War of the Ring (first edition)

xxxxxxxxxo hodnoceno 100x (Seznam vlastníků)

War of the Ring (first edition) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Asmodée Editions
Devir
Fantasy Flight Games
Nexus
PHALANX
Tilsit
Autoři: Francesco Nepitello
Marco Maggi
Roberto Di Meglio
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Otázka k pravidlům

Chci se zeptat jak je to se znovuzajímáním ztracených území? V návodu jsem sice někde našel,že lze ztracená území znovu zajmout,ale není tam už zmínka o tom,jak. Podle mého názoru lze takové území zajmout buď vybojováním vítězné bitvy a nebo jen pouhým vjetím na ono území, pokud protihráč toto území opustí.
Vykládám si to správně???
1.6.2009 11:52:10

sappho
to by bylo fajn, já už to asi něják doklepu s tímto překladem + anglické pravidla, ale dalším nováčkům by to určitě pomohlo

28.7.2009 08:54:58

politika
mohu posunout žeton seveřanů o jedno pole na politické dráze když ještě není aktivní nebo mohu posouvat žetony pouze aktivních národů. Na pole in war mohu posunout pouze aktivní národ to vím...

Může nastat ve hře situace kdy se národ z aktivního změní na neaktivní? Nikde jsem to v pravidlech nečetl. Já se jen tak pro zajímavost ptám, proč má temná strana i neaktivní strany žetonů, když začíná hru s se všemi národy aktivními.

19.8.2009 16:52:47

beholder
Ano, posouvat muzes i neaktivni narody, jen nesmeji az do valky.
Ne, aktivni narod uz neaktivni nikdy nebude.

19.8.2009 17:07:35

Siaron
díky, za rychlou odpověď...

19.8.2009 17:22:36

...
svobodná rohanská osada je co? Jakékoli Rohanské město, velkoměsto nebo tvrz?

19.8.2009 18:20:53

...
tak ještě kromě té svobodné rohanské osady jsem si vzpomněl na jednu věc (ale bylo jich více, už jsem to všechno zapomněl :) )...

Když jsem třeba na 8 na fellowship tracku, dobrovolně se odhalím a dojdu do Minas Morgul, můžu pomocí další akční kostky začít cestu Mordorem nebo musím počkat až do dalšího kola, kde se v druhé fázi opět dobrovolně odhalím a tím teprve započnu cestu Mordorem.

20.8.2009 00:44:06

to beholder
TAk svobodná osada je cokoliv z těchto tří (chystáme se udělat kvalitnější překlad pravidel, at je jasné co je co). Pokud se doprovolně deklaruješ (odhalit tě vždy musí stín) v Minas Morgul, tak jen připravíš co je třeba (nový sáček s žetonama pro lov) a další kostkou už si to můžeš pádit nahoru.

20.8.2009 07:11:55

svobodná osada
Jinak ze které verze pravidel máš tu svobodnou osadu? Mám pocit,že v té co jsme se snažily aspon trošku upravit, jsme tyhle pojmy daly trošku dopořádku. Je zde ke stažení.

20.8.2009 07:14:13

sorry ještě jednou
Nezapomen, že deklarovat se můžeš jen na začátku kola, myslím ve fázi dvě, což je ještě před hodem kostkami. Takže se deklaruješ, postavíš se na první políčko hory osudu, uděláš úpravy hry, pak házíte kostkama a už můžeš na základě symbolů na kostkách normálně vstoupat vzhůru.

20.8.2009 07:16:30

tak si pokecám sama:)
Nevšimla jsem si, že máš rozšíření. Pokud je průvodcem Smeagol, můžeš se samozřejmě deklarovat i během hraní kostek. Ale i tak, platí, že můžeš hned další pokračovat.

20.8.2009 07:20:15

Sappho
Pokud se nepletu,tak svobodná osada je takhle popsaná v pravidlech co jsou tady ke stažení a dokonce i v pravidlech přiložených ke hře.

20.8.2009 07:51:01

sappho
pojem svobodná rohanská osada jsem našel na jedné z karet.

S tím deklarováním si nerozumíme. Myslel jsem, když se deklaruju někde jinde a při pohybu teprve do Minas Morgul dojedu. Tak jestli se tam musím zastavit a až v příštím kole deklarovat znovu a pak teprve můžu jít mordorem nebo to můžu udělat ještě v tom kole co jsem se deklaroval někde jinde.

20.8.2009 09:39:13

to beholder
Aha. Musíš se znovu deklarovat např. v Minas Morgul.

20.8.2009 09:58:55

dodatek
Protože pokud se po deklarování hneš, už deklarovaný nejsi a jsi opět skrytý. A pravidla mluví jasně. Abys mohl vstoupit na horu osudu, musíš se deklarovat v jedné ze dvou oblastí u Mordoru.

20.8.2009 10:00:11

sappho
fajn, díky...

20.8.2009 10:09:50

beholder, sappho
Cehoz Sauron muze hojne vyuzivat a "necistymi" temnymi praktikami ziskavat cas .... hooodne casu. :-D

20.8.2009 15:01:34

dotaz
Tak tento vikend jsme zkusili prvni hru, po nekolika hodinach studovani kombinace eng + cz navodu (korektori by meli dostat na zadek! nemysleno zle, prace to byla urcite tezka a timto i dekuji, ale nasli jsme v prekladu nejake zavadejici informace, ktere by neanglictinare mohly zmast) jsme dali i prvni hru, ktera probehla temer bez problemu az na nasledujici vec: pritelkyne hrala za FP, guide byl Gandalf the Grey a zahrala event kartu Gwaihir the Windlord (Move or Separate one or more Companions from the FSP as if they were level 4. They can move into or out of a Stronghold under siege.) a chce oddelit Gandalfa. Jeho karta pise, ze kdyz je guide a hrac zahraje event kartu, okamzite lizne novou. Co se v tomto pripade stane po oddeleni, lizne hrac kartu navic nebo uz ne? Nevime jak se presne vyhodnocuje priorita efektu karet.

Jinak v baleni jsme meli "vadne" modre kostky, misto ikony "army" jsme meli na dvou stranach ikonu charakteru.

7.2.2010 21:28:03

asahi77
Ty kostky máš dobře. Mrkni se na FAQ. Špatně je to popsané v pravidlech. Kostky umožňují FP hrát více s charaktery což potřebuje více, než pohyb armád. navíc má FP u téměř každé armády velitele a tak s armádou hne i na ikonu charakteru.

7.2.2010 21:44:26

gandalf
Já bych to vyhodnotila tak, že už si kartu nebere. Protože po zahrání první karty ho oddělíš, a pak by se teprve řešila jeho vlastnost, že pokud zahraješ kartu (to znamená že ji musíš mít již odehrátou) a Gandalf je společníkem, bereš si další. Ale po odehrátí první karty prostě už Gandalf společníkem není. Snad je to pochopitelné. Je moc brzo ráno na nějaké kvalitní myšlenky :)

8.2.2010 07:31:22

pasivní politický žeton
Mohu posunout pasivní politický žeton dříve než je aktivován? Je mně jasné, že do války ho posunout nemohu, ale jak na ostatní pole?

1.3.2010 12:07:06

rozdělení armády
Ještě jsem zapomněl na jeden dotaz. Pokud rozdělím armádu na dvě a každá půjde do jiného regionu, bere se to jako pohyb jedné armády nebo jako dvou?

1.3.2010 12:09:24

pravidla
Pasivní žeton posouvat můžeš. Jen ne do válka, jak sám píšeš. A rozdělení armád se bere jako posun dvou armád.

1.3.2010 12:39:35

odhalené společenstvo
Pořád mám ješte trochu guláš v pravidlech a tak bych Vás poprosil o pár rad.
Pokud je odhalené společenstvo (není v Mordoru) a hráč SN ho neskryje a nehýbe se s ním, za předpokladu že Sauron nemá v ruce žádné karty na poškození odhaleného společenstva, co se stane? Společenstvo tam jen tak stojí, nepřibírá žádnou korupci a nazghulové ani armády temna mu nic nedělají?
2. Bere se skrytí společenstva jako pohyb, tzn. hází Sauron na Lov?

7.3.2010 11:02:21

to ZGRYWUS
Neděje se vůbec nic. Sauron na lov nehází při skrytí společenstva. Jen až budeš chtít společenstvem pohybovat, skrýt ho musíš.

7.3.2010 13:02:48

pohyb armád
Můžu pohnout armádou, která obsahuje velitele a společníky s pomocí akční kostky se symbolem praporu? Nebo to je tak, že armády s veliteli a/nebo společníky se pohybují jen pomocí kostek se symbolem meče a armády bez velitelů a/nebo společníků zase jen se symbolem praporu?

7.3.2010 17:18:19

Vybíráme z Bazaru

Únikovka Závod s časem
Únikovka Závod s časem
Akt. cena: 70 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas