Mage Knight Board Game: The Lost Legion

xxxxxxxxxo hodnoceno 14x (Seznam vlastníků)

Mage Knight Board Game: The Lost Legion - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Mage Knight: Desková hra
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: undefined
Vydavatelé: WizKids
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Hraji scénář Volkarův návrat. Volkar mě se svojí armádou dostihl ve městě(už mnou dobytém). Mohu ve městě proti Volkarovým bojovníkům používat střelecké útoky ve fázi střeleckých útoků?
15.11.2015 19:16:05

Volkarův návrat...
Můžeš, ale jen proti těm, kteří nemají "vlastní" opevnění.
Hradby města, za kterými je tvá armáda, se nepovažují za "wall", kdy by protivník byl opevněný. Jiná situace je, pokud by byl na opevněném místě/za zdí.

Spíše by mě zde ale zajímala jiná věc. Pokud Volkarova armáda skončí těsně u města na (většinou) nedostupném terénu (hory, jezero, apod), lze na něj regulérně zaútočit společným útokem z města (aniž by měl hráč speciální karty, které mu umožní vstup na daný typ hexu)?

15.11.2015 20:24:12

nedostupný terén
To jsem zrovna na BBG našel. Ne nemůžeš, pokud nemáš speciální kartu, která to umožňuje.
Dnes jsem hrál Volkarův scénář poprvé, bál jsem se toho, ale nakonec úplně v pohodě(přiznávám měl jsem vše na nejlehčí úroveň). Pokud to srovnám s normálními scénáři dobývání měst, tak tady člověk není v takové časové tísni a je to hodně znát. Nemusím řešit dilema, zda se v jednom tahu vyléčit a pospíchat dál, čili "vyplatí se využít ten krystat nebo ne"? Je to víc na pohodu, i když .... pokud ti náhodou za zadkem stále běží Volkar, tak asi taky nic moc.... je to hodně jiný... přiznám se, že mě to moc nebavilo... zkusím zvýšit obtížnost :-)

15.11.2015 22:08:49

celyl: moc mě to nebavilo
Hlavní problém je ve jméně. Já mu říkám Walker a je vše hned o dost zábavnější ;-)

16.11.2015 16:11:50

OT
To jako Walker Texas Ranger? :D

16.11.2015 16:17:02

Volkarovy scénáře...
to celyl:

Mně teda ty Volkarovy scénáře vůbec nepřijdou snadný, ani na tý nejjednodušší úrovni. Se 2 postavami bych to viděl tak 50:50 (poměr vítězství prohra).

Volkarův návrat. Většinou jsem zatím hrál za 2 postavy s nejlehčí Volkarovou armádu (obtížností). Jelikož jsem většinou musel čekat ve městě, než Volkare dorazí (20 karet zranění = odpočinek), tak jsem musel přejít na nejrychlejší variantu pohybu Volkara (cca 12 karet zranění) ale potažmo i nejvyšší množství indecesive units (pro 2 postavy 4, z celkových 5 :-)). V tom případě se Volkare hýbe rychleji, ale většinou stihne nabrat navíc další min. 4 šedé jednotky, což už trochu navýší počáteční nápor.

Volkarův úkol. Jednou jsem to hrál ve 2, ale byla to fakt hoňka a klika v posledním kole, že jsme stihli dorazit jeho poslední potvoru (boj s armádou nebyl těžký, jen proběhnout mapu tam a zpět a nabušit se - to bylo časově náročnější).
Podruhý jsme to hráli ve 3/4?, ale bylo neskutečně složitý sladit pohybově/pozičně (prvotní) společný útok na Volkara na obtížnějším terénu.

Proto mám radši scénář Společné dobývání, kdy se Volkare (v táboře) ani města nehýbou, ale můžu si snadno zvýšit jejich obtížnost, přičemž všechny nové prvky z LL v něm jsou :-).

16.11.2015 20:31:34

rady
Já zatím zvládám v pohodě. Mám za sebou nějakých 40 her a nějaké zkušenosti už jsem nasbíral. I tak stále objevuju nové možnosti, v tom je ta hra úžasná. V poslední době jsem se například naučil zůstávat v magické věži a nakupovat kouzla navíc i za cenu, že bych měl jako vliv dát pět karet bokem. Vyplatí se, ke konci zabiju draka navíc - mám větší obranu + karty navíc. Je to hodně znát a porazit Volkara už není problém. Zkusím Volkarův návrat znovu a pak dám vědět, jak to šlo.

17.11.2015 09:25:47

Volkar útočí II
Volkar zešílel a útočil jako zběsilej... pokud na mě Volkar zaútočí, v pravidlech se píše něco ve smyslu .... hraju dopředu své kolo. Předpokládám tedy správně, že mohu vše hrát tak, jako by bylo mé kolo? Aktivace dovedností atd.?

30.11.2015 22:31:38

Vybíráme z Bazaru

Dune (1992) - francouzská verze původní Duny
Dune (1992) - francouzská verze původní Duny
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas