Space Hulk - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Games Workshop
Autoři: Richard Halliwell
Rok vydání: 1989
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

reprint

tak kdyby tohle znovu vyšlo, to by byla skvělé...
13.2.2009 00:32:18

aneken
Nesnáším slovo hype ve spojení s SH - ta hra je tu dvacet let, tak jaký hype? :)

10.11.2009 14:38:34

Sydo
Hype s reprintem:) Bo drivejsi edice si treba na Geeku nevedly zdaleka tak dobre... Ale uznavam, ze hra si pochvalu zaslouzi, uz dlouho jsem se necitil tak vtazen do deje. Muzou za to i ty preczni miniatury, hlavne vetrelci;)

10.11.2009 16:55:48

hloupý dotaz
jak velká je šance vítězství mariňáků v první misi? :)

Hráli jsem 2 hry, já za mariňáky a přítelkyně za stealery. A obě jsem bez nejmenší jiskřičky naděje prohrál. Nedostal jsem se dál než k první křižovatce. Kostky si lítaly jak chtěly (co bych taky od nich jiného chtěl že :) ), zaseknutá zbraň byla naprosto běžná věc ale při boji na blízku ve kterém je nepravděpodobné, že bych proti stealerovi vyhrál jsem hodil 4 šetky po sobě :) (ne že by mi to nějak pomohlo, v pátem souboji mariňák padl. Takže já furt ustupoval a hlídkoval a přítelkyně na mě z chodeb přecpaných stealery posílala další a další.

Každopádně tolik náhody jsem už dlouho u deskovky neviděl :)...

14.11.2009 20:48:34

Beholder
I já mám pocit, že je tahle mise těžší pro terminátory. je tam osudná právě ta první křižovatka. Vyhrát se,ale dá, musí se vědět přesně jak a mít trochu štěstí:-)
Musíš prostě co nejrychleji pelášit vpřed, sebemenčí zaváhání je tu znát.

14.11.2009 21:18:36

prodej
Nevím, jestli to není proti pravidlům této diskuse, ale dávám odkaz na můj prodej.
http://www.aukro.cz/item817993148_space_hulk_3rd_edition.html

14.11.2009 22:05:33

Prvni mise
s marinakem s plamenometem jsem se dostalaz ke dverim cilove mistnosti, tam zarval. Klicem je hlavne mit kazdou chodbu z ktere mohou vybehnout GS mit nastelovaneho marinaka na ovewatch. Kazdopadne nahoda je u tehle hry mnohem vetsi nez jsem cekal, stoji na ni uplne vse.

14.11.2009 22:26:01

mno tak teď jsem se opravdu na***l :(
nedalo mi to spát a donutil jsem přítelkyni ještě k jedné hře. Opět první mise a já si beru opět Mariňáky. Držel jsem se Boldrickovy rady a pelášil jsem se všemi rovnou kupředu k první křižovatce v pořadí seržant s mečem, storm bolter, plamenomet, storm bolter, storm bolter. Vypadalo to opravdu velmi nadějně (ale to jen díky tomu že se mi extrémně dařilo házet a snad v každém hodu jsem měl šestku a k tomu jsem si ještě bral 5 bebo 6 command pointů. Na křižovatce šel rovně jeden mariňák se storm bolterem a hlídkoval, vlevo nahoru šel seržant s mečem, těsně následovaný plamenometčíkem. Zadek kryl mariňák se storm bolterem a uprostřed byl ten poslední jako záloha. Na hlídkujícího mariňáka za křižovatkou se stealerům moc nechtělo, tak se kupili za rohem. Asi tři odvážlivci se rozhodli oteřít dveře a jít na seržanta s mečem který měl guard. Díky dobrým hodům (samé šestky) + parry je seržant odrazil a další postřílel později, cesta byla volná, tak jsem šel kupředu ke křižovatce na které se jde do leva k místnosti, kterou je třeba zapálit. Ale co teď bylo třeba uhlídat 2 směry. Ten směr rovně směrem k vstupu stealerů byl zatím v pohodě protože tam nikdo nebyl a posily stealerů by za 6 AP ke křižovatce nedošli, tak jsem ho za křižovatkou natočil směrem dolů a dal jsem guard. Plamenometčík došel akorát přesně na křižovatku otočený směrem ke vzdálenému vstupu stealerů. No a teď to přišlo. Osudová chyba zřejmě byla, že chyběl ještě jeden mariňák, který by byl mezi seržantem s mečem a plamenometčíkem. Protože, jak mi padaly furt šestky, tak jeden stealer co se dostal přes hlídkujícího mariňáka který minul až ke guard seržantovi hodil 5, já 1, parry na stealera opět 5 a já hodil 2 a seržant šel do kytek. zabít osamoceného plamenometčíka, který byl navíc otočený jiným směrem už nebyl pro stealera problém...Ideální kombinace by zřejmě byla - seržant s mečem, bolter, bolter, plamenomet, bolter. Ale na to kolik tam je náhody (snad ani v osadnících není tolik :) ), tak mi přijde divné, že záleží na přesném rozestavení mariňáků na začátku a musím to prvni 3x projet než zjistím ideální kombinaci rozestavení a pokud to nepadá extrémně dobře + není dost command pointů, tak je stejně všechno zbytečné.

Toť můj první pocit ze hry - velké zklamání, extrémní vliv náhody s kterým nejde absolutně nic dělat. Ale rozhodně tomu dám ještě šanci, pevně věřím, že další mise už budou lepší...

14.11.2009 22:45:30

Beholder
ja uz jsem postizeny dost tim, ze proste prvni jse hral na pocitaci verzi od EA ktera presne kopirvala stolni SH at uz sestavenim misi, nebo planovani skloubene sse zapauzovanim na urcity cas a realtime. Rekl bych idealni simulace.

Proc torikam - pro me SH je hodne o nahode, rekl bych extremne, nicmene na pocitaci stacila jedna chybka a cela mise sla do kytek, takze jsem na to bylpripraven a docela jsem prekvapen, jak pr ivsech hodech te kostkyto probiha uplne stejne jako na tom pocitaci.

Tedy - uspesne splneni mise je o kazdickem kroku, promyslenem rozestaven, musis mit fakt ve sttreleckem uhlu vychytanou kazdou chodbu kterou by GS mohl pribehnout. tohle je klic, krytkazdou hcodbu streleckym uhlem a overwatchem. V tomhle seskryva opravdu brilantni taktika co se tyce rozestaveni a je trebasi to ozkouset, po par hrach pochopis jak koho postavit. Problem je mozna za prve nahoda, ktera ti muze misi zhatit, druhy problem je, jak sek tomu postavi hrac za GS, zda prijme proste turoli ze tito nejde nandat jako rovny s rovnym, ale proste je v jakesi roli Pana jeskyne ktery pred tve marinaky chytre klade prekazky, abys to nemel tak jednoduche.

14.11.2009 22:54:48

Beholder
rozestavení na začátku dělá tak 85% :-)
já kvůli tomu několikrát prohrál, jinak jsi to šel v podstatě dobře a za seržou by měl být právě ještě jeden bolter (co si pamatuju:-)) zadek moc krýt nemusíš ono se těm bestiím (stealerům a přítelkyním;-))nevyplatí ze zádu útočit, je to daleko.
no a pak to štěstí, máš pravdu je to hodně o náhodě, ale když hraju s profíkama (martem) tak nestačím valit oči jak je to štěstí na jeho straně:-)

14.11.2009 22:55:16

ringo
pc hulk byl snad ještě těžší než deskový, opravdu super pařba

14.11.2009 22:57:18

Boldrick
jo, ten jeden bolter uprostřed byl zbytečný a měl být vepředu se seržantem. Ale štve mě, že jsem na správné rozestavení mariňáků na kterém je založena většina úspěchu, jak říkáš, musel absolvovat 2 naprosté fiaska a jednu nadějnou hru, která nakonec taky skončila prohrou (teď nevím co mě štve více, jestli ty fiaska nebo ta nadějná se smolným koncem :) ). A beztak kdybychom to rozehráli po 4. tak mi to nebude padat :)...

14.11.2009 23:15:40

rozestaveni
podle me je 85% dost nadsazenych, prvotni rozstaveni muzes v pohode trebau prvni mise prekopat hned v prvni vetsi mistosti kde dopredu posles serzu, marinaka s bolterem, dalsiho marinaka s bolterem a pak s plamenometem, posledni s bolterem kryje zada. Podleme je klicem proste jedem s bolterem mirici marinak na hlidce do kazde chodby z ktere muze vybehnout GS.

14.11.2009 23:29:30

To teda nevim, s kym to jako budu hravat
manzelku to nebavi, Beholder je z toho spise negativne rozladeny...

15.11.2009 01:10:16

ringo
ja těch 85% myslel obecně, s tím, že prvotní rozetavení se dá změnit v první velké místnodti nebo na křižovatce, ale pak už je to osudné
jinak s tebou souhlasím

15.11.2009 14:35:39

Boldrick
jo takhle, ja myslel ze mate s Beholderem namysli pocatecni postaveni v startovni pozici. Obecne jo, tech 85% sedi.

15.11.2009 14:38:02

Ringo
jenže to přemisťování pozic v první místnosti tě příliš zpomalí, takže záleží na tom první rozestavení

15.11.2009 16:14:42

Beholder
proto těch 85%
né vždy je max. rychlost na prvním místě

15.11.2009 19:31:44

Boldrick
ted testuji tu prvni misi v te EA verzi na compu. Kdysi jsem odehral docela dost kampanovych misi a na tyorigins nezbyl cas, ak ted zkousim tu prvni a vychazi mi z toho jedine - nehratelne:-) Kupodivu to EA vychytali fakt nachlup presne dle te stolni verze, protoze tam to citim podobne. Jedine co me muze zachranit je laxnost lidskeho spoluhrace, ktery bude otalet s hromadenim GS a vyslanim je proti me v dostatecne hojnem poctu.

15.11.2009 20:23:05

2 Beholder
První misi nehraj, tam skutečně rozhoduje jeden či dva nepodařené hody. Zkus si raději Cleanse and Burn, což je tuším čtvrtá mise.

2 Ringo: ta počítačová verze má tady určitě jednu zásadní odlišnost, spočívající v nasazení jenom jednoho blipu na kolo. Tady, ve třetí edici a stolní verzi, už jsou totiž dva blipy.

15.11.2009 20:33:34

mart
me naopak prijde, ze to tam comp chrli ty blipy po kvantech ze vsech stran. A v te pocitacove chybi serzant s mecem a flamer ma jen dve strely.

15.11.2009 20:55:23

mart
každopádně chci odzkoušet co nejvíce misí, dokud do té doby nedostanu ze SH infarkt :)

15.11.2009 21:07:52

mart
otazkou je, co se zmeni hranim jine mise na tom, ze jestli natahnou me jednotky backory bude opet a zase zaviset na jednom spatnem hodu kostkou. Ale mozna je chyba te prvni mise v prilisnem nakumulovani GS na malem prostoru.

15.11.2009 21:34:29

no to jsou věci
jak nám ten SH hezky padá (nejsem vůbec škodolibý :) ), 19. místo na geeku, čím to asi bude? Že by to nebyl zas až takový majstrštyk :D...

27.11.2009 22:03:56

BGG
No teď už je 43.! to je nějakej lapsus, ne?

28.11.2009 20:06:49

Bojkot?
Tak to spíš vypadá, že hráči bojkotují GW :)

28.11.2009 20:08:38

Charitativní aukce

Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Akt. cena: 6000
Končí za: 3 hodiny

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Minecraft Builders and Biomes EN, DE
Minecraft Builders and Biomes EN, DE
Akt. cena: 490 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas