Through the Ages: Nový příběh civilizace

xxxxxxxxxo hodnoceno 181x (Seznam vlastníků)

Through the Ages: Nový příběh civilizace - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Odlišnosti od předchozí verze?

Prošla hra změnou některých mechanik, grafiky apod.?
15.12.2015 09:52:45

jirka
nevim presne detaily, ale je tam graficka uprava hracich desek a pocitadel. take ukazatele mnozstvi jednotlivych komodit jsou vylepsene.
karty - zmenena grafika a nektere karty upravene, v puvodni verzi byly napr velmi silne/slabe.
pravidla - drobne upravy pro vylepseni hry.
ale nezda se mi, ze by to byla kompletne jina hra.

proste vylepseni puvodni verze.
presne to ale nevim, jeste ji doma nemam :(

15.12.2015 09:57:39

IN

Zpracovani
Ac je nova edice nadherna neodpustim si dve pripominky. Moc nerozumim proc misto jednoho hraciho planu jsou zde 4 rozkladaci tabulky? Vyhoda je, ze si je kazdy usporada jak chce, nicmene na me to pusobi velmi nekompaktnim dojmem a radeji mam jeden velky hraci plan. A pak mi pripada, ze material z ktereho jsou karty je horsi, nez u prvni edice. Jinak jak jsem psal, nadhera, krasa..... Diky moc za insert.

21.12.2015 15:24:53

Jirka_inspired
Ano, je tam nová grafika. Některé karty si prošly úpravou ceny, nebo efektu, některé "žluté" karty byly sloučeny v jednu, nejzásadnější změnou prošly asi taktiky, které jsou teď veřejné a po zaplacení určitého počtu vojenských akcí se tak může hráč "opičit" po tom, kdo taktiku vynalezl (vyložil). Taky došlo ke změnám v obětování jednotek při agresích a možná i válkách (teď si nejsem úplně jistý).

21.12.2015 15:45:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Dod

Odlišnosti
Odlišnosti jsou popsány např. tady: https://www.youtube.com/watch?v=T68FtQvOFkw

21.12.2015 17:04:08

rozdíly
některé rozdíly jsou popsány zde: http://www.zatrolene-hry.cz/clanek/blizsi-pohled-na-prototypy-cge-tta-codenames-galaxy-trucker-2512/

byť se tehdy jednalo ještě o prototyp, tak většina zůstala
rychlé shrnutí:
- nová údržba (snadnější počítání korupce, příjemnější odhazování a dobírání vojenských karet, méně modrých žetonů)
- převzetí cizí taktiky za 2 vojenské akce
- zrušení obětování
- kteroukoli vojenskou kartu lze hrát jako +1 obrana (max. do počtu vojenských akcí)
- vrácení akce za výměnu vůdce (osobnosti)
- zrušení omezení ukazatelů (až na počet "smajlíků")
- změna karet (estetické, kosmetické i razantní)

21.12.2015 19:14:25

rozdíly
Takže podle všeho když máme starší verzi tak to za koupi nestojí ... leda koupit novější a starší prodat, ale kdo by měl zájem o starší jak je nová žejo ... no tohle je orientované na výdělek. Místo aby udělali "rozšíření" kde by vydali upravené karty tak dělají "novou" hru. Žádný ohled na lidi co už hru vlastní ve starší verzi.
Některé karty vypadaly přeboostle a taky jsme to tak viděli, no je to škoda že neudělali upravu místo nové hry. Co naděláme ... pass.

22.12.2015 18:35:22 | Upraveno autorem (porovnej)

IN

Re
Je to pravda, na druhou stranu tohle je temer u kazde hry u ktere vyjde druha edice. Obvykle ma napr vylepsene komponenty, opravena pravidla a podobne. Takze to neni jen pripad Through The Ages.

22.12.2015 18:45:31

Raziel
Dovolím si nesúhlasiť...túto hru mám rád už dlho, ale nikdy som si ju nekúpil. (Dlho myslím, asi tak 7-8 rokov, ako som ju prvý krát hral) Tak nejak som naivne dúfal, že raz ju vydajú znovu v krajšej grafike, lebo to a pár drobností bolo jediné, čo sa z môjho pohľadu dalo hre vyčítať. Takže toto nové vydanie je môj malý splnený sen. Naviac hra sa už dávno nepredávala a medzičasom dorástlo kopec nových mladších hráčov, ktorý by sa k nej možno nikdy nedostali a ak aj áno, asi by ich pôvodný vizuál odradil. A to by bola pri tejto hre škoda.

22.12.2015 22:23:26

Raziel
bylo by fajn myslet i na majitele první edice, to nezastírám. Ale vzhledem k tomu, že úpravou prošly karty, ukazatele stupnic i hráčské desky, plus přibyla nová deska na taktiky, to už vychází na výměnu takových 80% materiálu :)
A jinak to mám stejně jako Judabegin, taky jsem od začátku čekal na edici s hezčí grafikou a nakonec jsem se dočkal :)

23.12.2015 00:26:22

ruy

suhlas
s Judom aj Kewom
zda sa mi tak trochu ignorantstvom nazvat tuto prerabku tahanim penazi, lebo tej prace na tejto verzii je odvedenej dost a so skvelym vysledkom





23.12.2015 01:28:50

.
Já jsem kdysi starou verzi prodal s tím, že jsem doufal, že to jednou vyjde v reedici a tak se stalo, takže jsem rád. V té staré se mi zoufale ta grafika nelíbila. Teď jsem maximálně spokojen.

Jediné, z čeho jsem překvapen, že když jsem prolézal před koupi shopy, tak avizovaná cena byla kolem 1400 - 1500, některé nabízely předprodej za 1200, tak jsem do toho nakonec šel s tím, že nebudu riskovat, že by se na mě nedostalo, nestihlo by se to do vánoc a navíc proč to pak kupovat za 1500 když to můžu koupit za 1200 a k mému překvapení hned druhý den po předprodeji to naskladnily další shopy a cena je kolem 1100 maximálně. Ne že by šlo o těch pár stovek, ty jsou tak nějak jedno, ale jaký byl vlastně smysl toho předprodeje?:-)

23.12.2015 02:05:32

Raziel
jen takový postřeh. Myslím že pořád budou lidi kteří si budou chtít zahrát starou hardcore Civku, protože ta nová je lehčí na pravidla a přístupnější masám (což nemyslím, že je špatně), ale třeba už nejsou různé typy válek, atd.
btw. pořád se najdou hráči, kteří chcou koupit i starší verzi.
Nová verze je fakt krásná, uvidíme jak to bude herně, ale díky vzhledu má šanci se na stůl dostat častěji než verze předchozí kde jsem se dostal asi na 200 Kč za hru :-D (cena hry / počet zahraní).

23.12.2015 07:18:06

Ringo
Napíš link kde to majú za 1100.- maximálne ;-)

23.12.2015 09:57:56

Dod

1089:)
http://www.fantasyobchod.cz/through-the-ages

23.12.2015 10:00:45 | Upraveno autorem (porovnej)

.
Na to, že je to v podstate kartovka je to dosť peňazí.

23.12.2015 12:53:07

cena
to springb: A ja myslel, ze v zahranici se bezne prodava za temer 2000 czk. Ale mozna se mylim. Cekal jsem obdobnou cenu i u lokalizovane verze a byl jsem mile prekvapen.

23.12.2015 13:28:51

Dod
Ano, přesně tam a jelikož je ten Shop v Ostravě, tak jsem si hru mohl vyzvednout osobně tam v prodejně společně se Settlers Zrození Impéria, který jsem si tam objednal:-) Prostě jsem si to zbytečně zkomplikoval, ale co už, stalo se:-)

23.12.2015 14:50:56

skladem
pak ještě tady: http://www.jendobrehry.cz/through-the-ages.html za 1099
a ještě tady http://www.ostrov-her.cz/d/through-the-ages-novy-pribeh-civilizace-1004189/ tady už za 1159

23.12.2015 14:55:08

zmeny
co su podla mna zasadnejsie zmeny tak zatraknivili osobnosti, ktore v starsej verzii nikto nebral ako Cingis, Jana a pod... pretoze boli jednoducho o nicom.
+ samozrejme solabili niektore osobnosti ktore boli zlahka overpowered (napoleon)
ja osobne do toho pojdem (40€ za to dam) pretoze tato hra je srdcovka a odohral som desiatky partii (mozno je to najhranejsia hra v mojom zivote) ale staru verziu si necham. Minimalne koli ceskym a polskym special kartam co mam a aj koli tomu ze mi plne vyhovovala. Naucil som sa ju hrat s tym co bolo a boli sme vsetci spokojni.
osobne som trosicku sklamany z grafiky. Vsetci sme cakali roky co vymyslia aby tuto hru zatraktivnili (aj ked mne na grafike fakt nezalezalo u tak dobrej hry) a prisli s niecim co mi pride tak 10 rokov dozadu. Bez nejakeho originalneho napadu. Skoda.

23.12.2015 18:24:50

Michelangelo
Jedného času sa dosť hodne diskutovalo ohľadom karty Michelangelo. Označovali ju tiež za príliš silnú a potom tam bol pre niekoho nejasný výklad tejto karty. Aj tu je nejaká zmena??

23.12.2015 19:21:10

michelangelo
on neni sam o sebe taky silny ako skor kombo s bazilikou.
to nechali. My sme tiez po vela partiach zistili ze to taka sila nieje. Okrem toho ze ked niekto zoberie Michelangela, ak sa da Bazilika sa mu nenecha (a vice versa) a ak chce niekto plne vyuzit toto kombo musi sa na to sustredit (budovat happy faces a pod)a zanedbavat tym padom zbrojenie napriklad. A to sa neprepacuje. Takze v normalnej partii kde na seba hraci bez problemov neustale utocia vyuzit toto kombo je nemozne.

23.12.2015 19:42:46

Michelangelo
on ten Michelangelo byl vlastně (nepatrně) posílen, místo slevy 1 akce na vzetí divů nyní slevuje všechny "akce navíc"
i když vlastně to zase ruší slevu na případný první div

oslabena byla ale Bazilika, smajlíky už nedvojnásobí ale přidává jednoho za sebe a jednoho za každý další zdroj smajlíků

jinak právě jsem nahrál nové karty do galerie

24.12.2015 11:17:59

hraje se to lépe než starší verze?
Starší verzi jsem měl půjčenou už dávno. Vždy jsem hrál jen tu základní úroveň. Nyní uvažuji o koupi nové verze.
Hraje se nová verze lépe? Je zábavnější? Někdo psal, že je jednodušší. Nebo raději koupit starší verzi? Děkuji.

28.12.2015 11:23:59

"lépe"
Hraje se lépe? Je zábavnější? To je těžko říct. Každý to bude vidět jinak...

Ale v čem je jednodušší:
- snazší počítání rizika korupce. Ve starší verzi sis musel napočítat kolik vyprodukuješ jídla i surovin a kolik jídla spotřebuješ, abys zjistil, jestli ti hrozí korupce. Teď se korupce vyhodnocuje ještě před produkcí jídla, takže nic počítat nemusíš.
- oslabení vojenské stránky. Tohle jsi asi v základní úrovni nezažil, ale ve starší verzi se stávalo, že jeden hráč utekl vojensky (Napoleon+dobrá taktika+letadla) a ostatní měli velmi omezené možnosti ho stíhat. V nové verzi byly Napoleon výrazně oslaben, mírně oslabeny byly také některé taktiky, bylo zakázáno obětování jednotek (které rozdíly v síle ještě násobilo) a byla (spíše) posílena obrana proti agresím. Navíc ve III. věku jsou k dispozici jen války o kulturu (které "pouze" berou vítězné body) a byl tedy vyhozen Džihád (který snižoval populaci a byl schopný slabší hráče prakticky vyhladit). Slabší hráči tak sice budou stále v ohrožení, ale hru jim to vysloveně neznechutí.

Právě oslabení vojenství, ale podle některých hráčů ubralo na zábavnosti. Vlaada ale ve hře nikdy nechtěl "vojenské vítězství", jen aby nutné držení kroku s nejsilnějším brzdilo kulturní rozvoj ostatních hráčů (kdo postaví moc divadel už nestíhá stavět armádu...).

28.12.2015 12:18:31

Nová cívka
Hraje sa v podstate rovnako ako staršia verzia. Nemám síce veľa nahrané, ale dovolím si to tvrdiť. Za najväčšiu zmenu považujem to vrátenie civilnej akcie pri výmene lídra. Umožňuje to popri revolúcii vykonať aspoň jeden ťah navyše alebo to samozrejme šetrí zdroje. Zahrali sme si 2 partičky. Najvýraznejší dojem na nás urobila grafika kariet, podľa mňa je vydarená. Málo výrazné sú vyznačené karty určené výhradne pre hru 3+ a 4 hráčov, bolo treba poriadne dávať pozor, keď sme ich vyraďovali. Takisto, myslím, že by sa nič nestalo, keby vydavateľ pridal do komponentov aj poriadny žetón začínajúceho hráča - je to trochu neohrabané riešenie dávať nepoužitú vojenskú kartu A veku pod tablo. Ak sa nemýlim, v staršej verzii boli aj žetóny označujúce účasť v zmluve, tu žiadne nie sú. Po vybalení je treba potrápiť sa s nalepením samolepiek na drevené ukazovatele. Ale to sú drobnosti. Celkový dojem je vynikajúci.

28.12.2015 12:51:46

Vybíráme z Bazaru

Chronicles of Drunagor: Age of Darkness dice set
Chronicles of Drunagor: Age of Darkness dice set
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 12 hodin

Offcanvas