. Zas upřímně, ve výsledku jde jen o 2 karty navíc! To zas není třeba u nich škemrat, karet tam je dost.

Tvůrci měli nějaké plány už na začátku, že tohle je první výstřel a když se to chytne, že ten svět budou chtít rozvíjet. A pro Zerywii jako takovou mohou udělat třeba nějaký mode 1 vs all pro tuhle hru, nebo další scénáře atd atd..uvidíme.
Nejdřív, ať dodají tohle, zahrajem to a podle toho bych pak jako hráč viděl...

3.12.2019 19:23:12

Víc než dost karet:-)
All in je taková sberatelska libustka. Rozhodně ne nutnost. Jsem zvedavy o co půjde. Pro mě to bude zajímavé í z hlediska malování miniatur... i když to si říkám u všech takových her.. A tempo malování je přitom velmi pozvolné...:-)

3.12.2019 21:28:08

zavedené značky
Tak hlavně ty značky (AR, CMON, Dawn of Madness, Divinity) mají z minulých kampaní obrovské mailing listy - pokud pak mají akci na prvních 24h, tak hodně rychle vystřelí a zobrazují se pak všude na KS či pro znalce na Kicktraqu, šance je, že vyskočí na hotlitsu na BGG nebo se na ně někdo rozklikne z reklamy a vidí, že mají hodně vybráno, je toho hodně odemčeno, dojem je, že ta hra musí být dobrá, takže jednoduše přilákají nové zájemce.
Což pro malou značku s hrou za vyšší cenu je problém i po úspěšné kampani, když ji chtějí opakovat, viz třeba Dead Throne - poprvé vybral podobně jako Zerywia, podruhé už se nezafinancoval (možná proto, že byl příliš levný a měl vysoký cíl). I kdyby ta hra byla skvělá, pokud o ní nezavadí třeba Vassel (viz příklad Awkward Guests, kteří první anglickou kampaň museli zrušit), tak má velký problém i nadále.

4.12.2019 10:09:35

Vybíráme z Bazaru

Marvel Unite - základ + 2 rozšíření
Marvel Unite - základ + 2 rozšíření
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas