Ankh

Koncem roku 2019 si CMoN namasti kapsy. Lang se vraci k tomu, co umi nejlepe, a zakonci tak svoji strategickou trilogii. Hladina hajpu stoupa...

Co vy na to?

https://cmon.com/news/cmon-announces-ankh-board-game
2.8.2019 22:14:59 | Upraveno autorem (porovnej)

:)
To riziko je tam vždy. Stačí si počíst okolo neúspěšné kampaně conana od Monolithu, kdy majiteli tekly nervy a psal otevřeně do francouzského fora, že už má plné zuby se při každém KS klepat jestli to dopadne, protože je to otázka přežití a uváděl konkrétní finanční pásma, kdy podle výsledku plánuje čas, kdy ze společnosti vycouve. CMON je firma jako každá jiná a může za ten rok co jim nalejete peníze krachnout. Bez toho abych uváděl podrobnosti, už jsem taky viděl šesticiferný zisk na jednoho člověka denně a pak to na lusknutí prstu skončilo a všichni si mysleli, že to tak bude na věčné časy a kolektivně se o tom ujišťovali. Mám v úmyslu to backnout

15.4.2020 19:12:20

Jestli je hra dobra

Tak by se mela dat hrat i v zakladu. Asi pockam

15.4.2020 19:25:32

Toneckrmelec
Tak třeba Rising Sunu celkem dost pomohli plastové pevnosti a vlaječky a pseudokamenné mandáty v přehlednosti.

15.4.2020 19:47:03

Panove, nikdo z nas nema informace, tak klid
Podivejte, mam zkusenosti jak ze strany auditorske (v ramci BIG4), tak jako ze strany byt pod auditem u velke nadnarodni retail firmy...

Z meho pohledu nikdo z nas nema dostatek informaci, vse jsou stripky, co se dostavaji ven a nektere mohou znamenat dost, nektere nic.
Zde bych uvedl na pravou miru to, ze CMON ma hotovou zaverku, ale pouze audit ji nechce potvrdit, coz je pozadavkem u vsech plc a pozaduje dalsi informace, potud nic moc, ale obcas se stat muze, ALE pokud PwC, ktere by je melo auditovat vyjadri going concern, tak uz to uplne sranda neni... zaroven ve spojeni s odlivem hotovosti, kdy me nejvice zarazi, ze splaceli dopredu, coz je alarmujici zvlaste pokud firma ma problemy s cash flow.
Na druhou stranu se i zde muze stat, ze audit neporozumel business modelu - necekal bych to, ale nebylo by to poprve (osobni zkusenost kdy nam jedna z BIG4 take nechtela schvalit fin vysledky z duvodu ze si mysleli ze nadhodnocujée naklady na provoz, jen jaksi zapomneli, ze se jedna o vice entit a ne pouze jednu, jak si mysleli, takze stat se to opravdu muze), ale v tomto pripade mi to nepripada...
Pokud k tomu pridam, ze odstoupil non executive director ktery byl predseda audit committee, well, to nevypada uplne good. (Opet muze a nemusi souviset)

Ale jsou to stripky, ze... pokud bych mel investovat, tak bych se CMONu obloukem vyhnul (coz jelikoz maji pozastaveny trading je pomerne easy :D) a radeji pockal az se situace vysvetli.
Ale tady se bavime o investici 300 usd plus postovne za vyssi pledge, tzn., je to spise o tom si rict, jestli to riziko podstoupit ci ne (napr pockat na retail). Jak uz tu bylo zmineno crowdfunding se sebou vzdy nese rizika, tohle neni nic noveho...

Btw Cardinalle kdyz tvrdis, ze zaver 2019 nemel CMON zadny vyrazny titul... Zombicide 2nd edition napriklad?

15.4.2020 19:52:26 | Upraveno autorem (porovnej)

1$
Zaroven neexistuje zatim duvod,proc tam davat vic jak 1$.Kurs ke konci PM pravdepodobne nebude horsi a situace bude o neco jasnejsi.

15.4.2020 20:52:38

Cmon

Nemyslím si, že by cmon dokázal skončit, jen ty licence maj zajímavou hodnotu, která by asi dokázala uspokojit věřitele, tedy nás kickstartery.
Vzhledem k tomu, že půlku ledna nešlo platit revolutem na ks, tak si nemyslím, že má kickstarter zájem, aby mu přišlo mraky stížnosti z bank, na vratky peněz.
Ja si koupil bloodrage a zatím se na stůl dostal jednou, tak v nejhorším koupím ankh a na stůl se vůbec nedostane, protože mi ho nedodaj. Ty peníze už jsou tak jako tak v cudu. Spíš se pořád rozhoduju, jestli ta cena je pro mě ok, za něco co se mi až tak moc nelíbí.

15.4.2020 23:35:36

CMON
Pepim: Backnutím KS se žádným věřitelem CMON nestaneš. :)

Jde tu prostě o hodnocení rizika, zrovna CMON se dal dlouho brát jako firma, kde riziko téměř není, to teď už neplatí. Pokud si někdo potřebuje namlouvat, že se nic neděje a vše jsou jen spekulace, tak je to jeho právo, ale faktem je, že CMON nemá schválenou uzávěrku a má pozastavené obchodování akcií na burze.

Rizika ať si každý zváží sám.

Jak tu psal/a UmmA, rozumná varianta je 1$ pledge a vyčkat jak se s tím poperou.

16.4.2020 02:05:54

1 USD pledge
Nevýhoda těch 1 USD Pledge je ta, že se pomalejc, pokud vůbec budou odemykat SG. Už teď jsou oproti RS asi 200000 USD mínus ve výběru. Takhle ten plastovej svět nevybudujeme :D

16.4.2020 08:24:22

strech goaly
Neboj, oni si to pošéfujou, aby tam dali, co už mají připravené, viz Trudvang:-)

16.4.2020 09:20:22

SG
Jj, u velkých firem, co pro které je KS další prodejní kanál, jsou veškeré SG jen marketingová hra. :)

16.4.2020 10:29:56

MKT
Je pravda, že Trudvang pak nasypali. Že by jedna z mála marketingových věcí, co na mě zabírá? :D

16.4.2020 10:39:08

$1 pledge
Kde vidíte možnost $1 pledge? Píšou to i oni v FAQ, ale já jsem asi opravdu slepý :)

Vidím tam jen $100 anglicky, $100 francouzky (kde nemůžu dát menší částku) a následně libovolnou "pledge without reward".

16.4.2020 11:05:20

pajajezek
Já myslím, že je tím myšlena právě Pledge without reward. Reward si pak naklikáš až v Pledge manageru.

16.4.2020 11:07:57 | Upraveno autorem (porovnej)

pajajezek
To je to pledge without reward. Dáš dolar a máš pak přístup
do Pledge Manageru a tam si pak můžeš naklikat co chceš. Podmínky jsou stejné jako když to backneš rovnou.

16.4.2020 11:11:00

$1 pledge
Díky :) Tohle je první kampaň, co to má pouze takto. Všechny doposud měly $1 pledge a následně i tu defaultní "pledge without reward", proto mne to tak mátlo :)

16.4.2020 11:27:18

SGs Ptah
Patřím mezi nadšence / backery bez ohledu na cokoli okolo producenta, ale fakt nechápu ten kreténský systém stretch goals, kdy dají 3 související SGs za sebou - první i druhý bez třetího je úplně bezcenný, tak proč jednoduše nedají rovnou větší finanční odskok pro všechny související komponenty Ptah dohromady? Připadá mi to fakt hloupé, nedůstojné.

19.4.2020 19:55:16

Kadílek
Mně teda přijde, že marketingově to maj zvládnutý dobře. Už jenom podle toho, že si někdo dovolí tvrdit, že je to kult, aniž by ta hra vůbec existovala. Rozdělit jeden SG na tři je efektivní, protože to přiláká víc naivků, kteří si myslí, že se SG odemykají rychleji kvůli menším finančním rozestupům a ve výsledku jich na konci bude fakt hodně. Na někoho to funguje, na někoho ne. Ale na většinu spíš jo.

19.4.2020 20:33:22

:)
Z marketingového hlediska je to lepší řešení než udělat SG s odskokem 210.000 na vybraném 1,25 mega. Další varianta je, že máš uměle dělený 1 SG mezi několik SG a odemyká se ti to postupně, takže nevíš jestli budou trapasit a dělit to po jedné kartě mezi 10 SG nebo pět. Prostě KS uceleným SG nepřeje. Asi nejviditelnější je to u kampaní her jako Tainted Grail, kde se ti odemykala jedna scénářová kampaň několik dní a kdyby to nevybrali, beztak jim tam nezbude než hodit to zdarma celé. Naopak, z mého pohledu to udělali rozumně a počítají s tím, že ten 210k odstup překonají zveřejněním dalšího addonu.

Podobně nedává smysl mít v plastu chrámy; a pyramidy a obelisky by si měl v kartonu dle aktuálního stavu. Podobně zafinancování hry na 300k je nesmysl. Dovedeš si představit, že by se to na těch 300k zastavilo? Opravdu to není skutečný cíl, je to jen hodnota aby mohli šermovat během kolika minut to zafinancovali a na kicktraqu svítilo, že původní cíl přesáhli o stovky procent.

Ber to tak, že KS kampaň je do určité míry reklamní šaškárna. Pro mně je klíčové, že v základním pledge odemknou nejen monstra a lepší i komponenty, ale i na nějakého následně nesehnatelného boha se dostane. Jinak do CMONu kopu s oblibou, podstatná část jejich kampaní obsahuje SG ve složení u kterého si ťukám na čelo. Upgrade komponent je lepší cesta než desítky nenatestovaných cool monster a zatím se mi to libí.

Vem si kolik jsou schopní vybrat, aniž by ukázali jak se ta hra hraje.

19.4.2020 21:08:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Já tomu rozumím,
že to je marketing, kterej funguje na dutohlavy, a těch je bohužel všude převaha (v US ještě trochu převážnější). Hezky to podtrhuje ten balík peněz bez gameplay, ale v tom mám tedy - přiznávám - i já prsty - věřím Langovi :) Souhlasím s vámi oběma, tedy až na toho kadílka, to je trochu navíc a nemá to s tím nic společného ;)

19.4.2020 22:05:51

:)
Z průběhu odlišných kampaní jsem nabyl dojmu, že spousta lidí tam nasype pledge, aniž by se zajímala o čem to vůbec je a pak se v chatu dožaduje coop/vs modu, ačkoliv by to bylo proti podstatě té hry. Příp. se tím zabývá, až v poslední dny kampaně. Ono zase pokud potom člověk pokukuje tak proč to namísto prostého okounění nebacknout, dropnout to včas lze.

19.4.2020 23:17:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Q&A
V úterý bude Q&A s Langem, jelikož gameplay nebude díky žluté chřipce. Pokud někdo má otázku, má jí napsat do komentáře na fb (asi bude fungovat i někam ke kampani na KS).

25.4.2020 21:14:43

1$ pledge
Díky za vysvětlení jak se to má s 1$ a PM.
Jen otázka, uvažujete i o tom Pantheon expansion?

26.4.2020 07:53:04

tabackej
Já ho tam mám, jak znám CMON, tak někteří z těch bohů budou ve výsledku potřební pro dobrej balanc hry.

26.4.2020 09:01:48

Pantheon
Otázka je, o kolik to jako addon zvedne shipping a jaký český ekvivalent bude z těch avizovaných 60$ v retailu. Mám takový pocit, že tři kočky a dva žetony bych mohl oželet a počkat si na retail...

26.4.2020 13:17:49

Audit
Jsem se k tomu dostal na poslední chvíli. Jakožto exekutivní orgán u asijské firmy která podléhá auditu si dovolím tvrdit že CMON smrdí a nepůjčil bych mu ani korunu. Going concern výhrada v auditu stručně znamená, že auditor má pochybnost o tom, že byznys bude schopen dlouhodobě fungovat a nedojde k likvidaci (tj. nejedná se o nějaký krátkodobý problém) a běžně by se to muselo řešit dodatečným vkladem kapitálu akcionářem nebo restrukturalizací, což u veřejně obchodované společnosti asi nepřichází v úvahu. Za druhé bych byl i velmi opatrný co se týče KS této hry, je vysoce pravděpodobné, že i pokud Ankh bude vyroben za odhadované náklady (jakože v současné situaci se můžou objevit vícenáklady nebo jiné problémy velmi snadno), tak samozřejmě nejjednodušší způsob jak vybrat peníze na sanaci již existujících škod bude zvednout náklady na dopravu. Ono i těch současných 40 USD do EU je komediálních 40% a pravděpodobně těch pár opičáren co jsou KE v base pledge za to nebude stát (retail bude tradičně někde kolem 2tis Kč zatímco pledge se začíná v lepším případě pohybovat na 3,5tis). Mám full pledge Rising Sun kde za ty 3,5tis byla full pledge i spoštou nebo např. Kingdom Death (kde bylo potřeba mít hodně víry že z těc peněz člověk uvidí něco dřiv než umře) a tohle vynechávám obloukem. Příliš mnoho spekulantů, hra nejasná a drahá a vydavatel s problémy.

3.5.2020 20:46:06

Vybíráme z Bazaru

God of War karetní hra, NOVÁ
God of War karetní hra, NOVÁ
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 9 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas