Revolver - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Divoký západ
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
White Goblin Games
Autoři: Mark Chaplin
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Dotazy a upřesnění pravidel.
13.12.2011 10:54:56

kent
ok, dik, ale co ta poznamka pri Winchestrovke: "a ziskaj palebnu silu 1"?

20.5.2012 19:21:42

to johan
"Sbalte se a mizíme" a jeho plukovníkovu obdobu "Ty se nikdy nepoučíš" (v opačném směru) nelze zahrát na krajních políčkách bojiště (jako přeskok na další respektive předchozí bojiště), viz pravidla vysvětlení těchto karet. Tudíž ani ne na konci hry pro únik z posledního bojiště.

Winchestrovka má podle mne v pravidlech chybu - patří tam dvojka místo jedničky.

20.5.2012 20:10:56

to Johan:
Já nevím co máš ty za karty, ale já na mojí kartě winchestrovka nic takového nemám?

Mrkni na tento scan, snad sem ti to tam vysvětlil. :-))

http://leteckaposta.cz/858203688

20.5.2012 20:20:04 | Upraveno autorem (porovnej)

to Johan:
Tak jsem to vysvětlil dobře. :-)
Ano, Kren má pravdu, je to v podstatě vysvětleno, že to nelze zahrát při přechodu na další bojiště a tak je logické, že to nelze hrát v posledním tahu.

viz. pravidla na str. 8:
Sbalte se, mizíme! tučně Důležité: Kartu není možné využít k tomu, abyste se dostali na další bojiště. Pokud je ukazatel tahu (bílý váleček) na kartě zcela vpravo, kartu NELZE použít !

20.5.2012 20:28:41

to Kent
Johan nemyslel kartu, ale vysvětlující text k téhle kartě v pravidlech a tam je očividně chyba.

20.5.2012 20:34:55

to kren:
Aháá, tak to jsem nepochopil zase já. :-))
Já se díval na kartu a ne do pravidel. Na kartě je to jasné jak facka. :-P

20.5.2012 20:51:13

kren, kent
..ano, z karty mi je to jasne (winchestrovka), ale išlo mi prave o ten vysvetlujuci text karty v previdlach, ako hovori kren.. inak tu poznamku na str. 8 na margo "Sbalte se..", som nejako prehliadol:-)
dik za objasnenie

20.5.2012 21:00:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Křen, Kent, Johan
Kluci uvažuju nad tím jestli hrajeme stejnou hru :-)

Winchestrovka bude asi Yellow Boy Rifle a tam je teda na kartě zobrazené, že poté co zahraješ tuto kartu tak zabiješ charakter. A cena je odhození karty, v téhle hře snad nejsou karty kde platíš dodatkové ceny.
Hru nemám teď doma, ale zkusil jsem najít obrázek na BGG

http://www.boardgamegeek.com/image/1268065/revolver-the-wild-west-gunfighting-game?size=original

21.5.2012 06:33:04 | Upraveno autorem (porovnej)

to Lumirius
Znova opakuju, že karta jako taková je jasná, ale v českých pravidlech u vysvětlení téhle karty je chyba v čísle.

21.5.2012 07:20:46

winchestrovka
V českých pravidlech není u winchestrovky chyba jen v čísle, ale i v dalším textu "...můžeš odhodit další kartu z ruky...". Žádná další karta (krom té kterou zaplatíš) se neodhazuje. Ten symbol na kartě znamená " uplatni efekt ihned po vyložení z ruky".
Zkrátka popis wichestrovky je v pravidlech úplně blbě :)

21.5.2012 07:27:59

panzer
+1

když tu funkci zrušili.

21.5.2012 07:39:48

to Lumirius
+1 když tu funkci zrušili.

Nerozumím

21.5.2012 07:46:48

Panzer
Jajks, v cisle mame koukam fakt chybu. Nicmene zbytek je chyba anglickych pravidel, kde je to stejne jako v cestine a Mark Chaplin (autor) psal, ze je to napsany blbe... Ignorujte teda prosim v pripade tehle karty rozsirujici vysvetleni, tak karta je doufam dost jasna sama o sobe...

21.5.2012 08:28:23

to Lumirus:
Všechno bylo jasné, dokud jsi nevyrukoval s tou tvojí teorií. Je v tom teď guláš.
Já hraju winchestrovku, jak jsem popsal. Tedy vyložím kartu a zaplatím odhodzením jedné karty z ruky.
Pokud chci uplatnit její efekt, tedy zabít jedhoho "šerifa" (dle té hvězdy, i dkyž to šerif není) odhodím další kartu. A tečka!!!! A co je v pravidlech je jedno, jak psal Kren asi je tam chyba, ale pro mne je rozhodující text či symbol na kartách.

21.5.2012 08:29:58

to Kent:
jak psal panzer: Ten symbol na kartě znamená " uplatni efekt ihned po vyložení z ruky".Žádná další karta (krom té kterou zaplatíš) se neodhazuje.

Nerad se dostávám do nějakých sporů či konfliktů, ale nehledejte v tom složitosti. Tahle hra je o pár ikonkách.
U Winchestrovky prostě odhodíš kartu z ruky jako cenu, která je jasně uvedená na kartě a pak uplatníš efekt "když je karta zahrána z ruky".

21.5.2012 08:40:11

Kent
přesně jak píše Lumirus, žádnou další kartu neodhazuješ. Ta ikona na kartě neznamená "odhoď další kartu", nýbrž "uplatni efekt ihned po vyložení z ruky".
Soráč, ale hráli jste tu kartu špatně :)

21.5.2012 08:44:04

Kent
Lumir s Panzerem maji pravdu.

21.5.2012 08:50:20

efekt karty do hry
tie ikonky v spodnej časti karty - efekt karty do hry, sú dosť mätúce. Nikdy sme nevedeli presne či je nutné ešte dodatočne nejakú kartu odhodiť alebo je efekt vyložením karty automaticky splnený. Nakoniec, to hráme tak, akoby tam tá ikonka nebola, držíme sa len pokynu - textu, na karte.

21.5.2012 09:47:53

to Aneken
Ta karta je fakt úplně jednoduchá nicméně pro lidi co mají tu hru poprvé v ruce a čtou důsledně všechny vysvětlující poznámky v pravidlech (znám takové lidi), je ta chybná jednička u Winchestrovky silně matoucí, obzvlášť, když ještě spletou to, že se na ikonku dole (to okamžité provedení akce při vyložení karty) neodhazuje karta, ale znamená to jen okamžité provedení uvedené akce.

No ale co se dá dělat do každých pravidel pronikne nějaká chybka. Důležité je, že není chyba na kartě. Dneska jsem dodělal poslední texty pravidel pro MindOK pro Twilight Struggle. Je to takové kvantum textů jak v pravidlech, tak na kartách, že jenom trnu, kde nám uteče nějaká fatální chybka. Docela z toho mám vítr, aby nám to pak komunita neomlátila o hlavu.

21.5.2012 09:53:45

to Johan
Ta ikonka je poměrně jasně vysvětlená na zadní straně pravidel ve vysvětlivkách k jednotlivých ikonkám!

21.5.2012 09:55:15

kren
To máš pravdu je to tam fakt jasne povedané, no z nejakého dôvodu - asi tá Winchestrovka, nás to začalo miasť. dík

21.5.2012 10:49:42

kren
Jasne, vzdy neco utece, i kdyz si davas bacha. Tohle je treba blbej preklep a s tim spojene nestastne zneni v Eng, nedocvaklo nam, ze by to mohl byt problem. Drzim s TS palce, my jsme nad mageKnightem stravili stovky hodin (to cislo neni nadsazene;)) a taky trneme, i kdyz nam s tim pomahal i Vlaada. Kluci z CGE nas uklidnujou, ze dycky neco utece, at delas, co delas...

21.5.2012 11:13:06

to Aneken
Jo, jo. Vůbec si nemyslím, že ty stovky hodin jsou nadsazené. Náš původní překlad Twilightu jsme předělávali zgruntu úplně znova včetně celé příručky a karet a ještě kromě herních věcí se musí dodržovat historická a geografická správnost a politickohistorické názvosloví používané v češtině. Takže místy mi z toho jde hlava kolem. Kdyby nebylo Sodovky, která to po nás ještě upravuje a kontroluje gramatiku, tak mi z toho hrábne ;). Takže i já vám držím palce s Mage Knightem ;).

21.5.2012 11:41:11

to all:
Tak jsem to hrál celou dobu blbě. :-/
Podle mne je to matoucí, ale nebudu se zde přít, nemá to cenu. Hlavně že už v tom mám jasno.

21.5.2012 15:43:36

dotazy
Poradíte?
1.Colty vyloží jako třetí kartu "Čerokíjský zvěd", dobere ihned 2 karty. Může tyto dvě karty v tom samém kole znovu vyměnit a použít?
2.Karta "musíme se prostřílet". V návodu je uvedeno "získej palebnou sílu NEBO odstraň blokovací kartu. Přitom na kartě je uvedeno,že můžeš odhodit jednu kartu z ruky...jak to hrajete?
3.Mám trochu hokej v symbolu "karta s rukou a šipkou", když je u toho napsáno soupeř. Znamená to, že má soupeř odhodit kartu z ruky, nebo že když já odhodím kartu z ruky musí i soupeř?
4.Karta "zkusme to jinudy" znič jednu blokovací kartu.Znamená to, že musí být pro tuto kartu místo, nebo tato karta nahradí blokovací kartu?
Děkuji

31.5.2012 10:39:18

Vybíráme z Bazaru

Cosmic Encounter + 2 rozšíření
Cosmic Encounter + 2 rozšíření
Akt. cena: 1350 Kč
Končí za: 7 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas