Middle-earth Quest

xxxxxxxxoo hodnoceno 94x (Seznam vlastníků)

Middle-earth Quest - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

česká verze?

Myslíte, že tato hra má šanci vyjít v české verzi? To by pak byla jasná volba.
24.7.2010 14:03:55

sappho
na tvojom mieste by som dal na ZH svoju verziu prekladu v pdf a niekde uploadol psd/crd/ai subor, ktory si moze kazdy stiahnut a upravit ako chce :)

22.9.2010 17:06:45

acedrac
Já radši upřednostním verzi pdf. Navíc nejsem většinovým autorem toho překladu :)

22.9.2010 18:51:44

sappho
ja len, ze by to mohlo byt jedno z rieseni pripomienok, ak by ti neslo o nejake autorske prava a pod. :)

22.9.2010 22:52:15

díky
tak jsem včera dopočeštil další část, vypadá to nádherně, manželka trošku žárlí, že se mazlim víc s kartičkama, tiskárnou a řezačkou než s ní, ale co chudák holka nadělá, že jo, postiženýho si mě už vzala. Chci se Tě Sappho zeptat, jestli překlad textů z trilogie překládáš z hlavy, nebo při tom koukáš do trilogie? Já jsem si jen tak cvičně pár hlášek nalistoval a je to slovo od slova :-) Naprosto perfektní práce, díky Ti za to!

26.9.2010 10:11:13

ozzy79
Hlavní překladatelkou je moje parnetka. A pokud jsou flavor texty citovány z originálu, tak my používáme doslovný předklad od paní Pošustové, která dle mého názoru předvedla exceletní výkon při překladu trilogie.

26.9.2010 11:28:49

acedrac
Navíc pokud vím, tak text jde z pdf sobouboru normálně kopírovat.

26.9.2010 11:29:38

sappho
tak já už mám vše vytisknuto a zkontrolováno :) (na flavor texty se těším při hře) už mi zbývá jen nařezat a dát do obalů karty událostí. Pak už jen najít čas na zopakování pravidel a hru samotnou v kompletní počeštěné verzi :). Bojové karty si tisknout nebudu, ty nám stačí ve wordu, takže bych chtěl vyjádřit poslední finální poklonu a vděk...Díky sappho a Báro...

26.9.2010 11:56:53

Beholder
Ještě by možná stálo za úvahu, vytisknout karty questů pro hrdiny. Dodány budou během tohoto týdne. Z těch věčných díků se červenám :)

26.9.2010 12:02:25

sappho
ahá, na ty jsem úplně zapomněl, tak na ty si ještě počkám :)

26.9.2010 12:44:40

Taky si přisadím...
Dneska jsem před odchodem do práce dopřelousk překlad pravidel..díky! Překlad je excelentní a neuvěřitelně profi...a už se ženou hledáme nějakou příležitost, kterou bychom si nákup další hry ospravedlnili...vypadá to na sedmnáctej listopad. Tematicky se to celkem hodí, uzurpátorský východ byl poražen svobodnými zápaďany:-) Ale dovedu si představit, že to nevydržím a pak to alibisticky svedu cca na první slunný říjnový den, nebo tak něco...

4.10.2010 13:16:10

další karty
Tak jsem přihodila další karty, a to úkoly pro hrdiny. Poměrně rychle po nich budou následovat bojové karty hrdinů a tréninkové karty pro hrdiny.

8.10.2010 07:09:24

to sappho
nádhera, už to jdu tisknout, těším se na další a děkuji za skvělou práci :-)

8.10.2010 16:25:24

pokračujeme
Včera jsem nahrála ke schválení komplet karty hrdinů v grafice + tréninkové karty. Už jen chybí bojové karty monster, karty monster a přehledové tabulky pro jednotlivé hrdiny.

11.10.2010 11:35:07

to sappho
Super .... kde je někdo aby to schvalil abych mel vecer co rezat :))

11.10.2010 12:02:20

Elius

dotaz
Zdravím:)
Nejprve bych chtěl poděkovat Sappho a všem kdo se na překladu podílejí, za skvělou práci, neboť jsem taky jeden z těch pro které překlad znamenal jasnou koupi této skvělé hry :). (jako fanda Tolkiena a spol. her jsem prostě neměl šanci odolat)
Ale teď k mému dotazu. Jelikož si i dělám polepky toho nejnutnějšího i na herním plánu, narazil jsem na jednu věc která mi není zcela jasná a to u schopností některých Sauronových služebníků. Jde o slovní spojení "within 1 space", nejsem si jist jaké oblasti to přesně zasahuje, jestli jen tu kde právě služebník stojí, nebo i lokace o 1 vedle (sousední).

20.10.2010 09:51:11

Elius
No myslím, že u within 1 space, je to včetně jmenované lokace. Tedy třeba té na které služebník stojí. A výraz adjecent je bez lokace, kde služebník nebo kdokoliv nebo cokoliv je.

20.10.2010 10:17:10

Elius

příklad
Takže třeba Witch-Kingova schopnost "Heroes within 1 space may not rest or heal unless in a Haven" znamená že, hrdina na stejném políčku jako on nemůže odpočívat, ani se nemůže léčit, pokud není v útočišti? Pak mi totiž přijde docela zbytečná, když hrdina přeskakuje krok odpočinku když je na stejném políčku jako služebník nebo monstrum už podle pravidel.

20.10.2010 11:25:36

Elius
Within 1 space znamená, že je ve vzdálenosti 1 od daného políčka včetně něj, tzn. na stejném či sousedním.

20.10.2010 11:32:06

překlad
Ahoj Sapphe, jak pokračuje překlad?Kdy se můžeme těšit na další balík kartiček?

29.10.2010 20:33:27

tomasV
Snad už brzy. Nějak jsme teď stagnovaly. Už vlastně chybí jen bojové a přehledové karty monster a tabulky hrdinů. Pokusíme se to rychle dorazit. Poslední dny je venku moc pěkně tak je škoda sedět u PC :)

31.10.2010 07:16:58

sappho
Uplne Ti rozumim... Dneska sem si s hruzou uvedomil, ze po zmene casu je tma uz kolem pate odpoledni. Takze tez nelituju casu, kterej sem misto prekladu travil venku. Popravde si nadavam, ze jsem ted u karet a prekladu prosedel vic nez sem mel. :)

Prichazi ted cas temna, kdy je idealni sednou k nejake deskovce...

31.10.2010 19:06:47

další karty
Nahrány na schválení bojové karty pro monstra. V případě nějakých objevených chyb neváhejte a pište.
Poslední zbytky co chybí přeložit budou následovat co nejrychleji.
Chci se jen zeptat, mám vám aspoň textově přeložit i text u Minions co je na herním plánu?

9.11.2010 17:40:25

to sappho
díkyyyyyy ...

9.11.2010 20:18:19 | Upraveno autorem (porovnej)

dokončení
Pokud se dneska nic vyjímečného nestane, nahraji na schválení poslední zbytky toho co chybí a to referenční karty monster a ty tabulky hrdinů. A bude hotovo.

Kdyby někdo chtěl ještě přeložit ty texty u Minions na herní desce, dejte vědět.

11.11.2010 08:58:55

poděkování
díky za skvělou práci

11.11.2010 09:00:04

Vybíráme z Bazaru

Nieuw Amsterdam
Nieuw Amsterdam
Akt. cena: 105 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas