Zeměplocha: Ankh-Morpork

xxxxxxxxxo hodnoceno 442x (Seznam vlastníků)

Zeměplocha: Ankh-Morpork - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Devir
IELLO
Kosmos
Mayfair Games
Phalanx Games Polska
Treefrog Games
Autoři: Martin Wallace
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O hře

Musím říct, že na tohle se neskutečně těším, Terry Pratchett je můj nejoblíbenější fantasy spisovatel a jestli se do hry podaří zakomponovat zeměplošský humor, bude to neskutečný nářez. Nemáte někdo tušení, kdy by se to u nás dalo sehnat?
14.5.2011 13:02:57

to ozzy79
tusim jsme nekde cetl, ze se to objevi az na essenu

14.5.2011 13:40:38

taky se těším
Mám předobjednáno a podle komunikace s julií by měli expedovat v září. Většinou se to ale trochu protáhne... Nechystáte se někdo na přelepky karet?

1.9.2011 11:26:05

překlad
Jojo, překlad by se hodil...ale chtělo by to od nějakého znalce Zeměplochy, nejlépe Kantůrka:)

1.9.2011 11:37:00

Pepoň
Kantůrek by byl fajn, protože jak sám říká, tak si jednotlivá jména z hlavy nepamatuje a protože jich je několik stovek, tak si pro tyhle překlady udělal rejstřík. Na stránkách českého fanclubu všechna jména nejsou, proto bych překlad jen tak nějakému člověku "z ulice" nerad svěřoval. První dojem, zvláště špatný, se těžko mění...

1.9.2011 13:32:53

all
Jsem redaktorkou Zeměploch, můžu se s p. Kantůrkem předběžně domluvit. Jinak mám samozřejmě kompletní jmenné seznamy všech dílů.

V nejhorším to přeložím sama, ale ta hra za to musí stát ;)

1.9.2011 14:20:07

Elissa
Bravo (za tu redakci)!!

A kdyby se ti do toho nechtělo, můžu se rovněž nabídnout...

1.9.2011 14:33:15

Bacil
Uvidíme, raději bych (po mnoha hypech u jiných her) počkala na hru samotnou, pak se klidně můžeme rozdělit ;)

1.9.2011 15:49:21

Elissa
Kam až sympatie k tvojí osobě můžou ještě vzrůst. Myslel jsem si, že doteď to byl strop :D

1.9.2011 17:14:30

gev

Deluxe vs. Collector's
Hned jsem predobjednal a pri tom narazil na zminku o Deluxe vydani. Nebite nekdo, o co jde?

1.9.2011 20:22:54

Collector x Deluxe
Ahoj, vysvětlím collector x deluxe x normal

Jde v podstatě o to že v Treefroggames opustili praktiky vydání 1000 ks limitované edice a hry jsou dostupné v libovolném množství (Gettysburg, London, Age of Industry, Few acres of Snow..). Ti co chtějí mít něco extra si můžou za příplatek tuším 5EUR u této hry objednat collectors edition = krabici s podpisem MW a pár dalšíma vychytávkama (větší plán, 7A na kostce místo 8). Deluxe je výjimka, dělají odlévané figurky, vypadají kouzelně ale cena hry je dvojnásobná. Vše je na jejich stránkách.

2.9.2011 07:16:09

Možná česká verze
Když tu vidím diskusi o překladu. Pokud ta hra nebude hloupá, je tu možnost kompletního českého vydání. Pokud je tu někdo zasvěcený do oficiálních překladů zeměploch a chtěl by se toho ujmout, tak se ozvěte.

2.9.2011 11:28:36

...
Pokud k tomu nejaka dobra duse udela cestinu, tak je to u me jasna volba. Pratchett je neuveritelnej spisovatel a pochybuju ze by dal svy jmeno nejake ptakovine. A Deluxe verze vypada suprove :))

2.9.2011 22:28:36

Dobré
Po prvním testu musím říct, že ta hra funguje. A to i bez znalosti tématu. Pokud bych znal všechny postavy a místa na kartách, bylo by to určitě ještě lepší. Není to žádná inovativní bomba, ale příjemná hra, která při spojení s tématem bude mít smysl.

22.9.2011 13:16:41

česka verze
Pogo a z toho plyne, že se můžeme těšit, že bude česky? :))

22.9.2011 14:34:42

Dojmy?
Ještě jste to nikdo nehráli?

26.9.2011 17:37:39

gev

Jezura:
Cekam, az konecne vyrobi slavnou sberatelskou edici a rozeslou... Pak se hned rad pochlubim, neboj :-)

26.9.2011 19:15:18

Česká verze
Tomáš: Momentálně je míč na straně těch, kdo mají práva k českým překladům. pokud nám nebudou bránit, je to nadějné.
Jezura: Ano, hráli. Je to velice jednoduché, kdo je na tahu, zahraje kartu a provede insrukce na ní. Každý hráč má skrytý cíl, který se snaží splnit a vyhrát. Ostatní musí hlídat možné varianty konce, aby nevyhrál nikdo z protihráčů, každý se naopak musí snažit tvářit, že hraje na nějaký jiný cíl, než ve skutečnosti hraje :).

27.9.2011 08:57:01

česká verze
Pogo:
Díky za zprávu, mohl bys pak sem ať už to dopadne nebo ne napsat? Vzhledem k tomu, že v češtině bychom si to mohli užít (jako čtenáři Kantůrkova překladu) mnohem víc, určitě bych počkal na českou verzi.

27.9.2011 09:06:33

Krabice
Jak koukám na obrázky, tak to vypadá na celkem malou krabici? Má to formát jako FFG Silver Line edition? A nevíte, jak velká je ta sběratelská edice?

1.10.2011 12:52:38

gev

Jezura:
Sběratelská edice má trochu větší krabici, ale nemá zase plastový inzert. Uvnitř je větší mapa, dřevěné mince (hnus - hrací kameny ze dřeva jsou celkem fajn, zvlášť démoni a trolové, ale mince jsou fakt ekl), plakát. Co naopak chybí, je číslo mezi sedmi a devíti - sběratelská edice má speciální kostku (obrázek jsem právě poslal na schválení) a vlastní edici karet a pravidel - to jedno číslo tam prostě nikde není :-)

2.10.2011 21:59:29

7a
Když jsem už dříve viděl obrázek na BGG, tak mě to skutečně rozesmálo. Bez znalosti to ale asi nemá smysl rozvádět. Kdo ví, ten chápe. Kdo neví, ten se nezasměje, i když to někdo vysvětlí.

2.10.2011 22:47:23

pogo
Tak jak to dopadá s tou češtinou?

12.12.2011 05:15:16

dojmy
Hrála jsem to 2x a už mám objednáno. Čekat na českou verzi nebudu, i když nejstarší syn (milovník Pratchetta) si bude muset dohledat, jak je anglický Mrakoplaš a kdo Dvoukvítek:-)

Ale je tam poměrně dost symbolů a angličtinu si holt bude muset zdokonalit, přelepovat nebudeme.

Mám výhrady k postavě sběrače mincí, jehož úkol se mi zdá téměř nesplnitelný, jinak se mi hra líbí moc.

12.12.2011 08:35:19

to Sodovka
Hrál jsem to jednou a hráč se sběračem mincí to málem vyhrál. Kdybych nevyhrál já s tím, že musím mít alespoň jednoho fufníka v určitém počtu oblastí (což se mi mimochodem zdá jako velmi snadný úkol), tak by to hned vzápětí vyhrál ten dotyčný na mince.
Jinak mé dojmy ze hry jsou slabší. Přijde mi příliš moc ve stylu "Co mi zrovna přijde, to zahraju a nemusím nad tím moc přemýšlet". Takže hodně náhody, málo plánování, a přitom i málo atmosféry, ty postavy z knížek jsem tam prostě necítil. Byly to pořád jen a jen karty s nějakým mechanismem.

13.12.2011 10:15:46

Chrysopras
Včera jsme hráli hned 2x a mé dojmy jsou zatím takové, že to dost silně visí na náhodě, ale možná to bylo jen tím, že jsme to hráli poprvé.

Co se sběrače mincí Chrysoprase týče, ten u nás s přehledem vyhrál hned první hru a přišel mi docela dost silný - hlavně proto že zbývající dva hráči ho neměli jak zastavit. Docela brzo si postavil budovy ve dvou ulicích a pak bral každé kolo 3AMT, později i víc - a to mu už občasné obrání peněz o dva nebo tři AMT neublížílo, a budovy jsme mu neměli jak sebrat.

Obzvlášť to štvalo mě jakožto Elánia, protože jsem ho neměl jak zastavit. Kdybych prostě jen točil karty co nejrychleji a brzdil jeho růst, stejně by tempem 4AMT za kolo nasbíral 50 mnohem dřív, než by hra mohla skončit :-(

13.1.2012 13:16:15

Vybíráme z Bazaru

Here to Slay (Kickstarter)
Here to Slay (Kickstarter)
Akt. cena: 1390 Kč
Končí za: 10 dnů

Offcanvas