War of the Ring (first edition)

xxxxxxxxxo hodnoceno 100x (Seznam vlastníků)

War of the Ring (first edition) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Asmodée Editions
Devir
Fantasy Flight Games
Nexus
PHALANX
Tilsit
Autoři: Francesco Nepitello
Marco Maggi
Roberto Di Meglio
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Otázka k pravidlům

Chci se zeptat jak je to se znovuzajímáním ztracených území? V návodu jsem sice někde našel,že lze ztracená území znovu zajmout,ale není tam už zmínka o tom,jak. Podle mého názoru lze takové území zajmout buď vybojováním vítězné bitvy a nebo jen pouhým vjetím na ono území, pokud protihráč toto území opustí.
Vykládám si to správně???
1.6.2009 11:52:10

Beholder
Pro tebou popsaný typ armády (velitelé+hrdinové+jednotky) je možné použít oba symboly, meč (character) a prapor (army). Totéž platí pro vedenou nazgulem.

7.3.2010 17:24:54

marvin
Přesně tak.

7.3.2010 17:31:57

Marvin
díky...

7.3.2010 17:53:02

sappho
též děkuji

7.3.2010 19:37:18

TheMole

částečné ztráty u Elitních jednotek
Zdravím vás, a chtěl bych si prověřit správnost jedné hypotézy.

V případě, že v bitvě označím Elitní jednotku jako tu, která utrpí částečnou ztrátu, může de facto dojít ke dvěma situacím:

1) v přihrádce na Casualties je už z dřívějška vyhovující Regulérní jednotka; v tom případě ji odsud vyjmu, umístím do bitvy, a místo ní putuje do ztrát Elita; v případě, že je zasažena i použitá Regulérní jednotka, putuje zpátky do Casualties, kde už jednou byla. Této situaci rozumím a nemám s ní problém. ALE:

2) v případě, že Casualties neobsahují žádnou použitelnou Regulérní jednotku, musím ji vzít z Reinforcements. Kam ji mám ale pak přesunout, pokud i ona je v bitvě poškozena? Připadá mi logické ji vrátit zpět do Reinforcements, protože v Casualties už je celá Elitní jednotka, která bojovala na začátku bitvy. nebo se mýlím, a i náhradní Regulérní jednotka musí do Casualties?

11.3.2010 18:25:05

theMole
ad2) taky do ztrat ... joo je to peklo :)

11.3.2010 18:39:44

Leader Re-Roll
V pravidlech se píše, že 1 na kostce při Combat Roll znamená vždy Miss.

Znamená to, že kostky na kterých padně 1 už nemůžu použít na Leader Re-Roll? Nebo jimi hodit můžu a v případě, že padne zase 1 tak mi k zásahu nepomůže ani modifikátor +5? Díky.

13.3.2010 10:20:54

ještě jeden dotaz když už jsem v tom..
Je možné použít kartu hráče za SN "Through a Day and a Night" (umožňuje hnout armádou se společníkem o 2 regiony) k útoku na armádu vzdálenou 2 regiony?

13.3.2010 10:53:44

Re-Roll
Na znovuhození ty kostky použít můžeš. Osobně si myslím, že kartu lze použít pouze na pohyb.

13.3.2010 12:55:20

sappho
díky

13.3.2010 14:08:28

TheMole

Karty vyložené na stole
Mám jeden detail - pokud vyložím na stůl Event Card, lze ji později v bitvě použít jako Combat Card a zahodit? nebo lze Combat Cards používat výhradně z ruky?

21.3.2010 12:24:43

karty
Vyložené karta na stole nelze zahrát na bojový efekt. Jedinou vyjímkou je myslím karta Durinova zhouba, kde je to výslovně napsáno.

21.3.2010 16:22:51

Dotaz na společenstvo
Ahoj,
Je možné nějak dokopat hráše SN, který se rozhodl vyhrát válečnými taženími k tomu, aby hnul společenstvem (nebo abych ho jednoduše porazit přes společenstvo)? V pravidlech nic takového není (nebo jsem slepej). Válečná tažení u SN jsou mnohem jednodušší, než táhnout prstenem, většinou to skončí poražením Isengardu a je konec.

25.3.2010 08:51:57

společenstvo
Přinutit ho nemůžeš. Ale z vlastní zkušenosti, která je dána odehráním desítek partií mohu říct, že to prostě jen hráč za stín takticky projíždí. SN je tak slabé, že pokud hráč za stín hraje dobře, tak na vojenské vítěztví se mu vyhrává těžko. Pracuj na taktice jak si nenechat dobýt železný pas a svobodné národy brzo zjistí, že jediná možnost je zničit prsten :)

25.3.2010 09:00:03

dodatek
A navíc získáním jedné tvrze Stínu nemůžou Svobodné národy vyhrát. Na taktice je třeba opravdu makat. Hodně využívat vlastnosti Minions. Je to Fantasy a oni prostě mají kouzlit :)

25.3.2010 09:03:35

TheMole

vítězství
To mě právě taky při prvním studiu pravidel zarazilo - že Zápaďanovi stačí obsadit dvě Sauronovy pevnosti a je konec...

25.3.2010 17:51:30

TheMole
Ale to je opravdu těžké. Pokud hru oba hráči umí, není vůbec jednoduch získat dvě tvrze stínu.

26.3.2010 09:14:28

Karty
Znamená následující text:
"Můžeš zahrat pouze tehdy,nachazi-li se posledni znama poloha Společenstva v regionu, ktery neobsahuje osadu Svobodnych narodů."
- něco jako nachází-li se v regionu, který není součástí "osady" SN?

a další dotaz:
"Rekrutuj dvě obyčejne jednotky Jižanů & Vychodňanů v každe ze tři různych osad J&V.

Teď nevím, zda správně chápu pojem "osada" Je to soubor regionů, které jsou součástí jednoho národa? např: North Ered Luin a Ered Luin (tyto dva regiony) tvoří osadu svobodných národů? Potom tedy J&V mají puze dvě osady, ne?



21.10.2010 09:43:17

Jak vyplývá z diskuze pode mnou
tak osada znamená město, velkoměsto nebo tvrz, tím to je osvětlen můj předchozí dotaz.

21.10.2010 10:04:53

barevné podstavce
není to zrovna dotaz na pravidla, ale zakládat nové vlákno jsem nechtěl. Několikrát jsem v diskuzích a mezi fotografiemi narazil na to, že se barví podstavce figurek, předpokládám, že pro větší přehlednost. Ale nikde už jsem nenašel, které figurky atd. Mohl by mě někdo nasměrovat? Moc díky

24.11.2011 09:58:42

zluda
Farebne sa tym rozlisuju jednotlive narody - na strane Slobodnych narodov aj na strane Saurona. Farba podstavca potom zavisi na danom narode - hneda Trpaslici, svetlozelena Elfi, tmavozelena Rohan, svetlomodra Severania, tmavomodra Gondor; zlta Saruman, cervena Mordor a oranzova Harad (juzania)

24.11.2011 10:15:22

Miri
Díky, na barevné rozlišení národů jsem narazil v pravidlech, ale nedal jsem si to nějak dohromady:) ještě dotaz - je to bez toho barevného rozlišení hodně nepřehledné, nebo se to dá? jde mi o to jak moc rychle mám začít objednávat barvy:)

24.11.2011 10:26:36

zluda
mám hru doma a vůbec si ji nedovedu představit hrát bez barevného rozlišení...

24.11.2011 10:30:38

zluda
Pokud jsi fanoušek Pána Prstenů, poznáš každou figurku jenom podle siluety ... můžou být všechny klidně černé :). Ale to je skutečně jenom pro fanoušky a jenom tak na okraj.

24.11.2011 10:38:12

Dresy
Figurky barevně rozlišené nemám. Je to určitě lepší, ale ne nezbytné.

Všechny jednotky od sebe rozeznáš po prvním setupu (tedy asi po hodině a půl).

24.11.2011 10:50:33

Vybíráme z Bazaru

ZEN GARDEN // NOVÁ & ZABALENÁ
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas