Ghost Stories - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodée Editions
REBEL.pl
Repos Production
Autoři: Antoine Bauza
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

jake to je?

mohl by nekdo popsat jaka ta hra je? Me se dost libi namet, graficke zpracovani i herni napln, ale cetl jsem hodne komentaru, ze ta hra nejak nefunguje, ze ma spatne souboje a podobne. Tak by me zajimalo jestli se to zaklada na pravde nebo jsou to spise komentare hracu kteri se v tom moc staraji misto aby si uzili zabavy.
27.2.2009 06:34:29

rbx

ringo
V diskuzi o vydavatelstvi Asmodee to kratce popsal qcpx, ktery to ma.

27.2.2009 06:47:38

to ringo
Hral jsem to jen jednou a vyborne se bavil. Hra asi bude nejlepsi v plnem poctu. Je mozne taky nastavovat ruzne obtiznosti.Ve hre musite ubranit vesnici pred neustalym naporem demonu a pokorit finalniho demona. Hra ma vybornou atmosferu, diky vybornym ilustracim demonu. Je to proste zabavna kooperativka nejlepe pro 4 hrace, ktera jde odehrat za 40 minut.

27.2.2009 09:41:07

rbx

oplprokop
puvodne jsem to mel v hledacku a snad i stale mam, ale kdyz jsem videl vsechny ty obrazky, tak mi to prislo silene barevny. Nebo se to da?

27.2.2009 09:45:07

Test
Tak jsme to vcera s paladinem zkusili a ta hra ma dost neintuitivni pravidla:) Bud jsme neco prehlidli, nebo jsme holt desne spatni, protoze jsme dvakrat dostali poradne na budku:) Se nam tam premnozovali dusi a neslo s tim nic moc delat:)

10.7.2009 11:15:43

Ad Test
Já jsem to překládal vpodst, abych si to mohl zahrát. Líbilo se mi to zpracováním i tím, že jde o kooperativku. No a když jsme to pak zkoušeli hrát (také ve dvou), dopadli jsme stejně (cca 5 her). Buď je něco špatně nebo to prostě jen neumíme. Ale dívali jsme se i na videonávody a hrajou to stejně. Zdá se mi, že nevyužíváme dobře pomoc vesničanů. Nebo je to prostě ve dvou nehratelný? Jestli to někdo hraje (podle En nebo De pravidel) zkuste na to mrknout. Třeba je tam nějaká kravina...

10.7.2009 16:58:25

potvrzuji
:) jj dali jsme s anekenem 2 hry a vpodstatě po 3 kolech jsme měli plný desky duchů a vpodstatě dohráno. Vůbec nechápu jak někoho porazit, museli bychom dávat min. jednoho ducha za kolo a nejlépe dva a kostky byli rozhodně proti. Něco jsme hráli asi blbě ale zase z pravidel to tak nevyznělo, budu asi večer pátrat kde je háček :)
Ale co se týče atmosféry tak ta bylo vyborná. Z hry mám rozhodně dobrý pocit a ta variabilita schopností se mi moc líbí.

10.7.2009 18:48:40

thx kalif
tak jsem si ted přečet pravidla od kalifa a našel jsem hned tři věci co jsem hráli blbě. Ještě to jednou sjedu podle anglickejch ale už tuším odkud vítr vane.
1. blbě jsme hráli yin fázi, brali jsem prvně kartu ducha a to je blbě. prvně by se měly vyhodnotit akce duchu co už mám na desce, pak pokud mám na desce 3 duhy odevzdat qi a pokud ne tak přídám dalšího ducha. Což nám vslastěně přídávalo jeden negativní efekt navíc.
2. pohyb strašících duchu - když dojdou do vesnice a otočí kartičku tak se vrátí zpět na kartu a znovu postupují k vesnici. Což znamená že před dalším otočením vlasně máme ještě kolo čas, což jsme taky hráli blbě.
3. žetony yin/yang jsme hráli uplně blbě v domění že je to bonusový kolo, ale no je to využití schopnosti libovolné vesničky nebo otočení již už otočené destičky zpět ( no to je odost silnější než bonus kolo)
a nakonec uplně blbě ten žeton neutrální síly, kterej sme nevyužívali vůbec, dáva možnost použít navíc sílu té desky za kterou se nehraje a po použití se dá žeton na středovou vesničku a dá se znovu "vzít" a použít.

tak kucí , příště budem chytřejší :D

10.7.2009 19:40:23

Divné pravidla
Ghost Stories mám už půl roku, hrál jsem cca 6x, ve čtyřech, ve dvou, i v jednom... ale ANI JEDNOU jsme to nehráli přesně podle pravidel (což jsem zjistil až během jejich překládání a důkladném přemýšlení). Hra je to super, shodli jsme se s přítelkyní, že z mých deseti her (mj. Giants, Říše Snů, Carcassonne, Bang, Citadela, LnoE) nás baví asi nejvíc. Kvůli nepochopení pravidel jsme ale asi moc často vyhrávali :D

4.9.2009 21:55:21

BGG
Mimochodem, na BGG má pozice 148. To mi přijde jako hodně dobré, špatných hlasů proti téhle hře je spíše menšina. I když je zvláštní, že ji lidi buď mají rádi, nebo nenávidí :)

4.9.2009 21:56:26

PJ

Obtížnost
Vypadá to zajímavě, hodně jsem po ní pokukoval, ale všude jsem se dočítal, že je příliš obtížná. A tady se víceméně píše totéž. Nebo je to dáno opravdu jen chybnou interpretací pravidel???

5.9.2009 00:43:56

Velmi kvalitní hra
Ghost Stories vlastním už od data jejího vydání, protože mě hned na první pohled zaujala tématem i zpracováním (obzvláště pokud jste viděli promo, které vydavatel představoval na různých herních akcích s plastickým hracím plánem, tak jste museli valit oči). Hráli jsme od té doby hodně her a občas prohráváme, občas vyhráváme (výher je více). Hrajeme většinou na normal obtížnost, ale už jsme si pohrávali s přidáváním druhého bosse, což se taky dá zvládat.
Pokud ale s touto hrou začínáte, tak vám asi bude dávat na frak, protože je pro začátečníky celkem obtížná. Většinou se totiž málo používají vlastnosti významných budov jako je budhistický chrám a circle of prayer. Také tomu moc nepřidávají ne příliš konzistentně a přehledně napsaná pravidla, takže doporučuju hru zahrát a znovu přečíst pravidla, jestli jste něco nehráli špatně. Ale určitě doporučuju vydržet pár prvních porážek, protože se vám pak otevře velmi pěkná hra, kde kooperace je velmi důležitá. Podle mě je mnohem lepší než třeba Pandemic, který je na předních místech žebříčku BGG.
A poslední doporučení. Pokud chcete vymýtit ducha a potřebujete na něho hodit alespoň dvě kostky správně, tak to ani nezkoušejte, je to zbytečná ztráta času. Je lepší přehodit circle of prayer nebo nabrat nějaké tao tokeny. Pokud vám na ducha stačí jedna správná kostka, tak se na něj odhodlaně vrhněte a modlete se, že vám to padne.

5.9.2009 12:46:53

Kadaver
A obrázky by nebyly?

5.9.2009 13:01:21

Hned hned
Zpracování je nádherné... fotky určitě nějaké dodám, jen co budeme zase hrát ;)

5.9.2009 13:09:03

Obrázky
Já bohužel nemám schopný foťák, tak tady obrázky raději přenechám ostatním (můj 2 Mpx mobil toho moc nezmůže). Ale jinak na obrázky se klidně můžete mrknout na Boardgamegeek, tam určitě nějaké budou.

6.9.2009 19:57:41

to kadaver
no a co s těma duchama na který potřebuju třeba čtyři stejny - ty zabíjíte jak ?

7.9.2009 12:16:14

tom

2paladin91
srazit použitím jedné té desky (nevim teď zrovna jak se jmenuje) na jeden a pak teprv mýtit :)

7.9.2009 12:31:13

to paladin
Ty cursaře se 4 resistance zabíjíme převážně za Qi pomocí Sorcerer's Hut, ty zbylé (nic nedělají, jenom za odměnu dávají dva tao tokeny) necháváme většinou být a jen tehdy, pokud máme hodně tao, tak si s nima poradíme (přitom je nejlepší, když je ta správná barva na circle of prayer a ideálně, pokud je na tom duchovi mantra od žlutého hráče pokud má tu vlastnost). Nejlepší ale je, pokud se takoví duchové ani nedostanou do hry a potkají se hned při příchodu s Buddhou.

to tom: Circle of Prayer očividně hrajete špatně. V anglických pravidlech byl chybný překlad. Žeton na Circle of Prayer nesnižuje resistance na 1, ale o 1. Tím pádem duchové, kteří mají resistance 4 budou mít resistance 3, pokud je na Circle of Prayer tao token jejich barvy.

7.9.2009 15:26:09

tom

2kadaver
Aha, hups.. :) No hrajem to podle eng pravidel, tak dík za info. Jsou tam ještě nějaké další podobné "vychytávky"?

7.9.2009 16:04:47

Huh.
Tak to je dobré, hru jsem koupil skoro rok po vydání, a stejně tam byla špatná pravidla :- /

7.9.2009 18:18:41

Chyba v pravidlech
Myslím, že to je snad jediná chyba. Pročítal jsem svého času diskuze a tam se ta chyba probírala (ve všech ostatních jazykových mutacích se ta chyba nevyskytuje a právě díky tomu si toho lidi všimli).
to Borghal: Pochybuju, že jakýkoli vydavatel her nahrazuje pravidla ve svých hrách, pokud se nejedná o druhé vydání. A Ghost Stories druhé vydání nevyšlo. Takže nezoufej, máme to všichni špatně :-)

7.9.2009 20:01:34

podobnost s Pandemicem
nemá tahle hra podobné herní mechanismy jako Pandemic ?
Docela mně to zaujalo, ale nerad bych měl dvě podobné hry.

22.6.2010 22:15:59

darwin
V základu jsou obě pro 4 a jsou kooperativky. To je asi tak vše.

V Pandemii operuješ na mnohem větší ploše, v GH se na požadované místo dostaneš nejpozději v druhém svém tahu.

V Pandemii po první epidemii víš, jaká města se budou v balíčku točit.

GH je dynamičtější, situace se mění mnohem rychleji. V GH máš větší akční rádius, více možnosti, co udělat.

v Pandemii jsou hráči často nuceni dělat vysloveně to, k čemu jsou předurčeni. V GH si skutečně můžeš vybrat a tvoje speciální vlastnost je jakýsi bonus. Takový posunovač v Pandemii skoro jenom posunuje, kdežto v GH si jde více po svém a cizím mnichem posune,jen když to hoří.

GH se mi líbí o 100% víc, akorát je výrazně méně přístupná začátečníkům, kdežto s Pandemii máme vždy úspěch.

22.6.2010 22:38:51

PJ

darwin
V podstatě souhlasím se vším, co píše Sodovka. Hry jsou si podobné snad jen v tom, že jsou obě kooperativní.

Také mám raději GH, ale Pandemic lze hrát i s nehráči a většinou se každému líbí. GH nejsou pro každého - je to velmi těžká hra (nikoliv náročností pravidel, ale je obtížné se jí naučit hrát dobře)(což je pro některé výzva, pro druhé frustrující záležitost) a vyžaduje víc přemýšlení a plánování předem, což také nemusí každému sednout. Na druhou stranu se hráčům odmění vynikající atmosférou a v případě výhry opravdu silným zážitkem, kdy hráči řvou nadšením a radostně se navzájem plácají po zádech. To jsem při Pandemicu nikdy nezažil.

23.6.2010 17:31:05

Sodovka, PJ
Díky za vyčerpávající odpovědi.

23.6.2010 20:13:23

ad PJ
Já se hlásím k těm, pro které je tahle hra frustrující :). Hrál jsem ji jednou a to s PJ na Zatroconu. Hra je vynikající, moc se mi líbí, ale je pro mne fakt frustrující.

23.6.2010 20:56:18

Vybíráme z Bazaru

Portal (CZ) + Steam klíč Portal 2
Portal (CZ) + Steam klíč Portal 2
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas