War of the Ring (first edition)

xxxxxxxxxo hodnoceno 100x (Seznam vlastníků)

War of the Ring (first edition) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Asmodée Editions
Devir
Fantasy Flight Games
Nexus
PHALANX
Tilsit
Autoři: Francesco Nepitello
Marco Maggi
Roberto Di Meglio
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rbx
rbx - avatar

Nová verze WotR od Nexus Games -září 2011

je to tu pratele. NG ohlasili dalsi vydani sve nejuspesnejsi hry War of the Ring. Bude obsahovat prvky z deluxe edice, konkretne nova pravidla, vetsi herni plan a vetsi karty - tarotova velikost.
3.2.2011 01:19:42

rbx
Tak to je určitě dobrá zpráva, i když kupovat si tuhle edici asi nebudu.

To co by mě zajímalo jsou nová pravidla. Jestli půjde o úpravu některých stávajících pravidel nebo jestĺi pravidla zůstanou stejná, ale změní se jejich struktura.

3.2.2011 07:42:45

rbx
Jsem zmatena. Nevydává to FFG? Asi mi něco uniklo. Jinak netušíte někdo, jestli by se někde dal najít naskenovaný ten větší herní plán? Normálně to nedělám, ale hodil by se:)

3.2.2011 08:46:48

to Sappho
FFG vydává hodně věcí od Nexusu (WotR, Ad Astra, Age of Conan, ...) a domnívám se, že FFG je jejich distributor v Americe. Takže jsem si celkem jist, že za chvilku se tahle informace objeví i na stránkách FFG. Tím za chvilku mám na mysli v rozmezí půl roku, pokud to má vyjít v září. FFG se od jisté doby snaží nepředhánět a zveřejňovat zprávy až už jsou pomalu na spadnutí.

3.2.2011 09:02:07

pravidla
Nemáte někdo tušení jak je to se změnou praivdel u té planované verze?

9.2.2011 15:27:40

rbx

Parxel
az tak konkretni ve svem tiskovem prohlaseni Nexus nebyl

9.2.2011 16:02:43

rbx
Děsí mě totiž jedna věc. Základ mě až tak moc nebere, ale rozšíření se mi fakt líbí a pokud by do základní verze zapracovali změny, které provedly v rozšíření, tak by to bylo úplně jiný kafe a taky další "must have" a taky další cca 2 tisíce za druhou edici.

9.2.2011 16:12:29 | Upraveno autorem (porovnej)

herní plán
Mě by stačil ten větší herní plán.

9.2.2011 23:46:23

rbx

kosibratr
ja teda nevim, ale kvuli tomu ja si treba novou verzi porizovat nebudu. Je to bedna jako krava a abych mel doma dve, to me ani nenapadne :-) Tobe by se vyplatilo si to nechat nekde naskenovat, zvetsit a vytisknout na platno, jako to delaji s Dunou.

9.2.2011 23:50:09

rbx
Tyy jo, ale do toho bych sel ... velka mapa, kam se vejdou jednotky do uzemi, o to si ten wotr fakt koleduje

9.2.2011 23:51:05

rbx

Siaron
ale to platilo pro Kosihobratra, pro tebe to neplati, protoZe ty jsi sberatel, ty si tu novou verzi proste poridit musis. :-)

9.2.2011 23:57:11

rbx
Vsechno s mirou .. deluxe edici taky nemam, protoze ty figurky byly fakt hnusny

9.2.2011 23:58:05

siaron
Já se pustila do barvení, že si udělám svoji deluxe edici a už chápu proč za 8k je ta hra tak ošklivě namalovaná. Když si odečtu všechny ostatní náklady na tu hru, tak mi na její namalování může vyjít nějakých 4-5tis a můžu říct já bych to za ty prachy nedělala. Pokud to chci opravdu dokonalé, znamená to, že si s těma figurkama opravdu hoodně vyhraji. Od washe přes brush :) Takže je jasné že za těch 4-5tis to vzal tak retardovaný kočkodan :)

rbx
o tisku větší mapy na plátno taky uvažuji. Máš představu na kolik to tak může vyjít? Ještě jsem se o toho nezajímala.

10.2.2011 07:39:03 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx
Pokud poradíš kde to dělaj a jak na to tak do toho pujdu.

10.2.2011 23:01:30

rbx

Vetsi mapa
no, tak jako u Duny, tedy je to nutne nekde dobre nafotit, asi na nekolik casti a pak to pospojovat dohromady do jednoho obrazku. No a pak se zkusit nejak dohodnout s Eliskou.

10.2.2011 23:29:42

sappho
jenze ty to delas proto ze te to bavi a protoze to chces mit hezke ... a ne na kseft. Ja bych se to za ty penize stydel prodavat

10.2.2011 23:32:12

Mapa
Aka velka je normal mapa a aká velka je deluxe ?? a je ta z deluxe aj s lepsiou grafikou alebo nejak inak upravena alebo ide len o velkost ?

18.8.2011 10:59:16

rbx
Září 2011? Nikde o tom nemůžu najít ani zmínku ... skutečně ta informace platí? Uvažoval jsem o koupi WotR i s rozšířením a teď nevím, jestli starou verzi nebo tu novou?

18.8.2011 12:38:30

a
mohlo by to vyjst aj v cestine.

18.8.2011 12:43:08

rbx

Tangram
v zari to asi nebude, protoze se neco deje s Nexusem. Licenci na Wotra ma ted firma Ares Games, ktera ho vyda na podzim. Vypada to trochu jako italsky tunel :-)

A myslim, ze uvazovani ti zjednodusi fakt, ze stary WOTR s rozsirenim je sehnatelny velice, velice obtizne.

18.8.2011 12:43:33 | Upraveno autorem (porovnej)

nový WOTR
Na podzym ? a nejaký presnejsí mesiac tam aspon nie je ? Inac kde sa dajú o tom pozret nejaké info ?
PS: Kto by mal na predaj starého WOTRA nech mi napíse správu - na cene sa dohodneme

18.8.2011 19:47:32

WotR 2. ed.
Konecne mam dovod sa tesit na december (nie su to iba Vianoce).
Zacina pre-order :)
http://www.coolstuffinc.com/main_boardGame.php?viewType=view%20board%20games&fp=Acc-AREWaroftheRing2E&utm_source=CoolStuffInc+LLC+List&utm_campaign=50375e465f-BG_Newsletter_8_Public_12_16_2010&utm_medium=email

14.9.2011 16:26:44

stará vs mladá
Už dlouho pokukuji po této hře, její reprint mi svého času nedal dlouhou dobu spát...ale stále nejsem rozhodnutý :) Jít do nové nebo do staré?
V bazaru se stará verze (někdy i s expanzí) dost často objevuje... Tam by byla jistota, že je to "komplet". U nového vydání se obávám nyní velice "moderního" rozkouskování na mnoho dalších rozšíření...a jak se znám, asi bych se asi neudržel ;)
Co byste poradili? Pro pořádek musím podotknout, že hru jsem nehrál, pouze jsem před časem proletěl pravidla a pár recenzí/diskuzí...
Předem díky za názory...

23.5.2012 01:41:14 | Upraveno autorem (porovnej)

stará vs mladá
Asi před rokem jsem řešil stejný problém. Recenzí a diskuzí jsem přečetl moře a došel v podstatě k tomuto závěru:
Stará
+ k dispozici okamžitě kompletní a z druhé ruky i poměrně levněji
- množství nedostatků a nutných errat
Nová
+ pravidla a komponenty dovedené téměř k dokonalosti
- na rozšíření si ještě počkáme a jak budou vypadat je ve hvězdách

Nakonec jsem se rozhodl pro vydání nové a jsem zatím velmi spokojen. Mockrát jsem ji ještě nehrál, ale vypadá vyváženě, bez větších chyb a komponenty vypadají krásně (nelíbí se mi akorát ležící Nazgûlové, ale alespoň zas nepadají).

23.5.2012 14:21:08

nedostatky & errata
V čem by měla spočívat ta spousta nedostatků a errat u původní verze?

Co jsem zaslechl tak změn v kartách je minimum a navíc se spíše týkají hry bez rozšíření, setup se liší o jednoho trpaslíka a pravila jsou snad úplně stejná...

23.5.2012 15:16:04

chilly
Mám nahráno docela dost a řekl bych to trochu jinak. Původní verze obsahuje poměrně rozsáhlé FAQ několik desítek stran, ale když je čteš tak často narazíš na věci, kde ti připadá, že se lidi ptají na úplné "zbytečnosti" - záměrně dávám do uvozovek. Z toho pak vyplývá to, že tyto nejasnosti byly nějakým způsobem zapracovány do pravidel následujících verzí (deluxe a druhá edice).

Takže za sebe bych to nenazval nedostatky, ale spíš o spousta drobných nejasností, které se u hry řešili. Ale vůbec bych se toho nebál. 1. edice má hezčí nazghůly i když občas trochu padají. Druhá má malinko jinak strukturovanou mapu - trochu přehlednější, ale zase někomu se líbí víc ta první. Já bych se na to díval tak, že z druhé edice mám dojem že expanze rosekají na spoustu dílů a budou na tom víc rýžovat, kdežto první edici koupíš základ plus expanzi a máš komplet.

23.5.2012 15:36:34

Vybíráme z Bazaru

Dobble
Dobble
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas