Through the Ages: Nový příběh civilizace

xxxxxxxxxo hodnoceno 185x (Seznam vlastníků)

Through the Ages: Nový příběh civilizace - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Odlišnosti od předchozí verze?

Prošla hra změnou některých mechanik, grafiky apod.?
15.12.2015 09:52:45

Pecovarhy
Veď ty si neodpovedal na otázku. Vymenil by si svoju starú za novú???

28.12.2015 15:18:55

oslabene vojenstvo?
toto ma trochu desi.... :)
som zvedavy.

28.12.2015 15:52:33

.
Dal som si taký záväzok, že hru určite nekúpim skôr ako bude na ňu veľa dobrých ohlasov. Dnes som bol na predajni iHRYska , psychicky som to nezvládol a hru som kúpil. Tak dúfam, že som nestrelil capa ;-)

28.12.2015 18:41:37

Obetovanie voj. jednotiek
Na konci Sprievodcu hrou sú popísané rôzne varianty hry, sám autor tam ponúka ako príklad obetovanie vojenských jednotiek ako variant, keď to niekomu vyhovuje, nech to tak hrá.

1.1.2016 16:09:15

Dotaz ke hře
Jak dlouho trvá jedna hra? (je stále pokročilá a základní varianta?) Je dobře hratelná ve 2 hráčích? V jakém počtu je nejlépe hratelná? Díky.

12.1.2016 09:21:09

vojenstvo v porovnani s predch. verziou
musim povedat, ze to nieje az take zle ako som ocakaval. Co sme citili je to ze na zaciatku hry sa da lepsie branit takym easy checkovacim agresiam. Proste ked niekto zlahka odskocil v sile tak to skusil. (ak obranca nemal defens karty mal problem) Vedelo to na zaciatku dost poskodit rozbeh a zaroven celkom slusne pomoct agresorovy ak to vyslo. Bola to sranda a bolo to o nahode ci tam tu obranu mat bude alebo nebude.
Teraz sa daju odhadzovat aj vojenske karty (+1 do def za kazdu) cize je to jednoduchsie obranit a utocnik si rozmysli ci do toho pojde. Ak ho jednym utokom oslabi (uberie mu karty z ruky) umozni tym len jednoduchsi uspech dalsieho pripadneho agresora, ktory pojde po nom.
Oslabeny je Napoleon (to je asi ok) a hodenie taktiky do placu je tiez urcita nevyhoda pre agresora. Ma to ale aj logiku.
Na druhej strane mam pocit ze je v baliku o nieco viac vojen (hlavne tych odlezitych na konci). Nepocital som to, tak ma pripadne opravte ak sa pletiem. Takze v tom by sa to asi vyrovnavalo + neni limit na maximum sily.

Inak pocit po prvej hre novej verzie je fajn. Upravene osobnosti su pekne, ale aj tak sa slo po osvedcenych :). Chybali tam tie ceske na ktore sme si zvykli (hra bola bez nich tazsia takze vlastne fajn). Nova grafika nijak neohurila, ani si ju pri hre tohto typu clovek nastiha uzit....

1.2.2016 17:23:10

počet válek
Nejsem si jistý, jestli jich je absolutně víc, ale poměrně ano. Je tam totiž méně taktik - právě kvůli přebírání od soupeřů.

1.2.2016 17:42:55

stana
hrajeme s brachou prakticky vzdy ve dvou, protoze nemame dalsi hrace, co by to chteli hrat.
A ve dvou super.
Hra nam trva do 2 hodin, kdyz uz to umime...

2.2.2016 12:13:56

pecovarhy
nejvetsi zmeny jsou dle meho nazoru:
zmena v korupci, ktera se resi jinak a pro uzivatele snadneji
zmena ve valkach a sile obecne, opet mi to prijde lepsi, jelikoz uz to neni tak o nahode, kdo si vytahne dobrou taktiku na zacatku a zautoci
urcite je velka zmena pri nahrazovani osobnosti, to se mi dost libi

celkove, ja jsem velmi spokojeny, libi se mi to vic, nez predtim

2.2.2016 12:16:35

Wolfsen
trosku som si to prepocital. Ano vojen je rovnako. Aj agresii. Taktik o trosku menej ale su nahradene v II a III veku zelenymi kartamy eventov. Cize pomer ostava. Vo veku I niesu nahradene nicim.
Zasadnejsia zmena je v tom ze vsetky vojny (6) vo veku III su vojny o kulturu. Zmizli 2 svate vojny ktore zabijali populaciu. To je urcite fajn. ide predsa o kulturu.
Zmizla vsak vojna o kulturu z veku II a bola nahradena inou vojnou.
Takze pocet vojen je rovnaky a aj pomer. Co je ale prinosom pre military hracov a com som nespomenul, je to ze aj ked niekto odstupi z hry a ma vyhlasenu vojnu, agresor dostane aspon 7 kultury a taktiez to, ze vo veku IV sa uz neda z hry odstupit. (v starej edicii sa dalo, alebo nie?) aspon nieco :)

2.2.2016 16:16:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Marvel Unite - základ + 2 rozšíření
Marvel Unite - základ + 2 rozšíření
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas