Last Night on Earth: The Zombie Game

xxxxxxxxoo hodnoceno 74x (Seznam vlastníků)

Last Night on Earth: The Zombie Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Horror, Současnost, Zombie
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Flying Frog Productions
Autoři: Jason C. Hill
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Tak mám za sebou testovací hru s Basci rules a jsem krapet zmatenej. Basic scénář byl jen o pobíhání a hledání předmětů, s kterýma bych měl aspoň trochu šanci. Nicméně v sedmém kole jsem dvakrát blbě hodil a byl konec, se smutným skóre 5 zabitejch zombíků. Nicméně několik dotazů:
- když bojuje na jednom poli Hrdina proti více zombies, boj se nahazuje jednotlivě, pro každou zombie zvlášť, že?
- když je u zbraně uvedeno, že se dá používat několikrát za boj (např. Baseball bat), tak to můžu používat opravdu neomezeně, pouze si po každém použití hodím na Discard?
- když chci použít vlastnost Youth (uzdravení o 1, pokud se vzdám fáze Pohyb), asi nemůžu ani prohledávat, že? a můžu to použít pokud na mém poli stojí zombie?
- můžu prohledávat, pokud na mém poli stojí zombie?
2.12.2009 10:12:25

Pravidla
Hrál jsem to taky jednou, ale snad Ti dobře poradím:
1) Boj proti více zombies probíhá úplně odděleně a na každý se háže kostkama zvlášť.
2) Tak to nevím, musel bych mít před sebou tu kartu, co tam je napsané.
3) Pokud je to místo fáze Pohyb, tak určitě prohledávat nemůžeš. O nějakém omezení při přítomnosti zombií na Tvém poli jsem taky nikde v pravidlech nečetl, takže pravděpodobně můžeš použít, i když si povídáš se zombákem.
4) Stejně jako v předchozím bodě, nikde v pravidlech si nepamatuju na část, že bys byl nějak omezený zombií na Tvém poli, takže můžeš.

2.12.2009 12:17:52

Díky
Tak jsem to hrál vesměs dobře :-) Díky!

2.12.2009 12:21:13

Help
Zombíků mám za sebou už aspoň 10 partií, a jelikož to vždycky vysvětluju já, mám docela přehled o pravidlech.
Ano, scénář Die,Zombies,die je hlavně o pobíhání a hledání správných předmětů (ale na druhou stranu, to je jeden z hlavních mechanizml hry celkově)... u téhle hry jde spíš o tu atmosféru než o nějaké komplikované pravidla. Jeden můj kamarád to nazval "vylepšené člověče nezlob se", kvůli podílu náhody.
1) Kadaver má pravdu
2) Po každém použití zbraně (pokud je podmínka na kartě) MUSÍ následovat rozhodnutí o Discard. (záleží ale na tom, jestli je discard závsilý na hodu při boji nebo je nutné hodit samostatně, to je specifikováno nakartě)
3) Kadaver má pravdu - jednom ještě dodám tolik, že toto má smysl jen tehdy, pokud už opravdu není kam utéct...
4) Tentokrát je to jinak, než píše Kadaver. Pokud stojíč na poli kde je i Zombie, prohledávat nesmíš!

A na závěr - z pravidel to možná není moc zřejmé, ale k přímému hand-to-hand boji se zombíky by NEMĚLO docházet. Dává to výhodu zombíkům - už jen proto, že mají častěji karty do boje a v podstatě nemůžou při boji zemřít (dvojičky mi nidky moc nepadaly, a už vůbec ne tak, abych vyhrával). Nejlepší je hledat střelné zbraně, benzín a dynamit. (V tomto směru je bezva policejní stanice, hangár a obchod se zbraněmi).

Tím nechci říct, že boj se zombíky na blízko je úplně zbytečný, ale má smysl jen tehdy, pokud máš v ruce dobré karty, a ideálně motorovou pilu nebo podobně dobrou zbraň...

Každopádně něco hraješ asi dost špatně, protože u nás to vždy končí velmi těsně v posledním kole (celkem nezávisle na zvoleném scénáři, včetně toho základního), přesně ve shodě s velkou mírou náhody, a zombíci i hrdinové vyhrávají tak půl na půl (možná častěji hrdinové, což je způsobeno tím, že ten kdo hraje za zombíky si občas i přeje vítězství hrdinů :D)

2.12.2009 12:30:19

rbx

Eyron
Borghal ma pravdu... pokud je hrac za zombie dobry, tak nechodi s jednou zombii, ale po skupinkach, protoze jinak nema sanci. A hrdinove jsou na tom skoro stejne. Nema smysl jit do primeho stretu se zombies. A ten prvni scenar je o nicem, me prijdou dobre az ty dalsi, kde maji hrdinove ukoly a musi kooperovat.

2.12.2009 13:12:12

onimko

-> Broghal Rantipole
Serus, som vcelku velky drtic zombikov, chcel by som sa spytat, kde v pravidlach alebo FAQ najdem podklad pre toto tvoje tvrdenie "4) Tentokrát je to jinak, než píše Kadaver. Pokud stojíč na poli kde je i Zombie, prohledávat nesmíš!". Je mozne, ze osm to prehliadol, len tak letmo som kvoli tomu znova preletel pravidla, ale nikde tam taketo obmedzenie nevidim.

2.12.2009 23:51:59

House rule, pardon :D
Aha, tak to asi bude naše house rule odvozené z toho, že těžko bude někdo prohledávat, když mu zombík dýchá na zátylek :)
Omlouvám se ;)

3.12.2009 11:37:31

onimko

:)
Vpohode, ja len by ma nastvalo, keby tie desiatky partii sme odohrali zle kvoli otmuto...:) Ako house rule to nie je zle, ale skus si predstavit situaciu, kde sa pri nejakom hrdinovi zrazu zjavi zombik, a ten hrdina v amoku hlada a chyti prve co mu prijde pod ruku a smari to po zombikovi...podla mna obdoba Searchovania, resp. Pick Upu:) A este k tomu hand-to hand kombatu so zombikmi...s dobrymi Eventkami sa to vpohode da zmaknut, teraz som dokupil 3 web exclusive Supplementy pre LNoE, hrdinovia tam maju zbran Hedge Trimmer - je obojrucna, ale hrdina hadze +tolko bojovymi kockami ku klasickym dvom, kolko zombikov je na jeho policku, cize s 4 zombikmi bojuje s kazdym so 6 bojovymi kockami, pr pripadnych zombie umrtiach s menej a menej. To len tak na margo:)

3.12.2009 13:09:39

Shamble/šouravá chůze
Kartu šouravá chůze/shamble, hrajete na 1 zombií, nebo na všechny zombií?

25.7.2010 15:40:21

This Could Be Our Last Night On Earth/tohle může být naše poslední noc
Vyber pár postav na stejném poli/ve stejné oblasti (in the same space) atd.... Nejsem úplně nej angličtinář, ale pojem "space" hrajete jako oblast (tzn. místnost), nebo herní políčko? My tedy jako herní políčko, ale dotaz jedno spoluhráče mě trochu nahlodal ....

25.7.2010 15:44:04

>Borghal & onimko
- Som si istý že na políčku so zombie môže hrdina prehľadávať. Je to tak ako napísal onimko - hrdina schmatol prvú vec čo mu prišla do ruky.

>Deskovec
- Shamble sa hrá len na jednu zombie, pričom treba najprv ohlásiť na ktorú a až potom si hodiť kockou na pohyb.
- "in the same space" je myslené ako jedno políčko, čiže štvorec na hracom pláne.

25.7.2010 18:31:11

Pořadí akcí hrdinů, aneb co hrajeme špatně?
Přátelé, tak začínám mít pocit, že něco hraju špatně. Můžete mi objasnit, jak je to s pořadím akcí hrdinů? 1)Postavy mohou své akce vykonávat v libovolném pořadí (tzn. jednou začíná Amanda, příště zase Billy), ale hrdinovo akce musí nebo nemusí být po sobě? Tzn. 1)Pohyb/hledání 2)Výměna 3Výstřel 4)Boj. My to hrajeme, že ano, protože boj má být až na konci kola hrdinů (rozumím tomu správně, že na konci kola hrdinů a ne tahu hrdiny, je to tak?). A vzhledem k tomu, že boj je na konci, nedávalo by smysl, že mohu hrát akce v libovolném pořadí(to bych tím pádem mohl bojovat a pak teprve jít). Jak to hrajete?

31.7.2010 21:19:43

deskovec
na začiatku kola hrdinov môže začať akýkoľvek hrdina ale potom ako začne už musí svoje kolo zahrať kompletne celé, t.z. že začneš napr. s Johnym, tak ten musí najprv urobiť pohyb alebo hľadanie, potom ak chce výmenu, potom ak má čím a chce tak vystreliť a následne na to bojovať, ak stojí na poli so zombie. až potom ide ďalší hrdina a opäť urobí celé svoje kolo...keď zahrajú všetci hrdinovia svoje ťahy ide zombie master a tak nasleduje opäť kolo hrdinov, kde môže začať opäť ľubovoľný hrdina, t.z., že to nemusí byť tentokrát Johny.

1.8.2010 14:12:56

Boj
Každá hra nám vytváří nové otázky. Jak je to kupříkladu s bojem? (naše věčné téma). "Boj" je, v případě přesily (např. 1 hrdina a 3 zombií na 1 poli) boj hrdiny s 1 zombií, nebo boj 1 hrdiny s více zombií, nebo dokonce i nějak jinak?

Jde mi o tohle:
1) Zombií mají limit 1 soubojové karty na souboj tzn. pokud na 1 hrdinu útočí 3 zombie, může každá zombií pro svůj hod(souboj) využít 1 kartu, nebo mohou v rámci koordinovaného útoku(souboje) použít pouze 1 kartu dohromady(samozřejmě pouze s efektem na 1 zombii)?
2) Hrdina může bojový bonus nějakého předmětu využít pouze 1x za souboj. A opět - znamená to, že vybere 1 zombii a proti té bonus využije, nebo se "souboj" považuje jako celé kolo stávající se z několika bojů s jednotlivými zombií?
3) Sally a její vlastnost "štěstí". Může donutit v rámci celého útoku na ní, donutit hodit znovu kostkami pouze 1 zombií, nebo každou zombií(když s ní bojuje)?

Máme z toho věčné dohody. Třeba nám to trochu osvětlíte. Díky.

7.8.2010 21:30:10

Deskovec - Boj
Za boj se počítá každý oddělený duel se zombie. Takže jakákoliv omezení platí na jednotlivé souboje zvlášť. A navíc dokonce můžeš využívat abillity, které se nesmí používat v boji (např. léčení) i mezi jednotlivými souboji s těmi zombie. Každá ta zombie se počítá jako jednotlivý souboj a když s jednou skončíš tak než se vrhneš na druhou je tam chvíle kdy jsi mimo souboj.
Neboj jsou to všechno ověřené informace z interpretace pravidel jak osobní, tak konzultované s FAQ a fóry. ;)

7.8.2010 22:16:52

Born
Díky, popsal jsi to parádně. Já to jen zkusím tedy pro upřesnění shrnout a kdyžtak mě oprav :)

Pravidlo:
Unless stated otherotherwise, a combat bonus may only be used once per fight(you may however use more than one combat bonus).

Souboj "fight" je brán jako střet s každou zombií, tzn.vždy když bojuju se zombií můžu využít (třeba všechny) předměty které mám k dispozici v boji s touto zombií. Tzn. bojuju-li s 5 zombií v jednom kole, použiju 5x motorovou pilu (např.).

Jde mi o to, v čem je tedy výhoda a bonus předmětu "baseballová pálka"? - dalo by se to pak vyložit tak, že si k souboji přihazuju kostky (využívám bonus baseballové pálky +1 boj) kolikrát chci, ale po každém použití riskuju ztrátu předmětu je to tak? Jinak řečeno s tím zombií umlátím, pokud to vydrží pálka.

Říkám to správně?

8.8.2010 09:10:02

rbx

Deskovec
Zrovna s baseballkou jsme to presne tak hrali. proste mlati jak smyslu zbaveny :-)

8.8.2010 09:32:27

Timing
My jsme teď narazili na nejasnost při timingu:
Profesor Goddard (Hero pack 1) má schopnost Quickthinking, což mu umožňuje KDYKOLI (at any time)vyměnit dva předměty za novou hero kartu.
Když jsem hráči za Goddarda zničil zombie kartou zbraň, hctěl ji ještě s jiným předmětem vyměnit za novou kartu. To bych viděl jako blbost, co vy na to?

9.8.2010 10:14:57

rbx

eyron
myslis to tak, ze k te karte co musi odhodit, si prida jeste jednu a vymeni to za jinou? To je kravina. To by musel pridat jeste dalsi, aby odhazoval dve z ruky.

9.8.2010 10:53:42

rbx
Jo, tak jsem to myslel, nakonec jsem ho umlátil argumenty :-)

9.8.2010 11:18:15

rbx

eyron
a co te hre rikas? S tim rozsirenim Survival Fittest me to fakt hodne bavi.

9.8.2010 11:21:28

rbx & eyron
Eyron/timing - přesně jak říká rbx - pokud je karta použita, nebo ve tvém případě zrušena(vyražena), již není ve hře a nemohu jí vyměňovat.

rbx - nejsem sice eyron :), ale čím více jí člověk hraje a přichází na vychytávky, tím je lepší a speciálně s rozšířením Survival Fittest.

9.8.2010 11:59:28

rbx

Deskovec
jj, ty scenare jsou fakt libovy. A hrozne hezky se na to kouka. Fakt to krasne kopiruje realitu B filmu, kdy je par hrdinu a mracna zombie a jak se pohybuji pomalu, tak na tom hernim planu je krasne videt, kde je nejaky quest, protoze tam maji postupne namireno vsechny zombie a stahuji se na jedno misto. Perfektni vec jsou barikady, ktere by meli hrdinove dost casto vyuzivat, protoze tim postup zombie hodne zbrzdi.

9.8.2010 12:28:22

rbx
No když jsem hrál poprvé, dost mě to zklamalo, ale postupně jsem si to zamiloval, scénáře z Growing hunger, tak především ze Survival fittest jsou výborný a vždycky se u toho hrozně bavíme. Viz legendární (lehce přiopilá) hra s Anekenem a spol na letošní Řece, kterou pořdádá Korunka :-)

9.8.2010 12:48:11

dotaz
mám hru teprve chvíli doma a chystám se na první hru, takže pročítám pravidla a není mi zatím jasná jedna věc. Co se stane pokud zombie zabije hrdinu? Pochopil jsem, že pokud za hrdiny hrají 4 hráči(tzn. 1hráč=1hrdina) tak se ze zabitého hrdiny stane Zombie hrdina a jeho původní hráč si bere nového hrdinu. Jak to ale je pokud hraje za všechny hrdiny 1 hráč? Z pravidel jsem to pochopil tak, že si nového hrdinu vezme jen pokud je zabit poslední hrdina, to by ale znamenalo že můžu klidně celou hru odehrat s jediným hrdinou(pokud o ostatní příjdu hned ze začátku), což se mi moc nezdá:( Mohl by mi někdo osvětlit jak to je? Díky

23.10.2010 17:36:57

zluda
No to záleží na scénáři - některé scénáře mají v nastavení uvedeno, že se hrdinové doplňují, jiné naopak končí, když jsou všichni/většina hrdinů K.O. Ale ano, může se za určitých podmínek stát, že hraješ delší dobu jenom s jedním hrdinou.

23.10.2010 22:29:15

Vybíráme z Bazaru

ISS Vanguard
ISS Vanguard
Akt. cena: 2390 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas