HEL: The Last Saga

Viking coop survival horror s fantasy tématikou.
Hratelné solo i koop až pro 4 hráče, délka 1 scénáře 90-150 minut/scénář, celkové délky hry 80-100 hodin

Spuštění 12. května, 21.00, cena na KS cca 129 USD, resp 116 EUR, předpokládané doručení červen 2021

KS stránka:
https://www.kickstarter.com/projects/1162110258/hel-the-last-saga/description

Odkaz hry:
https://www.mythicgames.net/en/hel-the-last-saga-introduction/

FB skupina:
https://www.facebook.com/groups/265388951129071/

Odkaz BGG /s nepřesnostmi - chybí informace o solo modu/ https://boardgamegeek.com/boardgame/274056/hel-last-saga

Edit: doplněn odkaz na KS
3.5.2020 21:10:53 | Upraveno autorem (porovnej)

za dolar
mně se to líbí, graficky i nastíněným příběhem. Ukázané gameplay video je slabší a strašně rozvleklý, tak uvidím jak se to vyvine, jestli mně ještěneodradí od koupě.

18+ by mohlo znamenat dobrý příběh tak si to v nejhorším projdu solo když budou děti ještě malé

V diskuzi jsem zaznamenal návrh na standee verzi bez miniatur, prý to tvůrci zvažují - to by mohlo hru zlevnit. Uvidíme.

14.5.2020 17:41:27

...
za mě Dice tower gameplay taky zklamání...

ale obecně největší problém této hry je MG ( tento rok chcou dodat 5 ks her).

A vzhledem k tomu, že to je poměrně nová společnost... tak nevěřím že 06/21 doručí tohle...

jinak lákavý design a téma nepopírám.. ale udělat vymazlený design umí dneska skoro kde kdo že...

14.5.2020 20:02:27

Výše vybraných financí
No musím říct, že jsem je trochu podcenil, už mají vybraný milion a 8 dní do konce.
Tady je vidět rozdíl mezi kampaní s EB /tuplem, když je ještě dlouhá/ a kampaní, kde je celou dobu stálá cena..
S EB raketa na začátku, propady v průběhu (lidi se rozmyslí, nepřibývají odemčené SG) a další většinou už menší hype na konec. U druhého případu to kontinuálně roste..

I ten způsob kampaně mi přijde sympatičtější, než u takového CMONu. Gameplay je kompletní, addony jsou kosmetická vylepšení (žádné kup si další přidané dobrodružství za půl ceny)a SG upgrade komponent. Je mi jasné, že tenhle způsob nejde použít vždy, ale je mi osobně mnohem příjemnější.

18.5.2020 10:18:35

Fleder
Co říkáš na ten gameplay ? Mně přišlo že toho příběhu tam moc nebylo, občas se přečetl krátký odstavec cože tam hrdinové vidí hrozného atd. Ta kniha příběhů má "jen" 200 stránek, psaných spíše větších písmem a prokládaných obrázky... Na to, že psali že je kampaň na 80 hodin a tu knihu přečteš určitě za několik hodin mi přijde, že většinu času strávíš házením kostek v souboji...

18.5.2020 12:44:18

příběhový koncept
Mně moc není jasné, jak bude fungovat střídání hrdinů mezi hráči (mezi scénáři se hrdinové střídají, hráči si před hrou vybírají z určené nabídky hrdinů) spolu s vyprávěním příběhu, kdy hráči mohou získat některé informace jenom pro sebe a tvůrci naznačují, že ke konci kampaně hra nemusí být kooperativní. Přijde mi, že to dost narušuje ponoření do hry, kdy hráč jedná a interaguje se světem skrz svého avatara-hrdinu, se kterým je pevně spjat.
Je také zajímavé, že na KS se ve stejné chvíli objevily hry, které mají systém skrytých nepřátel, jenž je potřeba/vhodné před interakcí odhalit. Tou druhou hrou je zatím spíše opomíjený Sheol.

18.5.2020 15:09:39

Pass
Koukl jsem, jak se hraje Hel, a za mně pass. Hra vypadá hezky a líbí se mi, že je tam víc postav a interakce mezi nimi, také skryté monstra jsou fajn, ale to je asi tak vše. Trochu mi přijde nelogické, že když natěžím dřevo, automaticky objeví v táboře a může ho kdokoliv hned použít, ale když najdu svitek, a neumím ho přečíst, protože jsem Nor a neumím číst křesťanské texty, tak se musím tahat za postavou, co je Křesťan. Já vím, je to takový detail, ale jde mi proti srsti ta logika.
Dále kostky, já mám rád kostky ve hrách a náhoda mi nevadí, ale tohle je moc. Připomíná mi to Robinssona, kde jsem se vybral hledat potravu, blbě hodil, a měl jsem hovno. Když se vám to stane víc krát za sebou, tak ta hra nikoho moc nebaví a jen se koukáte, jak na to dojíždíte a následně hra končí. No a v Helu se takhle kostky používají hojně. Kdyby aspoň byla nějaká větší možnost tuto náhodu zlepšit a ne jen, že postava vedle, vám dá re-roll na jednu kostku.
Plus je to Mythic a ty mají hoooodně kolísavou kvalitu.

19.5.2020 14:45:22

Taky pass
Po delším rozvažování a dohodě v herní skupině jsem se taky rozhodl pro pass, resp. jsem doteď ani nepřihodil a nepřihodím..
Když to shrnu.
Hra má super příběh, téma, atmosféru, prostředí. Miniatury budou doslova luxusní, ano, i když zatím jen podle obrázků. Co koukám, tak snad poprvý v nějaký hře budou nahatý prsa nezakrytý vlasy u pěkný baby :-D /otevřela se Valkýra v SG - je to samo jen doplněk/. Zajímavý mi přišlo objevování, základna a celý herní koncept. Jak jsem pochopil /možná špatně/, budou se odehrávat jednotlivé nějak předpřipravené scénáře/mise/ na daném území, kde se nejspíš po konci přečtu, co se stalo, resp. jak jsem dopadl a podle toho bude další vývoj - jinak si neumím vysvětlit trochu menší velikost gamebooku. Zatím celkem Ok, s tím bych problém ani s jedním neměl, naopak.

Co ale rozhodlo u mně pro ne, je, co už někteří zmínili níže. Mám osobně problém s tím, zda hru o délce 80-100 hodin utáhne čistě kostkovací systém /a to mi kostky obecně veskrze nevadí/, tak jak jsem ho pochopil. Vznikla situace ve hře..podívej se na číslo u hrdiny, podle toho hod tolika kostkami, spočti si úspěchy/neúspěchy/critical. Boj? to samé. Vrhni kostky, máš nějakou omezenou možnost přehozu. Vyhodnoť, jedeme dál. Toť vše.
Zaujme mojí herní skupinu takovýhle herní systém? Na chvíli ano, na celou herní dobu ne. Budu ho brát u hry jednorázové, klidně na 3 hodiny, tam to je Ok.

Abych to jen vyzkoušel, je to trochu drahá sranda. Hra stojí i s poštou 170 USD, to je radši rozpustím do stávajících her, at ten prožitek je větší. Případně si počkám na review a bud bazar nebo překupníky /že jich tady máme, tj ta hra v nabídce bude/
A když k tomu přičtu, že mám doma nebo na cestě Grál, AT Osyssey /obojí cca 100 hodin, ATO snad i 150/, Solomona /60 hodin/ a pak i Zerywii, kde je taky de fakto příběhová kampan navazujících scénářů a kamarád má objednaný all in Stormsunder: Heirs of Ruin /to je tak 150 hodin/, tak nějakou herně průměrnou, byt prostředím velmi zajímavou kampańovku prostě nemáme ve skupině šanci odehrát..

Bohužel..s trochu lepším herním systémem bych to vzal zcela určitě. Dopadlo to u mě vlastně úplně stejně, jako Trudvang od CMONu..škoda.

22.5.2020 13:53:36

Jdu do toho
Souhlasím, že není dobré mít zbytečně moc kampaňových her. Osobně se snažím kupovat tak akorát, aby se odehrálo.
Proč mě HEL přesvědčil? U příběhověk je hlavní atmosféra, vyprávění, celkový dojem. Pokud to bude fungovat po příběhové stránce, tak mi nevadí obyčejnější/klasičtější mechanismy. Ověřil jsem si to třeba při hraní Folklore. V podstatě jen sčítáte hodnoty a mrskáte kostkama. I tak nás to náramně bavilo. Naopak jsem třeba nakonec nevzal Solomona, protože se to snažilo být až moc inovativní a hraní za Virtues místo za klasické hrdiny působí dost zvláštně (třeba to bude jinak, uvidíme).
Shrnuto - klasický kostkový mechanismus dle mého neurazí, naopak i dle slov vývojářů jde především o to, aby hra pěkně svištěla a hráč si užíval příběh. No snad to tak bude :-)

22.5.2020 17:01:05

Mně se to moc líbí
uchopením tématu, zasazením, příběhem a grafickým ztvárněním. Myslím, že si to hodně užiju. Dávám dolar, teď jsem platil Trudvang legends all in a trochu mi to provětralo finance. Add-ony mně zatím neoslovily (kromě playmat, ale za tu cenu ji asi oželím)

V příběhové hře nepotřebuju složité mechaniky, naopak chci, aby byla relativně jednoduchá a mohl jsem se soustředit na příběh. Kostky mi tady postačují, jsou rychlé k vyhodnocení

22.5.2020 22:09:17

Pledge manager
Ahoj, dnes se otevřel PM. Beru Pledge do Olomouce. Pokud se chce někdo přidat a ušetřit na poště (1 krabice 40 dolarů, 2 krabice 66, 3 krabice 90) tak se ozvěte....

25.6.2020 13:41:01

Pledge Manager
S poštovným tedy úplně nepotěšili, je to na maximu odhadu pro EU - 41$ za core box. Budu objednávat do Prahy, kdyby se někdo chtěl přidat

25.6.2020 20:18:18

Vybíráme z Bazaru

Zombicide Survivor: CMON Comics – Vol. 1 extras
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas