Space Hulk - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Games Workshop
Autoři: Richard Halliwell
Rok vydání: 1989
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

reprint

tak kdyby tohle znovu vyšlo, to by byla skvělé...
13.2.2009 00:32:18

pro Křena
Tak se zdá, že se moje dilema vyřešilo samo ... Ani Ogřák ani Černý rytíř už Space Hulka nemaj ... a to jsem uvažoval, že se zítra v Ogřáku stavím ... No nic no. Kdo ho má, má kliku, kdo ho nemá, má smůlu...

18.9.2009 21:40:14

Merlin
To si zaváhal ve středu jsem byl v ogřáku a měli ještě prý čtyři.

19.9.2009 00:44:32

space hulk
taky mám po starostech :-D

19.9.2009 07:33:17

snad
v outpostu měli jednu krabici, tak tam možná zavolat jestli stále je nebo ne

19.9.2009 08:16:37

Space Hulk a hrajeme.cz
nevim jestli spatne koukam, ale na hrajeme.cz nebyl Space Hulk vubec zaznamenan. Uz davno na hrajeme.cz nevyplnuji svuj zebricek oblibenych her a nedavam hodnoceni, ale uvazoval jsem, ze jednu hru tam preci jen dam a to Space Hulk a pokud to udelame z tadyma vsichni, mohli bysme trochu pohybat zkostnatelym zebrickem na hrajeme.cz:-)

19.9.2009 08:52:13

to kosibratr
Nojo, zaváhal jsem no ... naštěstí mě to zatím tak moc neštve, litovat budu, äž to tady začnete ještě víc vychvalovat :-)

19.9.2009 09:09:41

Ringo
No ten zdejší žebříček (a ty průmerné hodnoty) mi přijde taky pěkně hnutej :)

19.9.2009 11:45:37

Richmond
myslim ze zdejsi prvni desitka je docela v poradku, akorat bych prehazel nektera mista, ale vsechny hry co tam jsou tam jsou rekl bych zaslouzene.

19.9.2009 12:12:54

hrajeme.cz
se profiluje dle jejich vlastních slov jako "web pro hráče všech společenských her", jenže zapomněli dodat ", které vydává Albi nebo MindOK". K Arkhamu mají v databázi snad jen dvě rozšíření a SH pominuli úplně, událostí roku je pro ně Time's Up. Banda klaunů, co si hraje na odborníky. Mají napsat rovnou, že je to reklamní výloha výše zmíněných firem a nehrát si na web "snažící se zahrnout všechny společenské hry".

19.9.2009 13:13:42

SYDO
mas pravdu, ted je otazkou, jestli ten vetsi rozhled tam dame my hraci a prohodnotime tam jine hry a nebo se na to vykaslem a nechame hrajeme.cz svemu osudu. NEvim co je lepsi.

19.9.2009 13:40:50

D.N.A

dotaz
nechystá někdo překlad pravidel?dík.

19.9.2009 14:40:05

Ringo
já bych se na ně vykašlal, jelikož ty hry ani nemají v databázi tak očividně nemají zájem.

19.9.2009 14:56:00

ad hrajeme.cz
Já bych k www.hrajeme.cz nebyl tak příkrý. Něco o tom vím. Dělá to tam jen jeden člověk, který na to navíc nemá příliš času, je to koncipováno pro širokou veřejnost, je to postavené na celkem zastaralém datovém modelu. Jestliže se tam objevují většinou věci od Mindoku, tak je to proto, že Pogo to má v tomhle ohledu nejjednodušší ke zdroji, protože je z Mindoku, ale vzhledem k jeho vytížení nemá příliš sil sám s tím webem něco dělat.

19.9.2009 17:18:01

hrajeme.cz
Taky se rád zastanu tohoto serveru. Ač na něm není tolik her jako zde, ač se tam tolik nediskutuje jako zde, tak podle diskusí k hrám co tam jsou je zřejmé, že své návštěvníky má, jde o dobrý web a své místo na slunci si zaslouží, no a zatracovat jej jen za to, že tam nejsou Vaše oblíbené hry, které beztak nejsou určené široké populaci (české populaci), tak to podle mě není to pravé ořechové.
Mě samotnému se líbí spousta her, které prosazujete a nejde o euro, ale fakt je ten, že sám to hrát nemůžu (spoluhráči na takové hry nemám, a mimo to ani neumím EN jazyk) a proto jsem rád za diskuze právě na hrajeme.cz k euro hrám, k nimž se zde diskutuje méně.

19.9.2009 18:38:46

hrajeme.cz
On je vidět zásadní rozdíl mezi tímhle komunitním webem a polofiremním hrajeme. Tady se schází pravidelná dobrovolná komunita geeků, zatímco tam je strašně vidět, že to má firma jenom jako "nutné zlo".
Rozhodně nevyužívají jeho obchodní potenciál, proto jim to nic moc nenese a proto taky do něj neinvestují. Začarovaný kruh. Určitě bych to nesváděl na poga.
Navíc se na něm podepisuje i nevyjasněný vztah s Albi. Dokud se tohle nedořeší, nebudou informace kompletní, což zase celý web shazuje dolů.

19.9.2009 19:09:17

SH se dere vzhůru
Tak už 8. na geeku. Kam myslíte, že to dotáhne? Už je těsně za Le Havre a Dominion..

19.9.2009 19:31:43

konecne jsem to videl
Tak jsem se dneska v ogřím doupěti prohrabal krabicí space hulka - tzn. jeste tam minimámně jednu mají - a musím řict, že je to zpracování i figurky je super.

19.9.2009 19:55:51

Deth
ale to je prave ta otazka, kterou si kladu. Nechat je pri te zkostnatelosti, kdy jednoduse budou prijimat to, co je tak rikajic nejjednodussi, nebo tam prostadit zajem i o jine hry a rozsirit fandovskou komunitu takovych her, aby se o nich nerikalo to oblibene klise - "tohle je pro uzavrenou elitarskou skupin, davy hraji neco jineho". Vis, ono pred takovymi 15 lety se u nas takhle mluvilo o deskovkach obecne - to je pro uzavrenou skupinu elitaru, normalni lide hraji Dostihy, Clovece a nekteri mozna i Damu, par premyslivcu zasedne i k Sachum, ale i ty radeji nechme Kasparovovi:-)

20.9.2009 03:08:46

hrajeme
Jako já chápu vaše nadšení z Hulka a té hromady figurek, ale opravdu jste přesvědčeni, že to je ten nejlepší krok směrem od Monopolů (případně Carcassonne) k dalším deskovkám? S tou cenou? S tou špatnou dostupností? S tématem, které třeba pro ženy není atraktivní? S tím, že hra "prokoukne" až po nabarvení? To prosím neberte jako kritiku Hulka, ale jako konstatování jeho slabin v očích běžného ne-geeka. Trochu mi to přijde, jako doporučovat přestup z Babetty rovnou na jedenapůllitrovou Ducati.

Jo a navíc, nedávno se tu probíral ten klučina, který záměrně manipuloval žebříčkem. Takto organizovaná akce mi přijde celkem podobná. Sorry,vím že tohle jste asi slyšet nechtěli, ale muselo to ven. :-)

20.9.2009 08:03:01

zde zřejmě off topic
Já bych se do kritiky práce jiných vůbec nepouštěl, určitě, jak zaznělo níže, s tím má někdo práci. Ani bych neorganizoval společné podpory někoho jiného, ať je podpoří každý dle svého uvážení. Já na hrejeme taky občas kouknu, protože se tam občas objeví něco jiného než zde (opravdu jen občas:-)).

20.9.2009 08:03:46

HUSAK
1. Tak ja to myslel vseobecne, ne jen na Space Hulk, ale i klidne jine hry. co to je nedostupnost? Cena? Anglictina? Kdo si kupuje hry, tak do nich stejne investuje penize a Anglictina? Ok, chapu ze ne kazdemu se chce, ale urcite to neni neprekonatelne a kdo si chce hrat, tak se s tim nejak popasuje. Malovani figurek opravdu neni povinnosti, hra je prokouknuta uz diky plastovm miniaturam, urcite mnohem vice nez nejake drevene valecky.

2. Manipulace - jaka manipulace? Jen jsemvyzval k tomu, aby se pro nejakou hru hlasovalo, aby se dostala do podvedomi. Takze by hraci dali hlasy Spac Hulku tak jako tam hraci davaji hlasy Puerto Ricu. Kdyby slo o manipulaci, tak reknu, hodte jednicku PR at jej srazime doluadesitku SH at jej vysvihneme nahoru. To je manipulace a k nicemu takovemu jsem urcite nikoho nevyzyval.

20.9.2009 10:10:25

ale jinak ok
kasleme na to, jeste bysi nekdo myslel ze chci nekomu neco vnucovat a to jsem vubec v umyslu nemel

20.9.2009 10:34:29

to husak
musím zareagovat na tvou (ne)kritiku SH. nevím jestli jsi ho hrál, ale myslím si, že zcela pravdu nemáš. se svou jednoduchostí a zároveň jakousi komplexností je to "krok" od monopolů. znám osobně dvě nedeskovačky, které si právě tuto hru zahrají. pravda dostupnost je horší a cena nepatří k sociálním, ale jinak je to opravdu hra téměř pro každého i když případný hráč nezná Císaře a jeho Adeptus Astartes či Tyranidy. A co se týká figurek, patří k tomu nejlepšímu co se dá u deskovek vidět. Takže bych to viděl jako fichtla (a v nejhorším hodnýho horneta 600). Je pravda, že jsem velký fanda:-). Tak do mě;-)

20.9.2009 14:40:41

Boldrick
podle me tu existuje proste jakasi iluze, ktere jsem zprvu taky propadal a obklopoval jsem se jen deskovkami eurotypu proto, ze jsem si myslel, ze me okoli a mozna ani ja nic slozitejsiho, drazsiho nebo dokonce anglickeho nezvladnem. Chtelo to proste jen zkusit. Nikdo nikoho nenabada k masivnimu nakupu her od 1500 Kc vyse, ale proste staci jedna, jednou proste ozelet dve eura a koupit jednu takovou drazsi hru, ktera se proste vmyka prostemu rozmistovani drevenych zetonku na iluzorni plany majici simulovat jako nejake tema za ucelem v pristim tahu ziskat a rozmistit jeste vice zetonku, abych mel v dalsim tahu jeste vice zetonku ktere ziskam k dalsimu rozmisteni:-) Je docela skoda ze se ta iluze prizivuje a rozsiruje mezi dalsi hrace argumenty typu - jee, to je na dlouho, ma to jakysi i anglicky herni matros a nikdo by to stejne u nas neumel hrat, bez toho aby se to vubec zkusilo. Ale co uz, jak chce nekdo do nekonecna smazit X ruznych variaci na Osadniky, PR a Dobu Kamennou, tak jeho vec:-)

20.9.2009 14:46:52

Ringo
Já se musím usmívat nad některými tvými obraty :)) "prosté rozmistování..iluzorní plány...více žetonků" :)) Beru, že jsi moc euroher nehrál. Jen mi řekni, v čem jsou ty jiné hry složitější? V tom, že je anglický manuál? Titan má pravidel hafo, ale přijde mi jako hra naprosto triviální pro úplný začátečníky :) Takovej Reef Encounter má jen 12 stránek, ale pravidla a především systém jsem nezvládnul skoro dodnes (abych mohl soupeřit s hráči na Spielbywebu).

20.9.2009 16:14:30

Charitativní aukce

Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Akt. cena: 6000
Končí za: 21 hodin

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Cosmic Encounter Duel
Cosmic Encounter Duel
Akt. cena: 420 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas