Lifeboat - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 4 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, párty hra
Čeština: není
Vydavatelé: Fat Messiah Games
Gorilla Games
Autoři: Jeff Siadek
Rok vydání: 2002
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

zkušenosti?

hráli jste někdo? vypadá to moc dobře...
19.10.2010 09:58:00

kruh
ještě k tomu kruhu, včera jsme to hráli a nějak jsem si vzpoměl na ten poslední dotaz, zda se ztratí při pádu přes vodu i kruh .... a vždyť je na kartě napsáno, že kdybych ho někomu hodil tak si ho dotyčný (topící) může nechat, tak proč bych si ho nenechal i po pádu já ... tak jsem mrknul na BGG a hrajou to taky tak, že při pádu si kruh nechávají a ztratí jen ostatní vyložené věci

4.3.2011 17:50:28

Seils
Zní to logicky. Takže zásadní chybu jsme dělali jen s pistolí s více náboji.

4.3.2011 19:27:52

kruh
Jelikož mam hru objednanou tak studuji pravidla a v pravidle v odstavci o spadnutí z lodi je výslovně napsáno (v překladu tady i v originál anglické verzi) že ztrácí všechny předměty mimo kruhu,

28.3.2011 22:36:09

Překlad v grafice ?
Neplánuje někdo prosím kompletní překlad včetně grafiky ? Nebo spíš dá se to hrát s lidmi co nerozumí anglicky ? Vím, že pravidla zde přeložená jsou. Rád bych si to koupil, ale mam problém s tou ANJ, aby se to ve skupině chytlo...

9.12.2011 20:18:11

Anglicka verze vs Neanglictinari ?
Může se prosím někdo podělit o info, zda se to dá zvládnout s neagličtináři ? Děkuji.

13.12.2011 22:21:53

neanglictinari
hrali jsme to nekolikrat s neanglictinarema a myslim ze to neni nijak velky problem, jde o to jen projit pred hrou karty a rict co delaji, ty karty se opakujou a vesmes je obrazek dost vymluvny

14.12.2011 00:17:00

Zkušenosti ?
Díky za odpověď.
Ještě by mě osobně zajímalo:
1) Dá aspoň vzdáleně Lifeboat nějak přirovnat k Bang!-u , který je v naší skupině velmi oblíben. Sháním totiž podobnou hodně konfliktní hru pro více hráčů :-)
2) Vyplatí se k Lifeboat dokoupit vydaná rozšíření, jak to ovlivní hru , když budu mít všechny rozšíření (myslím,že vyšli 3) a nebo naopak, které doporučujete nejvíce ?
3) Koukal jsem na BGG a přijde mi, že je tato hra trochu opomíjena. Je to tím, že je v něčem špatná ?
4) Na BGG jsem našel obrázek zřejmě homemade verze "lodě" http://cf.geekdo-images.com/images/pic584616_md.jpg , nebo je to už součástí nějakého novějšího vydání ? (tuším, že teď se prodává 3. revize hry).
Díky moc všem za odpovědi.

15.12.2011 08:48:13

BladeBrown
1. přirovnání k bangu- je to karetka a každý hraje za jednu postavu se skrytými cíli, jinak spolu nemají nic společného. Ale konflikt tam je, moře konfliktu :) Je to jedna z nejhádavějších her (drsnější jsou dle mého už jenom Intrique). A rozhodně je rafinovanější a dá se toho víc vymyslet než v bangu.
2. Rozšíření- první a druhé přidá po jedné postavě, takže s těmi dvěma můžeš hrát až s osmi lidmi. a přidá to pár karet předmětů ( jednička hlavně kartu kanibalismu, dvojka alkohol, který tě posílí, ale máš pak žízeň :) )trojka ozvláštňje hru balíčkem karet počasí (událostí) které vždy na jedno kolo ovlivňují všechny hráče. Rozšíření jsou fajn, ale klidně nejdřív začni se základem a pak když vás to bude bavit, kup všechny tři, jsou levná.

3.je to malá firmička a nemají moc zmáknutý marketing (udělat tak battlestation FFG to by byl nářez), tam bych viděl největší problém. A většina BGG je zaměřena spíše na méně konfliktní hry, spíš eura (ty mají vždy nejvíc hodnocení). A je to konfliktní hra, čili s každým si ji nezahraješ, hodně lidí se nerado ve hrách hádá. Potřebuješ na to dobrou skupinku.

4. je to fanouškovská úprava, v poslední edici (podlouhlá krabička) jsou jen karty postav, které se štosují do řady a formují tak pořadí sezení na lodi.

15.12.2011 09:20:18

BladeBrown
Většinu už napsal kandelabr.

Lodě a "3D" posádka:
je skutečně pouze fanouškovská úprava. Např. my jsem se tím inspirovali na BGG a vyhovuje nám to, protože to je o fous přehlednější.

Rozšíření:
Dr. Harter (1.) a Madame Wong (2.) mě osobně moc nesedí. Záleží v jak velké partě to budete hrát, ale pokud se vejdete do 6 ti hráčů, tak klidně zůstaňte jen u základu.
Počasí (3.) - v naší skupině jsme si ho vymysleli ještě předtím, než bylo oficálně vydáno :). Dá se to velmi snadno vyrobit - např. my využíváme hrací kostku (se symboly počasí) a vedle máme přehledovou tabulku - co jaká ikonka znamená.

15.12.2011 10:32:15

BladeBrown
1. Hmm s bangem no je to neco jineho, ja bang beru jako dost mechanickou hru tady jsou casto ty mechanismy ne uplne jasne ale ta hra je tvorena skvelou atmosferou.

2. pokud je sance ze vas bude hrat vic nez 6 pak doporucuju rozsireni jinak nic zasadniho nepridavaji

3. ta hra je skvela ale jenom s dobryma lidma, pokud to hrajou lidi kteri se neumi vcitit do role verim ze ta hra je desna nuda protoze vsichni delaji jen nekonfliktni veci, na druhou stranu pokud se sejde skvela partla lidi kteri maji trosku citu pro hrani roli a jdou do konfliktu tak neni lepsi zazitek

15.12.2011 11:29:39

1. hra
Včera jsme dali zkušebně 2 hry a musím uznat, že je to hodně konfliktní hra :-)
Např. když je někdo First Mate, je hned u proviantu na přídi, má před sebou vyložený záchranný kruh a je domluvený ještě s někým ve člunu proti zbytku a obírají vás o karty, tak skoro nemáte šanci to změnit. Hráli jsme v 5ti. I přes to si mě hra získala :-)

EDIT:
Nevíte, jestli už se vyřešila "kompatibilita" s rozšířeníma a základem 3-tí edice ?
Popř. jak to řešíte (obaly karet - jaký typ/velikost).
Díky

6.2.2012 08:47:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Hadrianuv val
Hadrianuv val
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas