Lifeboat - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 4 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, párty hra
Čeština: není
Vydavatelé: Fat Messiah Games
Gorilla Games
Autoři: Jeff Siadek
Rok vydání: 2002
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

zkušenosti?

hráli jste někdo? vypadá to moc dobře...
19.10.2010 09:58:00

rbx

Kandelabr
ne, ted to znovu vychází, ale mám na to zálusk, tema kdo zůstane poslední v zachrannem člunu, je velmi silné.:-)

19.10.2010 10:03:38

rbx
tak tak, taky mě to láká. na BGG navíc psali cosi o tom, že mají nějakou edici se dvěma rozšířeníma, vše zabaleno (včetně plastových racků :) ) dohromady. Tak se po tom v essenu budu muset mrknout, stejně se chci podívat na Battlefields, což je stejná firma. Tak tam snad budou mít stánek.

19.10.2010 10:09:26

kandelabr
Nemyslis spis Battlestations?

19.10.2010 10:32:43

aneken
no jo, myslím :) budu si to muset napsat, abych nekoupil něco jiného :)

19.10.2010 10:46:04

kandelabr
díky za tip ... odvezl jsem si to z Essenu s jedním rozšířením (druhé bylo vyprodané, častý to jev:) ) tak uvidíme jaké to bude :)

25.10.2010 16:31:32

Seils
je to dobré, učinil jsem stejně a koupil oboje (s druhým rozšířením jsem zaváhal, taky jsem ho nestihnul :( ) a dali jsme dvě testovací hry a je to docela masakr :) se správnou skupinkou hráčů, kterým nevadí přímý konflikt a vloží do toho trochu roleplayingu je to fakt zábavné. Ale každému to nesedne, konfliktní je to hodně :)

25.10.2010 19:43:54

...
heh ... tak mám za sebou asi prvních 8 her :), je to vážně masakr - pomalu ale jistě se to stává hitem u mých spoluhráčů:) a tím víc mě mrzí stejné zaváhání s nákupem druhé expanze. Ani jednou jsem snad zatím nevyhrál a ani nedosáhl dobrého umístění, ale bavil jsem se pořádně při každé hře.
Jediný dva nedostatky vidím v:
pravidlech (spíš než pravidla tak nějaký pořádný FAQ, který sem našel teďka na netu:) )
situaci kdy jeden umře na začátku hry a čeká a čeká (stejně jako v Bangu)

7.11.2010 00:26:11

Seils
Mi ty pravidla prisly docela dobry, nejak jsme nenarazili na nic, co by neresily... Co tam chybi?

7.11.2010 17:11:18

aneken
...ale řešili jsme třeba toho psychopata, který je pěkně popsán ve FAQ (to že dostanu body za každou osobu, která nepřežije jsem z pravidel nějak nepochopil).
Pak jsme se trochu dohadovali, jestli můžeš okrást někoho, kdo je ve vodě :), nebo předávání karet a ještě nějaké ty drobnosti. Je možné, že jsem něco přehlédl stane se:), ale stejně nás to neodradilo:)

7.11.2010 17:20:21

je fakt
že ty pravidla by mohly být trochu líp strukturované, ale ten psychopat tam zrovna je (vím to, páč jsem jsem byl v první hře psychopatické děcko :) ) předávání karet ta je taky. okrádání někoho kdo je ve vodě?
že bychom hráli blbě něco my? já myslel, že voda je jenom na konci kola, tj. kdo jde přes palubu ztratí život, ale v dalším kole už je opět nahoře. nebo je to jinak?

7.11.2010 17:24:02

kandelabr
je možný, že to hrajem blbě my ... hrajeme to tak že místo akce se dotyčný škrábe zpět na loď (v pravidlech je napsané že se vrátí včas na fázi žízně)

a v pravidlech psychopat je to vim, jen sem nějak nepochopil kolik bodů dostane:)

7.11.2010 17:26:56

prvni zkusenosti
hrali jsme na zatroconu a jednoznacna pecka pro me hra u ktere jsem se rozhodne nejvic zasmal a pobavil, kdyz se sejde dobra posadka (jako ze tam se sesla nekolikrat) tak je o zabavu postarano

16.1.2011 20:43:51

Seils

Teda mně šla pravidla na Zatroconu jedním uchem tam a druhým ven, ale podle mně je žízeň hned následující fáze po fázi přes palubu, takže to co říkáš, by znamenalo, že hned potom co spadneš do vody se vyškrábeš a jsi hned zase přítomen u fáze žízně, abys mohl utrpět další zranění :) A tak to taky podle mě je. Takže na nic nečekat a šup zase do lodi :)

20.1.2011 14:45:54

ikri
jo jo, určitě je to tak jak říkáš, na nic se nečeká a žízni neutečeš.

20.1.2011 14:47:39

kandelabr, ikiri
no my žízni ani neutíkáme :) ta si nás dohoní vždy ... ale tím že nemá akce se "jakoby" škrábe nahoru ani nedostává proviant ... je to prostě u nás pro lepší představu, ale toho si nevšímejte :) hlavně že hra baví, já jsem zvědavej ještě na druhou expanzi:)

20.1.2011 15:22:11

seils
a expanzí to hrajete v sedmi (případně v osmi s oběma?) ?

20.1.2011 15:29:45

kandelabr
no druhou ještě nemám (snad brzy:) ) a ironicky nás bylo pokaždé šest (jeden pokaždé před hrou odpadl):) ale jinak řečeno hře v sedmi s expanzí bych se nebál :)

20.1.2011 16:25:15

Seils
já mám pocit, že na zatroconu jsme to v sedmi hráli, ale teď nevím jestli to byla ta nedohraná či dohraná partie :) jediné co mě trochu štve, že barvy rubů rozšíření jsou jiné a tím pádem rozeznatelné. zvlášť u love/hate karet to zamrzí a bude se muset nějak houserulovat a karty se budou muset schovávat... jinak druhé rozšíření stejně pořídím, ta hra je fakt výborná :)

20.1.2011 16:31:28

kandelabr
no my si těch rubů ani moc nevšímáme, mám to v obalech a z dálky se to někomu protivně leskne :D ... ale jinak je máme více méně taky schované pod sebou no spíš já ale po kartách soupeřů se jinak stejně nedívám :D

20.1.2011 16:59:23

dojmy
Tak po pěti hrách na horách (kde se stala tato hra hitem, ve všech věkových kategoriích 10-40 let) se chci zeptat.
Nepřijde vám, že středně silná postava se signální pistolí (síla 8) a případně kruhem je až nevyváženě silná kombinace ? K tomu ještě případná milující postava a netroufne si na něj nikdo. Pak na začátku sbírá nejlepší karty na přídi a pak se přesune na záď a naviguje ke zdárnému cíli (případně naviguje o něco dříve, pokud je dítě příliš otravné).

28.2.2011 12:51:14 | Upraveno autorem (porovnej)

panzer
signální pistole je jen na jedno použití. kruh tuším taky. a pokud je nějaká postava moc naboostovaná, je nejlépe ji šikovně hodit přes palubu pomocí navigačních karet. v tom je síla navigátora. nevyváženosti bych se nebál, ale ono dost záleží na hráčích, jestli jsou aktivní a nebosi nechají všechno líbit a bojí se konfliktů.

28.2.2011 14:04:50

kandelabr
no řekl bych že speciální vlastnost pistole, to "přivolání racků" na jedno použití asi je, ale jako zbraň (síla 8) funguje snad dokud ji někdo neukradne nebo ji dotyčný neutopí, stejně jako ostatní zbraně ? A kruh myslím taky funguje dokud ho někdo neukradne, nebo ho majitel někomu nehodí. A nebo jsme to hráli blbě.
Každopádně hodit naboostovanou postavu přes palubu, pokud má kruh, nebo je plavčík moc nepomůže a okrást si ho taky nikdo nedovolí.
Určitě máš ale pravdu že je to hodně o hráčích, jak jsou aktivní.

28.2.2011 18:30:38

panzer
hoj, pistole je i pro boj jen na jedno použití, je to myslím napsáno i ve FAQ
a kruh si teda taky necháváme :)

28.2.2011 18:42:48

panzer
no když máš vyložený kruh před sebou, tak ti sice když jdeš přes palubu zachrání žívot, ale ztratíš jej, jako všechny vyložené věci. signální pistole je pistole na jednu patronu, i když to tam není vysloveně napsáno, chápu to tak, že je na jedno použití na racky i při boji. proto je tak silná.

28.2.2011 18:43:49

ahááá
Tak to vysvětluje můj dojem o nevyváženosti. Jak pistole, tak kruh.
Sakra hned bych dal znova, to by vypadalo jinak
Pánové díky za upřesnění :)

28.2.2011 18:47:42

Vybíráme z Bazaru

Fog of Love
Fog of Love
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas