Slavika - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: REBEL.pl
Autoři: Marcin Welnicki
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaká je?

Hrál to už někdo?
19.9.2012 09:04:10

hra
Zatím jsem hrál jen ve dvou hráčích a jediný co bych tomu vytknul je to, že ji zbytečně prodlužujem. Je to tak, že když vidím, že quest nevyhraju, tak ho zkazím i tomu druhému.
Počítám, že ve více lidech tohle tak často neudělám. Jinak pěkná a počítací hra ve které mám hrdiny, kteří získávají body za ochranu území před příšerama, vodník, striga, vlkouš ....Přihazuji karty jak hrdinů, tak i příšer k daným územím a tak sílu nepřítele si vlastně nastavujem sami. Navíc je důležité vymyslet kam pošlu své hrdiny, protože každý umí něco jiného, třeba zloděj bere poklady z dané mise, ale není moc silný v boji. Tady je právě ten problém, každá lokace má omezené množství hrdinů i příšer, které tam můžem přidat.

19.9.2012 09:16:43

První hry
Ještě jsem nepřišel jak tuhle hru hrát. Počítat se mi zas tolik nechce hraju to intuitivně a teda moc se mi nedaří :-) Děsně mi tam vadí ta lokace, za hodně bodů, protože nejčastěji zbydou hrdinové na ruce co tam musíš umístit, aji když nechceš a trva dlouho než se naplní příšerama. Chápu, že herní systém mají vymyšlený a odzkoušený, ale líbila by se mi kdyby v Druhé akci, si mohl hráč vybrat jestli umístit příšeru nebo hrdinu a ne nutně umistovat hrdinu, když bych ho chtěl použít jinde. Spíš uzavřít příšerama nějakou krajinu a tím si uvolnit jinou skupinu dobrodruhů a vymyslet zas nějaký jiný plán.

19.9.2012 09:49:18

Lumirius
ja to teda hral zatim jen po ustnim vysvetleni pravidel, ale neni to tak, ze v prvni akci musis dat hrdinu, v druhe si vybiras hrdina/monstrum a ve treti musis dat monstrum?

19.9.2012 09:54:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Kew
Kewe mi by to připadlo taky tak logičtější, ale v pravidlech je napsané, že pokud můžeš tak musíš obsadit hrdinu a až když ho nemáš dáváš příšeru. Mrkl jsem do polských pravidel a tam to bylo taky napsané, ale v příkladech mi připadlo, že mají taky možnost že obsazuje jedno nebo druhé.

19.9.2012 13:12:22

Lumirius
tak jsem koukl do anglickych pravidel a hrali jsme to spatne. Mas pravdu s tim co rikas a navic se jeste po tahu musi zahodit jedna potvora z ruky a pak teprv dobrat - to jsme taky nedelali...
V tom pripade je to docela blbe, hral jsem to zatim jen jedenkrat a to ve dvou lidech a v te druhe akci jsme si vybirali podle situace, cimz podle me ta hra ziskala dalsi rozmer v rozhodovani. Otazka je, jaka by byla dynamika hry v pripade, ze bychom to striktne dodrzovali. A jinak jsme se se spoluhracem shodli, ze je to ve dvou hodne sachove, coz pridavek dalsich hracu do partie asi omezi a bude se to vic strilet od oka :)

Offtopic: V Kuncicich budes? :)

EDIT: No a ten priklad o stranku pozdeji to uplne dorazil - ten hlasa fakt uplne neco jineho :-/

19.9.2012 13:49:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Kew
no právě teď jsem koukal aji do recenzí co jsou na BBG a tam popisují tahy, tak jak jsme to hráli my, ale právě nastává ten problém co jsem psal níže. Vlastně jediná možnost jak zaskorovat karty je pouze když nemáš už v ruce žádného hrdinu a mnohdy zbytečně ho plácáš do lokace kde ani nechceš být a pak je blokován než to někdo oskoruje.
Zkusíme doma s Lenkou tu variantu jak jste to hráli vy. Mi se tady více líbí. Je to takové dynamičtější, protože si pěkně "podmázneš" region kde vyhráváš.

Offtopic: V Kunčicích nebudu.

19.9.2012 14:08:48 | Upraveno autorem (porovnej)

hrajete?
nejake nove postrehy?

11.10.2012 11:12:13

ujde
Pořádně jsem to zatím hrál jen jednou, ve čtyřech hráčích a jsem docela spokojen. Hra sice trpí analysis paralysis syndromem, ale nějaká strategie se tam vymyslet dá i bez přepočítávání. Možnost vybrat si, zda v druhém tahu umístím hrdinu nebo netvora, bych si klidně vyzkoušel a třeba i zavedl. Slavika mi zatím nepřipadá jako nějak extra dotažená a vyladěná hra. Nejlepší na tom jsou stejně obrázky.

12.11.2012 19:39:40

Vybíráme z Bazaru

Mindbug EN Pioneer
Mindbug EN Pioneer
Akt. cena: 15 €
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas