Autor: mh | 25.10.2019 | 0

Agenti jsou vysláni do jedné vesnice v roce 1799, aby nalezli a zneškodnili Baziliška, příšeru, která se tam dostala časoprostorovou trhlinou z alternativní dimenze.

Baziliškovo doupě je české fanouškovské rozšíření pro hru T.I.M.E Stories. Pro jeho odehrání je nutné vlastnit základní hru. Je vydáno formou „print and play“, takže si ho musíte nejprve vytisknout a nastříhat.

Scénář je originální a původně český, nejedná se o překlad, ani o adaptaci knihy, filmu, nebo komiksu. Jedná se o amatérský počin, což se projeví především na grafické stránce hry, ta je však srovnatelná s obdobnými počiny zveřejněnými na stránkách BGG.

Scénář je pojat spíše oddychově, nebudete muset řešit náročné a zdlouhavé hádanky, jako např. ve Switching Gears, což však neznamená, že by se jednalo o lineární dobrodružství bez nutnosti přemýšlet. Naopak, téměř v každém okamžiku budete muset provádět rozhodnutí, z nichž některá mohou být fatální a zásadně poznamenat osud vaší skupiny. K cíli navíc nevede jenom jedna jediná cesta a taky ne všechny cesty vedou k cíli.

Scénář pojednává o přípravě a následné účasti v trestné výpravě, jejímž cílem je najít a zabít Baziliška. Obsahuje některé nestandardní prvky („minilokace“, speciální žetony stavu přímo na kartách), které oživí základní herní princip. Jsou zde také implementovány pojistky proti záseku u hádanek — téměř každou hádanku lze „vyřešit“ i pomocí zkoušky inteligence, což má ale za následek ztrátu herního času.

Technické parametry scénáře:

  • 209 karet celkem
  • 60 předmětů
  • 5 schránek
  • 16 lokací (103 karet)
  • 4 minilokace, které se umisťují na pole CODEX (16 karet)

 

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Vybíráme z Bazaru

Osud dobrodruha
Osud dobrodruha
Akt. cena: 499 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas