Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 595x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jak dlouho se dá hrát jen základ?

Zajímalo by mě, na jak dlouho vydrží jen zákaldní sada? Jde mi o to, zda si s tím "chvíli" vyhraju nebo zda je prakticky nutností hned se rozhlížet po adventure packach...
11.2.2013 12:57:17

zaklad
ja jsem sel hned do Adventure packu, ale (samozrejme v zavislosti na tom, jak te to chytne) myslim, ze jen se zakladem lze odehrat klidne pres 100 her, nez se to ohraje, obzvlast budes-li hrat solo i ve 2.

Jinak dulezite je, jak moc se ti libi deckbuilding jako takovy. Pokud budes rad experimentovat se zkousenim dalsich karet a jejich kombinaci, tak to radost jen ze zakladu urcite prodlouzi.

A pokud se ti ohrajou ty 3 questy ze zakladu, lze si potom stahnout neoficialni scenare, ktere pouzivaji taky jen karty ze zakladu (NinjaDorg).

11.2.2013 13:54:17

se základem ...
... se to dá hrát tak 14 dní až měsíc (podle mě). Samozřejmě záleží, jak často hráči hru hrají. Hodně na tom má svou zásluhu poměrně limitovaných počet scénářů v základu. Cesta Mirkwoodem je po čase až příliš snadná a nenabízí pak už žádný velký herní zážitek. Anduina je tak akorát a Dol Guldur bude ze začátku asi dost těžký (zejména pak při sólo hře). Adventure packy nabízejí spoustu nových možností a zajímavě vytvořených scénářů. Takže já šel do českého základu, ale do 14 dnů jsem cítil potřebu rozšíření, tak jsem šel do anglických AP. Nejprve 1. AP pak 2. a pak to vzalo rychlý spád a už v tom lítám :).

11.2.2013 15:31:10

záleží od frekvencie a túžbe po deckbuildingu
My sme zahrali asi 30 hier, dosť z nich ale boli jasné rýchle prehry :).

Ide o to, že v základe skoro nie je deckbiulding, skôr vyradíš pár kariet, s ktorými nechceš hrať a toť vsjo. Podľa mňa sa dá objektívne zhodnotiť táto hra až po prvom cykle 6 packov, kde je veľmi, veľmi slušný deckbuilding na kopec hier. Ja sám nemám po stovke hier tento prvý cyklus ani zďaleka ohratý.

Ale nič nepokazíš, ak si kúpiš základ a akonáhle sa Ti ohrajú questy alebo karty, kúpiš rozšírenia :).

11.2.2013 19:13:16

súhlasím
Ja som si kúpila core set asi pred mesiacom a zatiaľ sa mi neohral. Jasné nedá sa hrať každý deň, ale ako povedal Shaddy, obzvlášť keď budeš hrať aj vo dvoch aj sólo, možností je dosť.
Mám za sebou skoro 30 hier (asi tretinu sólo) a včera sme si s manželom prvý raz vytiahli tretí scenár. Ja osobne neštudujem encounter ani questy dopredu, pretože sa mi páči atmosféra aj moment prekvapenia, keď treba pri ďalšej hre skúsiť iné karty alebo zmeniť zostavu hrdinov (takýmto štýlom síce občas pri väčšej smole končíš za 10 minút, ale nám to vôbec nevadí a hneď miešame karty na nový pokus). Áno, so základom toho veľa nenavyberáš, ale už len pri zmene družiny hra prebieha inak - čo je výzva skúsiť ešte raz či už kvôli skóre alebo pre zmenu - ak teda nie si typ, čo sa už po jednej-dvoch výhrach "nudí" :)
Keď už však do toho pôjdeš a chytí ťa to, ver Deskovcovi - rátaj aj s nejakým rozpočtom na adventure packy alebo expanzie... ja už mám Gluma doma a teším sa na nové karty a hrdinu, s ktorým poskúšame určite aj základné scenáre ešte raz. A nekončím, ďalšie balíčky budú pribúdať ako huby po daždi ;)

11.2.2013 21:24:23

ohrání
Tak já koupil základ někdy před 2 roky. Kvůli nedostatku karet na pořádný deckbuilding jsem šel prakticky okamžitě ještě do jednoho coresetu a těch pár zbývajících karet jsem si nakopčil a nalepil na přebytečné karty z 2.coru. První cyklus mám celý + khazad a začátek 2. cyklu.....ale perla je, že zatím jsem hrál stejně jen první 3 questy.:))))

12.2.2013 08:39:06

Odulin
Ja si myslím, že pokiaľ neplánuješ hrať v trojici a štvorici a máš obalené karty je druhý core set úplne zbytočný z jednoduchého dôvodu – 66 kariet, ktoré chýbajú si vytlačíš (8xA4) a v prípade potreby zasunieš do obalu pred práve nepoužívané karty, aj tak ich väčšinou potrebuješ len zopár a nie všetky :).

12.2.2013 09:13:51 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac
Jj chápu. Mně ale těch pěněz za 2. core nebylo líto, takže ničeho nelituji.:) To víš, že jsem chvíli přemejšlel i nad 3. coresetem!, ale to mě brzy přešlo.:D Já to mám raději pěkně pohromadě origoš, i těch pár nakopčených karet mě tam občas trochu štve...ale to máme každej jinak.;)

12.2.2013 11:42:44

na co druhý coreset?
hru nemám, tj. netuším, proč je potřeba druhý coreset... ???
Můžete to prosím trochu rozvést?

16.7.2013 18:38:10

dotaz pětiletého díděte
pokud hru nemáš tak to ani nemá smysl psát. Druhým core setem si doplníš karty které jsou 2x do počtu 3ks a ty co jsou 1x do počtu dvou. Pak ty lepší karty máš ve více kopiích. Přebytky se dají ještě prodat. Já osobně jsem si pořídil ještě 3tí core set abych měl každou kartu ze základu 3x.

16.7.2013 19:09:32

morpheus - komentár päťročného dieťaťa
Prečo sa nemôže opýtať? Veď práve rpeto sa pýta, lebo si chce hru kúpiť - veď aj jeho je pôvodná otázka. Je lepšie sa pýtať, kým hru nemáš, ako potom zistiť, že do nej musíš investovať viac ako si plánoval a predpokladal.

16.7.2013 20:24:16

ludomyl
hru nemá (jak sám píše) tak je to pak zbytečný dotaz. Co jsem se díval do wishlistu tak ji tam nemá.

16.7.2013 20:31:24

druhy coreset
No ze me nekdo vynada za dotaz, to jsem tady fakt necekal...

Ale k veci. Moc mi nejde do hlavy, proc bych mel dokupovat karty z core setu. Neni to prave zamer, ze nektere jsou tam jen jednou nebo dvakrat?
A neni pak lepsi porizovat adventure packy nez druhy coreset?

Hru si planuji koupit, proto se ptam co a jak.

17.7.2013 07:30:01

cartas
to nebylo vynadání :-).
Takové dotazy už padly mnohokrát. Pokud koupíš pouze jeden core set a pak AP tak se s tím dá určitě hrát, ale jak jsem psal už předtím tak ty karty co jsou v základu jen jednou nebo dvakrát ti budou chybět. Pokud do toho druhého core setu nechceš investovat tak si chybějící karty můžeš proxnout.
To že některé karty jsou v core setu 1x či 2x je záměr vydavatele. Každou kartu v balíku můžeš mít max. 3x.

17.7.2013 08:41:17

cartas
Já jsem hrál zatím celý první adventure pack a měl jsme pocit, že některé scénáře byly dohratelné obtížně, protože mi právě chyběly některé karty ve více kopiích pro rušení některých efektů.

17.7.2013 08:49:16

morpheus
Veď ON ZALOŽIL TOTO VLÁKNO... práve preto, aby sa rozhodol, či ju chce a preto sa pýta. Nie je náhodný okoloidúci, čo sa pýta len tak z rozmaru.
Neviem, čo na tom nechápeš. Nevie či ju chce a preto sa pýta, keď sa rozhodne, že ju chce, tak potom si ju do wishlistu dá, prečo by si ju tam dával, keď nevie, či ju chce?

17.7.2013 08:56:57

druhý CS
Pokud si chce člověk fakt zahrát (ne 9 z 10 her prohrát a jednu po neskutečné haluzi vyhrát), tak jsou skutečně nutné 2 CS. První scénář je zívačka, je hlavně na naučení pravidel. Ale druhý už tak jednoduchý není a třetí už je opravdu těžký. Adventure packy určitě pomohou, ale pokud plánuješ českou verzi, kdy první AP uvidíme někdy v září, další pak co 2 měsíce a druhý cyklus vůbec není jistý nebo se ti nechce u anglické verze najednou vrazit stovky až tisíce za trošku větší cardpool (ze dva cykly a aspoň jedno deluxe rozšíření), tak hned tak náhradní karty za některé důležité z CS mít nebudeš.

Takže sečteno a podtrženo. V CS je několik karet, které je dobré mít 2x nebo 3x pro reálnější průběh 2. a 3. scénáře z CS. Proto je dobré mít 2 CS (popřípadě i 3 pokud chceš mít úplně vše v maximálním možném počtu tří kopií)

EDIT: FFG jsou prostě businessmeni jako každá jiná firma a tak moc dobře ví jak to udělat aby hráči, kterým se tato kvalitní hra (to je bez debat, to se nemůže FFG upřít) zalíbí investovali do hry více než třeba původně zamýšleli.

17.7.2013 09:11:52 | Upraveno autorem (porovnej)

had

2. CS
Jasne, ze hodne dobre karty nejsou v cs 3x. Ale je take nutno poznamenat, ze dobre karty jsou i v dalsich rozsirenich, takze bych spis investoval do nich, nez kupoval dalsi cs. Ostatne na Ffg jsou dobre tipy na cardpooly, kde pouzivaji vzdy pouze jeden cs.

17.7.2013 09:45:00

karty
Jasné, občas je to zúfalé, keď by ti konkrétna karta pomohla zvíťaziť a mať ju 3x v balíku (a najlepšie na začiatku na ruke) je podstatný rozdiel. Ale to neznamená, že sa to hrať nedá, len treba trochu kombinovať a naučiť sa využívať aj "bezcenné" karty, čo zatiaľ máš. Časom to povymieňaš za nové karty z AP a rozšírení. Záleží, aký si typ hráča :) super skóre tak ľahko neuhráš. Za seba môžem povedať, že pre hru vo dvojici, úplne v pohode jeden core set.

V AP sú už všetky karty trikrát nie? (aspoň v Glumovi boli) ... ak je to tak, tak potom ako napísal had, lepšie je investovať do rozšírení - nie sú to len nové karty, ale aj ďalšie scenáre a hrdinovia = z pohľadu ceny teda viac zábavy a využitia.

17.7.2013 12:56:39

zopakujem :)
Pokiaľ neplánuješ hrať v trojici a štvorici a máš obalené karty je druhý core set úplne, ale úplne!!! zbytočný z jednoduchého dôvodu – 66 kariet, ktoré chýbajú si vytlačíš (8xA4) a v prípade potreby zasunieš do obalu pred práve nepoužívané karty, aj tak ich väčšinou potrebuješ len zopár a nie všetky :). A investícia je zlomok z ceny coresetu :). POchopil by som to u hry, kde hraješ turnaje, ale tuto u domasednej kooperačky, to je zbytočné :).

17.7.2013 12:59:47

ok
diky vsem za odpovedi!

17.7.2013 14:35:11

Vidriel
Jsi si 100% jistý, že na 3. scénář bez problému stačí jeden CS?

Nebavme se teď o AP, protože v češtině zatím žádné nejsou a pokud chci mít slušný cardpool v EN, tak 2 cykly AP vyjdou na cca 3600 Kč, deluxe rozšíření pak každé na cca 600 Kč. To je docela velká pálka, pokud se to má koupit najednou.

Acedrac: Ne každý se spokojí s proxama :). Já je používal když jsem hrál Lotra v angličtině a Warhammer Invasion nebo teď netrunner než jsem si sehnal 3 core sety. Ale i když jsem je měl vytisklé barevně na fotopapíře, tak mě štvaly protože oproti originálu je kvalita skenů o dost horší. FFG skeny jsou ještě v pohodě, ale skeny z CardGameDB jsou celkem katastrofa. Musely se dát do obalu s nějakým podkladem, nelícovalo to přesně, karta byla tlustší než ostatní, natahovalo to obal, atd. Jsou to sice takové drobnosti, ale mě to štvalo. Proto jsem u LCG zastánce 3x CS (2x určitě) i když této politice karet po 1 nebo 2 kopiích v CS určitě nefandím, kdo taky jo, že :)

17.7.2013 14:52:20 | Upraveno autorem (porovnej)

to Beholder
Všetko je to o financiách – máš na 2-3 core sety, kúp 2-3 core sety. Nemáš alebo Ti nevadia proxy, dá sa to vyriešiť lacno :).

17.7.2013 15:23:22

jiné karetky
hrál jsem i magic a WoWko. Lotr je cenově dostupnější i když koupíš 3x core set. Vždy se najde někdo kdo přebytečné karty za nějakou cenu odkoupí.

17.7.2013 20:13:13

dotaz na majitele 2(3) core setů
Navážu na příspěvek Morphea pode mnou a mám dotaz:

Jsem nový hráč PP a po core setu chci nyní investovat do Khazad dúmu a pár malých rozšíření, kromě nových hráčských karet bych chtěl i nové scénáře dobrodružství a na druhý Core set mi peníze nezbudou,minimálně nyní, nicméně poté co jsem zahrál druhý a třetí scénář ze základu, chápu, že by to chtělo mít některé karty v základu víckrát.
Mám tedy dotaz, neprodal by někdo, kdo má 2 nebo 3 základní sady přebytky? Matně mě napadají karty jako Správce Gondoru, Faramir, Trpasličí sekera, Zbroj citadely atd., tedy věci, které jsou v každém základu dvakrát a při dvou základních hrách by vám mohly jednou "přebývat"
Pokud by se někdo chtěl nějakých karet navíc zbavit za rozumnou cenu, ozvěte se mi do vzkazů nebo mailem na pergl.mikulas@seznam.cz. Případnému ochotnému prodejci předem děkuji :-)

17.7.2013 21:21:16

greyhound
všechny přebytky mám již prodané. Nejlepší je koupit core set někde v aukci či bazaru (je to levnější), ale je potřeba čekat. Já když se rozhodl koupit i 3ti core set tak jsem čekal na super nabídku asi 2 měsíce.

17.7.2013 21:55:51

Vybíráme z Bazaru

Crimson Company + rozšírenie
Crimson Company + rozšírenie
Akt. cena: 18 €
Končí za: 5 dnů

Offcanvas