Puerto Rico (druhá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 50x (Seznam vlastníků)

Puerto Rico (druhá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Období kolonizace
Herní kategorie: strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Andreas Seyfarth
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Chybky ve druhe edici - Errata

Ahoj. Překvapilo mě, že se u druhé edice neobjevují žádné diskuze ani otázky. Asi proto, že karta této hry byla založena později a důležité věci k druhé edici se stihly probrat v diskuzích u prvního vydání.

Pročetl jsem errata, která shrnul Karel. V diskuzi se však ještě probíral nesouhlad u Manufaktury a Univerzity. Předpokládám, že když se neobjevilo v erratech, jsou tyto budovy ve druhé edici správně a není potřeba nic opravovat:
Manufaktura je tedy 1/2/3/4 za 7 dublonů s hodnotou 3 bodů
Univerzita +1 kolonista za 8 dublonů s hodnotou 3 bodů

Žádné další chyby se neobjevily? Pokud ne, tak dle mého dopadl překlad druhé edice velice dobře. Drobná chybka v příkladu na straně 10 u Manufaktury, upřesnění Hájovny a jedna vážnější nepřesnost u Velkoskladu...
4.5.2017 01:27:47

Prelepky

Já zas prohlednul opravené budovy ve formě prelepek, co má Albi ke stažení na stránkách, a nějak u Velkoskladu nerozumím slovosledu "Možnost skladovat navíc skladovat navíc". Něco mi uniká, nebo se fakt povedlo udělat chybu v něčem co napravuje chyby?

17.8.2018 00:06:29

Chyby
Tak ta prelepka velkoskladu je taky urcite spatne:(

Navic na strane 3 je u tech roli pro ctyri hrace 2x zlatokop a uplne chybi kapitan. Shrnu to vše do jednoho prispevku a poslu i na Albi.

17.8.2018 05:55:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Opravená pravidla a přelepky - Errata a upřesnění
Níže shrnutí chyb a nepřesností v opravených pravidlech a přelepkách pro 2. edici hry Puerto Rico.

Pravidla
1) Strana 3 a obrázek s kartami rolí - plantážník:
- je zde kartička osadníka, i když všude jinde se pak mluví o plantážníkovi,
2) Strana 3 a obrázek s kartami rolí - kapitán:
- obrázek se týká příkladu pro čtyři hráče a je v něm chybně uveden 2x zlatokop a chybí kapitán.
3) Strana 9 a obrázek k příkladu s produkčními budovami:
- z obrázku zmizeli kolonisté v obou cukrovarech a na všech plantážích, celé příklad a vyhodnocení fáze dozorce teď vůbec nedává smysl.
4) Strana 10 a obrázek manufaktury:
- na obrázku je stále uvedeno, že za 5 druhu zboží hráč dostane jen 4d a ne správně 5d (v textu a tabulce níže už je to ok).
5) Strana 10 a budovy malé a velké skladiště:
- v popisech budov malé a velké skladiště by měl být v posledních větách odstraněn výraz "dalšího/dalších". Takto text svádí k nesprávné interpretaci, že pokud má hráč na konci fáze kapitána více kusů pouze jednoho zboží, nemůže si ponechat všechny, ale pouze jeden.
Slova "dalšího/dalších" by tedy bylo vhodné nahradit závorkou "(téhož nebo jiného)", pak by to mělo být úplně jasné...


Přelepky
1) Velkosklad: Zdvojení textu na rubové straně kartičky "Možnost skladovat navíc skladovat navíc...."

17.8.2018 06:45:22

Vybíráme z Bazaru

What Do You Meme (EN)
What Do You Meme (EN)
Akt. cena: 380 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas