Nightfall - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Alderac Entertainment Group
Autoři: David Gregg
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O hře

Tak jsem na to koukal a pevne doufam, ze to tentokrat AEG snad uz nepodelaji. Prostredi vlkodladku, upiru a ghulu se mi libi, k tomu docela zajimavy mechanismus retezeni karet, tedy vetvyreni komb. Jen doufam, ze se poucili a udelaji to tentokrat poradne.
20.1.2011 13:58:56

Jsou to upíři a vkodlaci
víš kolik Twilight smutnosmutných dětiček si to pořídí? :-)

17.2.2011 14:17:39

Lumirius
Twilight jsem naštěstí neviděl, takže bych nemusel být tak ovlivněn :))

17.2.2011 14:21:57

rbx

Beholder
me se Twilight I. libil moc, proto jsem se tesil na II. a pak jen nevericne koukal, jaka je to s...ka.

17.2.2011 14:23:51

hodnocení
Koukám na prozatimní hodnocení a táži se: není blbost hodnotit hru po testovací hře, která navíc ještě byla údajně hrána nesprávně? Když pak tady čtu v diskuzích "nechtělo se nám pořádně číst pravidla" nebo něco podobného, tak se trochu divím...

Pokud jde o oznámení rozšíření, v čem je to extrém? Pokud se nepletu, jsou tady provozovatelé obchodů s hrami. Není snad normální oznamovat hry a rozšíření předem? Přijde mi, že vydavatel musí dávat o hrách na vědomí s dostatečně velkým předstihem. Musí se přece nějak propočítat, kolik kusů má z tisku vylézt, jaký bude předběžně zájem prodejců atd.

Twilight neznám, ale když to hře pomůže v prodeji, proč ne. :)

17.2.2011 14:36:14 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

marte
no, drive to tak nebylo. Vydala se hra a kdyz byla uspesna, tak se udelalo rozsireni. Ted se oznami ne jedno, ale rovnou dve rozsireni, aniz by hra vubec byla venku, coz mi prijde trochu riskantni.

17.2.2011 14:39:35

marte
Vidim to stejne jako rbx, musis mit velmi silnou duveru v produkt, abys k nemu vydaval rozsireni, dokud nevis, jak trh prijme zaklad. A drive se to tak skutecne moc nedelalo...

17.2.2011 14:43:54

rbx
Díky za ozřejmění. Něco podobného teď sleduju u LotR: The Card Game, tam taky ještě nevyšla ani pravidla a už se oznamují Adventure Packy...

Riskantní to je, ale podle mě je to konkrétně v případě Nightfall asi opodstatněné a myslím si, že se jim vyplatí, že v tomto ohledu "mají koule". Thunderstone je trhák, tak je tenhle krok logický.

Navíc je v téhle branži docela velká konkurence. Dost jim v tomhle ohledu rozumím. Já bych do té hry asi nešel, kdybych neměl jistotu, že minimálně tři rozšíření ještě vyjdou (fakt jsem tohle řekl? :-D). Ta hra si o ně přímo žádá a evidentně to plánovali od samotného začátku (zdá se, že testovali "kompletní" hru, kterou pak rozkouskovali do více dílů).

17.2.2011 14:45:43

marte
U LOTRa je to naopak pochopitelne, ten je planovany jak LCG, tam to ani moc jinak nejde;) Hraci musi mit signal, ze se hra bude dal rozvijet;)

17.2.2011 14:57:47

aneken
No jo, to je vlastně pravda, to jsem trochu nedomyslel. :)

Každopádně u toho Nightfallu to je bezesporu riskantní krok, ale asi mají hodně sebevědomí díky Thunderstonu. Jestli je to sebevědomí na místě, to byste mohli posoudit vy, ctění prodejci. ;P

17.2.2011 15:13:08

marte
Protože jsem jedním z hodnotitelů této hry: Jsem zvyklý hry hodnotit po prvním testu a při dalších hraních hodnocení případně upravuju. Možná to někomu nesedí, já to tak dělám. Navíc je u mého hodnocení text, že jde o hodnocení po prvních testech ;-)

17.2.2011 15:22:17

marte
Abych to mohl hodnotit, tak bych to musel nejdriv hrat. Ja zatim muzu hodnotit jen marketing AEG a ten se jim IMHO docela dari...;) Snad to tentokrat podpori z meho pohledu i bezchybnym zpracovanim;)

17.2.2011 15:25:49

DD

aneken
.. a to se jim zatim moc nedarilo .. :o))

17.2.2011 15:37:08 | Upraveno autorem (porovnej)

DD
Presne tak. Doufam, ze se poucili a ze se jim to ted podari;)

17.2.2011 15:41:42

aneken
Kdy to ma prijit do Cech?

27.2.2011 10:45:37

jaka?
uz to nekdo ma?

29.3.2011 21:23:58

lino
dle mého soudu to přišlo k dráčkům

29.3.2011 21:51:57

Rozsireni
Tak Nightfall sotva dorazil a uz se mluvi o rozsireni. A jak uz to tak u AEG byva, tak je v tom tradicne hacek;) Rozsireni totiz planujou samostatne hratelne s tim, ze do nej znovu narvou stejne zakladni minion a wound karty. Coz znamena, ze z 300 karet v rozsireni bude vlastnikum zakladniho Nightfallu 120 k nicemu. Potvrzoval to autor hry. Ja tohle fakt nepochopim...

1.4.2011 14:57:34 | Upraveno autorem (porovnej)

aneken
Aspoň mám o starost míň :). Tuhle ždímačku si nechám ujít...

(vivat Dominion, Dominion forever...:D)

1.4.2011 15:25:11 | Upraveno autorem (porovnej)

moje dojmy
Díky Eyrone za předvedení. Vyzkoušel a musím uznat, že co se týče deckbuildingu, blíží se tahle hra na dohle pří dobré viditelnosti k puzzle striku. Půjčili si jeden mechanismus z magicu a mám pocit, že to funguje. Je pravdou, že jsem tohrál jen jednou ve čtyři ráno. Ale opravdu se mi to děsně líbilo. Je to silně konfliktní ale, hlavně je parádní ten efekt, který se mi líbil u dominionu intrikách. Tam bylo pár karet, kdy se sekundární efekt pokud hráč splnil nějakou podmínku. Zde to má snad každá karta. Takže kombit se zde dá, jak by řekl klasik .opčík, na kvadrat. Navíc mi přijde, že ten konflikt správně pracuje i ve více hráčích. Kdežto ve dvou, si netroufám odhadnout, jak to vypadá. U mne je to wishlist. Ale rád bych to ještě zkusil.

4.4.2011 10:20:41

to Elenistar
ktery MtG mechanismus mas na mysli?

4.4.2011 11:05:10

DD

to ndru
No myslim ze to blokovani postavama/priserama, ktere mas vylozene.

4.4.2011 11:06:12

ndru
vykládám tam potvory, které za mne bojují. A mají útok a počet životů. A ted třeba tři pošlu na soupeře a on se může rozhodnout kterými svými potvoráky bude tu kterou bránit. Zbylé damage projdou na mě samotného, jmenovalo se to tuším v magicu trapmle.

4.4.2011 11:07:59

chm
a co takhle LIFO? a hrani v protihracove kole (interrupt a instant)?

4.4.2011 11:17:57

zacina se mi to libit
ne nutne po graficke strance

zajimave vyresili pocitani zivotu potvor

4.4.2011 11:18:39

ndru
to máš určitě pravdu. Já nejsem medžikář, takže jediné, co mi bilo do očí, bylo tohle.

4.4.2011 11:19:43

Vybíráme z Bazaru

Mars: Teraformace
Mars: Teraformace
Akt. cena: 830 Kč
Končí za: 2 hodiny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas