MERCS - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 10
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Mercs, LLC
Autoři: Brian Shotton
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Podobné hry

Nechci to tu nějak plevelit,ale zajímalo by mě, které obdobné hry vyšly již dříve.. Mám totiž doma hry,které jsem ještě nehrál a nechci přikupovat další, podobnou.. Ikdyž mě tedy zaujala moc.. Co třeba Tanhauser, dust tactics atd..
5.4.2012 17:44:11

to rbx
kazdopadne u spousty infinity figurek me ty kridelka taky docela stvou

7.4.2012 22:34:55

ikdyz
mozna spis Appleseed
http://www.youtube.com/watch?v=n2RYHjtf4Ow

7.4.2012 22:39:47

rbx

ndru
nic proti Infinity figurkam, jsou tam perfektne odvedene kousky. Spanele proste umi. Ja jen nemam rad takove ty manga roboty ala Transformers, nebo Gundam. A moc se mi libi to kombinovani klasickeho obleceni s robotickymi prvky, asi proto se mi z Infinity libi ta PanOceania frakce s robotickymi krizaky :-)

7.4.2012 22:42:18

rbx

ndru
hehe, tak o Appleseedu jsem ted chtel rict, ze ten se mi libil, ale pamatuju si z toho jen nalet bezpecnostnich slozek na tu obrovskou budovu. :-)

7.4.2012 22:43:14

Mercs vs Infinity
Za sebe musím říct, že mě se líbí obě hry a čím víc se o nich dovídám, tím méně mi přijdou podobné. Asi by si člověk měl nejprve ujasnit co vlastně chce a kolik času (a peněz) tomu chce věnovat. A hlavně je třeba se porozhlédnout, jestli to bude s kým hrát. Okolo Tomovek roste pro Mercs je slušná hráčská základna, ale jestli se hrají ještě někde jinde to nemám tušení. Na to, dostat se do hry jsou také Mercs jednoznačně lepší, díky malému počtu modelů ve hře a jasně definovaným akcím i lépe odsejpají, nemusí se pořád hledat v tabulkách informace o dostřelu zbraní atd.. Na druhou stranu pokud člověk chce sběratelskou hru a nevadímu tři kopy pravidel (i když hrát lze i light verzi), tak Infinity asi nabídnou více. Křidélka u miniatur neřeším, v objemu dosud vydaných figurek je to jenom malá část. Navíc pokud se člověk nemůže rozhodnout která frakce se mu líbí víc, může si vytvořit žoldnéřskou armádu a zařadit do ní jednotky z více frakcí (samozřejmě s určitými omezeními). Ještě jsem nepochytal co všechno jednotky v Mercs dovedou, ale přijde mi, že Infinity dává více možností - včetně seskoku jednotek na bojiště v průběhu hry (proto ty křidélka), hackování hi-tech vybavení, nasazení těžší bojové techniky, maskování, kladení min atd. A ti rytíři PanOceanie...ty se mi líbí moc. Více či méně sci-fi,hm... u Infinity strašně záleží kdo spolu bojuje - například když je konflikt mezi Haqquislamem a Ariadnou tak to skoro vypadá jako současná válka. Když se boje účastní třeba Aleph a Combined army, je to úplně o něčem jiném. Osobně bych si chtěl pořídit obě, teď chci postavit 2 menší armády v Infinity a do budoucna, jestli klukům vydrží nadšení a bude s kým hrát půjdu i do Mercs (předběžně mám vybraná CCC, ale ještě jsem zvědav na ty mexikány).

8.4.2012 10:09:04

dark age
A nevíte něco o tomhle? http://dark-age.com/shop/

8.4.2012 11:14:28

nechci prudit
sam jsem tady offtopicoval, ale nepřesuneme se s debatou o Infinity, MERCS a dalších spíš sem?
http://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/obecne-o-hrani-spolecenskych-her-3/obecne-o-miniature-wargaming-teda-doufam-5090/

8.4.2012 11:34:29

Vybíráme z Bazaru

Mice and Mystics (německá verze)
Mice and Mystics (německá verze)
Akt. cena: 1190 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas