nepřihlášený

přihlásit

registrovat

HEL: The Last Saga

Viking coop survival horror s fantasy tématikou.
Hratelné solo i koop až pro 4 hráče, délka 1 scénáře 90-150 minut/scénář, celkové délky hry 80-100 hodin

Spuštění 12. května, 21.00, cena na KS cca 129 USD, resp 116 EUR, předpokládané doručení červen 2021

KS stránka:
https://www.kickstarter.com/projects/1162110258/hel-the-last-saga/description

Odkaz hry:
https://www.mythicgames.net/en/hel-the-last-saga-introduction/

FB skupina:
https://www.facebook.com/groups/265388951129071/

Odkaz BGG /s nepřesnostmi - chybí informace o solo modu/ https://boardgamegeek.com/boardgame/274056/hel-last-saga

Edit: doplněn odkaz na KS

3.5.2020 21:10:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Gameplay

Sice to už za 40 minut vypukne, ale zrovna se mi podařilo najít před chvílí vypuštěné gameplay video ;-) https://www.youtube.com/watch?v=QC-4n8uKwWE

12.5.2020 20:21:49 | Upraveno autorem (porovnej)

King of average

Možná jste zaznamenali názor King of average, co psal na BGG.

https://boardgamegeek.com/thread/2426507/rulebook-and-balance-concerns

Jak jsem pochopil, on do toho půjde, ale jen za 1 USD. Protože od Mythiců je venku málo podobných her a nemá k některým věcem zcela důvěru. Zmiňuje kvalitu pravidel a argumentuje příklady JoA a zejména chyby v tisku u Reichbusters /ani jedno nemám, nemůžu posoudit - koukal jsem se na video a četl pár komentů, kde to M.G dostávají dost sežrat, taky si už sypali popel na hlavu/.
U R.B naopak ocenuje velice solidní kvalitu komponent, naopak špatné resp. žádné uskladnění komponentů v krabici a pak zmíněné chyby v pravidlech a tisku.
Pak doplňuje, že by se hodně rozhodoval podle Solomona - a to má pravdu, tohle bude takový prubířský kámen na srovnání. Podobná hra, hodně komponentů. U S.K. jsou ale už pravidla venku a za mne, vypadají perfektně a na chyby ve smyslu překlepů a špatného překladu jsem stížnosti nenašel. Ale zbytek S.K.? Co jsem viděl komponenty z předtiskové verze, luxusní. Miniatury M.G. umí udělat pěkné. Ale hratelnost těžko v tuhle chvíli posoudíme.

Hlavně u SK má on i my s porovnáním kapku smůlu, ten bude dodávaný reálně až koncem prázdnin, takže těžko posoudíme kvalitu téhle hry. Protože do té doby si myslím, že Hel bude mít uzavřený PM.
A to si právě trochu říkám taky..trochu se ve mě mele brát hru od vydavatele, u kterého čekám na dodání a S.K má hodně hodně zpoždění..

Ještě jedna věc, jak napálí poštovný..
No nic, jen pár úvah...jsem na to zvědavej a stejně do toho spadnu. Bud hned nebo později v PM :-)

12.5.2020 19:09:41

21:00

Spustena bude o 21:00. Ja uz vidim ako to LEO bude zase hrotit a nedovolim mi nic ine len podporit to :D

12.5.2020 17:34:42

...

Jojo, taky jsem zvědav na gameplay. Zatím nevím, co si pod tím představit, byli v tom hodně tajuplní, vypouštěli jen střípky, aby nás jen navnadili. Mám takovou mlhavou představu že je to Tainted Grail zkřížený s Robinsonem Crusoe... tak jsem zvědavý co to vlastně nakonec bude až to v 10 večer (pokud dobře počítám) spustí...
Mimochodem kdyby nabídli standees pledge, tak bych se vůbec nezlobil, miniatur už mám tolik že nevím kdy to všechno budu barvit...

12.5.2020 16:57:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Začátek KS

JJ, dneska to vypukne.
Tak cenu víme, věřím, že v kampani bude představeno i nějaké gameplay video či alespon review, aby měl člověk představu, jak se hra chová.
Dost možná ukáží hru/gameplay přes TTS, na webovkách z něj už obrázky prezentovali.
Co jsem ale nezaznamenal, že by byl nějaký EB...

12.5.2020 15:59:06

Dnes to zacne

Uz sa na to dost tesim... herne aj graficky to vyzera byt silno atmosfericka hra a tie ja milujem, precital som vsetko co bolp dostupne, tak dufam ze to bude nakoniec sklamanie lebo takto ja fakt skrachujem :D

12.5.2020 10:57:25

...

No neříkám, že to tam nevidím trochu podobně, jako ty.
Protože tohle už je jen za letošní rok pokud se nepletu jejich 3. kampaň a chtějí dělat minimálně ještě jednu další tenhle rok.

Ad Solomon - tam už mají finální pravidla, v posledních updatech už ukazovali předvýrobní vzorky a podle jejich tvrzení jde S.K core set do výroby hned po Reichbusters, které nyní vyrábí. Balancují addonové věci a ty další dobrodružství a následně budou vyrábět i je.
Oni zjevně chtěli přijít s něčím novým, ten koncept příběhu na kartách byl naprosto super, jenže zjistili, že to je moc papíru, moc karet a že to asi není moc praktický. Proto udělali ty klasické sešity/knížky s příběhem a celkově si ukousli velkou porci.

K těm počtům jejich her - navíc oni už před delší dobou říkali, že chtějí dělat více her, ale menších rozsahem/velikostí. Protože zjistili, co si ukousli s SK a celkem logicky potřebují hry točit, aby měli na průběžný provoz, zatímco velkou ránu chtějí udělat na velkém projektu. Proto ty Reichbusters, proto Enchanters, Steamwatchers a Fantasy brawl. Pokud se nepletu, tak tyhle hry snad ani nejsou všechny přímo jimi vyvíjené, mají nějaké dohody s externími týmy, že jim to vydání de fakto přikrejou a vezmou na sebe, zatímco ten team udělá vývoj a oni ho dozorují.A ty hry jsou prostě menší-jednodušší.
O Hell už ale mluví dost dlouho, tvrdí, že ho mají ve vývoji už 2 roky minimálně a co ukazují, tak už není jen nějaký hrubý koncept.
Johanka je trochu něco jiného, to je z velké části dost wargame /byt jí nemám, ale co tak pozoruju/, tam se ty pravidla dají dobře upravit, tweakovat, doplnovat..přidávat další a další sety a armády. A zjistili, že je zájem, tak..upravili pravidla, aby to mohli znovu vydat, když už mají jednou vymyšleno. U příběhovky..tam to myslím moc podobně udělat nejde.

To s verzí 2.0, novým vydáním atd..tohle dělají prakticky stejně všichni, když jim ta hra sype. Bud vydají novou verzi s upravenými pravidly a nebo ten koncept jakoby dále rozvíjí..ostatně stačí se podívat do aktuálních místních luhů a hájů. Takový AR tedka taky bude dělat de fakto "novou" Nemesis bla bla... Nicméně to by člověk prakticky cokoli většího na KS podpořit nemohl, protože bud je to úspěch a pak to za dva, tři roky třeba otočí znova a logicky něco upraví/vylepší, dají tomu nálepku v 1.5 /Johanka, Endure the Stars/ a nebo se rovnou řekne, že to je verze 2.0, aby si původní lidi nakoupili addony a nováčci měli "jakoby" novou hru.

Mě zaujal koncept, prostředí, námět, mechaniky zatím ukázaný vypadají zajímavě. Holt další dlouhá příběhovka..a kdo to kdy bude hrát :-)

5.5.2020 23:47:57

Vypadá to pěkně, ale...

Ani bych tak neviděl problém v tom, že několik velkých příběhových her mám - je to jiné vyprávění, jiná doba, jiné zvraty... Ale říkám si, jestli Mythic nerozjíždí moc nových kampaní, když ani zatím nedokončil vývoj starších her. Solomon Kane už má pěkné zpoždění. Sice to asi bude stát za to, pokud se jim to podaří dokončit, ale má Mythic kapacity na to pořádně vyvinout, otestovat a dodat několik dalších velkých projektů ? Nebudou pak podobně jako u Johanky kampaně 2.0, kde se pak teprve budou vychytávat problémy s pravidly a překlepy a my jen budeme platit nehorázné poštovné za upgrade packy ?
Mám obavu, aby Mythic nedopadl jak CMON, který vytlouká klín klínem, aby stále větším množstvím kickstarter projektů zalepil ztráty za starší počiny...

5.5.2020 23:02:57

Mechaniky

Články ohledně mechanik hry:

1/ úvod a představení
https://www.mythicgames.net/en/hel-the-last-saga-introduction/

2/ vyprávění příběhu
https://www.mythicgames.net/en/storytelling-in-hel-the-last-saga/

3/ setkávání se s nepřáteli
https://www.mythicgames.net/en/hel-the-last-saga-predators-and-prey/

5.5.2020 21:50:28

MikeDundee

A hru do katalogu jsem taky zadával :-)

Odkaz na KS přímo udávají ve skupině na FB, nic jiného myslím není.
Já jsem ještě našel jedno krátké představení, ale je to starší..a spíš krátký povídání o hře, jsou tam ale obrázky miniatur a artů ze hry.

https://www.youtube.com/watch?v=UpxSec-vpQo&feature=youtu.be

Jestli jsem pochopil dobře, má to být o nějaké skupině 13 přeživších, kde cíl není vše pobít, ale skutečně vydržet nějakou dobu, objevovat okolí, bránit se potvorám /podle artů děsové, běsi, vlkodlaci/, zjistit, co se stalo s předchozí skupinou. Zasazeno je to kolem roku 1000 nl. S tím že píší, že rozhodně nejde čekat, že všichni přežijí :-) Potvory mají mít různé styly boje, kdy se ty zbabělejší vrhají na slabší členy, zatímco ty silné jdou po nadupaných bojovnících.
Hru údajně vyvíjejí minimálně 2 roky..

Jinak artově to vypadá moooc pěkně, co pouštějí do skupiny. Akorát že to je další podobná dlouhá příběhová hra, co mám na cestě/doma...a kdy by na to přišla řada :-D

4.5.2020 09:19:28

Fleder

Koukám, že jsi mě o chvíli předběhl... :-)
Ještě bych doplnil krátkou zmínku od King of Average https://youtu.be/PiiqfaY7L0E?t=213
Ten draft který uvádíš ale vlastně není draft ? Nejsou tam žádné informace, žádné preview... Já ho totiž zkoušel hledal ale na nic jsem nenarazil...

3.5.2020 22:32:45

Vybíráme z aukcí

Flamme rouge
Flamme rouge
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 12 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>