Revolver - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Divoký západ
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
White Goblin Games
Autoři: Mark Chaplin
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Dotazy a upřesnění pravidel.
13.12.2011 10:54:56

hracik
Ahoj,

1) "Čerokíjský zvěd" se nehraje přímo do bojiště, ale prostě si po odhození této karty vezmeš další 2 karty do ruky. Karty můžeš ve stejném kole libovolně vyměnit/použít.

2) Hrajeme to tak, že to budˇpoužiješ jako bojovou sílu (a položíš jí na bojiště), nebo kartu odhodíš + 1 kartu z ruky a zrušíš jednu blokovací kartu na aktuálním bojišti.

3) Ruka s šipkou je, dle mého, odhození karty a pokud je u toho nějaký dovysvětlující text (např. soupeř), tak to znamená, že kartu odhazuje soupeř (pouze soupeř).

4) obecně platí, že pouze bojové karty se vykládají do bojiště, tzn. "zkusíme to jinudy" prostě odhodíš na odhazovací balíček a na aktuálním bojišti (tzn. efekt musí být aplikován na aktuální bojiště) zrušíš jednu blokovací kartu.

Snad jsem odpověděl v souladu s pravidly, kdyžtak mě někdo určitě doplní/opraví :)

31.5.2012 11:20:59

ad Deskovec bod 3
Ruka se šipkou NENÍ odhození karty. je to naprosto jasně vysvětleno u symbolů na poslední straně pravidel. Ruka se šipkou znamená, že když je ta karta, na které je ten symbol se šipkou, zahrána (vyložena na bojiště) Z RUKY a vstupuje tedy do hry, tak se OKAMŽITĚ VYKONÁ JEDNORÁZOVÝ EFEKT na který ta šipka ukazuje.
Pokud šipka neukazuje na symbol odhazování karty (s číslem počtu odhazovaných karet), tak se ŽÁDNÁ KARTA NEODHAZUJE.

A ještě pro Hracíka:
Na bojiště se vykládají POUZE:
a) Karty se symbolem bojové síly (bílý nebo černý pokerový žeton) v rohu - kromě vyložení a trvalé funkce vyložené bojové síly mohou mít tyto karty jednorázový efekt v okamžiku vyložení, který je označen symbolem ruky a šipky (viz výše)
b) Blokovací karty se žlutým tenkým orámováním

Všechny ostatní karty jsou jednorázové a po zahrání se odhazují na odhazovací balíček.

Nicméně tohle všechno je poměrně jasně popsáno v pravidlech a na poslední straně ve vysvětlivkách symbolů. Efekty na kartách jsou poměrně jasně popsány textově přímo na kartách. Doporučoval bych ti znovu slovo od slova si projít celá pravidla.

31.5.2012 11:41:36 | Upraveno autorem (porovnej)

hracik, kren
Pravda, díky za opravu - symbol správně popisuje kren. Nemám hru při ruce, tak jsem to nechtěně zaměnil.

31.5.2012 14:09:30

chybicka
*sorry omyl

3.6.2012 17:01:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Otázka...
Ak má niektorá postava z Coltyho bandy na karte "Žetón opravdové kuráže" (podľa pravidiel ma život naviac), tak patrí do vyššej "skupiny" Coltyho bandy, alebo ide len o zachránenie tejto karty cez odhodenie tohto žetónu? Pre upresnenie, ak by mal Manolito tento žetón, tak by sa priradil ku kartám s hodnotou prežita 3, alebo by zostal tam, kde je, len mi sa dlhšie udržal? :)

1.7.2012 16:05:16

M

2 Santorrinni
Je stále ve stejném "pásmu", pouze s kloboukem přežije první zabití (ano, jakoby život navíc)

1.7.2012 16:39:36

Zabíjení postav
Hru se teprve chystám hrát, pravidla jsem přečetl, takže bych se chtěl jen u jistit o následujícím:

Pokud plukovník/Colty hrají kartu, která uvádí "zabij banditu/strážce zákona", vybírá si oběť ten, kdo kartu hraje, nebo kdo je jejím cílem? Logicky se mi jeví, že ten, kdo kartu zahrává, ale chci se ujistit.

Díky moc.

14.7.2012 22:43:33

ad Zabíjení postav
Nie, vždy vyberá Colty. Colty určuej, ktorého banditu mu Ned zabil a určuje aj koho zo strážcov zákona zabil.

14.7.2012 23:39:03

ad Zabíjení postav
Oprava resp. doplnenie: Aj Ned určuje jednu vec: ktorú zbraň odstráni Coltymu z bojiska.

15.7.2012 07:08:24

:)
chci se zeptat kdyz zahraju kartu adios amigo! jestli muze plukovnika ozivit pozdeji kartou uf..to bylo jen skrábnutí?

20.7.2012 10:04:45

SockaM
Ano.

20.7.2012 10:26:10

vykoľajenie a blokovacie karty
Môže Colty hrať karty na bojisko aj po vykoľajení, kedy sa odstránia všetky karty z bojísk?
--
BTW: Neskúšali ste znížiť limit na 1 blokovaciu kartu na bojisko? Minulú hru som zahral 5 blokovacích kariet a Colty si ani len neškrtol. Skrátka mi limit 2 karty príde dosť veľa a Colty to má aj tak dosť ťažké.

20.7.2012 18:28:57

acedrac
Samozrejme muze, jinak by vykolejeni nemelo smysl;) Jinak se 2 blokama na bojiste nemam problem, vetsinou se ti to tak koncentrovane nasazet nepodari...

20.7.2012 19:44:39

pravidla
chtel jsem se zeptat jestli s manzelkou hrajeme dobre kartu jdeme na ne!pise se tu at znicim sestiranak peacemaker 45 nebo zabij jednoho...to ho mam zahodit z ruky nebo z bojiste?nebo si plukovnik vybira?

24.7.2012 13:57:08

SockaM
Plukovník si vybírá: Buď zničí šestiraňák na bojišti, nebo ohlásí úmysl zabít banditu a hráč Coltyho si určí, o kterého banditu přijde.

24.7.2012 14:28:22

Uff ... Bylo to jen škrábnutí
Pokud zahraju skrze tuto kartu z odhazovacího balíčku dříve odhozenou kartu, používám všechny její vlastnosti jako bych ji zahrál z ruky? Tzn. Bizoni zničí banditu, postava s žetonem života opět dostane život. Nebo ji jen položím na bojiště bez provedení vlastností karty?

30.7.2012 22:12:57

IN

Manolito a Pavouk
Mam dotaz ke dvoum kartam. Manolito, byl to Manolito uvadi zabij dva pokud souper neodhodi 2 karty. Vyklada se to zcela dusledne, tedy pokud neodhodi presne dve karty prijde o dva lupice nebo lze odhodit jen jednu kartu a prijde jen o jednoho? A pak karta Quinceyho Pavouka uvadi, ze za dalsi odhozenou kartu ho muzu posunout na vedlejsi bojiste. PLati to pouze na bojisti na kterem hraju nebo na sousednim bojisti muzu odhodit kartu a muzu si Pavouka presunout z minuleho bojiste na soucasne? Diky

30.7.2012 22:59:57

IN
U Mamolita si nemůžeš vybrat jen polovinu podmínky, buď dvě karty nebo dvě mrtvoly.

Pavouka posunujem z jakéhokoliv bojiště směrem k bojišti aktuálnímu.

31.7.2012 06:12:48

dotaz
kartou tos necekal co?kdyz presunu plukovnika musim zabit dalsiho?

3.8.2012 23:54:08

SockaM:
Pokud chceš pomocí této karty přesunout samotného Neda, tak si myslím, že už nikoho zabíjet nemusíš. Navíc je tam symbol, že při vyložení této karty a současném odhození karty z tvé ruky můžeš zabít jednoho z Coltyho bandy. Pokud jsi to tak udělal, neprovádíš tuto akci znovu a provedeš jen přesun.

5.8.2012 09:30:54

plukovnik
kdyz ho vylozim tak nemusim odhodit kartu abych zabil jednoho ne?pokud jsem v poslednich dvou lokacich ne?

5.8.2012 11:13:41

SockaM:
Omlouvám se. Ano, pokud kartu vyložíš, musí hráč hrající za Coltyho, vyřadit jednoho ze svých mužů. Vyložením karty mu vlastně zabiješ jednoho banditu.
Jinak na posledních dvou stanovištích je vyložení "plukovníka" zdarma. No a co se týká přesunu této karty pomocí karty "Tos nečekal co" tak si myslím to co jsem psal, tedy že kartu jen přesuneš a nikoho již nezabíjíš. Přesunutím karty si tak zvyšuješ hodnotu útoku.
Takže když si vyložíš "plukovníka" na předposledním stanovišti - "Rattlesnake Creek" a pak ji po skončení boje můžeš pomocí karty "Toc nečekla co" přesunout na poslední bojiště - "Expres ze stanice Rattlesnake ve 3:15".

5.8.2012 11:48:26

vyložení jiné než z ruky a vykolejení vlaku
Ahoj,

párkrát jsme to hráli a narazili jsme na dvě ne úplně jasné věci. Věděl by někdo odpověď? Případně jak to hrajete?

1) Pokud někoho vykládám jinak než z ruky (např. Bylo to jen škrábnutí), použije se vlastnost "při vyložení"? Hrajeme to zatím tak, že nepoužije, protože v pravidlech je explicitně uvedeno že je to při vyložení z ruky, ale vedli jsme o tom debaty.

2) Zabije vykolejení vlaku i postavu (postavy) s Opravdovou kuráží, nebo jim jen zruší žeton? Zatím to hrajeme tak, že zabije, protože se tam píše, že se zahodí všechny karty.

Za případné odpovědi předem dík

7.8.2012 09:30:37

Kožka
Jo a ještě jedna věc - zdá se nám divné, že v Rattlesnake Creek se hraje Kožkovo kolo navíc jen když je Kožka zabit PŘED Rattlesnake Creek (narozdíl od Kotěte, které může být zabito i v Rattlesnake Creek a ty dvě kola navíc se hrajou).
Přijde nám, že zabít Kožku ještě před Rattlesnake je skoro nemožné, a pokud už by se to povedlo, tak IMHO to kolo navíc nehraje vůbec žádnou roli, protože i bez něj to mají banditi v podstatě spočítané.
Teoreticky je to možná myšlené jako pojistka proti tomu, aby bandita úplně nevypustil první tři bojiště a nesyslil karty jen na poslední nebo na poslední dvě, ale i tak mi to přijde divný :o)

7.8.2012 09:52:02

Tygr
Ahoj,

nemám u sebe pravidla, takže Ti nepovím, jak by to být předpisově mělo, ale jak to hrajeme:

Kožku stačí zabít i v Rattlesnake Creek, než přijde na řadu jeho políčko. Ale pozor, jeden kamarád někde vyčetl, že údajně stačí zásah Kožky (tzn. 1 klobouk pryč) a není nutné ho přímo zabít. Nicméně my to pořád hrajeme na odstranění Kožky vč. klobouku.

Efekty karet při hraní z ruky aplikujeme pouze tehdy, když skutečně hrajeme kartu z ruky (tzn. ne u přesouvání, ani umisťování zdarma na bojiště).

Vykolejení vlaku. Hmmm popravdě si nejsem jistý a jsem zvědavý čím přispějí ostatní.

7.8.2012 11:12:08

Vybíráme z Bazaru

Kovové mince Jižního Tigridu (South Tigris)
Kovové mince Jižního Tigridu (South Tigris)
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas