War of the Ring (first edition)

xxxxxxxxxo hodnoceno 100x (Seznam vlastníků)

War of the Ring (first edition) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Asmodée Editions
Devir
Fantasy Flight Games
Nexus
PHALANX
Tilsit
Autoři: Francesco Nepitello
Marco Maggi
Roberto Di Meglio
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Otázka k pravidlům

Chci se zeptat jak je to se znovuzajímáním ztracených území? V návodu jsem sice někde našel,že lze ztracená území znovu zajmout,ale není tam už zmínka o tom,jak. Podle mého názoru lze takové území zajmout buď vybojováním vítězné bitvy a nebo jen pouhým vjetím na ono území, pokud protihráč toto území opustí.
Vykládám si to správně???
1.6.2009 11:52:10

zluda
Ja ich mam komplet namalovane a uz si to bez toho ani neviem predstavit. Ale s trochou cviku urcite rozlisis aj nenafarbene.

24.11.2011 10:52:51

rozlišení
I fanoušek Pána Prstenu s tím má problém. Dřív jsem měla jen podstavce barevné teď dokončuji barveni všech figurek. Co se týče setupu nenech se vydesit. Pár her a máš to za 15 minut. Ono jde o to jak to máš v krabici vytříděno. Pokud je to vše v jedno pytli pak to hodinu trvá:)

24.11.2011 10:55:14

sappho
Měl jsem na mysli ten první setup s kurzem rozpoznávání figurek.

Po třetí čtvrté hře se člověk dostane klidně na 50 minut :)

24.11.2011 11:15:36

díky
zkusím to nejdřív s nenabarvenými podstavci a pak se uvidí, ale asi mě barvení podstavců(na celé figurky bych si netroufl) asi nemine. Každopádně všem díky za rady a názory.

24.11.2011 11:20:05

pohyb armady
Tak uz mam doma tu druhou edici a hned v nedeli to jdem zahrat. Tak se chcu ujistit v tehle veci, at to pak nehrajem spatne. Mam nahrane tri partie s Miri, ale asi jsme spatne hrali s tim pohybem.

Pomoci kostky armady muzu hybat dvema rozdilnymi armadami, ale nesmim jednou dvakrat ani kdyz pohnu jednou a spojim je z druhou. Muzu s ni pak hybnout pomoci dalsi kostky?

My to prave s Miri hrali tak, ze s kazdou armadou v jednom kole muzes hybnout jen jednou.

4.1.2012 06:09:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Lapcis
Z pravidel 1. edice: "Žádná jednotka se nesmí přesunout během JEDNÉ AKCE dvakrát (včetně všech pohybů na základě karet událostí)." Pomocí další kostky určitě můžeš. To je právě ta výhoda hráče za Stín, že má tolik kostek a může se (za předpokladu, že mu dobře padnou) pohybovat i na relativně velkou vzdálenost. Pokud to není upraveno v pravidlech pro druhou edici, ta neznám.

5.1.2012 06:58:36

nazghul vs gandalf
Muze Sauron zahrat bojove karty, ktere maji v pdmince mit leadership na x hodnote, kdyz gandalf leadership nazghulu neguje?

13.2.2012 08:53:55

Lapcis
Myslim, ze odpoved najdes tu:
http://www.aresgames.eu/2205
"Gandalf the White is your best Companion and even if he has lost his “Captain of the West” ability he now has the ability to negate all Nazgûl Leadership by forfeiting his own point of Leadership whenever he is in a combat with Nazgûl. This doesn’t only negate the Leadership of those pesky flying wraiths; it also makes several of the Shadow’s combat effects (e.g. "Dread and Despair", "They are Terrible", and "Foul Stench") unusable. Your opponent will most likely try to stay away from Gandalf the White with his Nazgûl and the Witch-king, if possible."

13.2.2012 09:02:02

Neočekávaná pomoc
Hráli jsme včera Wotra a nastala nám následující situace. Elfové ve válce, trpalíci nikoliv.

Sauron mě napadl ve Woodenrealm, tak jsem se stáhnul do pevnosti a protože jsem měl v ruce kartu "Neočekávaná pomoc" pohnul jsme se s trpaslíky z Ereboru do sousedícího regionu a pak tuto katu zahrál. Karta mi v podstatě umožňuje zaútočit na obléhající armádu, do sousedícího regionu. otázka zní - mohl jsem pomocí této karty napadnout Saurona s trpaslíky i když nejsou ve válce?

Normálně to nejde, ale přes kartu si nejsem jistý. My jsme to v každém případě zatím hráli tak, že to možné bylo, ale když Sauronova armáda ustoupila, tak trpaslíci nemohli vkročit do Woodenrealmu, protže národ který není ve válce nesmí překročit hranice jiného národa.

21.2.2012 10:00:01

Vybíráme z Bazaru

Nastupovat, prosím od Dino Toys
Nastupovat, prosím od Dino Toys
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas