Nova Aetas: Renaissance

Remake cca 5 let staré hry, která úspěšně prošla Kickstarterem.

Mě velmi sedí do noty gafické umění a celková prezentace včetně produkce od této společnosti, takže pro mě jasná věc.

Součástí je i expanze, která propojuje i "starší" hru Black Rose Wars a přináší nového mega bosse.

https://www.kickstarter.com/projects/lmstudio/nova-aetas-renaissance?ref=discovery_category_newest
21.10.2020 16:34:58

BRW
Jak se dívají ti, co budou brát rozšíření k Black Rose Wars na tento addon ? Bude to něco, co znatelně ovlivní hru ? Přidá to to nějaký nový zajímavý mód? Nebo je to jen kosmetické ?
BRW mám, ale ještě jsem nehrál. Jsem s Nova Aetas na vážkách, tak kdybych jej nebral, tak jestli má cenu vzít to rozšíření do BRW nebo je to jen studna na peníze...

8.11.2020 19:41:23 | Upraveno autorem (porovnej)

MikeDundee
Tak jako je to studna na peníze, aby nalákali backery z BRW, to je jasný. Taky to přidá příběh, kdy bojuješ proti novému megabossovi.

Pro některé je to náhrada za Crono, které třeba nekoupili.

Každopádně i Crono i Hyperion je pro BRW doplněk, který není důležitý pro hru, jako takovou.

Pak tam máš 2 noví mágy....to zní zajímavě, ale jako u všech her....BRW v KS se Sator boxem ti dávám více mágů, než potřebuješ, takže je to pěkné, ale není to nutné, aby se vyplatilo kvuli tomu brát jen toto.

10.11.2020 13:36:52

...
Já na to kašlu. Některé věci se mi na ní hodně líbí, ale jako celek mě to úplně nepřesvědčilo. Taky mi úplně nesedí to míchání historické italské renesance s fantasy. Většina rozšíření mi přijde jako tahák peněz. Navíc mě trochu mrzí přístup k majitelům 1. verze - ten upgrade pack vůbec není to za co se vydává, jen dovoluje využít některé původní miniatury v nové verzi. Za 4 roky bude 3. edice (ano, o tomhle se v komentech vyjádřili), udělají tam pár změn o kterých budou tvrdit že jsou nekompatibilní a opět si budete muset koupit celou hru znovu.
Na BRW addon též kašlu, původního obsahu k BRW je víc než dost, zvlášť až dorazí Sator.

11.11.2020 11:51:51

...
Já zůstávám na TITAN pledge a maximálně vezmu 3 sady kostek (budem hrát převážně ve 3). Tyhle bohužel nenahradim.

Addony jsou jen tahání z kapsy a stylizací se mi vůbec nehodí k této hře. Catacombs vypadá dobře, ale proč bych to měl chtít? Pokud budu chtít dungeon crawler, tak si zahraju čistě dungeon crawler.

Pokud bude Nova Aetas 3.0 tak už mi to je fuk....takhle verze vypadá dostatečně odladěně, aby už nebylo třeba ji řešit. Edice 3.0 nevím, v čem by co chtěla vylepšit. Maximálně nové příběhy, kampaňová kniha nebo by musela přijít s appkou, což je věc, která mě zcela odrazuje.

Miku takže mám vzít peldge i pro tebe? Až tě opustí depka, aby sis to pak mohl koupit z bazaru? :-)

11.11.2020 12:24:41

multi - Korenar
Tak přemýšlím, je tam nějaká větší úspora na poštovném? Já beru jen core pledge, ale jelikož mám call to arms z BRW, tak mám 10dolarů slevu. Když bych se k někomu přidal, bude tam víc jak těch 10 dolarů?:D

11.11.2020 12:26:29

...
Vidím to podobně jako Korenar.
Zůstávám na základním Core setu /už s EB/, ty addony jsou sice zajímavý, ale..obecně politika addonů na KS je velmi často až na výjimky o dodání předražených kousků, co nejsou až tak třeba ke hře. A já naštěstí netrpím FOMO fobií. Obsahu v základu je dost a dost, naopak jediný trochu rozdílnější mi přijde ten Siege addon, kde to může být trochu jiný herní zážitek oproti základní hře a trochu jiný styl. Proč brát něco jako doplnující dungeon crawler, když dungeon crawlery mám minimálně 2 jako klasické hry?

Kostky jsou asi tak ten jediný relevantní addon, o kterém uvažuju. A také za 8 USD slušně předražené :-), když se dívám na nabídku různých kostiček na Aliexpresu - tady jsou tedy ty znaky navíc, co se mi nebude chtít na jiné kostky nějak doplňovat.

Pokud za 4 roky vydají nějakou upravenou verzi s jiným či upraveným příběhem a upravenými či doplněnými mechanismy, fakt nebudu kňourat, že nedají kompletní upgrade kit :-), a ani bych ho nebral, protože budu mít odehráno a budu to brát jako novou hru v takovém případě. Proč bych si jí pořizoval znovu, když jí už budu mít? Napadá mne příměr k Runeboundu 2 a Runeboundu 3...taky přepracovali trochu herní mechanismy, udělali jiný vizuál...a upgrade kit nebyl žádný. Nějak mi nenapadlo plakat, jaktože si za 1/3 ceny nemůžu udělat upgrade na 3. edici. Fury of Dracula...to samé.

A všímám si ještě jedné věci, hodně lidí v komentech psalo, že chtějí více obsahu pro BRW, včetně toho, aby to šlo i jako SG. Jsem rád, že do SG nic takového nedali...opět nechápu tohle uvažování. Chtít ve zcela jiné hře doplnění pro hru další je za mne lehce podivné. Že autoři umožnili pro pár věcí užití i jinde, přidali nějako crossover věci a pár lidiček si to koupí? Tak ať, ale jako SG chci fakt věci primárně do hry nabízené v aktuální kampani a ne pro hru, co šla na KS před rokem, rokem a půl a ted jí dodávají.

Snad jediné dvě věci mi tam "nesedí"...herních dílků mapy bych si z hlediska vizuální variability představoval víc - v základu jich je "jen" 7 - byt lidi správně v komentech píšou, že hodně to budou ovlivnovat ty 3D modely staveb a terénu.
A věc druhá, herní mechanismus dmg žetonků pokládaných vedle monster na herní plán mi přijde nepřehledný a dnes už trochu nešikovný. Ale to půjde vyřešit nějakými přídavnými kartami bokem herního plánu a očíslováním monster a jednotlivých jejich karet, takže budu vědět, která je která...

11.11.2020 13:26:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Sundrop
Tedka v komentech připustili i možnost sundropu, s tím, že mají stejného výrobce a pokud jim to ekonomicky vyjde, tak tu možnost nabídnou v PM.

11.11.2020 14:30:52

Fleder
Jako ty kostky jsou hustě předražený, ale vnímám to stejně...taky nebudu chtít u takové hry kupovat desetistěnky a fixem tam kreslit symboly :-/

Takže tech 16$ holt dám, ale s pachutí v ústech.

Ta Siege expanze mě taky jako jediná zaujala, ale nezaujala mi ta cena a bude to další velká krabice pro trochu příběhu. Nakonec jsem si říkal, že pokud bych chtěl SIEGE hru, tak si dám Johanku se Siege expansion

12.11.2020 12:15:42

Korenar
A ty expanze, já nechám směle proplynout i toho Draka. Tenhle styl..dáme poslední den kampaně celkový cíl "vyberme ještě 350k USD" pro původně plánovanou expanzi a čím víc nasypete, o to levnější ho budete mít..jako WUT?
Kdyby tam dali třeba nějakého dalšího hrdinu, karty misí nebo další herní desku terénu, udělali by líp. Tu expanzi by si stejně koupily mraky lidí, protože prostě drak. Mimochodem mix T-Rexe s drakem mi teda fakt jako nesedí a kvůli 3 dalším misím nedám navíc 500-600 korun navíc.
Tohle mě kapku zamrzelo, resp. zklamalo na konci.

Btw, všímám si jiný věci. Lehká dojmologie, ale ty rushe na posledních 48 hodin už nějak nejsou tak mohutný a masivní, jako bejvaly ještě tak před rokem, dvěma. A víc peněz se kolikrát vybere ve 2 dnu /kdy je ještě EB/, než za posledních 48 hodin. Tady dali na konec All-in, proto tam lidi sypali 3. a 2. den do konce, ze dnešek to moc nevyskočilo.

12.11.2020 13:14:17

KS
Ja beriem Renaissance plenge (mam EB). Čo sa týka ďalšieho obsahu, možno v PM pridám katakomby a minotaura. Ostatné ma nejako neoslovilo, čo je aj dobre. Základ má obsahu dosť, kampaň má 100+ strán príbehu s 26 misiami a so 6 zakončeniami. Artwork je veľmi pekný, po hernej stránke je to zaujímavé, ešte aby ten príbeh kampane stál za to..

12.11.2020 14:05:34

Fleder
Nestíhám ani sledovat, o drakovi nic nevím...no koupím ho, až bude FREE :D

Jinak už mě nějak ti draci nebaví a prostě mě sem vůbec nesedí.

Z BRW bude super nemrtvej drak a od Jean of Arc bude mega velkej drak....klidně si k němu tu misi vymyslím sám :D

12.11.2020 14:19:20

Vybíráme z Bazaru

Insert - Duchové ostrova komplet
Insert - Duchové ostrova komplet
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas