Last Night on Earth: The Zombie Game

xxxxxxxxoo hodnoceno 74x (Seznam vlastníků)

Last Night on Earth: The Zombie Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Horror, Současnost, Zombie
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Flying Frog Productions
Autoři: Jason C. Hill
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Tak mám za sebou testovací hru s Basci rules a jsem krapet zmatenej. Basic scénář byl jen o pobíhání a hledání předmětů, s kterýma bych měl aspoň trochu šanci. Nicméně v sedmém kole jsem dvakrát blbě hodil a byl konec, se smutným skóre 5 zabitejch zombíků. Nicméně několik dotazů:
- když bojuje na jednom poli Hrdina proti více zombies, boj se nahazuje jednotlivě, pro každou zombie zvlášť, že?
- když je u zbraně uvedeno, že se dá používat několikrát za boj (např. Baseball bat), tak to můžu používat opravdu neomezeně, pouze si po každém použití hodím na Discard?
- když chci použít vlastnost Youth (uzdravení o 1, pokud se vzdám fáze Pohyb), asi nemůžu ani prohledávat, že? a můžu to použít pokud na mém poli stojí zombie?
- můžu prohledávat, pokud na mém poli stojí zombie?
2.12.2009 10:12:25

zluda
Ve většině scénářů hra po zabití dvou hrdinů končí a je jedno, že jsou stále 4 hrdinové ve hře, protože se doplňují. Variantu jeden hráč jedna zombie jsem ještě nehrál (nikdy nás nebylo 6), ale myslím, že hrdinové nevyhrají, pokud budou stále umírat a obnovovat se.

24.10.2010 08:47:18

deskovec
No. ve scénářích v základní hře to není uvedeno u žádného. Mě hlavně zaráží, že je rozdíl v tom jestli za hrdiny hrají 4 hráči nebo jeden hráč. Např. ve scénáří Obrana panského sídla pokud budou za hrdiny 4 hráči(hra v 5 nebo 6 hráčích) tak si budou hrdiny neustále doplňovat(dokud nezemře čtvrtý), ale pokud bude za všechny hrdiny hrát jeden hráč( tzn. ve hře ve dvou) tak se může stát že bude po chvíli bránit sídlo s jediným hrdinou. Takhle jsem to z pravidel pochopil, ale zdá se mi to zvláštní-proč by měl být jeden hráč znevýhodněn oproti čtyřem hráčům?

24.10.2010 14:08:33

zluda
Nejde o znevýhodnění jednoho hráče, ale o to, aby si všichni hráči zahráli a když jeden přijde na začátku hry o svého hrdinu, aby neseděl a nečekal, až hra skončí. Popravdě, když se hraje v 5 nebo 6, tak to není asi moc sranda, když za každého nově narozeného hrdinu dostane(nou) hráči zombie svého zombie hrdinu. Já jen s jedním zombie hrdinou vyřadil ze hry dva další hrdiny.

24.10.2010 19:44:14

Tormentr
Jasný, důvod, aby byly všichni hráči ve hře naprosto chápu a beru, jen nechápu proč to nefunguje stejně i když hraje za všechny hrdiny jeden hráč, proč je v tom rozdíl... Ale to už je na jinou debatu, mě šlo hlavně o to, jestli jsem to z pravidel pochopil správně. A je fakt co píšeš, že stát proti pár zombie hrdinům žádná výhoda nebude:) Každopádně díky za odpovědi, už se můžu pustit směle do hry, už se fest těším!

Jen ještě jeden dotaz- myslíte že je opravdu lepší pro první hru vyřadit těch 20 karet z každého balíčku pro pokročilou hru? Rozumím, že je to do začátku snažší, na druhou stranu bych rád spoluhráčům rovnou ukázal co všechno hra nabízí, aby nebyli zklamaní, že tomu něco chybí:) co myslíte?

24.10.2010 20:01:23

zluda
ja som hral prvú hru hneď so všetkými kartami a bolo to v pohode...určite hraj so všetkými kartami a určite nehraj scenár Die, zombie die! to iba v prípade, že bude s tebou hrať osoba, ktorá ešte stolovky nehrala :-)

24.10.2010 23:37:06

zluda
Já to hrál ze začátku poctivě se 40 kartama a scénářem Die, Zombie Die!... bylo to takové nemastné, neslané. Je lepší hrát jiný scénář a se všemi kartami, ale počítej se spoustou dotazů na rozšířené karty typu: Kam až můžu hodit benzín? Jak ho zapálím, Kolik zraní? Zraní i mě? Apod.

25.10.2010 07:07:00

souhlas
Souhlasím s Tormentrem. První scénář je jen oťukávací a mě teda moc nebavil, u dalších je podle mě mnohem víc zábavy. Stejně tak bych se nebál použít všechny karty, jejich pravidla nejsou zas tak náročná.

25.10.2010 09:03:52

Abe

Break test a útok
PODĚKOVÁNÍ
Axemu, jen díky jeho lokalizaci jsem si tuto náááádhernou hru pořídil

OVĚŘOVACÍ HODY
Jak je to vlastně s Break testy? Tahle věc mě v Last Night trápila opravdu nejvíc. Kdy se používá samostatný hod a kdy se odvozuje z právě hozeného útoku. Na tuto otázku jsme s kámošem probrouzdali zahraniční fóra a odpověď je následující: kromě pistole se provádí vlastně vždy - samostatný ověřovací hod. Příklad: útočím, padne mi 2 a 3, Zombie 4. Použiju Basebalku a hodím 3, Teď mám 2, 3, 3 to znamená že bych Zombie zabil, ale zatím jsem ho neporazil. kostka zústává na stole a já si hodím jestli jsem pálku nezlomil. Ne. Tak pokračuji dál a hodím znovu. Padne mi 5. Teď mám na stole 2, 3, 3, 5. Zombie 4. Souboj jsem tak nejenom vyhrál, ale navíc jsem i Zombie zabil. A teď pozor. Hodím si na zlomení (Break test) a padne mi 1. Z tohoto příkladu je patrné, že i při vysokém hození bojové kostky mohu ruční zbraň zlomit.

ÚTOK
Rád bych se teď na něco zeptal. Když vstoupím na hrací pole se Zombiemi, musím s nimi bojovat s každou zvlášť. Čistě hypoteticky, vstoupím, bojuju, Zobie v dalším kole se mnou také bojují a když na mě příde zase řada (fáze hrdinů) musím s nimi zase znovu se všemi bojovat? Nebo jen s těmi co budu chtít? Děkuji

28.10.2010 11:54:19

Abe
PODĚKOVÁNÍ
jsem na tom stejně jako ty a právě díky lokalizaci od Axeho jsem si hru také pořídil. Takže se k poděkování připojuji.

OVĚŘOVACÍ HODY
Break testy popisuješ naprosto správně (viz. příklad baseballové pálky).

ÚTOK
Při vstupu bojuješ se všemi zombiemi. Oni pak ve svém kole v důsledku "hladu po mase" také bojují s tebou, ale při příštím kole hrdinů můžeš z pole utéct a nemusíš bojovat, pokud tam není něco, co ti nedovoluje opustit toto pole(ale to jsou spíše karty a zombie zbraně z rozšíření).

28.10.2010 13:43:07

Abe

Deskovec
jj to vím a je mi to jasný, ale řešil tady někdo, že v následujícím kole chceš zůstat stát na místě? Musíš pak znovu bojovat se všemi Zombiemi na stejném hracím poli?

28.10.2010 15:08:37

Abe
Jak je psáno v pravidlech, nikdo tě nenutí zůstat stát, takže chceš asi bojovat, a to pak musíš se všemi zombie.

28.10.2010 16:43:20

karty událostí/předmětů
včera jsme zahráli první hru, pravidla jsme celkem snadno pochopili. Jedna věc mi ale není jasná-kdy je možné hrát karty, resp. můžu hrát karty událostí i v tahu jiného hráče nebo jen ve svém kole? Na některých kartách je jasně uvedeno kdy musí být zahrány, ale na některých to není nijak určeno. Příklady: Pouhé škrábnutí, Hrdinův vztek atd. Můžu např. pouhé škrábnutí zahrát na spoluhráčova hrdinu který byl zrovna napaden a zraněn zombií?
Ten samý dotaz i na předměty- např. Lékárnička-mohu ji zahrát na spoluháče v jeho tahu, případně v tahu zombie mastera? To samé např. Hasící přístroj apod.

1.11.2010 15:24:42

rbx

zluda
my to hrajeme tak, ze jsou to tvoje karty, takze s tim muzes disponovat pouze ty. To uz by pak bylo uplne jedno, kdo vlastni jake karty a mohli by si prehazovat klidne i zbrane jak se jim hodi, aniz by stali na jednom ctverecku.

1.11.2010 15:29:19

rbx
Tady se jedná primárně o události a pár předmětů, zbraně rozhodně ne, u těch není co řešit. Takže to hrajete tak, že pokud není na kartě uvedeno jinak, můžete hrát karty jen ve svém vlastním kole?

1.11.2010 16:18:40

rbx

zluda
ano. rozhodne nepovazujeme karty udalosti za prenosne, coz je vlastne zpusob, jakym to chcete pouzit vy. Je to pak i lepsi a strategictejsi, protoze musis uvazovat, co jaka postava bude delat a jake k tomu ma prostredky ci napravne mechanismy v pripade neuspechu. Kdyby vsichni sdileli vsechny zdroje, tak je ta hra o nicem.
Ty zbrane jsem dal jako primer...

1.11.2010 16:21:56

zluda
my to hráme tak, že eventy sa hrajú hocikedy a na hocikoho...myslím, že sa to píše aj v pravidlách, ale môžem sa mýliť...samozrejme predmety používa len tá postava, ktorá ich vlastní...ale eventy dávame podľa potreby, čo je podľa mňa OK. už samotný event - udalosť je vec abstraktná a tak ju daná postava nemôže "vlastniť"...ale ak sa dohodnete s partii, že vám to vyhovuje hrať tak ako rbx, tak to proste hrajte tak...táto hra aj tak nie je o stratégii ale hlavne o srande...

1.11.2010 16:52:15

rbx, monkeyml
Tak jsem asi našel odpověď, předtím jsem pravidla četl x-krát, ale tohle jsem nějak přehlédl:

Události nejsou spojeny s konkrétním hrdinou,
ale hráč je může použít kdykoliv potřebuje (některé
karty jsou typu „zahraj okamžitě“. Tyto karty mají
často efekt na hrdinu, který je zrovna na řadě.)

Tohle by asi opravdu mělo znamenat že karty událostí můžu zahrát kdykoliv...

Edit: Tak potvrzeno i ve FAQ(ten jsem předtím taky četl, ale je toho tam tolik...)

otázka:
Can event cards be played at any time? In other
words, can a Hero player play one of his Event
cards while another Hero player is taking his
turn?

odpověď:
Unless it says otherwise on the card, yes!

1.11.2010 18:13:29 | Upraveno autorem (porovnej)

zluda
no vidíš...vravel som to :-D každopádne je podľa mňa toto hra, kde striktné dodržiavanie pravidiel vôbec nekazí zážitok z nej...to skôr nudné osadenstvo okolo stola :-)

1.11.2010 19:21:32

rbx

Zluda
tak vidíš, člověk se vždycky naučí něco nového, super. Díky za opravu.

1.11.2010 19:24:23

střelba přes středovou desku
Zdravím, měl bych dotaz jak řešíte střelbu přes středovou desku? Přijde mi docela divné využivat velikosti těch políček pro větši dostřel. Napadá mě jen, že tyto pole rozdělím do pomyslných stejně velkých políček jako jsou u L-desek. A ještě jeden dotaz na konkrétní případ ze hry - zda jsme to zahráli správně. Zahrál jsem na hrdinu po jeho výstřelu a zásahu z revolveru kartu Resilient (Nezdolný). Výsledkem bylo, že má zombie byla odstraněna z herního plánu (zabita) a revolver hrdiny byl měl být odhozen do odhazovacího balíčku. Protihráč však zahrál kartu Ammo. To tedy způsobilo, že místo revolveru byla odhozena karta minuce. Bylo to zahráno spávně? Pod tou kartou Resilient si představím, že hrdina vystřílí do zombie celý zásobník než se konečně zombie odproučí do věčných lovišť.

13.12.2010 13:38:25 | Upraveno autorem (porovnej)

re
1) Políčka na středové desce se pochopitelně počítají stejně jako malá na L-deskách (jak při pohybu, tak při střelbě)
2) Ano, bylo to zahráno správně a navíc to koresponduje s tím, co píšeš: Hrdina vystřílí celý zásobník do zombie a místo toho, aby pak bezcenný revolver bez nábojů odhodil, dobije si jej pomocí munice ze zásoby...

13.12.2010 13:46:04

to Eyron
ok, díky za odpověď. Jen k 1) co se týče pohybu to je jasný, ale s dostřelem mi to jen příjde trochu zvláštní.

Jak vlastně počítáš dostřel - je to stejně jako pohyb, nebo je v tom jiný fígl?

13.12.2010 14:02:09 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

rowdas
pocitej stredovou desku jako takove plonkove misto, pres ktere se rychle pohybuje a take se pres nej daleko strili. Jinak by ta hra byla celkem nuda, zvlast za zombie, ktere se hybaji pouze o jedno pole. To nez by nekam dosly, tak by bylo davno po akci.
Takze zadna pomyslna mala policka na ni nedelej.

13.12.2010 14:03:24

dostřel
Jen pro ujištění Jak se počítá dostřel - je to stejně jako pohyb, nebo je v tom jiný fígl? V panském sídle, když stojím u budovy z venku vidím na všechny pole uvnitř, nebo je tam nějaké omezení?

13.12.2010 14:18:07 | Upraveno autorem (porovnej)

dostřel
Ano, dostřel se počítá jakoby pohyb nejkratší cestou na cílové místo. Range 1 tedy znamená, že dostřelíš jen na sousední políčko

13.12.2010 14:19:40

Vybíráme z Bazaru

Únikovka: Útěk na západ
Únikovka: Útěk na západ
Akt. cena: 280 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas