MERCS - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 10
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Mercs, LLC
Autoři: Brian Shotton
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rbx
rbx - avatar

Hraní MERCS v Praze

Vše okolo volného hraní v Praze, hledání případných spoluhráčů apod.
11.4.2012 18:05:20

Dnes
Tak už se na Vás pánové těším. Jeden hrací plán bude moc být už ve 3D. A podle turnajových pravidel. Další budou na 2D a podle turnajových pravidel

8.5.2012 12:48:00

První hra
Zahrál by někdo v blízké době v Tomových Hrách? Jsem naprostý začátečník (0 her) ale mám trochu načteno a k tomu zdravé zapálení pro hru :)

Zatím vlastním jen sefadu.

10.6.2012 10:24:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Boocheck
Většinou chodí v úterý Radek ten by si určitě dal. Já budu mít čas až nasledující týden i RBX.

10.6.2012 19:40:45

.
U sebe to vidím na čtvrtek nebo příští úterý. Pak už budu mít v hlavě jen státnice :)

11.6.2012 09:29:29

rbx

Boocheck
ty jsi ten se Sefadu? Pristi utery neni problem. Nebo zitra by se dal zburcovat rurdos, ktery ma take Sefadu.

11.6.2012 10:40:36

RBX
Asi to necháme na to úterý příští týden. Dobrousím pravidla a aspoň bude čas nahodit nějakou tu barvu :)

Jinak ano, jsem sefadista :)

11.6.2012 11:22:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Příští úterý
Tak MERCS potvrzuju na 100% na to úterý. Drahá polovička dnes udělala státnice takže se bude slavit a bojím se, že bych zítra příliš dobře nereprezentoval mocnou africkou mega korporaci :)

13.6.2012 13:42:19

rbx

Boocheck
ok, tak plati. Rurdos by mel take prijit.

13.6.2012 13:55:33

RBX
Díky za včerejší úvod do hry a hlavně za skvělej herní zážitek :)

Hned po státnicích du do knihy a pořádně vstřebám pravidla. Hlavně Rear, Suppresion a Overwatch :)

20.6.2012 08:35:27

rbx

Boocheck
rado se stalo, je fakt, ze cvicny terc je vzdy popularni :-) Uroven me taktiky zamrzla na stupni -1, kde 0 je naprosty amater.

20.6.2012 10:24:43

RBX
Nesmysl, první hra byla tutorial a v té začátečník musí vždy vyhrát (to aby byl motivován k dalším hrám a nákupům) a druhá byla o 1 bod a dva hody na iniciativu. Určitě se těším na další hry :)

20.6.2012 21:51:58

rbx

Boocheck
Jo... S motivovanim k nákupům jsem nikdy problém nemel. Jen to nejak neovládám a prohravam tak nejak prirozene a se cti :-))

21.6.2012 00:19:19

Tomovky
Dal by někdo tento čtvrtek MERCS v Tomovkách? Jsem sefadista začátečník ale vořu to jako profík ;)

27.6.2012 10:23:19

Tomovky
Tak bohužel, musím se omluvit. Mám náhlou pracovní cestu do Žatce :(

28.6.2012 09:01:55

Hraní
Bylo by možné se přijít během příštího týdne podívat na nějaké hraní Mercs kdykoliv od PO do PA po 15:00?
PS: Zvažuji starter SEFADU, ale rád bych hru viděl v akci a měl možnost se ptát.

13.7.2012 23:46:51

Sefadu
Aha, ty jsi z hofylandu :) příští týden v úterý bude probíhat descent 2 preview night, ale přes příští týden by neměl být problém. Sefadu jsou i moje frakce takže pokud bys měl nějaké dotazy už teď, rád se na ně pokusím odpovědět :)

14.7.2012 22:29:45

rbx

Boocheck
a nemel bys cas nekdy prave po te 15 hodine?

14.7.2012 23:22:03

RBX
U mě je to s pracovní dobou dost na divoko. Nejjistější je to se mnou po té 18 až 17 hodině. Můžu se ale o dřívější příchod pokusit :)

15.7.2012 08:00:25

rbx

Boocheck
Tak se domluvíme na středu po 16 hodině? Zvládl bys to?

15.7.2012 09:04:21

RBX
Takhle dopředu to natvrdo potvrdit nemůžu, moudřejší budu v pondělí ale pokusil bych se :) CCC sice připravené nemám ale se sefadu už mám tři figurky hotové.

Jinak pravidla mám už kompletně nabušená, tudíž hry můžem stihnout i tři :)

15.7.2012 09:38:52

rbx + boocheck - hraní
Takže předběžně ve středu po 16:00 hodině, s tím, že v pondělí se upřesní čas a já vám budu moci koukat pod ruce?

15.7.2012 10:55:18

Grapo
Může být :) já to opravdu můžu potvrdit až zjistím co se na mě přichystalo v práci :)

15.7.2012 12:56:48

SEFADU
Jak dlouho přibližně hra trvá? Aktivují se modely po jednom? Vždy hráč a pak soupeř, nebo hráč odehraje všechny své aktivace a pak je teprve odehraje soupeř?
Jaká je Sefadu silná stránka? Pokud by někdo mohl shrnout zaměření jednotlivých frakcí silné a slabé stránky (zhruba), bylo by to fajn.

15.7.2012 13:33:26

Grapo
Tak délka hry záleží na typu objectives. Může se to pohybovat od jedné hodiny až k těm dvou hodinám.

Jedno kolo vypadá tak, že oba hráči hodí kostkou za každý svůj model (každý má pět modelů). Háže se desetistrannou kostkou. Každý model je pak aktivovaný podle toho co mu padlo. Takže každé kolo je to pořadí jiné, dle toho jak ti padne kostka.

sefadu, jejich silná stránka je pohyb, pohyb a zase pohyb. Mají menší postihy na střelbu za běhu než ostatní národy a je těžké je "suppresnout" díky vysoké odvaze.

Další frakce jsou

CCC - universální frakce. V něčem nevynikají ani v ničem výrazně nezaostávají. Mají ze základu dvě těžké jednotky v teamu a vysoce spolehlivá brnění (porouchané brnění poskytuje menší obranu a snižuje pohyb)

FFC - (tady netuším co bych k nim mohl napsat :) )

KemVar - guirella frakce. Mají neviditelnost a proto je těžké je zasáhnout. Mají ale vysoce nespolehlivé brnění a nižší odvahu.

KezaiWaza - střílet střílet a zase střílet. Krom možnosti prostřelit zeď (jsou zatím jediní kdo to umí) mají ještě mini atomovku. Slabou stránkou je pak boj na blízko kdy některé modely neumějí ani na blízko bojovat.

Další dvě frakce co přijdou jsou IOS a Texico.

Texico kladou pasti a jsou ze začátku hry slabší ve střelbě. Mají bonusy pokud víc jednotek střílí na stejný model (soustředěná palba)

IOS mají tuším bonusy na poškozování brnění a orientují se na boj na krátké vzdálenosti.¨

IOS a Texico píšu jen ze střípků informací co vím, neviděl jsem je v akci. Pokud by měl někdo nějaké dodatky či výhrady, bez okolků je přijmu a svůj popisek upravím :)

Spíš Grapo popiš jakej typ boje či taktika je ti příjemná :)

15.7.2012 16:27:01

Boocheck
Děkuji za podrobný popis. Osobně jsem se zatím rozhodoval podle vzhledu. Sefadu se mi líbí napolohováním figur a kombinací tradičních a moderních prvků. Kopí a bojová přilba jako africká maska. Co se hraní týká, tak pohyb a pohyb by mi mohl vyhovovat. Jistě by mi vyhovovali i pasti a stealth.
PS: Ta aktivace figur během herního kola je zajímavý nápad.

15.7.2012 17:39:05

Vybíráme z Bazaru

Nový Harry Potter TCG - Two-Player Starter Set
Nový Harry Potter TCG - Two-Player Starter Set
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas