Zeměplocha: Ankh-Morpork

xxxxxxxxxo hodnoceno 444x (Seznam vlastníků)

Zeměplocha: Ankh-Morpork - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Devir
IELLO
Kosmos
Mayfair Games
Phalanx Games Polska
Treefrog Games
Autoři: Martin Wallace
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O hře

Musím říct, že na tohle se neskutečně těším, Terry Pratchett je můj nejoblíbenější fantasy spisovatel a jestli se do hry podaří zakomponovat zeměplošský humor, bude to neskutečný nářez. Nemáte někdo tušení, kdy by se to u nás dalo sehnat?
14.5.2011 13:02:57

Skvělá, jednoduchá, moc zábavy
Tohle mám rád na hrách. Jednoduché pravidla a zábavy tuna. Jen tahle hra si žádá mít lepší figurky než ty dřevěné klacky. Grafika je skvělá, barevná a vtipná na to, že odráží temnou a prohnilou náladu města připomínající Prahu. Doprovodné texty mají šťávu a pro ty co četli Pračeta, já mezi ně nepatřím a nebudu, budou mít i větčí význam zvláště když rozumí jednotlivým vztahům mezi obyvateli Pračetovi říše.
Zeměplocha už sedí na moji polici hned vedle Arkhamu.

7.9.2015 17:24:40

Myslibor
Zajímavé. Mě by zajímalo, co vede někoho, kdo nečetl Pratchetta ke koupi hry? Nemyslím to nijak špatně, jen takový zvídavý dotaz.
Sám jsem fanoušek Zeměplochy, knihy mám všechny, tak jsem si pořídil i hru. Ale přijde mi taková nevyvážená, co se týče postav. Ale jo, je u ní zábava, to uznávám.

7.9.2015 20:57:42

durin
no já si prvně téké pořídil hru, ale pak hned i knihu. samostatně je to pěkný areacontrol s prachetovým backgroundem je to vyborný areacontrol.

7.9.2015 23:28:58

Hra ve dvou
Uz tu sice par dotazu bylo, ale jsou 2roky stare. Tak by se s odstupem casu rad zeptal jake to je ve dvou?

14.1.2016 23:01:00

Ve dvou
Osobně si myslím, že hra je nejlepší ve 3-4 hráčích. Ve dvou to dle mého postrádá takovou akčnost. Ale hrát se to dá.

15.1.2016 03:56:06

Dva hráči
Myslím že o proti jiným hrám kde uvádějí, že se dají hrát ve dvou, je tahle hra ve dvou hráčích ještě milionová..Jinak ve dvou hráčích vypadává postava Chrysopras, která hru ve 3, 4 hráčích taky oživuje..ve dvou lidech nemusíš tolik přemýšlet komu uškodíš..

15.1.2016 09:23:17

ve dvou
Ve dvou jsem hrál docela dost a je to v pohodě hratelné.
Samozřejmě ve třech je to zajímavější.
Ve čtyřech už je to i celkem o náhodě, jaké přijdou karty. Hra má trochu vlastnost, že když nechodí karty, tak člověk neudělá nic. A v těch čtyřech se nám často stávalo, že jeden z těch 4 hráčů byl někde vzadu a nikdo si ho moc nevšímal (i když je pravda, že stále mohl mít nějakou postavu, se kterou mohl vyhrát).

15.1.2016 12:57:27

Karty - sken
Vzhledem k tomu, že se to už nedá téměř sehnat, mohl by někdo naskenovat a dát sem na ZH všechny karty ze hry? Vím, že je v rozporu s autorskými právy, ale dotisk už bohužel nebude. Moc děkuji.

10.4.2017 16:04:56

Vybíráme z Bazaru

Barcelona
Barcelona
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 7 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas