Studená válka 1945–1989

xxxxxxxxxo hodnoceno 545x (Seznam vlastníků)

Studená válka 1945–1989 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, strategická, diplomacie
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Ananda Gupta
Jason Matthews
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

České vydání !

Nevím jestli zdejší hardcore hráči a wargameři četli na titulce co plánuje letos vydat MindOK, tak to raději zmíním tu. Už od podzimu jednají s GMT a je veliká pravděpodobnost, že Twilight Struggle vyjde v češtině. Když jsem se to minulý týden od Poga dověděl, tak jsem myslel, že mne budou omejvat ;). MindOK a takováhle hra. Jsem strašně zvědavej, jestli to vyjde.

Protože by se měl použít můj a Sasův překlad pravidel a protože vím, že jsou tam obzvlášť na kartách některé nejednoznačné formulace, tak bych byl rád, kdyby se co nevíc lidí vyjádřilo k nedostatkům českého překladu pravidel a textů na kartách, aby byla oficiální česká lokalizace co nejpreciznější. Myslím, že si to tahle hra zaslouží a neradi bychom byli se Sasou podepsáni pod něčím co by bylo kritizováno po oficiálním vydání.

-----------------------------------------------------
Ještě mám jednu takovou svou soukromou iniciativu. Zajímal by mne váš názor na český název pro tuto hru. Pracovní název, jak jste asi už četli, je STUDENÁ VÁLKA.
30.1.2012 11:04:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Na pultě
Včera jsem šel kolem Yogi prodejny v Ostravě a viděl jsem, že už to mají v regále.

11.10.2012 10:03:13

ValMor: Kde koupit
Kdyz se prijdes podivat na Deskohrani, tak tammaji Studenou valku za 899 Kc. Dokonce to tam i hrali a provedeni vypadalo na prvni pohled velmi dobre ...

11.10.2012 10:28:40 | Upraveno autorem (porovnej)

ad prodej hry
Tak nevím jestli jsem prodejcům svou soutěží nezabrzdil o týden prodej ;)

11.10.2012 10:42:28

Joe

kren
Aká je zatiaľ účasť? :)

11.10.2012 12:42:48

to Joe
Zatím něco přes 40 účastníků.

11.10.2012 12:47:46

prekladatelskemu tymu..
odvedli jste neuveritelnou praci :-) poklona...
a mindok se ohledne meho spatne vytiskleho archu zetonku taky zachoval skvele a ihned :-)

SV je odted v mem top3 :-)

11.10.2012 13:26:13

ValMor
"tomovky furt nic :/"

Přesně naopak - tomovky UŽ nic. Prý všechny (kolem 10) během krátké chvilky zmizly jako nic. Takovej sukces možná ani MIINDOK nečekali. Jsem zvědav na statistiky prodeje po delší době.

11.10.2012 14:23:22

Twix
Jak se zachoval?

11.10.2012 19:25:08

Havelock
jo uz se to vyjasnilo :) Nejak se na me pozapomelo :)

11.10.2012 22:13:49

este raz sa spytam
isli nejake kusy aj do nejakeho obchodu na SLovensko?

12.10.2012 11:20:07

iHRYsko
Rozprával som sa s Petrom z iHRYska a povedal mi ,že asi v polovici budúceho týždňa bude.

12.10.2012 15:30:18

česke vydanie
Aka je kvalita českeho vydania mapa ,kartičky atd.

3.11.2012 12:47:02

Indibaldini
Pracoval na tom MindOK v spolupráci s Krenom a Sasa... Je to "mega" projekt, takže ktokoľvek by to pokazil by si mohol vykopať hrob. Celá hra je perfektná, preklad je skvelý, mapa tiež... :) :)

3.11.2012 13:40:06

Mno
co jsem slysel, tak kvalita karet nic moc, po trech hrach je pry videt opotrebeni, takze obaly nutne.

3.11.2012 14:41:15

Santorrinni
Kvalita českého vydání je o poznání horší, což u takovéto hry opravdu zamrzí.

3.11.2012 16:45:03

? kvalita ?
Tak toto je pre mna zla sprava. V pondelok som sa chystal zakupit cesku verziu, toto ma ale od kupy vyrazne odradzuje a asi popremyslam, ci nedam prednost anglickej verzii... Tesil som sa, ako si hru budem moct zahrat aj s neanglicky hovoriacimi hracmi a ako trosku podporim ceske vydanie, takto je to cele zle...

3.11.2012 16:56:34

Ryko
Já si českou verzi koupil předevčírem, právě kvůli možnosti hrát i s neanglicky hovořícím otcem, téma nám oběma hodně sedne, ale v angličtině by si nezahrál.

Kvalita mapy je vynikající, žetony jakbysmet, co zatím můžu soudit překlad pravidel, tak se taky celkem povedl, ale karty opravdu nic moc. Hru jdu hrát teď večer poprvé, ale pro jistotu jsem je obalil. Jsem sice obalofil, ale tady je to opravdu nutné, myslím, že po pěti hrách už by bylo opotřebení opravdu vidět...

Nenech se odradit! Investuj 50 Kč do nějakých levných obalů a máš vyhráno.

3.11.2012 17:16:44 | Upraveno autorem (porovnej)

česke vydanie
A neviete nahodou či vydaju aj deluxe verziu v cz?

3.11.2012 17:17:02

delux verze
A není česká verze delux? Nevím přesně čím se ty dvě verze liší, ale pokud jen počtem karet, tak v pravidlech od MINDOKU je, že jich je 110.

3.11.2012 17:46:08

delux verze
Ja som myslel kvalitu mapy a kariet

3.11.2012 17:51:02

ad karty
Karty jsou kvalitou podobné, jak jakékoli jiné z her od Mindoku. Tvrdé karty, jaké jsou v originále tady nikdy nebudou, protože tady u výrobců na to není technologie. Pokud by se hledal jiný výrobce, než ten polský, tak by hra stála dvakrát tolik. Takže si z toho vyberte každý, kdo co chcete. když bude hra kvalitativně mnohem lepší, tak bude každý remcat, že je drahá. Když se dá vyrobit tak, aby se s prodejem vydavatel vešel do 1000 kč, tak zas jiní remcají, že chtějí lepší kvalitu.

A to co píše Zhan_Shi je trošku nespravedlivé. Kromě karet je myslím kvalita úplně stejná jak u originálu, když tedy nepočítám ty klasické krabice od GMT, přes které může přejet tank. Krabice je stejná jak u jiných her. Je třeba se smířit s tím, že se to vyrábělo tady a ne v USA.

Mám obě hry, originál i českou verzi. Je zajímavé, že když se tady kupovala ještě původní první verze od GMT, tak herní plán byl jen z tenkého papíru na několikrát přeloženého a nikomu to nevadilo a hru si fandové kupovali. Když už konečně někdo má odvahu vydat hry od GMT, tak se vždycky najde něco, kvůli čemu bude někdo remcat.

PS: Trošku se omlouvám, že jsem se nechal takhle vytočit. Samozřejmě každá kritika je na místě a ne každému se líbí všechno. Mne jen nadzvedla ze židle Zhan-Siho věta, že Kvalita českého vydání je o poznání horší.

3.11.2012 17:55:34 | Upraveno autorem (porovnej)

kren
Hra je super .. kdo chce vymrzovat tak si nejake veci na stiznosti vzdycky najde. Ja obdivuju mindOK ze do toho vubec sli a cena je proste proste super

3.11.2012 18:04:21

ad karty
podle me to je zrovna asi ta nejmensi trable, obaly jsou bezne k dostani za par soustu a velke mnozstvi hracu obaluje i takrka neznicitelne FFG karty. Je urcite dobre na to upozornit (stejne jako se na to uz od zacatku upozornuje treba u NetRunnera a vsech verzi MK) ... a zaroven spatne nechat se tim odradit :)

3.11.2012 18:05:40

znovu
Jak jsem řekl, kvalita hry je až na ty karty naprosto vynikající. Čuměl jsem, když jsem krabici otevřel a jsem moc rád, že jsem koupí MindOk podpořil. Nevím, na jakou kvalitu jsou u českých her zvyklí jiní (já české hry teda nehraju, tohle je má první), ale za 900 Kč by mohl chtít v českých podmínkách víc jenom snílek. Pokud by ve stejně jakože "nekvalitním" vydání vyšel i Labyrinth nebo 1989, tak jsem první ve frontě.

Ty slaboučké karty jsou naprostá maličkost, nákup 200 obalů nějakých trapně levných Ultra Pro Economy za celkem 28 Kč snad není pro nikoho problém.

3.11.2012 19:44:14 | Upraveno autorem (porovnej)

to marte
Když bude víc takových jako ty a o Vánocích bude prodej Studené války velmi dobrý, tak po Novém roce začínáme se Sasou pracovat na oficiální lokalizaci 1989 ;).

3.11.2012 20:02:00

Vybíráme z Bazaru

1998 ISS (EN/ES)
1998 ISS (EN/ES)
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas