Revolver - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Divoký západ
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
White Goblin Games
Autoři: Mark Chaplin
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Dotazy a upřesnění pravidel.
13.12.2011 10:54:56

DD

2 Zvedy
A nebo tam zahrajes 2 zvedy. A palebna sila 4 uz neni takovej med.

2.5.2012 11:16:07

to DD
Palebná síla je na prd, když nepřežijí do fáze útoku.

2.5.2012 11:43:45

kren
No pokud si je posetris, muzes tam zahrat dva, jak pise DD. Nehlede na to, ze pokud na soucasnem bojisti toho Apace nepotrebujes, je to fajn zpusob, jak ze soupere na tom nasledujixim vytahnout strileci kartu, ona IMHO ta vyhoda spociva predevsim v tom, ze proste muzes dat neco dopredu... Ono se v te hre da obecne planovat vice, nez se z prvnich her zda;)

2.5.2012 11:46:58

to Aneken
Nezlob se, ale obecně tam opravdu žádnou výhodu nevidím. Samozřejmě pokud vidím, že Colty má v ruce jednu dvě karty, tak to můžu zariskovat, nicméně míra risku není úměrná míře zisku. Colty si stejně dobírá ještě dvě karty a tak je velmi vysoké procento toho, že Colty Apače smete dřív, než bude moci uplatnit svou sílu. Podle mne tady jednoznačně platí lepší slabší Apač v hrsti než silný Apač na střeše ;).

2.5.2012 11:55:11 | Upraveno autorem (porovnej)

kren
a mi se zase více líbí smázlý apač, než stejnou kartou sejmuté stádo bizonů ;-)

těch her máme nahráno opravdu hodně a i když se ze začátku zdá, že to má Colty na lehčí, tak teď mi připadne, že šerif má lepší pozici, protože Colty sice začíná, ale on je právě ten co udává tempo hry. Často musí sílu přestřelit, protože nikdy neví co dojde Nedovi a Přestřelka se vyhodnocuje na konci šerifova kola.

2.5.2012 12:10:29

to Lumirius
S těma bizonama máš pravdu, ale jen částečnou. Znovu opakuju, že problém je ten, že když Colty přijde na nové bojiště, tak tam hraje jako PRVNÍ, aniž bych já mohl cokoli ovlivnit, takže v tomhle kole mi stejně Bizony nesmázne, protože hraju až po něm. Jedině, že se už při příchodu na bojiště vycinká z likvidační karty, kterou by pak mohl v kole dalším použít na Bizony, ale je velká pravděpodobnost, že má likvidačních karet víc jak jednu a ještě navíc si stejně v následujícím kole dobírá další dvě. Neříkám, že je to úplně k ničemu, ale podle mne zisk z té výhody není až tak adekvátní a jednoznačný. Pokud by se tam přidával klobouk a ne síla, tak by to bylo něco jiného.

PS: až se zase potkáme, tak dáme revolver ;). Minule jsem ti vezl na vrácení tu "Růži", ale nebyls tam, tak jsme si s dovolením v klubu zahráli s tvojí hrou - moc se líbilo. Když jsem viděl, jak jsou ty žetony u tvojí hry ošoupané, tak jsem tuhle sobotu u mé nové hry "wargemovsky" všem žetonům zastřihl rožky a všechny jsem je z obou stran nalakoval.

2.5.2012 12:24:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Křene
tož nevím jak u vás, ale v prvním bojišti dostane Colty v každém kole ztrátu, většinou přijde o 5-6 svých stoupenců a pak už ho valíš fakt do živých, necháš ho dvě kola vydechnou v Kaňonu, ty dvě kostičky co za to dostane ti nijak neuškodí, protože máš dostatek jednorázových karet na jejich vrácení (bez přidané hodnoty a ještě další nabrané karty) a pak ho ženeš svinským krokem směr vlak a pěkně ukrajuješ z jeho gangu.
Ještě nikdy se nám nepovedlo zdrhnout přes mexické hranice a karty na přidání kostiček jsou ideální platidla.

Možná se opakuju, ale základ každé karetní hry je náběr a šerif ho má v podobě Lovců odměn fakt parádní.

Jinak tu Růži tam klidně příště nech, kdybych se tam nevyskytoval.

2.5.2012 12:36:39 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Ještě 2 upřesnění prosím:
1. Lze odstranit žeton opravdové kuráže z bandity i když nezůstal jako poslední v dané úrovni přežití ? (tedy např.místo zabití Cortéze odstraním žeton z Kožky)

2. "Konečně jsi tady , Parde" - poznámka "vyber z discardu hvězdu a dej si ho do ruky" - to "do ruky" znamená, že nemůžu kartu ihned použít ?
Díky

2.5.2012 22:25:11

to panzer
1. Pokud je ten bandita stejne urovne (to cislo vlevo nahore), tak muzes.

2. Rozhodne muzes zahrat. Spis je to takove univerzalnejsi, ze to zahrajes, a pak strasis soupere, ze to mas na ruce...

Jinak me osobne teda prijde, ze to Coltyho gang ma obcas dost tezke uz jen kvuli tomu, ze na jeden battlefield muze dat max tri karty a hraje jako prvni. Hral jsem sice asi jen 4 hry, ale povetsinou to probihalo stylem, ze jsem vylozil max co se dalo, aby mi aspon nekdo prezil a Ned prisel, tohle zrusil, vylozil zastupce + jeste neco a bylo vymalovano a nebo se ani neobtezoval a povesil mi nekoho, a to je pak takova frustrace a bezmoc, kdyz se clovek snazi, aby nekdo prezil a Ned jen diky tomu, ze muze vyndat vic karet ma vzdy navrch.

2.5.2012 22:37:07 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Sakra zase nečtu poznámky. K otázce 2 - použít lze, ale musí se zaplatit cena karty ještě jednou

3. Stádo bizonů - hrajeme to správně tak, že za vyložení zaplatím 2 karty a pokud chci tuto vyloženou kartu využít znovu i v dalším kole zaplatím pouze znovu její cenu - 2 karty ?

2.5.2012 22:40:53

to panzer
Tak jsem si to nasel na BGG, doufam ze to je Provoke Buffalo Stampede a je to normalne karta, kterou vylozis pred sebe, musis k tomu zahodit dve karty a potom jako efekt k tomu zabijes souperi nejakou vylozenou kartu krome tech, co tam jsou napsane (Gatling Gun a Hail of Bullets) a tusim, ze si souper odlozi jednu kartu. V dalsim kole je na stole a nic zahazovat uz nemusis.

2.5.2012 23:36:43

panzer 3.
Jestli ti dobře rozumím: cena se platí pouze za vyložení a při něm se provede daný efekt. Dále se už počítá jen její palebná síla (jako většiny ostatních vyložených karet), chápu-li to správně. Bohužel nemám hru - kartu po ruce, takže po paměti.

Jinak jsou dva typy karet, které ti z diskardu umožňují vzít kartu a pak:
1) zdarma vyložit na bojiště - hrajeme to tak, že nic neplatíme, ani neuplatňujeme zvláštní efekt - využíváme pouze palebnou sílu
2) vzít do ruky a pak při vyložení znovu platíme i využíváme zvláštní efekt při vyložení

Nevím nastopro, zda je to tak správně, ale hrajeme to takhle.

2.5.2012 23:45:55

kalif
to zní logicky (využívat v dalším kole jenom palebnou sílu). Tak jsme bizony hráli blbě.

jinak to 1) by bylo dobré kdyby ještě někdo potvrdil, že se opravdu neuplatní zvláštní efekt, jenom palebná síla - je to např. karta "Uf...bylo to jen škrábnutí"

ad 2) jasně, moje otázka 2. byla debilní. Do ruky znamená při zahrání na bojiště znovu zaplať, pokud je to karta s hvězdou za kterou se platí.

3.5.2012 07:53:04

panzer
efekt karty se uplatňuje jen při vyložení, v dalších kolech se počítá pouze palebná síla.

3.5.2012 09:08:49

Můžu zabít dva padouchy
Lze to,když hraju za plukovníka Neda? Tedy použiji kartu např. "pověste ho vejš" a pak mám ještě větší palební sílu a tím pádem opět odstraním padoucha?
My to teda tak běžně hrajem, ale teď jsem to hrál za plukovníka já a najednou jsem si nebyl jistý... :-)) Hraji většinou za Coltyho. :-P

7.5.2012 22:24:32

to Kent
Moc to resis. Pokud to neni v pravidlech, tak muzes... :-)

7.5.2012 22:27:55

Kent
Jenda mi v jednom kole zabil 6 (slovy šest) padouchů. Přijde mi to fér.

7.5.2012 22:50:18

Padouši...
Jasan,my to tak hrajem, jen při výměně rolí sem si nebyl jistý. Většinou hraju za Coltyho bandu, protože ta prohrává. :-D A tak malá nechce za padouchy hrát....ale když sem ji včera 2x po sobě porazil, vyměnila si role a také zvítězila. :-D

8.5.2012 06:56:55

Promo karta Elias Hooker
Karta Elias Hooker bola pridávaná štandardne ku všetkým rex vydaniam, alebo len k niektorým? V mojom táto karta nie je. Hru som kupoval 12.5. v predajni ihryska v BA.

13.5.2012 15:53:37 | Upraveno autorem (porovnej)

johan
Ahoj, Peter z iHryska je nas klicovy partner na Slovensku a Hookery jsme mu ke hram dodavali. Je sice na nem, jak s nimi nalozi, ale zkus prosim kontaktovat iHrysko, jestli to nebylo nejake nedorozumeni...

14.5.2012 08:38:39

ruy

HOOKER
..mozno treba sledovat stranku ihrysko.sk ci ako prvy nevylezu s rozsirenim k REVOLVERu co moze byt nejaky ten HUUKR
:)
..no a teraz vazne kupil som REVOLVER v BA (dokonca som kvoli nemu bral pol dna volna z roboty - ale coby som kvoli hre nespravil vsakze) este 26.4. hru som doniesol pokochal som sa fakt peknou kartovkou a odlozil
..po precitani info o PROMO HOOKERovi som karty preluskal 3x a mozem zodpovedne konstatovat ze HOOKER nikde (zle tusenie som mal uz len z toho ze karta mala byt solo zabalena)

..musim povedat ze iste nutkanie v podobe poslania malej a patricne nasratej trpaslicej hordy (alebo nech som v teme tak minimalne jedno stado besnych bizonov) na onoho Petra z ihryska, ktory rad verim ze nedlazdi doma kupelnu HOOKERmi ma neobislo no uvidim snad zajtra akej odpovede sa mi z ihryska dostane ked im zajtra poslem priamu otazku mailom
..kazdopadne prilis dobre svetlo to nevrha ani na IHRYSKO a zial ani na REXHRY
..zdravim vsetkych - nech vam ide karta


edit15.5.

Peto - len par slov doplnim nemusi ta nic mrziet co som napisal v "chlubitku" ked som REVOLVERa kupil na tom sa nic nemeni a vas pristup k zakaznikovi si vazim
avsak na druhej strane svet sa sklada z drobnosti a to aj takych ze "niekto pri pokladni zabudol" :) (ano smajl treba brat veci s usmevom) co je vo vztahu obchod - zakaznik chybicka (ved trocha sebareflexie prosim) ved predsa nedojdem domov a nezaplesam jupi oni fakt zabudli :)
.. a ano samozrejme REX hram za HOOKERA vdaka patri, ale pristup: dali sme karty petovi a jako s nimi nalozi je jeho vec - napriek vasej vzajomnej dovere z mojho pohladu zakaznika asi tazko zhodnotim ku vseobecnemu objasneniu mojho postoja k veci

..ak som to s metaforami prehnal tak sory nieje sa coho bat :)))

..plne si uvedomujem ze tento moj sloh do debaty o pravidlach nepatri - len som sa pripojil k nakusnutemu Hookerovi

..zdravim vsetkych - nech vam ide karta

14.5.2012 22:40:41 | Upraveno autorem (porovnej)

johan a ruy
pre johana - nas mato na pokladni mohol jednoducho zabudnut. rozsirenia k revolveru sme od rexhry dostali a nemame dovod odopriet ich ludom, naopak sa tesime, ze im ich mozeme rozdavat. ale kedze prisli v osobitnom balicku a su teda pomimo, mohlo sa stat (ano aj opakovane), ze sme ich niekomu nedali. isteze, nie je to ani nasa povinnost, ale ako som pisal, radi potesime kazdeho. napis prosim email (zatial sme dostali jeden taky a riesime to doposlanim rozsirenia), alebo rovno prid do predajne.

pre ruyho - napadity ton prispevku ma fakt zamrzel. preco to vrha zle svetlo na ihrysko si viem predstavit z tvojho tonu, ale nesuhlasim s nim. a musim sa zastat rexhry - skor si zasluzia podakovanie, ze vobec rozsirenia zabezpecili (a nepredavaju ich, ale rozdavaju). trpaslikov ocakavam, minimalne verbalnych. a aj ked sa mi naozaj nepaci sposob, akym si napisal, co si napisal, si vitany v ihrysku opat a rozsirenie dostanes, staci sa ozvat.

15.5.2012 00:31:08

Peto
Ahoj, dakujem Peto za odpoved. V ziadnom pripade som nechcel vzniest kritiku, len som sa obratil s otazkou, nakolko sa tu v diskusii spominalo, ze tato karticka je sucastou balenia a v tom mojom som ju nemal.. V kazdom pripade vdaka a zelam vsetko dobre iHrysku aj tebe;-)

15.5.2012 09:12:43

Winchestrovka a iné...
ako spravne hrat kartu "Winchestrovka"? V pravidlach je: "zahraj kartu na sucasne bojove pole a ziskaj palebnu silu 1. Mozes odhodit tiez jednu kartu, aby si zabil jedneho zo strazcov zakona na sucasnom bojovom poli". Tzn ze ked ju zahras ziskavas k jej palebnej hodnote - co je 2, dodatocny zeton pal. sily? A efekt v spodnej casti karty sa moze a nemusi vykonat (napr. ak nemas kartu na odhodenie?

A este:
efekt na karte "Najemna pistolnice" znamena, ze mozem takisto odhodit jednu svoju kartu z ruky a hrac Coltyho odhodi potom jednu zo svojich kariet?
(skratka efekty v spodnej casti kariet nie su povinne?)

A do tretice:
ak je Colty aktuálne na tahu a je na poslednej pozicii (4) na karte "Expres ze stanice Rattlesnake ve 3:15" a zahra kartu "Sbalte se, mizime!" (- 1 na tomto bojisti), ihned posunie ukazovatel tahu, okamzite vyhrava a hra konci? Plukovnik este dokoncuje svoj tah?

dik

20.5.2012 15:42:05 | Upraveno autorem (porovnej)

to Johan:
co se týká winchestrokvy - pokud ji chceš vyložit, tak je to podmínka zahodit kartu z ruky. Je to de facto platidlo. Pokud odhodíš ještě jednu kartu, můžeš (ale nemusíš) zabít jednoho z Nedových mužů. :-)

Co se týká nájemné pistolnice, tam je to tak, že když ji vyložíš, soupeř MUSÍ odhodit jednu kartu. Bez výjimek!!! A vyložení tě nestojí žádnou kartu.

Co se týká třetího dotazu, tak si nejsem jist, ale myslím si, že v této fázi hry už tato karta nejde zahrát. Ale necht se vyjádří fundovanější. Já bych to už nehrál, protože si myslím, že kartu by jsi měl mít v ruce dířve než ji chceš zahrát. Pokud si ji dolízneš v průběhu tahu, měl by jsi použít v následujícím tahu. Ale jak říkám, nejsem si jist. Každopádně by měl NED dohrát kolo a pakliže máš na živu už jen Coltyho-havrana a zabije ti ho, prohráváš. To je můj názor na výklad pravidel. Možná se pletu.

20.5.2012 18:52:06

Vybíráme z Bazaru

Verona
Verona
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas