6: Siege - The Board Game

Rychla, takticka, skirmish strilecka na motivy videohry od Ubisoftu: Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege.

 

https://www.kickstarter.com/projects/1162110258/6-siege-the-board-game

 

 

 

 

22.6.2021 23:41:31

Backnuto!

24.6.2021 00:04:24

Tak 18.8. se otevírá PM (včetně late pledge). Má někdo backnuto nebo se teprve chystá? 

Co všechno budete brát?

Osobně se mi to hrozně líbí, ale snažím se zkrotit, protože cca 60 operátorů mi přijde hrozně a zbytečně moc. Nepředpokládám, že to dostanu na stůl 3x týdně:). Už 20 v základu je dost. Naopak 2 mapy v základu mi přijdou málo.

Nicméně, předpokládám, že pokud půjde hra do retailu, tak se bude dát vše časem případně dokoupit. 

Takže chci vzít core box, jeden map pack, jednu krabici s operátory a z těch přídavných blbinek druhý kostky.

 

Pokud byste měli brát jedny mapy a jedny operátory, tak které?

 

A poslední dotaz, jak dlouho bývá otevřený PM? Nikde jsme to nenašel. Tak jak to bývá zhruba dlouho.

 

 

 

11.8.2021 20:58:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Jimmy_T: S retailem bych úplně nepočítal. Kolik her od Mythic Games se dá koupit v retailu? Myslím, že počet se limitně blíží nule.

19.8.2021 08:02:09

@Jimmy_T 
Backnuto. Taky jsem koukala na přídavné operátory a řešila to základním balíčkem a přikoupením… 1 a 3 se mi zdají nej, ještě se trochu cukám který z nich - spíš 1. U ostatních většinou byla postava, ze které by můj realisticky založený brácha příliš vyl při prvním pohledu :) Plus 5. balíček má jen 6 postav.
Co se map týče, přijde mi že druhý balíček je zajímavější, i vůči scénářům. Banka v prvním je příběhově taková obyčejná, zdá se mi. Ale Toma Clancyho jsem (zatím) nečetla, takže mi třeba uniká naprosto čupr knižní předloha, kdo ví.

Pobavilo mě ovšem laserové ukazovátko. Co jsem koukala na playthrough, tak to vypadá že to bez něj bude trochu pruda - a cca 500,- bych ještě skousla. Ale přidalo to další 500,- k poštovnému… Tak má smolíka. A doufám, že se mi podaří sehnat nějakou náhradu. Kdybyste někdo měl tip, bránit se nebudu :) (Neb nepromítá tečku, ale linii.)

20.8.2021 14:43:56

@Azalin Myslis, ze to nebude jinak, kdyz je soucasti balicku Ubisoft?

20.8.2021 17:25:11

@31ph7 

Tom Clancy má skvělé knihy a mohu jen doporučit. Ale momentální licence Ubisoftu na značku Rainbow six už je asi jen taková svatokrádež a bolavá parodie. Mnohdy se Clancy asi musí obracet v hrobě :) Samotná PC verze Siege už je spíš jen čistě prvoplánové PvP bez nějakého pořádného příběhu a zasazení. Každopádně desková hra vypadá krásně a nevím jak pojmou příběhové pozadí ale určitě bych jí nezatracoval (a knihy Clancyho bych určo zkusil). Na hru jsem koukal už mockrát a tematicky i herně se mi hodně libí ovšem vypadá to že by se tu asi žádný nadšenec do fan překladu neobjeví takže bych hru jen s ENG asi nerozjel :( Kdyby se tu ale někdo takový objevil tak ať dá echo a rád ho i finančně podpořím :) 

20.8.2021 17:59:45 | Upraveno autorem (porovnej)

@GeneralX 
Jo, tak tim Clancym mi potvrzujes moji domnenku - ze ho Ubisoft krapet pretvoril do fantasy. Ony dost napovedely nektere zbrane nebo ohozy miniatur :) Ale jsem na tom stejne, zatim se mi pozdava herni mechanika a dost si to chci zkusit.

Co se prekladu tyce, tak s tim bych problem mit nemela, takze az hru dostanu do pracek, klidne se do nej pustim :) Samotny rulebook mozna bude maso, ale neni tam bambilion hracich karticek, takze to vidim dost optimisticky. Staci vedet, ze je zajem.

20.8.2021 18:05:33

@31ph7 

Takže mám zahučet do all-inu jo? :D :D :D  

Hele nevíte jak dlouho bude otevřený late pledge na gamefoundu? A jak je to s poštovným/DPH?

20.8.2021 19:24:44

@GeneralX 

Nenašel jsem to nikde ofiko, ale v diskuzích na KS a GF se hodně zmiňuje, že PM bude otevřený až do začátku příštího roku. Někdo uváděl i první kvartál 2022. Takže času dost našetřit:).

Dph a další poplatky psali, že do EU nebudou (nevím, jak jinde). Takže cena krabic plus poštovné.

To je celkem brutální. Nevím, jestli tam nemají chybu:). Core box má údajně cca 8kg.

Takže moje varianta corebox, 1map pack, 1 operator box a druhá sada kostek vycházela poštovné 42 usd.

Ale jak jsem psal níž, tak operátorů je dost už v základu, takže za mě max jeden pack a k tomu jedny mapy.

Laser mi přijde zbytečný, dle dostupných gameplay na yt se dá hrát v klidu i bez toho.

Když to bude často na stole, tak snad se budou dát dokoupit další packy časem. Je super, že už jsou venku pravidla.

 

Otázka je jaký to nabere zpoždění s tou současnou situací kolem dopravy/výroby.

20.8.2021 20:25:17

@Jimmy_T 

No když už do něčeho jdu tak chci  vždy all in :) ale pokud už jen za menší pledge chtěji 42$ tak kolik probůh chtějí za ten all in!? :-D 

 

Jinak moc díky za info

20.8.2021 20:32:39

@GeneralX 

Tak ze zvědavosti jsem tam hodil all in. Poštovné 61$.

A s full balíčkem nových bonusových addonů (za 120$) je pošta krásných 78 babek:).

Takže absolutní all in vyjde na krásných 467$. To je prakticky zadarmo:D.

20.8.2021 21:21:49

@ Jimmy_T

 

Tak jsem nevydržel a šel do toho :D Komplet All-in Smooth Operator Pledge + NEW Addons Pack + Zero box .. krásných 479 babek :D Hele až budete chtít někdo překládat tak k tomu udělám kvalitní grafiku veškerých komponent…

30.9.2021 13:40:51

Je v tom All-in tolik obsahu a komponent, že si to můžou zahrát vedle sebe dvě dvojice najednou? Nebo hrozí, že jedné dvojici by mohlo něco důležitého chybět? :)

30.9.2021 15:40:52

Tak dnešní update #24 přinesl termín uzavření PM - 2. března 2022. Takže je ještě dost času naskočit do late pledge. Plus kvůli covidu a neustálé divoké situaci v dopravě/výrobě bude shipping na dvě vlny. V první vlně budou jazykové verze EN+FR a v druhé zbytek.

 

26.1.2022 22:30:25

Nějaké nové info??

27.1.2023 00:06:38

@GeneralX Jediné, co jsem zatím zaslechl, že se bude asi doplácet poštovné. Ale oficiální update se prý chystá na začátek příštího týdne.

27.1.2023 23:33:24

Ehm, mám divný pocit.

Doplatek - základ 39 USD; trooper 100 USD; smooth operator 129 USD

Docela zvažuju nad požadavkem o refundaci.

30.4.2023 21:20:21

@juliusm Se pos… v kině. Doufám, že jim to nikdo nezaplatí.

V komentářích na KS je bohužel dost velké množství lidí, co žádali o refund před rokem a stále ho nemají, takže asi ani to není řešení.

Já platit nebudu, o refund asi žádat taky ne a uvidím, jak se to kam pohne. Ale mrzí mě to hodně, na tu hru jsem se fakt těšil.

30.4.2023 21:30:02

@kroelh asi tak, nejvíce mě štve že jsem měl jen základ a v PM jsem to změnil na Trooper, no stelně jako Rallymen DIRT, atky jsem v PM podlehl a přidal na all in a taky z toho nic není (a to je můj DIRT vyroben a leží někde ve skladu a nikdy ho neuvidím). Nic platit nebudu protože tohle je totiž doplatek na tisk a ještě budou chtít doplatek za dopravu a ještě tam píšou že pokud nevyberou dost tak budou peníze vracet (by mě zajímalo z čeho) a to částku sníženou o bankovní poplatky (nevím jakou částku si pod tím mám představit). Podle reakcí jim ty peníze pošle minimum lidí, tzn že pokud je pošlu jen je hodím do díry a přijdu o další.

1.5.2023 08:50:38

Odolal jsem kdysi pokušení naskočit na 6: Siege, ale čekám od nich Hel a Anastyr. Po přečtení posledního updatu k 6: Siege je mi jasné že se tam bude doplácet také (pokud tedy do té doby nezkrachují), protože hry teď odbavují postupně - bude ještě dloooouho trvat, než se dostanou k Helu (nebo nedejbože k Anastyru), takže pak budou moct splodit další srdceryvné historky, jak jim od té doby vzrostly náklady na výrobu, lodní kontejnery atd… Tato společnost skončila tak jako tak, naštvali tolik svých backerů, že každý další jejich počin na crowdfundingu bude totální propadák…

1.5.2023 18:26:08 | Upraveno autorem (porovnej)

No to je pěkný shit. Já mám komplet allin (Smooth Operator Pledge+addony) a mám taky chuť o refund. Jenže Gamefound si z toho bere za refund celkem hodně ne? Jako už tak to stálo raketu a ještě do toho dál solit :( 

1.5.2023 18:47:14

No já mám taky all-in :). Na tohle jsem se fakt těšil :(.

No a Hell mám taky all-in - kdo ví, kdy to dodají. Anastyry sem backnul jenom ten základ a naštěstí se udržel, protože už sem byl nachystaný taky na all-in. Toho už sem odepsal. Počítám, že toho nikdy neuvidíme.

Škoda - nevím, kde udělali chybu. Tak dobře se rozjeli. Mám dojem, že si toho rozdělali moc najednou a nebyli schopní to pak ukočírovat všechno. Škoda, některé věci od nich jsou fakt parádní.

1.5.2023 19:56:50

@Tangram Waldo a máš to taky přes gamefound late pledge? 

1.5.2023 20:01:27

No nic tuhle zlodějnu podporovat nebudu. Zažádal jsem o refund. Ale jestli a kdy své prachy ještě uvidím to nevím.. 479 babek je celken nářez :(

2.5.2023 08:27:45 | Upraveno autorem (porovnej)

@GeneralX držím ti palce, ale co jsem četl tak šance na vrácení peněz je téměř 0. Zařadí tě do pořadníku dle datumu přijetí žádostí, a ty pak vyřizují dle pořadí, přičemž mají určitou částku na měsíc kterou můžou vrátit aby neohrozili projekt (jejich slova), v praxi to vypadá že vyřídí jednotky žádostí měsíčně a jsou jich stovky, tzn. že možná za 10 let se dostaneš na řadu (pokud do té doby nekrachnou). Pokud z doplatků vyberou dost tak ti co doplatili by měli dostat hru v říjnu (to jsem zvědavej) a ti co nedoplatili až někdy v budoucnu a termín neznají ani oni. Peníze jsem oželil a uvidíme buď už neuvidím nic a nebo hru někdy v budoucnu obdržím, ale dle mého názoru mám o pár desetin procenta větší šanci dostat hru než peníze, obě šance se však blíží 0, jen je jedna trochu menší :)

2.5.2023 08:49:54

Vybíráme z Bazaru

Gloomhaven CZ
Akt. cena: 2200 Kč
Končí za: 12 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas