Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jak dlouho se dá hrát jen základ?

Zajímalo by mě, na jak dlouho vydrží jen zákaldní sada? Jde mi o to, zda si s tím "chvíli" vyhraju nebo zda je prakticky nutností hned se rozhlížet po adventure packach...
11.2.2013 12:57:17

morpheus
Já to chápu, přebytky teď na bazaru nabízí Beholder, jen váhám, protože z karet, které jsou v core dvakrát a které bych tím v jednom vydání získal, je necelých 40 a z toho asi 15-20 skutečně dobrých (Faramir, Gondorský správce, zbraně atd.), tak nevím, zda dát 200-300 za tyhle karty nebo totéž za celé jedno rozšíření.

18.7.2013 01:49:43

@ Greyhound
Fakt si nechceš tých pár kariet vytlačiť a dať za obal (Pdfko so skenmi na tlač je v sekcii Ke stažení)? Alebo hraješ bez obalov a potom to chápem :).

18.7.2013 10:23:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Tisk nebo dokoupení
Já jsem v tomto za jedno s Beholderem. Prostě tisk, ne to není ono. Sám jsem z těch, kdo vlastní dva core sety. Také jsem přebytky prodal a za tu cenu co to prodává Beholder to je rozumná koupě. I přes to, co zmiňuje o využitelnosti Greyhound.
Volba je vždy na každém z nás. Osobně mi připadá v podstatě zbytečné mít v balíčku kartu, kterou mám jen v jedné kopii. To považuji za takřka stejné, jako ji v balíčku vůbec nemít. Tož tak.

18.7.2013 10:44:21

Beholder
čo je bez problémov... JE to stále jeden z najťahších scenárov, aj keď je ich už dohromady koľko - potrebuješ ho pár krát zahrať a prehrať, aby si vôbec zistil, ako na to. Nám to s manželom nevadí, bavíme sa aj keď dostaneme na frak, preto sme si túto hru kupovali - máme radi náročnejšie hry. Niekoho to možno odradí, ale karty zamiešaš hneď a ideš, pár minút... Preto som napísala, že záleží od toho, aký si hráč a že za seba môžem napísať, že nám pre hru vo dvojici naozaj stačí jeden core set. A pozerám sa na to z pohľadu nováčika, preto som sa do tejto debaty zapojila, pretože hru mám len pár mesiacov a zatiaľ len základ a HfG (čakáme na reprinty ďalších AP). Áno najlepšie karty sú len raz alebo 2x, ale je to výzva hrať s tým čo máme k dispozícii (napr. aj Gandalf sa ujde každému "len" 2x). Nechcem tu nikomu odporovať, len si myslím, že najprv asi treba dačo odohrať, kým si záujemca rozmyslí, či pôjde ešte do jedného core setu alebo radšej nechá peniaze na AP a rozšírenia, alebo berie všetko ... myslím že sa zhodneme, že nákupom core setu to určite nekončí :) Ale určite je dobre, že sa to tu rozoberá, pomôže to aj ďalším čo o hre uvažujú.

18.7.2013 21:56:04

Vidriel
Tak jasně, každý to vidíme jinak a každý jsem jiný typ hráče. Já jsem takový typ, že strašně nerad prohrávám a strašně nerad se v kooperativkách dostávám do stavu absolutní bezmoci, kdy vím, že není šance. A v Lotrovi nemám rád, když se dostanu do absolutní bezmoci a vím, že není šance jen proto, že nepřišel Sneak attack, Steward of Gondor, Unexpected Couradge, rušení shadow nebo when revealed efektů atd., tak se to zkouší furt dokola než nastane hra, kdy to po haluzi příjde.

18.7.2013 22:05:28

Beholder
Dobře ti rozumím. Dnes jsem byl při Into ithilian dost sprostý. Ještě že nikdo nebyl doma. Ale když přijdou po sobě dvě nebo tři karty, které dávají damage každé questující postavě, tak trošku vybuchuji. Ale k věci (to cartas): Pokud chceš hrát další questy a užít si trošku deckbuilding budeš potřebovat alespoň zbytky core setu (karty, které jsou v CS obsaženy dvakrát nebo třikrát, dávají lidi pryč). Takhle se dá dostat ke třem kopiím opravdu klíčových karet (tuším například feint, protector atd.). Já mám pořád je jednu courage a když přijde, je to prostě svátek, ale balík se na tom postavit nedá.

18.7.2013 23:00:04

had 2. CS
Kde na ffg se ty cardpooly dají najít?

Děkuji

26.7.2013 11:10:47

had

to raia
Obcas v novych clancich, naposledy napr. Hobiti deck. A neco je i na Ffg foru v living turnajich.

26.7.2013 21:16:31 | Upraveno autorem (porovnej)

ako dlho sa da hrat zaklad
okrem ucenia sa pravidiel som solu hru neuznaval. To už radsej počítac. Hre som povodne s ohladom na preflaknutu temu vobec nevenoval pozornost. Prvu krabicu core setu som dostal ako darcek/ cesku verziu - neviem anglicky/. Asi pol roka bola v skrini nerozbalena - nic moc lakave. Terajsi stav je velmi prekvapujuci - konstatujem, ze prva hra ,ktora ma bavi aj solo-a to teda fest ! Po dlhsej dobe som podlahol starej vasni tunenia a vylepsovania hernych komponentov, mazlania sa s krabicou a vyrabanim hernej plochy a doplnkov. Uz som myslel, ze som na to uz dost stary, aby ma to este dostalo - ale stalo sa. Stary pan v sucasnosti vlastni celkom tri core sety - jedna krabica s farebnymi obalmi podla sfer na maskrtenie manzelky, druha krabica naplnena originalkami v troch verziach/ na moje tajne nocne hranie/ To, ze tych 13 jednotkovych kariet su v prvej krabici pod obalmi kopie, manzelka nepozna. Ja teda nepotrebujem prebytky predavat, vsetko som spotreboval. Teraz chlapci zacali prekladat aj amaterske scenare/ ninjadog, feonixs/ takze o dlhodobu zabavu s core setom je aj pre neanglictinara postarane. Trosku som spekuloval kupit khazad ,ale myslim,ze pockam na ceske rozsirenia- da sa to hrat aj v zaklade do nemoty. Z mojej malej skusenosti poviem, ze samotny zaklad - jeden core set pre dvoch hracov -dlhodoba zabava, pre solo treba este jeden zaklad alebo nakopirovat potrebne karty. Na zaver dam este skusenost - pre novych hracov sa mi velmi osvedcil ten lahky /easy/ mod. Velmi jednoduche - na hrdinu na zaciatku dva zdroje a vyradenie niektorych palivych kariet. Nie je nutne presne podla doporucenia - trochu treba pridat . Za mna, sice oneskorene, ale velmi prima hra.

13.8.2013 00:42:39

potvrdenie
k dnesnemu dnu potvrdzujem, ze zo zakladom / neake karty treba nakopirovat, alebo kupit este aspon jeden zaklad / - je to nevycerpatelna zabava. Su k dispozicii dalsie do cestiny v grafike urobene questy - vobec nemam nervy, kedy vydu dalsie baliky rozsireni v cestine , uz toto sa neda stihat. V kategorii rodinne hranie je toto dlhodobo nevycerpatelna zabava.

25.8.2013 22:29:56

základ + rozšírenia
Prosím Vás niektorí hovoria, že základ nie až taký dobrý na to aby dlho vydržal, alebo aby sa dal dobre hrať.
A čo takto jeden základ a plus 6 rozšírení, ak som to dobre pochopil tak budú české rozšírenia a bude ich 6 (zatial plánovaných), v každom bude 60 kariet a to znamená, že spolu bude vo všetkých rozšireniach 360 kariet. So všetkými rozšíreniami by to už bolo v pohode hratelné? Alebo napriklad by stačilo aj menej rozšírení dve alebo kolko? A žetónov by bolo dosť? Nechýbali by? Ide mi o hru pre dvoch hráčov. A jedno také rozšírenie by mohlo stáť do 10 EUR nie?

A ešte jedná otázka celkovo sa hra skladá
1. z kariet
2. z počítalda
3. zo žetónov
je to všetko? Pýtam sa preto, či je lahko zbalitelná a nezaberie vela miesta, ide mi o to či sa v pohode zmestí keď idem napríklad na dovolenku alebo niekam.

Ďakujem

19.9.2013 22:23:15

Core + rozšíření
Hras se opravdu skládá z žetonů, počítadel a karet.

Ale pozor! jednotlivé adventure packy sice mají 60 karet, ale to včetně karet dobrodružství/encounter decku. Hráčských karet je tedy 31 (3x10 plus 1) a 29 karet questu a dobrodružství... To znamená 60 hráčských karet ve třech kopiích plus 6 hrdinů...

19.9.2013 22:47:29

@ Nawg
Základ a 6 packov je zábava na dlho, záleží na rekvencii hrania (u mňa je to rok, pre niekoho pár mesiacov), ale kým prejdeš rôzne decky, sólo aj vo dvojici tak Ti prvý cyklus vydrží pekne dlho :).

Problém pri len pár rozšíreniach je ten, že cyklus tvorí dokopy uzavretý celok, v ktorom sa karty a mechanizmy podporujú. Preto sa už pri celom prvom cykle otvára mnoho ciest akoý balík vytvoriť a k dispozícii je 9 oficiálnych questov a skoro rovnako veľa fanúšikovských. Ohľadom tých 60 kariet na pack. Hráčských je tak max polovica, ostatné tvoria encounter deck, ale i tak by si mal v prvom cykle kopec hráčských kariet.
--
Áno zbaliteľné to je, nič viac v hre nie je :).
--
Ak si náhodou z okolia Popradu, môžme sa dohodnúť na stretku a ukážem Ti , čo hra ponúka:)

19.9.2013 22:49:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Nawg
1) ja si lamu hlavu jen se zakladem, mam za sebou hromadu her a fakt se nenudim. To, ze vyjde 6 rozsireni v cestine vlastne rozhodlo o tom, ze pujdu do ceske verze. I kdyby uz nic v cestine nevydali, tak mi to na hoodne dlouho vydrzi. Porid zaklad, vyzkousej. A podle toho, jak te to chytne budes/nebudes dokupovat rozsireni...
2) Zetony chybet nebudou
3) Karty, zetony, pocitadla. Rozhodne se to vejde do nejake mensi krabicky, takze cestovani v pohode. Problem nastane, az budes mit kilo karet :)

19.9.2013 22:53:42

ďakujem
Ďakujem za odpovede. A prosím Vás cena jedného rozšírenia v českej verzii by mala byť do 10 Eur nie?

A acedrac ďakujem za ponuku ale nie som z okolia Popradu:)

A cartas áno problem by nastal keby som mal kilo kariet:D:D:D

19.9.2013 23:10:48

Nawg
dnes som kupoval v Ihrysku.. cena 8,9€ lacnejšie ako kdekolvek čo som videl :)

19.9.2013 23:31:58

Nawg
Zaklad ti vydrzi dost dlho a pri hre 2 hracov v pohode uhras vsetky 3 scenare. Akurat si budes musiet prefotit chybajuce karty. Takze to kludne vyskusaj a uvidis ci pojdes aj do rozsireni.

Inak ta cena za ceske AP je vyborna. Len skoda, ze s tym zacali po viac ako roku od vydania zakladu v cestine.

20.9.2013 08:52:04

kopírovanie kariet
áno cena je v pohode:) a inak aké chýbajúce karty? takže teda čisto len základ nebude až tak v pohode? musím si prefotit nejaké karty aby som ich mal viackrát?
A keby som si kupil nejaké rozšírenia aj vtedy by sa zišli skopírovať nejaké karty?
Alebo aj bez prefotenia sa ta bude dať hrať? Akurát to možno bude trochu ťažšie? Pretože budem mať menej kariet k dispozícii?

Ďakujem.

20.9.2013 09:58:33

Nawg
Ja mam 1 coreset a prešiel som všetky questy bez proxi a kopirovania, 1. a 2. scenar aj za solo a 3. scenar len za 2 hračov, tam to za solo vyzera dosť nemožne len z core kartami... proxi by pomohli sice, ale neni to nutnosť, s rozšireniami to potom už pôjde samozrejme lepšie...

20.9.2013 10:02:23

Nawg
V balíčku můžeš mít každou kartu 3 krát a některé jsou hodně silné nebo třeba důležité pro daný scénář. V core setu jsem ale karty v různém počtu kopií. Některé 3x, ale některé jen dvakrát nebo dokonce jen jednou. Pokud bys tyhle karty chtěl mít v balíčku tři krát, musel bys speciálně kvůli nim kupovat další core set, tedy včetně i těch karet, co nepotřebuješ (jsou třikrát) a encounter balíčků. A nebo si těch pár karet přikopírovat a obalit (to bylo míněno těmi chybějícími kartami).
No, a s adventure packy ti budou karty přibývat a už za tyhle chybějící najdeš nějakou alternativu. Všechny karty pro tvůj balíček už jsou ve všech dalších adventure baleních i deluxe a sága expanzích po třech, takže tenhle problém je jen s core setem.

20.9.2013 12:08:50

Len pripominam,
že ak by niekto chcel pdf-ko s EN kartami, ktoré nie sú v core sete 3x, stačí mi poslať mail do správy :).

20.9.2013 13:32:08 | Upraveno autorem (porovnej)

had

pdf Gen Con
Pokud by si chtěl také někdo vyzkoušet 3 scénáře z Gen conu - Osgiliath, Šmaka a Erech, tak se také může ozvat.

20.9.2013 14:22:43

Proxy - skeny CZ verze
Pokud by nekdo mel zajem tak staci poslat sz.

8.11.2013 10:23:35

sken
Má někdo sken cz verze? Myslím ty karty, které nejsou v cs 3x

14.2.2015 12:26:49

Tip na CS rozšíření
Ahoj,

zakoupil jsem českou verzi, dokážete mi prosím doporučit, které (české) balíčky bych si měl dokoupit aby mě to nějakou dobu vydrželo? Nebo prostě mám kupovat "vše co je k dispozici"?

díky moc.

6.11.2016 22:45:23

Vybíráme z Bazaru

X-files CCG - RARITA
X-files CCG - RARITA
Akt. cena: 1999 Kč
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas