6: Siege - The Board Game

Rychla, takticka, skirmish strilecka na motivy videohry od Ubisoftu: Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege.

 

https://www.kickstarter.com/projects/1162110258/6-siege-the-board-game

 

 

 

 

22.6.2021 23:41:31

Co dodat... Proste klasicke Mythic Games, nejvetsi deskoherni diletanti v croudfundingu. Zatim snad kazdy jejich projekt byl v necem prusvih, pravidelne meli rozjetych vic kickstarteru nez her v aktualni produkci. Hry za 500 dolaru v all-in prichazeji o podporu podstate v den vydani, content k Joan of Arc slibeny zaroven s kickstarterem nedodali dodnes, podpora nulova. 
Je to tovarna na prachy, fakt se divim, ze jim to porad prochazi. 

Drzim palce, tohle je fakt svinstvo.

2.5.2023 09:18:06

No spíš to vypadá, že velká továrna na prachy to nebyla. Ziskovost těch projektů prostě nemusela být příliš velká, takže COVIDové zdražení všeho je dostalo. Včetně Darkest Dungeonu utratili jenom na dopravě od 2020 o $2M víc, než vybrali. Celkový počet backerů těch projektů je cca 76000, dejme tomu, že ve skutečnosti s PM to bude dvojnásobek. Průměrně tak vychází příspěvek Mythicu každému backerovi na $13, tedy cca 10% základního pledge. Takže ze svého zisku si ukrojili třeba až půlku jenom na dopravě. Jo, je to velké diletanství. Nemít peníze ani na produkci projektu, to jsem u tak velké firmy ještě neviděl.

2.5.2023 12:29:13

Kdyby misto chrleni novych a novych projektu radsi dokoncovali ty stare a nebo si dali do poradku 1+1, nemuseli by ted sve produkcni prusery prenaset na backery. Knucet, ze se zdrazil tisk a doprava… ehm… jak je mozne, ze jine firmy ten problem nemaji a normalne dal plni sve zavazky? (pripadne vcas vedi, kdy to odpiskat)

V dohledne dobe ocekavam novy velkolepy kickstarter obri a krasne vypadajici hry od Mythicu s miliardou figurek a all-in za 600 dolaru. Co na tom, ze hra jeste nema pravidla a kampan slouzi jen k pokryti stavajicich dluhu… Nez prijde cas na produkci, pobezi tri dalsi kampane!

2.5.2023 14:16:37

Za zdražení nákladů můžou velkou měrou i oni. Kdyby se drželi původních temínů, nedělali zároveň 4-5 her, tak mohli hru v pohodě vyrobit z peněz utržených v kampani, s případným dobrovolným dovýběrečným 10 - 20 $ jako to provedly i jiné společnosti.

2.5.2023 14:35:16

Když to tak čtu, tak mám pocit, že možná fakt fungují stylem - vydáme další hru, abychom z peněz doplatili dodělání a doručení té předchozí :)

Ale musím říct, že Darkest Dungeon se jim fakt povedl - aspoň takový byl můj pocit z úvodní hry. 

Škoda, že po těchto problémech člověk asi už bude hodně váhat nad nějakou podporou jejich titulů.. A je mi líto lidí co svoje hry ani peníze nemají dlouhodobě.. Sice je to Crowdfunding, ale i tak bych tam nejradši viděl nějaký pravidla, že nemůžeš mít X nedodaných projektů než bude moci založit další..

2.5.2023 15:29:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Upřímně je mi líto lidi, kteří dali Mythicu svoje peníze. Kampaně umi dělat, zbytek je loterie.

A to, ze jednou kampaní dotují kampaň předešlou, je bohužel známo. A nejsou jediní. A pak ta poslední kampaň nevybere tolik, kolik je potřeba a cely se to sesype. 

Nechť je to odstrašující příklad, aby jim už lidi nedali nic.

2.5.2023 18:02:25

Jen pro srandu jsem se ted podival na pocet a stari svych ticketu poslanych na Mythic Game support mail. Posledni je stary 15 mesicu, je paty v rade, a na mou reklamaci z casti nedodane a z casti poskozene hry (nedorazil mi kompletni pledge) dodnes nikdo ani nereagoval. A navic ta dva roky stara hra dodnes nema ani kompletni pravidla, protoze dnem vydani ukoncili veskerou podporu.

Hlavne se Leo Vesperini a spol. zatim stacili nakrucovat na desitkach profi zpracovanych multi-cam videich propagujicich mezi tim x dalsich crowdfundingu. 

Pral bych vsem, aby dostali sve prachy zpatky. A taky bych si pral, aby uz ta debilni firma konecne prestala existovat. 

2.5.2023 18:27:04

Darkest Dungeon mel stejny problem a Mythic podminil dodani hry doplacenim spousty penez, pricemz na refund lidi cekaji dodnes. Rozdil ale byl v tom, ze ta hra uz byla hotova, zatimco tady chteji zaplatit de facto cely pledge znova, aby vubec sla do produkce (nabizi se otazka, co udelali s jiz vybranymi penezi).

Jeste mi teda jako naprosta zhovadilost prijde to, ze backeri na projekt cekaji dva roky, ale oni chteji 30% navyseni zaplatit do dvou tydnu, jinak smula… Vic nez podezrele je i to, ze k vybrani extra penez nepouzivaji pledge manager, ale svuj vlastni (nulova zaruka). Pokud nevyberou dostatek, protoze jim to pulka lidi zrusi, tak vidim velky spatny :(

2.5.2023 18:31:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Oproti 6:Siege to u Darkest Dungeonu taková “spousta” peněz k doplacení zase nebyla. 17% navýšení na wave1 a 9% na wave2. To je oproti 50% narůstu u 6:Siege docela rozdíl. Ale byl to doplatek “na dopravu”. Tohle je pouze doplatek na výrobu a je to tam i zvýrazněno. Tzn., kdo komu zaručí, že nebude ještě další doplatek za dopravu? Tři možnosti:

  1. Požádat o refund? Výsledek bude takovej, že to budou zpracovávat roky, jestli před tím nezbankrotujou.
  2. Nic dalšího neplatit a čekat? V Darkest Dungeonu jsou lidi, kteří spadli do týhle černý díry, nemaj ani peníze, ani hru, ani žádnej příslib (kromě toho, že si můžou doplatit na wave 2). A to už je 6 měsíců po doručení hry.
  3. Doplatit? Kdo doplatil, Darkest Dungeon dostal. Dostane i 6:Siege? Pravděpodobně ano. Bude ještě muset doplácet dopravu? Kdo ví? Budeme muset my, co čekáme na wave2 Darkest Dunegon doplácet něco dalšího, ačkoli bylo tvrzeno, že už ne? Kdo ví? Dostaneme někdy wave2? Kdo ví?

Pokud se vám 6:Siege líbil (já v něm naštěstí nejedu), tak bych stejně asi doporučil doplatit. Protože ostatní řešení povedou k nějakýmu hmatatelnýmu výsledku (hra doma, peníze na účtě) asi o dost dýl a strměji.  

PS:Někde se taky probírala hromadná žaloba na Mythic. Ale to nevím, jak dopadlo a jaký by to mělo šance na nějakej pro jednotlivce zajímavej výsledek.

3.5.2023 12:58:42

@Frozenstain no v tomhle případě s tím doplácením si nejsem úplně jistej, protože jasně řekli že za poštovné se bude ještě doplácet (další náklady) a pokud se jim nepodaří hru vyrobit tak ten doplatek budou vracet snížený o bankovní poplatky - už tohle je znepokojující informace. Dále psali že ten kdo nedoplatí, hru dostane později, ale neví kdy. Takže pokud by to bylo rozumné navýšení  a i včetně pošty asi by to bylo schůdné. Jenže doplácet (u mě) 2100,- (a to jen díky příznivému kurzu) a čekat kolik si řeknou za poštovné a pak čekat jestli hru vůbec vyrobí a nebo mi pouze tenhle doplatek (a ještě ponížený o nespecifikovanou částku) vrátí, to je lepší již do toho víc peněz nesypat a čekat. Další věc proti placení je že lidi jsou fakt naštvaný a jen minimum (aspoň podle reakcí) doplatí, spoustu zažádalo o refund, pár doplatí a zbytek bude čekat, asi tak

3.5.2023 16:03:33

Jeste bacha, doplatek neni jen tech 99 nebo 129, kolik psali, ale spocitaji ho do podrobna vcetne vsech add-onu a muze se vysplhat az na 249 USD. A porad to jeste neni cele, budou chtit dalsich x dolaru doplatek na postovne.

Navic zadaji o penize na to, aby vubec zacali s produkci, cimz priznavaji, ze predchozi prachy proste utratili za neco jineho, jsou na suchu a cele dva roky se dloubali v nose. Otevrene rikaji, ze nemaji ani prachy na refund. Pokud to nevyberou (jako ze realne spis nevyberou, vic jak pulka lidi jim to proste neda), tak hru pravdepodobne nevydaji vubec a krachnou. 

To, co predvadeji, je naproste diletantstvi. Jeste je moznost, ze se do toho nejak vlozi Ubisoft, ale na to bych nespolehal. 

3.5.2023 19:07:41

psal jsem to pořád pod KoA videa a všude možně nebackovat od mythic games nikdy nic já všemu odolal a vidíte proč, dalo se na to přijít když jste si trošku pozjišťovali jejich pověst mrkli na předešlé kampaně do komentů atd…..upřímně si myslím že anastyr ani hel neuvidíte už nikdy (snad se mýlím) je mi to líto, kdo do toho šel….tohle by měl být hřebíček do rakve, měli by to fakt zabalit a konec, když neumí vycházet s tolika penězi….

 

PS toto je fakt mazec https://boardgamegeek.com/thread/3075917/article/42198290#42198290

3.5.2023 19:30:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Uff jswm rad ze jsem do toho nešel. Stačil mi zprzneny Reichbusters, který po errate sice šel hrát ale da to vždycky fusku a silnou vůli si to užit. Od nich ani obyčejnou sestihrannou kostku 

Jeff

3.5.2023 21:18:47

@Skelos tak to je brutal, ze uz je to i s dopravou tam napocitany. To je proste nova kampan. Mazec ty ceny.

Tak to je asi posledni zachvev Mythicu.

4.5.2023 06:26:42

Mazec to je, pochybuju, že vyberou dost peněz.. Darkest Dungeon se ještě dal, i díky dotaci od Red Hook Studios. Na ně sázím, že si to ohlídají a nenechají Wave 2 vyšumět, i kdyby to měl převzít od Mythicu někdo jinej. Ale další kampaně jako Hel nebo Anastyr, nevím nevím…

4.5.2023 11:57:04

By mě spíš zajímalo jestli je vůbec legální použít peníze z jiné kampaně na nějakou druhou jak to dělají/dělali..

6.5.2023 13:25:28

tak už mi dorazil mail na doplatek a dělá to 99$ za hru + 45$ za poštovné, je to pálka, ale kdybych měl jistotu že doplatím a hru dostanu tak to snad i zaplatím. Jenže zaplatit doplatek výši ceny jako za jinou novou hru a nemít jistotu zda něco uvidím (nebo vrátí peníze, což nehrozí když nemají z čeho) tak se na to vykašlu a uvidím jak se to vyvrbí.

6.5.2023 13:57:52

Osobně v tomto projektu nejedu, ale podpořil jsem #Darkest Dungeon: The Board Game a #HEL: The Last Saga.

Ano, není to malá částka a také nejsem šťastný, že budou požadovat doplatky i u mých objednávek. Ale myslím si, že tím, jak si v krizovém řízení nastavili, že pojedou pouze jeden projekt za druhým, tak tato částka opravdu půjde na výrobu a dopravu. Pochybuji, že by momentálně chtěli udělat podvod a s financemi zmizet.

Na jejich Discordu je poslední zmínka, že aktuálně vybrali již 96 % potřebných doplatků k realizaci tisku anglické mutace..:)

Jen dodám, že neobhajuji jejich management, ten nebyl vůbec dobrý, ale věřím, že si to tentokrát už opravdu dobře spočítali a kdyby si chtěli nechat peníze pro sebe, tak by design hry nedovedli do finální fáze.

Až přijdu na řadu tedy já a budu muset platit doplatek, tak pokud #6: Siege - The Board Game podporovatelům v pohodě dorazí, tak budu ochoten to doplatit.

To jsou tedy moje dva centy k tomuto tématu…

6.5.2023 16:13:39

Bohuzel neni prilis realne, aby se management poucil a neopakoval stare chyby, pokud v nem sedi stale stejni lide, kteri ty chyby zpusobili. Vyberou prachy, vytisknou hru, dodaji ji tem co si ji zaplatili podruhe znova a na zbytek se vykaslou a pak hura na dalsi crowdfunding, aby meli z ceho zaplatit Anastyr a Hel. 

7.5.2023 12:21:56

@Dansemacabre Co jsem četl, tak chtějí nejdřív dodat všechny rozjeté kampaně a případně až pak spustit novou.

Myslím, že jsem i někde četl, ale nechci kecat, že ani Kickstarter jim nedovolí spustit novou kampaň, dokud nedodají předchozí kampaně.

7.5.2023 12:53:32

Myslím si, že už když končila kampaň Anastyru tak museli vědět, že se řítí do velkého průšvihu. V eshopu mají 40% dolů snad na vše.

Prostě vědomě sypali jednu kampaň za druhou až jim to letadlo spadlo. Když jsem se díval na poslední kampaně tak vzhledem k tomu jak velké jsou to hry, tak jim chyběl nějaký finančně velký úspěch. 

Co mně překvapilo, že jeli jednu novou hru za druhou a nedělali víc třeba v.2 kampaně

7.5.2023 17:23:22

Vybíráme z Bazaru

Prodám Zimu mrtvých: cesty osudu
Prodám Zimu mrtvých: cesty osudu
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas