Last Night on Earth: The Zombie Game

xxxxxxxxoo hodnoceno 74x (Seznam vlastníků)

Last Night on Earth: The Zombie Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Horror, Současnost, Zombie
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Flying Frog Productions
Autoři: Jason C. Hill
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Tak mám za sebou testovací hru s Basci rules a jsem krapet zmatenej. Basic scénář byl jen o pobíhání a hledání předmětů, s kterýma bych měl aspoň trochu šanci. Nicméně v sedmém kole jsem dvakrát blbě hodil a byl konec, se smutným skóre 5 zabitejch zombíků. Nicméně několik dotazů:
- když bojuje na jednom poli Hrdina proti více zombies, boj se nahazuje jednotlivě, pro každou zombie zvlášť, že?
- když je u zbraně uvedeno, že se dá používat několikrát za boj (např. Baseball bat), tak to můžu používat opravdu neomezeně, pouze si po každém použití hodím na Discard?
- když chci použít vlastnost Youth (uzdravení o 1, pokud se vzdám fáze Pohyb), asi nemůžu ani prohledávat, že? a můžu to použít pokud na mém poli stojí zombie?
- můžu prohledávat, pokud na mém poli stojí zombie?
2.12.2009 10:12:25

rbx

rowdas
ale nevidis logicky za roh

13.12.2010 14:48:07

zase pár dotázků
Zdar, zase jsem narazil na pár pro mě nejasných situací.
1) může otec Joseph svoji schopnost "muž víry" (zrušení jakékoliv zombie karty) používat kdykoliv, nebo pouze ve svém tahu, popřípadě pouze v tahu hrdinů? Náš připad byl, že byla zahrána karta "Tohle může být naše poslední noc" na dvojici hrdinů a nato v tu chvíli byla využita schopnost otce Josepha.
2) může otec Joseph a Sally (krom revolveru) přenášet střelné zbraně pro jiné hrdiny, nebo se jich vůbec nemůžou dotknout?
3) Zahráli jsem to správně? - zombie zaútočila na hrdinu, který byl už "ocejchován" kartou "Cítím se trocha divně (I Feel Kinda Strange)" a výsledek boje je zranění hrdiny. Nyní by se tedy měl hrdina stát zombie, avšak hrdina zahral kartu "Pouhé škrábnutí (Just a Scatch)". Výsledek je tedy, že se hráč nestal zombii, ale stále je pod vlivem karty "Cítím se trocha divně (I Feel Kinda Strange)". Souhlasíte s tím?

22.12.2010 08:02:35 | Upraveno autorem (porovnej)

to rowdas
takže podľa môjho názoru je to takto:
1) podľa mňa áno...tak isto ako pán zombie môže používať karty v ťahu hrdinov. jednoducho je to jeho schopnosť, ktorú keď chce, tak využije. my to hráme tak.
2) tieto postavy nemôžu mať zbrane, takže ich nemôže ani prenášať. jediný možný spôsob vidím v tom, že napr. otec joseph stojí na tom istom políčku ako iná postava (v budove) a rozhodne sa nehýbať, ale prehľadávať. nájde brokovnicu, ktorú mať nemôže, ale hneď ju predá inej postave. niečo na ten spôsob že: "do kelu kde je ten ruženec! áááá, tu je...do kelu nie, to je len brokovnica. FUJ! Joe - chytaj! to je niečo pre teba!"
3) áno. podľa mňa ste to zahrali správne. ak si dobre pamätám, tak karta I feel kinda strange je remains in play, takže na tom hrdinovi ostáva, ale karta just a scatch ho na chvíľu zachránila od premeny na zombie.

22.12.2010 08:14:40

"OH MY GOD THEY'VE TAKEN THE..."
Ahoj, mam dotaz na kartu "OH MY GOD THEY'VE TAKEN THE..." , podle pritelkyne, kdyz zahraje tuto kartu a nema volne zombie v poolu, tak si je muze do vylosovane budovy doplnovat dalsi kola, protoze karta zustava ve hre. Ja si myslim, ze to tak neni - co vy na to? Diky

27.6.2011 23:42:38

Father Joseph - weapons vs guns
jeste jsem zapomel, nejsem si jisty, jestli father Joseph nemuze pouzivat jenom predmety oznacene "Guns" nebo vsechny zbrane, tzn. i "Weapons". Dikyza odpoved.

27.6.2011 23:46:16

mike54
1) nemůže, pokud nemá zombie tak jen umístí token

2) pouze guns... s motorovkou klidně řádit může :D

27.6.2011 23:48:54

cancel fight
zdravíčko

chcel by som sa opýtať, ako presne funguje zrušenie súboja pomocou karty pomocníka. Je to možné len pred tým ako zombie hráč hodí kockami? alebo aj po hodení kockami zombie hráča, alebo aj po hodení zombie hráča aj hero hráča? :D dík

8.8.2011 14:49:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Ratafak - cancel fight
Zrušit boj lze pouze před hodem kostkami - popravdě si ale nepamatuji, že to je někde popsáno :). Každopádně my bereme "zrušit boj" jako "vyhnout se boji".

8.8.2011 14:53:15

Instant kill - okamžité zabití
Nějaký ten pátek už doma hru mám, ale často se přeme o výklad pravidla instant kill. Pokud si např. vybavuji text karty "Sekáček na maso", tak při hodu 6 na kostkách hrdiny dojde k okamžitému zabití. Otázkou ale je, jak je to např. u okamžitého zabití Zombie hrdiny, který můžeme mít více "životů", nebo např. ve scénáři "Šiřitelé nákazy", kde jsou zombie se 2 životy. Okamžité zabití platí v plné míře?

9.8.2011 10:06:13

Zhasnutá světla
Zdravim,
mám dotaz ohledně karty Zhasnutá světla.
Když ji zahraju na budovu ve které je hrdina bez zdroje světla, může se ten hrdina ve svém kole v této budově pohybovat (nebo prohledávat)?
Na kartě se píše že "hrdina končí svůj pohyb", ale končí jako na dobro a zůstane tam jen tak stát dokud mu někdo nedonese světlo nebo nezruší efekt karty Zhasnutá světla?
Díky za odpověď.

15.1.2012 18:14:01

Lights out
Hero může v budově klasicky prohledávat, ale pokud se bude chtít (z nějakého obskurního důvodu) pohybovat uvnitř budovy, tak může vždy jen o jedno pole za kolo (vkročí na zhasnuté pole a skončí pohyb)... pokud stojí u dveří, klasicky si hodí na pohyb a může vesele utíkat ven :)

16.1.2012 03:56:29

boj
zdar, zaujima ma, ako prebieha boj, ak mam napr. revolver s dostrelom 3 a som na rovnakom policku ako zombie. Hadzem len jednou kockou za revolver, alebo hadzem dvoma kockami plus dalsou za spominany revolver? Podla mna si bude hadzat kockou aj zombie, kdze je to boj zblizka. dik za odpoved.

27.8.2012 10:40:25

dajo26
Fáze kola jsou:

Pohyb/prozkoumávání
Výměna předmětů
Útok na dálku
Útok na blízko

Dále je v pravidlech napsané, že při útoku na dálku nezáleží, zda je zombie na stejném, nebo vedlejším políčku.

Tudíž, při použití revolveru házíš nejprve jednou kostkou na 4+ a zombie žádnou. Pokud nezabiješ, tak pak dvěma (+ modifikátory zbraní na blízko) a zombie jednou.

27.8.2012 10:51:45

Deathmers
dik moc :-)

27.8.2012 10:54:24

zamčené dveře
Ahoj,
muže mi prosím někdo vysvětlit efekt zamčených dveří,protože ať hledám jak hledám,tak v CZ pravidlech nic nenacházím...
díky moc

18.11.2014 23:24:46

Benzín

Zdravím vás mam dotaz jak funguje kartička benzínu položím token benzínu na zem a pak jej zapálím popř. jaké má poškození jak dynamit? děkuji předem :)

18.9.2018 12:48:09

Vybíráme z Bazaru

Sword & Sorcery: Immortal Souls
Sword & Sorcery: Immortal Souls
Akt. cena: 1050 Kč
Končí za: 11 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas